И не се учудвайте поредния новак

Всеки, който за първи път се сблъсква с Oкултното знание и Mагическите практики, да пише само в тази част на форума!

Модератор: Cath

Мнениеот Angel`in`flames » 19 Яну 2008, 22:48

[font=Arial] Здравейте. Нов съм в сайта. Но съм го разглеждал, такаче въпроса за който ще попитам не съм срещал тема свързана с него. Така всички сме наясно за силата на цветовете, отварите и благовонията в магията. Въпроса ми е например: знаем, че червения конец служи против уруки, тоест нещо като защита, ако да речем изготвим собственоръчно някакъв вид гривна с един или повече цветове, в зависимост от значението на цвета и за какво ще ни трябва (защита, подсилване в енергиен план...), докато я изготвяме ние влагаме част от нашата енергия, част от нас самите, та такъв тип магии за които се използва обвързване на цветове и конци възможни ли са и ако да какъв тип конци са най-подходящи? Хм дано не е много смешен въпроса, защото си мисля, че щом се правят магии с хартия и химикал би трябвало и с цветни конци да стават. Ако някой е запознат с такъв тип материя да ми даде малко инфо :oops: [/font]
Аватар
Angel`in`flames
 
Мнения: 9
Регистриран на: 19 Яну 2008, 21:40

Мнениеот Raya » 20 Яну 2008, 04:42

Магията на възела се приближава най-много до това, за което питаш. При използването на конци се прероръчва да са от естествен материал-вълна или памук и да се избягват изкуствените наилонови и груби материи, полиестерните и изкуствената коприна. Да, можеш да си направиш от конец каквото искаш и то ще работи по предназначение-всичко винаги работи.
тра-ла-ла...
Аватар
Raya
Модератор
 
Мнения: 96
Регистриран на: 06 Яну 2008, 15:54
Местоположение: Neverland

Мнениеот Angel`in`flames » 20 Яну 2008, 12:55

Аха мерси за отговора то и аз си мислех за естествени материали, но не бях сигурен дали ще има ефект смисъл такъв, че аз искам да го ползвам един вид като талисман, а защо си помислих за естествени материали, защото идват от природата, а и самата магия си е в баланс с природата (поне по мойте разбирания :oops: )
Аватар
Angel`in`flames
 
Мнения: 9
Регистриран на: 19 Яну 2008, 21:40

Мнениеот ilusia » 20 Яну 2008, 13:26

Правила съм няколко пъти такива "талисмани" против уроки . Всеки път си мърморя думички , които идват на момента и никога не са едни и същи за различните хора. Не подбирам особено много конците , освен да бъдат здрави . Един колега една вечер ми се обади със страшно силно главоболие и повръщане , каза че много го ловели уроки , и когато си е у дома пускал кръст в светена вода , но сега беше в друг колега на гости. Казах му какво да направи и му сплетох конец . След десет минути ми се обади да ми каже , че му е минало , на другата сутрин му подарих кончето От тогава не се е оплаквал от толкова силни болки :) Но пък в случая аз може и да нямам нищо общо тъй ,че е много относително.
Малко ще нагарчам с цвят на кръв
Аватар
ilusia
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 923
Регистриран на: 07 Апр 2006, 14:28

Мнениеот serafin » 20 Яну 2008, 13:47

ами ако изкам да си направя гривна от различни цветове на конци ще стане ли така че да имам някаква защита срещо уроки ?
We all need freedom to be powerful
Аватар
serafin
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 118
Регистриран на: 06 Яну 2008, 11:11
Местоположение: Sopot

Мнениеот mandragorko » 20 Яну 2008, 16:50

лично аз използвам украшенията си за талисмани,но тук има малка уловка-част от тях не бива да се виждат от никой друг,освен от самия собственик.част от моите пък,работят с досег до определено лице и така мога да контролирам действията.най-добрите украшения,лично предпочитани са сребърни или от природни материали-кожа,дърво,камъни ,смески от други "добри" метали.само да намеря нещо интересно и ще допълня поста си.
Предай нататък....
Аватар
mandragorko
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 373
Регистриран на: 07 Ное 2007, 22:01
Местоположение: там нейде,след светлината и мрака

Мнениеот mandragorko » 20 Яну 2008, 18:45

От хиляди години цветовете са се свързвали с изработването на амулети и талисмани.Египтяните били много внимателни по отношение на избирането на цвета на мастилата,които ползвали за изработка на амулетите.Цветът на червеното е цвета на живота и гарантира вечен такъв.Някои от по тъмните нюанси на зеленото например пък симкволизираликоварството и измамата.
Днес се вярва,че синьото носи хармония и радост: "нещо старо,нещо ново,нещо назаем,нещо синьо...."
"Нещо синьо" е амулетът за късмет на младоженката...ако не носи бяло,синьото е втория избор за късмет в брака....Спор има и за жълтото и розовото като какви символи са...
Цветовете сами по себе си са амулети за късмет.Зеленото е цветът на късмета,пупурното е символ на власт и и слава.Жълтото се заклеймява като "цвета на страхливците",но действително носи голяма интелектуална сила на на тези,които го използват често.
Лекуването с помоща на цветовете става все по-популярно.Зеленото и жълтото са предпочитани от болниците като цветове за стените.Препоръчва се ползването на цветни лампи за успокоение на ума и за възстановяване на аурата. Те са с цвят,за който се смята,че липсва на индивида.

Из "Амулети и Талисмани"-Мигел Гонзалес-Уиплър
Предай нататък....
Аватар
mandragorko
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 373
Регистриран на: 07 Ное 2007, 22:01
Местоположение: там нейде,след светлината и мрака

Мнениеот Angel`in`flames » 20 Яну 2008, 19:01

Илюзия нещо подобно ми е идеята и на мен. Вплитайки два конеца, да речем зелено (късмет) и бяло (чистота, непорочност...) и с едно заклинание дали на момента изготвено или предварително, да речем от рода на "така както вплитам и изплитам тези конци така около мен изплитам невидима стена да привлича късмета на моя страна без негативна страна" (това е нещо което сега ми хрумна давам го само като пример!) и докато изплитаме гривната/талисмана повтаряме тези слова мисля, че трябва да се получи доста мощно талисманче тъй като вплитането/преплитането на "елементи" (конци...) заздравява и подсилва нещата, а относно словата мисля, че най-добрия начин е сами да си ги изготвиме така докато ги съставяме ще може да усетим думите как резонират със душата ни иначе просто да повтаряме като папагали нечий чужди думи без да ги почувстваме ще намали силата на талисмана поне според мен. :wink:
Ей мандрагорко не знам дали е съвпадение, но откакто постнах темата усещах, че ще изкажеш мнение, смисъл мина ми през ума и то неведнъж днес, че ще кажеш нещо по темата. Относно накитите-талисмани да и аз мисля, че благородните елементи и природните материали са най-удачни ефекта им е по-силен. Ей това е добро като материал мерси! :wink:
Аватар
Angel`in`flames
 
Мнения: 9
Регистриран на: 19 Яну 2008, 21:40

Мнениеот serafin » 20 Яну 2008, 19:17

насърчихте ме достатъчно да си направя цветна гривна
още утре копувам конци и си я правя в различни цветове за касмет и т.н. мерси много
We all need freedom to be powerful
Аватар
serafin
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 118
Регистриран на: 06 Яну 2008, 11:11
Местоположение: Sopot

Мнениеот avanabil » 20 Яну 2008, 20:04

serafin написа:насърчихте ме достатъчно да си направя цветна гривна
още утре копувам конци и си я правя в различни цветове за касмет и т.н. мерси много


Аз също предпочитам работата с такива материали /конци, платове/, още повече, че когато вложиш малко повече въображение могат да се получат невероятно красиви приумици Все пак, оставям това настрани, защото мисля, че такъв род талисмани никога не трябва да се излагат на показ. Да го кажа така: вярвам, че любопитството на околните редуцира силата им.
Аватар
avanabil
Модератор
 
Мнения: 571
Регистриран на: 29 Юни 2007, 16:09
Местоположение: локален диск (D:)

Мнениеот serafin » 20 Яну 2008, 20:12

ами щом не трябва да се показват ще нося гривната в джоба си и дано се получи щото имам съмнениа че класния ми раководител е енергиен вампир като съм около нея ми добре само че като се махна от часа немога нищо да направя направо ме изцежда до капка направих ис заклинание за защита ама тука вече е по друга тема както и да е
We all need freedom to be powerful
Аватар
serafin
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 118
Регистриран на: 06 Яну 2008, 11:11
Местоположение: Sopot

Мнениеот mandragorko » 20 Яну 2008, 20:15

avanabil права си,за любопитството на околните,но понякога най-скришно от чуждите очи е най-видното място,самите талисмани и амулети може да са такива,че на пръв поглед да не се набиват на очи,естествено ако са с по-особени форми и прочеее,нека да са скрити под и в дрехи,и най-вече никога не показвайте нищо никому,дори ако някой е успял да види,дори и малка част от вашето съкровище....всеки талисман или амулет е като жив и за това трябва да се полагат грижи за неговото използване или съхранение, според функциите си или материалите,от които е създаден....аз също вярвам, че любопитството на околните редуцира силата им.
но пък има и талисмани,създадени специално да хванат нечие око(недобре настроено да гледа),например малките дървени плочки с образи на животни(петел..) които всмукват лошата енергия още на входа на дома например......
Предай нататък....
Аватар
mandragorko
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 373
Регистриран на: 07 Ное 2007, 22:01
Местоположение: там нейде,след светлината и мрака

Мнениеот Magic_Soul » 20 Яну 2008, 20:34

и аз ще си направя ааа ако вече имаме готова гривна или герданче купени демек може ли чрез някакъв ритуал да я ''блесна'' да ми като талисманче :)
Аватар
Magic_Soul
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 106
Регистриран на: 29 Дек 2007, 20:07
Местоположение: s0fiq

Мнениеот avanabil » 20 Яну 2008, 20:48

mandragorko написа:...но пък има и талисмани,създадени специално да хванат нечие око(недобре настроено да гледа),например малките дървени плочки с образи на животни(петел..) които всмукват лошата енергия още на входа на дома например......


Да, така е - или пък грозните вещици, които се продават навсякъде и също се закачат на входната врата. :)) Иначе със конци и възли стават най-бързите заклинания, когато е необходимо незабавно да се направи нещо.
А сега една моя неприятна случка с подобен талисман, който дълго време носех на врата си - беше направен от конци захванати по средата с полускъпоценен камък. Беше се получило нещо като цвете с очарователна форма. Един ден случайно се срещнах с моя позната, която твърде успешно работеше с енергии, биополета и разни подобни. Тя посегна с ръка и хвана талисмана, който висеше на варта ми и каза: "Как е възможно да носиш това на врата си, знаеш ли, че то ти носи нещастие...". Не обърнах внимание, но един ден по-късно взех талисмана в ръце и за съжаление вече не видях онова красиво цвете, което исках - единственото, което виждах в завързаните конци беше човешка фигурка, здраво завързана през врата... Много здраво се поддадох на нейната провокация и просто изгорих талисмана.
Аватар
avanabil
Модератор
 
Мнения: 571
Регистриран на: 29 Юни 2007, 16:09
Местоположение: локален диск (D:)

Мнениеот serafin » 20 Яну 2008, 20:53

а тия вещици ако изкам само на моята стая ще деиства ли по същия (да зима злите сили да не влизат в стаята ми) начин щото ако окача така на входната врата нашите ще я свалят
We all need freedom to be powerful
Аватар
serafin
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 118
Регистриран на: 06 Яну 2008, 11:11
Местоположение: Sopot

Мнениеот ilusia » 20 Яну 2008, 21:09

Гривничката я вързах на краченцето на бебчо. Като го облечем в ританки и буйки не се вижда :) чиста работа - само като го къпем и преобуваме се вижда :mrgreen:
Пък колегата ся зимата едва ли има проблем с тия дълги ръкави. Една съученичка също ме е молила. Повечето хора си казват " а червено конче против уроки" и не се заплесват особено много .
Angel`in`flames
Разбира се това е интересно и полезно но е нужно много силно съсредоточаване и визуализация , не съм правила за привличане , само за отблъскване , можеш да експериментираш , в тия неща най-важното е фантазията и вярата.
Колкото до талисмана , майка ми ми беше подарила малка възглавничка , отгоре с извезан златен кръст , бях я закачила с безопасна игла от вътрешната страна на портомнето ми , но го смених и кожата се е скъсала и паднало :(
Малко ще нагарчам с цвят на кръв
Аватар
ilusia
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 923
Регистриран на: 07 Апр 2006, 14:28

Мнениеот mandragorko » 20 Яну 2008, 21:22

avanabil,забавляваш ме :) да,права си за магиите с конци.Моята бивша половинка,също занимаваща се с окултни материи,често използваше конци с цел защита или премахване на негативни влияния,а пък една много привлекателна наша съфорумка,дори веднъж употреби и свещи в допълнение с конците(червени)
serafin след малко ще ти предложа няколко неща,които би могъл да ползваш като защити на твоето пространство-стая или лично място в дома ти......
Предай нататък....
Аватар
mandragorko
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 373
Регистриран на: 07 Ное 2007, 22:01
Местоположение: там нейде,след светлината и мрака

Мнениеот Magic_Soul » 21 Яну 2008, 05:41

добре отговорете на моя въпрос на стр.1 моля ви :?
Аватар
Magic_Soul
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 106
Регистриран на: 29 Дек 2007, 20:07
Местоположение: s0fiq

Мнениеот Angel`in`flames » 21 Яну 2008, 13:06

Аванабил тази случка с теб ми прозвуча интересно, може и тази твоя приятелка да е права, но нали тъкмо при талисманите от значение е и времето нормално е с времето да се променят (ако е направен от хартия тя пожълтява, ако е някакъв пръстен по него се получават драскотини...) това са естествени неща и тъкмо с времето този талисман става по-силен (повече време си го носил и той е приел от твойта енергия страшно много).
Илюзия да права си хората си казват конче против уреки или я това е гривна (аксесоар), кой ще се сети, че е талисман :wink: . Това с експериментирането има го и този момент. Постнах тази тема, защото при мен се получи много странно и просто има нещо магично. По-минала та година беше март месец нали тогава се кичиме с мартеници за здраве... и незнам как се случи, но ми хрумна да си направя гривна от конци. Получи се от първия път сякаш цял живот съм го можел, а аз за първи път го правех в момента имам 4 такива гривни като при изработката им имам чувството, че не аз избирам цветовете, а те сами си идват на мястото. Друго което е интересно като ги изплитам броя на нишките винаги се дели на 8 без остатък (поне при мен) незнам дали има нещо общо, но съвсем на скоро (преди два - три месеца) се оказа, че личната ми година според номерулогията е 8. Също така имам и две сребърни гривни, но като тръгна да излизам и да си сложа някоя гривна пак се случва нещо особено някоя от гривните ми изглежда по-хубава, по-нова... в очите и нея я взимам стигал съм най-много до две гривни да нося едновременно и всичко това не ми се вярва да е едно голямо съвпадение :oops:
Аватар
Angel`in`flames
 
Мнения: 9
Регистриран на: 19 Яну 2008, 21:40

Мнениеот Magic_Soul » 21 Яну 2008, 13:26

отговорете ми на въпросааааааааааа
Аватар
Magic_Soul
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 106
Регистриран на: 29 Дек 2007, 20:07
Местоположение: s0fiq

Следваща

Назад към За Начинаещи

  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия e 1 потребител :: 0 регистрирани0 скрити и 1 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 25 Апр 2024, 19:08 е имало общо 565 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта