Магия

Всеки, който за първи път се сблъсква с Oкултното знание и Mагическите практики, да пише само в тази част на форума!

Модератор: Cath

Мнениеот Aqua » 16 Юли 2008, 10:56

Здравейте :wink: Още не съм започнала да се занимавам с магия.Мисля след няколко дни да си купя книга и хубаво да помисля дали искам да правя това. :) Но имам няколко въпроса към вас.

1.Изпитахте ли промяна в начина си на живот след като започнахте с вещерство/уика?Положителна или отрицателна бе тя?
2.Претърпявали ли сте някаква вреда(вие,приятел или роднина)от някое заклинание?
3.Как започнахте?Имам в предвид прочетохте книга и си казахте "да аз искам да правя това"или"това ще ми е от полза"или сте имали учител,а може би сте ползвали само интернет?
4.На каква възраст започнахте да практикувате магия?
5.Ако желаете може да дадете пример с какво ви е помогнала магията.

Ще се радвам на отговорите ви icon_thanks :)
Моля ако на някой не му допада темата да не пуска хапливи постове icon_thanks
Аватар
Aqua
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 17
Регистриран на: 15 Юли 2008, 18:16

Мнениеот sin angel » 16 Юли 2008, 11:14

1 Промяна в животат ти винаги има,ти започваш да гледаш на нещата под друг ъгъл и да опознаваш себе си.
2 До сега не ми се е случвало да ми навреди с нещо
3 Аз съм нямала учител,имало е хора които са ми давали малки напътствия все пак,а как реших да започна,ами просто го чувствах вътре в себе си и това беше много преди да реша да прочета книга и да се занимавам сериозно
4 Не помня точна възраст,но още от 10 годишна имам такива влечения

това са моите отговори дано ти дадът някаква представа за нещата и ти помогнат :)
H8 ME
Аватар
sin angel
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 310
Регистриран на: 21 Яну 2008, 13:15
Местоположение: в мечтите ти

Мнениеот Aqua » 16 Юли 2008, 11:21

Да наистина твоите отговори ми помогнаха в колебанията ми :) Благодаря ти за бързият отговор :)
Аватар
Aqua
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 17
Регистриран на: 15 Юли 2008, 18:16

Мнениеот avanabil » 16 Юли 2008, 11:52

Aqua написа:Да наистина твоите отговори ми помогнаха в колебанията ми :) Благодаря ти за бързият отговор :)


Магията сама си проправя път в теб и това не се влияе от някаква "разрешена" възраст. Има хора, които на 6-годишна възраст са усетили тези импулси, има други, които почти на преклонна възраст са ги уловили, а има такива, които никога не са и няма да ги почувстват.
Да, определено трябва да си готов/готова на последствията, които магията ще донесе със себе си. Все пак чрез ритуалните си действия ти се намесваш в понятия, закони и установени връзки, които сами по себе си са оформили своеобразен вид баланс в твоята реалност. Наивно е да считаш, че желанието ти да нарушиш баланса няма да се отрази по негативен понякога начин. Трябва да е ясно, че това "пренареждане на картината", не винаги настъпва по най-идеалния за всички начин. Срещала съм ритуални действия, в които изрично се препоръчва да се подготвите за обрати и почти катаклизми в живота си. Това не е случайно! Както се казва: "Няма безплатен обяд"! Чети и преосмисляй всичко! Късмет! :)
Аватар
avanabil
Модератор
 
Мнения: 571
Регистриран на: 29 Юни 2007, 16:09
Местоположение: локален диск (D:)

Мнениеот Aqua » 16 Юли 2008, 11:57

avanabil написа:
Aqua написа:Да наистина твоите отговори ми помогнаха в колебанията ми :) Благодаря ти за бързият отговор :)


Магията сама си проправя път в теб и това не се влияе от някаква "разрешена" възраст. Има хора, които на 6-годишна възраст са усетили тези импулси, има други, които почти на преклонна възраст са ги уловили, а има такива, които никога не са и няма да ги почувстват.
Да, определено трябва да си готов/готова на последствията, които магията ще донесе със себе си. Все пак чрез ритуалните си действия ти се намесваш в понятия, закони и установени връзки, които сами по себе си са оформили своеобразен вид баланс в твоята реалност. Наивно е да считаш, че желанието ти да нарушиш баланса няма да се отрази по негативен понякога начин. Трябва да е ясно, че това "пренареждане на картината", не винаги настъпва по най-идеалния за всички начин. Срещала съм ритуални действия, в които изрично се препоръчва да се подготвите за обрати и почти катаклизми в живота си. Това не е случайно! Както се казва: "Няма безплатен обяд"! Чети и преосмисляй всичко! Късмет! :)

Мерси за съветите! :)
Аватар
Aqua
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 17
Регистриран на: 15 Юли 2008, 18:16

Мнениеот magic_man » 16 Юли 2008, 12:32

1.Промяна има - положителна и отрицателна
2.Вреда на съм претърпявал и дано не се случи
3.Учител съм нямал.Още от малък ми е било интересно и на определена възраст започнах да чета книги да си обменяме информация с хората.
4.Започнах на 13 години.
Това е от мен
Аватар
magic_man
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 82
Регистриран на: 13 Юли 2007, 05:49
Местоположение: Бургас

Мнениеот B-L-O-T » 16 Юли 2008, 14:18

За какви колебания говориш бе момиче ? Как го мислиш ти - че ще за 2 дена се гмуркаш в един нов свят и ставаш нов човек ? Така може само ако гепнеш пръстена от Фродо
100 Каба Гайди
Аватар
B-L-O-T
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 1257
Регистриран на: 13 Май 2006, 06:45

Мнениеот Aqua » 16 Юли 2008, 14:26

B-L-O-T написа:За какви колебания говориш бе момиче ? Как го мислиш ти - че ще за 2 дена се гмуркаш в един нов свят и ставаш нов човек ? Така може само ако гепнеш пръстена от Фродо

Ами имах си лично колебания относно магията.Не съм казала подобно нещо,че за 2 дена ще се гмурна в "някакъв нов свят и ще стана нов човек"Просто имах няколко въпроса и реших тук да ги задам. :wink:
Аватар
Aqua
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 17
Регистриран на: 15 Юли 2008, 18:16

Мнениеот paparosko » 16 Юли 2008, 17:20

Aqua,

Не се притеснявай, следвай интуицията си, тя няма дя те подведе.
При жените е по-лесно.
Така си мисля, но дали съм прав това е друг въпрос.

:)
Никога не казвай никога!
Аватар
paparosko
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 156
Регистриран на: 21 Юли 2007, 14:57

Мнениеот Aqua » 16 Юли 2008, 17:31

paparosko написа:Aqua,

Не се притеснявай, следвай интуицията си, тя няма дя те подведе.
При жените е по-лесно.
Така си мисля, но дали съм прав това е друг въпрос.

:)

Благодарско paparosko и дано си прав! :)
Аватар
Aqua
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 17
Регистриран на: 15 Юли 2008, 18:16

Мнениеот sin angel » 16 Юли 2008, 18:49

прав е жените имат по-силно развита интуиция от мъжете :)
H8 ME
Аватар
sin angel
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 310
Регистриран на: 21 Яну 2008, 13:15
Местоположение: в мечтите ти

Мнениеот sin angel » 17 Юли 2008, 05:22

но има и нещо друго,което според учените това твърдение е грешно "Това, че интуицията у жените е развива по-добре от мъжката, както смятат самите жени, също не е съвсем вярно.В тестове за интуиция жените показали същите резултати, както и мъжете. Извод на експертите: културните норми позволяват на жените да вярват, че те са по-възприемчиви от мъжете. Но генетически обусловени способности за това у тях отсъстват." до колко е вярно незнам,но съм склонна да повярвам на това твърдение
ето и още нещо
Общ извод, е че при жените интуицията е силна, но при решенията се допускат много грешки, а при мъжете интуицията е слаба, но при решенията грешките са много малко. Истинската най-добре развита интуиция би трябвало да бъде бързи и верни решения. Това е възможно само, ако мъжете развиват своята чувственост, а жените своята логична половина на мозъка си. При това развитие ще се увеличат верните резултати при интуитивните решения на жената, а при мъжът ще се увеличи скоростта на решението, при което се проявява в голяма степен интуицията.
Интуиция – това е обединение на бързината на образно-чувственото мислене с правилните решения на логичното мислене, за да се стигне бързо до истината. Интуиция – това е мигновено прозрение и достигане до истината, което е върхът на мисленето.
сами си правете изводите :)
H8 ME
Аватар
sin angel
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 310
Регистриран на: 21 Яну 2008, 13:15
Местоположение: в мечтите ти

Мнениеот paparosko » 17 Юли 2008, 19:17

sin angel,

Може по природа наистина при мъжете и жените да е заложено еднакво ниво на интуитивен усет.

Но, широко е разпространено твърдението за това, че жените са с по-развити интуитивни способности от мъжете.

И ако се позовем на Принципа на менталността, това твърдение няма начин да не е превърнато вече в реалност.
Една лъжа повторена достатъчно брой пъти - се превръща в истина.

Така че бъди спокойна за високото ниво на интуитивните си способности. Вярвай в това и няма да съжаляваш.

:)
Никога не казвай никога!
Аватар
paparosko
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 156
Регистриран на: 21 Юли 2007, 14:57

Мнениеот sin angel » 17 Юли 2008, 19:31

Така че бъди спокойна за високото ниво на интуитивните си способности. Вярвай в това и няма да съжаляваш.

аз съм спокойно и вярвам в това,но просто излагам и мнението на учените :)
H8 ME
Аватар
sin angel
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 310
Регистриран на: 21 Яну 2008, 13:15
Местоположение: в мечтите ти

Мнениеот FireSun's Viking » 18 Юли 2008, 01:28

sin angel написа:
Така че бъди спокойна за високото ниво на интуитивните си способности. Вярвай в това и няма да съжаляваш.

аз съм спокойно и вярвам в това,но просто излагам и мнението на учените :)


Я ми кажи къде са го казали учените, защото като гледам покрай мен жените освен интуиция нямат и мозък :wink:
Не случайно повечето хора които се занимават с магия са мъже. А и в някои религии само мъже могат да я практикуват.
HAMARR, HELGA VE THETTA OK HINDRA ALLA ILLSKA!!!
Аватар
FireSun's Viking
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 660
Регистриран на: 13 Мар 2006, 21:45
Местоположение: Valhala

Мнениеот sin angel » 18 Юли 2008, 05:48

Я ми кажи къде са го казали учените, защото като гледам покрай мен жените освен интуиция нямат и мозък

казали са го в една статия за интуицията,която е за опровергаване на някой митове,които са били известни до сега

Не случайно повечето хора които се занимават с магия са мъже. А и в някои религии само мъже могат да я практикуват.

и това че ти познаваш повече мъже окултисти не означава,че те се занимават повече,лично аз не познавам толкова мъже отколкото жени занимаващи се с магия.Това кой от двата пола се занимава повече е доста относително,а пък и това че покрай теб са все глупави жени не означава,че трябва всички да ги слагаш под общ знаменатал!!!
H8 ME
Аватар
sin angel
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 310
Регистриран на: 21 Яну 2008, 13:15
Местоположение: в мечтите ти

Мнениеот Mason » 18 Юли 2008, 06:54

мдаааа, магията е весела :)
Аватар
Mason
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 295
Регистриран на: 04 Юли 2008, 10:34

Мнениеот FireSun's Viking » 18 Юли 2008, 09:50

Кой ти говори за познати, говоря за системи, прочети внимателно.
HAMARR, HELGA VE THETTA OK HINDRA ALLA ILLSKA!!!
Аватар
FireSun's Viking
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 660
Регистриран на: 13 Мар 2006, 21:45
Местоположение: Valhala

Мнениеот ultramarin » 18 Юли 2008, 10:35

а в някои религии само жените... в родното място на моите предци, по време на църковни служби и на по-стари езически ритуали, облечени в християнски дрехи(гертгевден, петровден) жените са задължени да носят запрадки или друго, за да компенсират чувствителността си...

защото да си чувствителен, не значи че си съзнателен за дадена информация... познавам ЕДНА ДЕВОЙКА с доста сериозни ясновидски дадености, но и истеричка... при първото по-изчистено "веяние на силата" изпадат или в истерия или се растапят в удоволствие или нещо друго им става... понякога когато това чисто веяние противоречи на техните разбирания почват да се щурат и да се държът неадекватно направо... и момето не е виновно за това, тя просто не възприме постъпващата информация СЪЗНАТЕЛНО - тя идва, изпълва я, влияе и доста над прага и на чувствителност, съответно момичето се държи съобразно получения поток инфо и енергия... но понеже няма и грам контрол или осъзнаване си мисли че това си е от нея и му дава пълен достъп до себе си... оттам - хаос в живота

затова и повечето заничаващи се системно с магия са мъже - днешната култури ги прави по-настроени да са господари на себе си


ТЕМАТА се превръна в един безмислен спор... в проява на борбата на егрегорите на ние-жените и ние-мъжете за надмощие... не случайно всички магически стилове указват като идеал на Мага ЦЯЛОСТНОСТТА, ИНТЕГРАЛНОСТТА и ЕДИНЕНИЕТО...

защото никой не е по-напред в нещо от другия, нито жените са по-напред от мъжете в чувствителността си, нито мъжете са по-адвансед от тях в това, не - просто всеки пол, по силата на физилогията, психологията и много други неща има едни и същи качества В РАЗЛИЧНИ ПРОПОРЦИИ! Освен това, другия базов принцип в магия - "всички е лично-специфично", демек това което важи за един, не важи за друг в същата мярка, а всичко зависи от конкретното за даден човек съотношение на качествата му... затова не бив ада се обобщава, оти даден субект може да има качества много над средното за своя пол или за другия, но друг субект може да не е така... освен това средната стойност и разпределението на силата на качествата не са по линеен закон, а в 99% следват графиката на Гаусовата Камбана(крива)...
Аватар
ultramarin
Модератор
 
Мнения: 314
Регистриран на: 06 Фев 2008, 09:15
Местоположение: София ...и България въобще

Мнениеот Mandragora~Scream » 18 Юли 2008, 10:43

[font=Verdana]
Не случайно повечето хора които се занимават с магия са мъже.
- абсолютни глупости...Например в келтската религия жените са равнопоставени на мъжете, дори повече.Жените, вероятно, са били жрици на богините и са извършвали ритуали и жертвоприношения, които можели да се извършват само от жени. Но, основното, с което вероятно са се занимавали, е прорицанието, тъй като, подобно на много други народи, келтите приписвали на жените особени таланти в дара на предвиждането. Някои жени-друиди се занимавали с домакинството в къщите на друидите, други прекарвали живота си в монашеско уединение. Такова общество съществувало някога на остров Сен. Благодарение на знаменития оракул, то се ползвало с широка известност в келтските страни. Навярно главните жрици давали обет за вечно целомъдрие. Народът се отнасял към тях с благоговеен трепет и вярвал, че жриците могат да се превръщат в животни, да предсказват бъдещето и с помощта на тайнствени заклинания да предизвикват буря в морето, да извикват и усмиряват ветровете. Вследствие на това, жриците били считани навсякъде за божествени същества, които носят изцеление и благодат или разруха и били обект на страхопочитание.
А и в някои религии само мъже могат да я практикуват.

А в някои други религии само жени могат да практикуват определени ритуали (Древна Гърция- празниците на Персефона, Деметра и т.н.)
[/font]
True Love Is Forever
Аватар
Mandragora~Scream
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 58
Регистриран на: 03 Май 2008, 11:32

Следваща

Назад към За Начинаещи

cron
  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 3 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 3 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 21 Апр 2020, 01:19 е имало общо 540 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта