Магия

Всеки, който за първи път се сблъсква с Oкултното знание и Mагическите практики, да пише само в тази част на форума!

Модератор: Cath

Мнениеот Lord Njarlathotep » 08 Авг 2008, 12:14

за бан на Ктулу имах предвид
Изображение
Аватар
Lord Njarlathotep
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 410
Регистриран на: 19 Юни 2008, 14:36
Местоположение: Р’ЛЙЕХ

Мнениеот Mason » 08 Авг 2008, 12:27

Neter-Kua написа:
Разбираш, че много ти се смея в момента, нали ?


Съжалявам че пропилях 2 минути от живота си за да отговоря на това преди да съм прочел предишните мнения на псевдо-окултиста фантом с нов ник. Бог и Модераторите да са ни на помощ.


Не мисля. Просто може да има предвид, че си объркал превода.

Смисълът е че, Исак е бил обхванат от вяра като видял, че Бог е в жена му. Не става въпрос за съединяване на половете, още повече според Кабала душите са женски и мъжки.
Аватар
Mason
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 295
Регистриран на: 04 Юли 2008, 10:34

Мнениеот Mason » 08 Авг 2008, 12:30

но що верно се смее човека и аз не мога да разбера....
Аватар
Mason
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 295
Регистриран на: 04 Юли 2008, 10:34

Мнениеот Lord Njarlathotep » 08 Авг 2008, 12:43

Прави се на влик, решил е за малко да влезе и да се изгаври с всички и да се махне, но май не му се е получило...... Да ми дойде в борисова да го запозная с едни дото обичат евреи. Много ще му се зарадват..........
Изображение
Аватар
Lord Njarlathotep
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 410
Регистриран на: 19 Юни 2008, 14:36
Местоположение: Р’ЛЙЕХ

Мнениеот Neter-Kua » 08 Авг 2008, 20:44

Не мисля. Просто може да има предвид, че си объркал превода.

Смисълът е че, Исак е бил обхванат от вяра като видял, че Бог е в жена му. Не става въпрос за съединяване на половете, още повече според Кабала душите са женски и мъжки.


Нали не си чел писанията на Световния "Кабалистичен" Център Бней Барух? (по-една случйност едно от първите неща които излизат в търсачките когато напишеш Кабала на български).В предишни твои мнения забелязвам препратки към лъжливата им философия за Кабала и последното изречение също може да бъде проследено до там(не искам да звучи като нападка,може би просто си попаднал на крайно неподходящ източник).В момента работя над труд който да изобличи всички глупости,полуистини,лъжи,исторически неточности, лицемерие и дезинформация които са поместени на сайта им за Кабала,както и целта на пропагндата им.Кога ще е завършен и дали ще ми бъде позволено да го публикувам тук още не знам.
Уверявам те че не бих написал нещо със значението на което не съм наясно. Кабалистичните текстове имат няколко смислови нива-просто, това което казва самия текст,проповедническо-това което трябва да се изпълнява(грубо казано),алегорично и мистично.Това към което се отнася буквалния превод на текста е неговото просто смислово ниво.Значението на горния цитат се отнася към проповедническото и мистичното смислово ниво на текста и е свързано с една от истинските цели на Кабала търсенето на Шекина,женския аспект на божественото във всичко около нас и в нас,като е излишно да се споменава че най-добрия проводник на този аспект е жената(този апект е и в мъжа но трябва да бъде разкрит).Как това е свързано с раздялата с любимия човек вече може би се досещаш.

Не става въпрос за съединяване на половете, още повече според Кабала душите са женски и мъжки


Свързвайки казанато от мен по горе с основната цел на Кабала сливането с Бог който е един,съединяването на половете е едно от последните препятствия пред преодоляването на дуализма който не е Бог. Истинския грях на Адам който в началото е бил хермафродитно същество се състой в отделянето на Шекина от Дървото само чрез нейното връщане обратно там Адам може да се завърне към Бог.Разбира се, "кабалистите" от Бней Барух не пишат за тези неща просто защото основната им цел е дезинформация и скриването на истинската същност на Кабала.Казвайки всичко това и аз не виждам нищо смешно в споделеното от мен в предишните ми мнения.

Humbly
Neter-Kua
I will create as I speak.
Аватар
Neter-Kua
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 77
Регистриран на: 14 Фев 2008, 20:35
Местоположение: Inarijarvi

Мнениеот Mason » 09 Авг 2008, 05:27

Neter-kua, изрично казах, че не виндам нищо смешно в изказването ти.
Съгласен съм, че всеки мъж трябва да намери женската част на душата си, т.е. правилната жена и е ясно какво става с него, ако се раздели с нея.
Доколкото знам доста хора са се отказали от Бхей Барух, така че не бих имал и основани да казвам нещо в тяхна защита.

Затова ще ми е много интересно да погледна твоя труд за изобличаване, когато е готов :) Мисля, че ще ми е много полезен, защото е съпоставяне явно на две течения в Канала, едното от които доста маркетирано :)

А Кабалата за магия я чета от други места :)
Аватар
Mason
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 295
Регистриран на: 04 Юли 2008, 10:34

Предишна

Назад към За Начинаещи

cron
  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 8 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 8 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 21 Апр 2020, 01:19 е имало общо 540 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта