Свещ

Всеки, който за първи път се сблъсква с Oкултното знание и Mагическите практики, да пише само в тази част на форума!

Модератор: Cath

Мнениеот mandragorko » 29 Яну 2008, 00:08

.....ние сме вода и малко сухо вещество...уж сиво на цвят...
Предай нататък....
Аватар
mandragorko
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 373
Регистриран на: 07 Ное 2007, 22:01
Местоположение: там нейде,след светлината и мрака

Мнениеот ~Talyn~ » 29 Яну 2008, 11:04

ок ама тва което описвам за начин ми е малко труденняма ли някак по лесно? mandragorko? знаиш ли нещо по вапроса страшно ми е трудно!
Всичко е просто!
Аватар
~Talyn~
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 203
Регистриран на: 27 Яну 2008, 16:07
Местоположение: Казанлък

Мнениеот mandragorko » 29 Яну 2008, 19:19

искам само да ми зададеш следващия въпрос,или да ми отговориш на правилен български език.....Галина,къде си??????имаш работа :)
Предай нататък....
Аватар
mandragorko
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 373
Регистриран на: 07 Ное 2007, 22:01
Местоположение: там нейде,след светлината и мрака

Мнениеот ~Talyn~ » 29 Яну 2008, 19:35

??? кво толков неясно във въпроса ми има? пояснявам: какво трябва да усетя : в очите например лико припарване или кво? а за концентрацията трябва да си представяш че се смалява ...?
Всичко е просто!
Аватар
~Talyn~
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 203
Регистриран на: 27 Яну 2008, 16:07
Местоположение: Казанлък

Мнениеот Ensifer Ekuresiasti » 29 Яну 2008, 19:44

Мисля, че по-смислено и по-реално е не да мислите за това какво виждате, а за това какво чувствате. Тоест, ако си представяте, че пламъка се смалява, това може и да стане - но вие гоните друга цел, нали?

По принцип скромния ми опит с магия показва, че тя рядко може да се ползва ефективно като рикошет. Сиреч, за да постигнеш нещо с магия, трябва да мислиш за това конкретно нещо. Е, сигурно ако си голем мастър, можеш и иначе, но все пак.


Така че, не правете грешката да намалявате пламъка. Осъзнайте какво създава пламъка и прекъснете това. Огънят, колкото и да му викаме стихия или елемент, е химична реакция. Просто усетете пламъка, същността, корените му, и тогава ще осъзнаете лесно и как да го загасите. А ако не успеете да научите това от самия пламък, по-добре да не продължавате нататък.
Аватар
Ensifer Ekuresiasti
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 20
Регистриран на: 22 Яну 2008, 21:24

Мнениеот KaFFe^ » 29 Яну 2008, 19:47

Ох и аз да се присъединя към пънещите се. И аз се концентрирам и си го халюцинирам как изгасва ама само си я мърдам по малко скъсявам пламъка с малко и го удължавам пламъка с близо сантиметър. Аз обаче се концентрирах в/у друг метот който има за цел да сътвори пламък от нищото в дланта. Пак е същото само, че визуализираш как го създаваш :)
Аватар
KaFFe^
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 60
Регистриран на: 03 Апр 2005, 14:44
Местоположение: Far Far Away

Мнениеот FlagrantSemper » 29 Яну 2008, 21:05

angel_666 написа:ами...аз съм от пънешите се ..иииии леко така я ми пообяснете..мислиш ли нещо докато гледаш тая свещ? [glow=red]смисъл[/glow]..стоиш пред нея и само я гледаш? вижда ми се лесничко..прекалено лесничко..сиг ли сте че не пропускате нещо? angel13.gif


ВИЕ БАВНИ ЛИ СТЕ БЕ?ПИШЕ СЕ [glow=red]В[/glow] СМИСЪЛ,А НЕ СМИСЪЛ!!!!!!!1 icon_censored icon_censored icon_censored
Аватар
FlagrantSemper
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 44
Регистриран на: 17 Авг 2007, 21:10

Мнениеот Ensifer Ekuresiasti » 29 Яну 2008, 21:32

Да ти кажа, не си прав - пише се "шмисъл". Много по-мистично звучи, видиш ли...

Но за да не бъде мнението ми абсолютно безмислен оффтопик като твоето, ще кажа и две думи по темата - нали знаеш, по правилата:V.

Не разбирам защо всички напирате със визуализирането. Помислете за прирорада на огъня, а не за блестящите жълти светлинки. No, seriously.

#Пример: Японското канджи за огън, хи, се използва и за топлина, гняв и ярост. По същия начин обаче се произнасят и канджитата за ден, слънчева светлина, вина, сравнение. Правете си изводите:V
Аватар
Ensifer Ekuresiasti
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 20
Регистриран на: 22 Яну 2008, 21:24

Мнениеот ~Talyn~ » 31 Яну 2008, 18:09

проучих го малко по добре начина и пише,че да можеш да гасиш и да палиш свещ с поглед първо трябва да владееш телекинезата! за подробности,които незнай да търси във форума!
Всичко е просто!
Аватар
~Talyn~
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 203
Регистриран на: 27 Яну 2008, 16:07
Местоположение: Казанлък

Мнениеот KaFFe^ » 31 Яну 2008, 18:26

Тук не съм съгласен. Телекинезата е - преместване на предмети. Ние искаме да се свържем с пламъка и да го загасим, не искаме пламъка да изчезне като го преместим или някакви такива работи. Въпреки това пак има по логика нещо общо но поначало ние правим контакт с елемента огън, не му заповядваме да се изгаси :) Дано ме разбрахте :)
Аватар
KaFFe^
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 60
Регистриран на: 03 Апр 2005, 14:44
Местоположение: Far Far Away

Мнениеот ~Talyn~ » 31 Яну 2008, 18:51

разбрах те ама извинявай не аз мисля тея неща и ако видиш в търсачката ТЕЛЕКИНЕЗА и ще видиш какво пише в скобите! пише,че за да изгасиш свещ е нуйна тая сила,защото ти контролираш неудошевени предмети тоест и огъня...
Всичко е просто!
Аватар
~Talyn~
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 203
Регистриран на: 27 Яну 2008, 16:07
Местоположение: Казанлък

Мнениеот KaFFe^ » 31 Яну 2008, 18:59

А защо мислиш, че огънят е неодушевен предмет ? Та той е дух, стихия,елемент обръщаме се към него като някой а не като към нещо.... Важно е как го мислиш, а не как са ти казали да го приемаш. Много хора тук казаха " Не приемайте написаното за 100% вярно." Ритуала си е ритуал, предметите са си предмети но никой не може да ти каже какво отношение да имаш към нещо... :) това ми е последния аргументиращ пост, не убеждавам никой в моите разбирания нито ги налагам. Всеки си носи глава на раменете и всеки може да стигне до различен извод :)
Аватар
KaFFe^
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 60
Регистриран на: 03 Апр 2005, 14:44
Местоположение: Far Far Away

Мнениеот ~Talyn~ » 31 Яну 2008, 19:20

ок аз сащо сам на твоето мнение , че огъня е дух (виж 2 страница там сам го поснал) , но аз само ви показвам каде кво пише виж в ТЕЛЕКИНЕЗА аз земам и от двете страна (че огъня е дух и според мен трябва да владееш телекинезата донякъде...) иначе почти по твоя начин разсъждавам! а някой които чете тия постове да го умее (да я загася и пали)?
Всичко е просто!
Аватар
~Talyn~
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 203
Регистриран на: 27 Яну 2008, 16:07
Местоположение: Казанлък

Мнениеот KaFFe^ » 31 Яну 2008, 19:37

Има достатъчно хора които са го гасили. Нямам какво повече да допълня по темата освен. Ако цялата работа беше телекинеза, защо ти е раздела пирокинеза ;) работата с огън си е пиро ;) мисля, че темата се изчерпа :)
Аватар
KaFFe^
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 60
Регистриран на: 03 Апр 2005, 14:44
Местоположение: Far Far Away

Мнениеот Ensifer Ekuresiasti » 01 Фев 2008, 17:48

Всъщност, Каффе, би било абсолютно възможно да се загаси огън с телекинеза. Въздуха е от някаква гледна точка предмет, просто го раздвижваш достатъчно силно и гасиш пламъка... но не това е истинската цел на упражнението, нали?
Аватар
Ensifer Ekuresiasti
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 20
Регистриран на: 22 Яну 2008, 21:24

Мнениеот KaFFe^ » 01 Фев 2008, 22:17

За това говорих, не съм казвал, че е невъзможно просто казах, че Пирокинезата затова е пиро а не теле :)
Аватар
KaFFe^
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 60
Регистриран на: 03 Апр 2005, 14:44
Местоположение: Far Far Away

Мнениеот melinesS » 29 Фев 2008, 21:42

на мен не6то не ми се полу4ава номера.... sad11 sad11 sad11
melinesS
 

Мнениеот BallFace » 12 Май 2008, 14:51

angel_666 написа:ами...аз съм от пънешите се ..иииии леко така я ми пообяснете..мислиш ли нещо докато гледаш тая свещ? смисъл..стоиш пред нея и само я гледаш? вижда ми се лесничко..прекалено лесничко..сиг ли сте че не пропускате нещо? angel13.gif
Не.Значи...и аз съм от пънещите, но аз се напъвам на криокинеза, пирокинеза, хронокинеза и телекинеза :lol: и сега да ти обясня това, което знам аз:
Трябва да се медитира.Медитацията е ключа към всичко от моя гледна точка.Трябва да се концентрираш и да визуализираш как пламъка й постепенно намалява и накрая угасва, но трябва да си концентриран/а за най-добри резултати и бързо ще постигнеш резултат.Може би не от 1-я път, но все някога ще се научиш....аз до сега нямам никакъв успех :lol: но не губя надежда icon_eusa_dance само трябва тъпрение icon_occasion
Поздрави
Аватар
BallFace
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 94
Регистриран на: 06 Апр 2008, 08:12

Мнениеот Ayron » 12 Авг 2008, 06:08

пулих се пулих се и накрая свеща угасна но не за6тото успях а защото свеща сварши само по едно време леко побутнах оганя но само защото пробвах с телекинеза а и по едно време страшно се изнерви стегнах се а свеща вместо да изгасне пламна още повече :D
Fly To Sky For Win or Die
Аватар
Ayron
 
Мнения: 2
Регистриран на: 11 Авг 2008, 19:42

Мнениеот Black » 14 Авг 2008, 07:57

Ensifer Ekuresiasti
Бях се зарекъл да не пиша за кинези ,но ми направи впечатление...Да това е единия от начините и той е най-правилния и бърз според мен,естествено ,че са нужни и много упражнения с медитация и концентрация,който са насочени към правилната цел с правилния подход,но ако се медетира достатъчно дълго върху целта,то подхода сам се избистря.
Ayron по време на медитация и концентрация не трябва да има емоции.
Аватар
Black
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 63
Регистриран на: 23 Мар 2008, 16:20

Предишна

Назад към За Начинаещи

  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 11 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 11 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 21 Апр 2020, 01:19 е имало общо 540 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 11 госта