как да се концентрирам

Всеки, който за първи път се сблъсква с Oкултното знание и Mагическите практики, да пише само в тази част на форума!

Модератор: Cath

Назад към За Начинаещи

Мнениеот sellena » 19 Юли 2007, 10:48

Здравейте! Напоследък съм доста разсеяна. Имам да правя хиляди неща, а все не успявам да ги свърша - някой отлагам, а други не довършвам. Как да се концентрирам, за да се взема в ръце?
Аватар
sellena
 
Мнения: 1
Регистриран на: 19 Юли 2007, 10:38
Местоположение: София

Мнениеот B-L-O-T » 19 Юли 2007, 10:58

По физичен път - Гинкобилоба
По окултен път - Медитации
100 Каба Гайди
Аватар
B-L-O-T
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 1257
Регистриран на: 13 Май 2006, 06:45

Мнениеот lestath_the_vampire » 29 Юли 2007, 20:29

Ами както каза B-L-O-T медитирай!
You will lose EVERYTHING!
Аватар
lestath_the_vampire
 
Мнения: 7
Регистриран на: 29 Юли 2007, 20:00
Местоположение: Transilvania

Мнениеот demonic » 30 Юли 2007, 04:37

да това е най-доброто,аз лично използвам йога
QUOT ME NUTRIT ME DESTRUIТ
Аватар
demonic
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 379
Регистриран на: 01 Юли 2007, 20:17
Местоположение: sofia

Мнениеот EvilOne » 30 Юли 2007, 12:34

Медитация.
Физически упражнения.
Като билки-Гинкобилоба и Женшен
Аватар
EvilOne
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 74
Регистриран на: 25 Юли 2007, 12:18

Мнениеот avanabil » 30 Юли 2007, 13:12

Всичко това, което предлагате на Sellena, е чудесно и напълно ви подкрепям в тези идеи, но тъй като и на мен ми се е случвало да бъда радиално разпиляна към безброй неща, мисля, че преди това тя трябва да степенува задълженията си, които, както сама казва са хиляди. Понякога сами приемаме да извършим неща, които не са наше задължение. Именно това ни прави разсеяни: когато приоритетите ни се объркат заради безотговорността на някой друг. Сега всички ще скочите срещу мен, че разводнявам темата, но съм имала възможността да установя, че в дъното на всяка разсеяност се корени именно това.
Аватар
avanabil
Модератор
 
Мнения: 571
Регистриран на: 29 Юни 2007, 16:09
Местоположение: локален диск (D:)

Мнениеот Arhimikus » 30 Юли 2007, 13:21

Концентрацията е първата крачка, след това идва медитацията.

"Концентрация върху физически обект"

Няма специални изисквания какъв да бъде този обект. Добре е да е малък и с проста форма, например кибрит, молив, и т.н.
Обектът на концентрацията трябва да бъде на няколко сантиметра от теб.Когато си готов за изпълнението на упражнението, насочи всичките си мисли към избраният обект. Отначало мисли "за" него, а в последствие постепенно стеснявай фокусът на визията си, мислейки "изключително" за него и за нищо друго.

Идеята е да мислиш изключително за обекът. Не за неговите примерно различни страни, различни цветове и т.н., а за обектът като такъв.
"Човече, опознай себе си!"
Аватар
Arhimikus
Модератор
 
Мнения: 803
Регистриран на: 29 Ное 2005, 17:14
Местоположение: Сливен

Мнениеот B-L-O-T » 30 Юли 2007, 16:30

Първа стъпка в друг метод за концентрация е да спреш вътршният си диалог . Втората е да насочиш вече свободното внимание/ум върху едно нещо .
100 Каба Гайди
Аватар
B-L-O-T
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 1257
Регистриран на: 13 Май 2006, 06:45

Мнениеот Марио » 30 Юли 2007, 17:01

sellena написа:Здравейте! Напоследък съм доста разсеяна. Имам да правя хиляди неща, а все не успявам да ги свърша - някой отлагам, а други не довършвам. Как да се концентрирам, за да се взема в ръце?


Това май се наричаше мързел. Човек обича да прави неща, които му носят наслада и удоволствие.
1.Имаш да правиш хиляди неща - направи така, че тези хиляди неща да ти харесват - промени себе си, така че да ти харесват.

2.Другият начин е силна Воля - прави нещата, които трябва да бъдат направени.

И двете неща са трудни, но лесен път няма(зависи как го възприемаш де - пак 1-ва точка). :)
Аватар
Марио
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 643
Регистриран на: 05 Яну 2005, 16:14

Мнениеот HandsOfMetal » 21 Сеп 2007, 01:46

Подреди живота си по най добрия възможен начин за теб.Съсредоточи се в най важните неща :)
Аватар
HandsOfMetal
 
Мнения: 1
Регистриран на: 21 Сеп 2007, 01:20

Мнениеот n0angel0s » 21 Сеп 2007, 14:37

а може да съчетаев нещата така, че да имаш време за всичко това, което имаш да правиш.. и ще е много хубаво, ако в края на деня имаш малко време за медитация и размисъл как да струкорираш работата ти за следващият ден.
ВсичкиС@Н0рмалниС@моА3нЕ!
Аватар
n0angel0s
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 233
Регистриран на: 08 Май 2007, 15:47

Мнениеот weballergy » 21 Сеп 2007, 16:11

Arhimikus написа:Концентрацията е първата крачка, след това идва медитацията.

"Концентрация върху физически обект"

Няма специални изисквания какъв да бъде този обект. Добре е да е малък и с проста форма, например кибрит, молив, и т.н.
Обектът на концентрацията трябва да бъде на няколко сантиметра от теб.Когато си готов за изпълнението на упражнението, насочи всичките си мисли към избраният обект. Отначало мисли "за" него, а в последствие постепенно стеснявай фокусът на визията си, мислейки "изключително" за него и за нищо друго.

Идеята е да мислиш изключително за обекът. Не за неговите примерно различни страни, различни цветове и т.н., а за обектът като такъв.
Не разбрах смисъла на последното изречение. За какво друго може да се мисли освен за външния му вид? За употребата му ли? Не схващам.
Аватар
weballergy
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 115
Регистриран на: 18 Юли 2006, 15:16
Местоположение: almost everywhere

Мнениеот runner413 » 21 Сеп 2007, 17:39

Можеш да опиташ всичко което ти казаха и да го комбинираш с поемането на много минерална вода.:)
I don't play your rules I make my own!
Аватар
runner413
Модератор
 
Мнения: 709
Регистриран на: 26 Май 2007, 18:09
Местоположение: Отвъд хоризонта

Мнениеот alistar » 23 Сеп 2007, 09:57

Пиши на ЛС имам идея;)
Аватар
alistar
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 257
Регистриран на: 28 Юни 2006, 21:58
Местоположение: Varna


Назад към За Начинаещи

cron
  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 7 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 7 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 21 Апр 2020, 01:19 е имало общо 540 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта