Призоваване на Ангели

Всеки, който за първи път се сблъсква с Oкултното знание и Mагическите практики, да пише само в тази част на форума!

Модератор: Cath

Назад към За Начинаещи

Мнениеот llw » 07 Авг 2008, 21:59

Наскоро се "запознах" с книгата на Дейвид Годард-"Свещена магия на ангелите" icon_angel и страшно много ми се прииска да призова някой от сияйните,но малко ме е страх,тъй като имам неприятен опит с един дух, който се опитахме да призовем с една приятелка.И все пак сега ми се налага...та затова ако някои във форума се занимава с ангелска магия ,ако да ми разясни дали при призоваването на ангел общуването е по същия начин като с духовете (кръга с буквите и т.н.),ангелите могат ли да ми отговарят на въпроси свързани с бъдещето и последно -могат ли да ми навредят(то тва е май най-важния въпрос,защото след срещата с духа известно време ми се случваха само гадни работи а сега непрекъснато мисля за самоубиййство)...ми това е ...ще се радвам ако ми отговорите icon_thanks :) мерси предварително :oops:
Аватар
llw
 
Мнения: 6
Регистриран на: 07 Авг 2008, 20:12

Мнениеот Lord Njarlathotep » 08 Авг 2008, 06:51

Ами това са ангели не биха ти навредили ако си с чисти помисли..... затова са по безопасни от демоните иначе призоваването трябва да е стандартното.. но все пак си сизмисли ти ритуал който според теб би работел най добре при теб...........
Изображение
Аватар
Lord Njarlathotep
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 410
Регистриран на: 19 Юни 2008, 14:36
Местоположение: Р’ЛЙЕХ

Мнениеот sin angel » 08 Авг 2008, 19:47

има една книжка "призоваване на духове" (изкуство на магическата евокация) на Константинос,добра е и мисля че ще ти е полезна :) там е описани всичко много подробно
H8 ME
Аватар
sin angel
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 310
Регистриран на: 21 Яну 2008, 13:15
Местоположение: в мечтите ти

Мнениеот llw » 08 Авг 2008, 20:03

10кс за отговорите :wink: .... и все пак не ми стана ясно как се комуникира с тях :? confused2 , но както и да е ще пробвам пък каквото дойде icon_toothy
Аватар
llw
 
Мнения: 6
Регистриран на: 07 Авг 2008, 20:12

Мнениеот Lord Njarlathotep » 08 Авг 2008, 20:37

Прочети книгата дето ангелчето я споменава....... после си създай свой ритуал за призоваване и ще стане, ако не стане значи не си вярвала достатъчно
Изображение
Аватар
Lord Njarlathotep
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 410
Регистриран на: 19 Юни 2008, 14:36
Местоположение: Р’ЛЙЕХ

Мнениеот Dagon » 09 Авг 2008, 13:49

аз не знам доколко са полезни и кво могат да направят, но така или иначе аз не се занимавам с призоваване. Лорда ти подсказва правилно, а зи книгата която спомена Син_Ейнджъл също съм чувал че е доста добре и ясно написана...
Last exit for the lost...
Аватар
Dagon
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 42
Регистриран на: 07 Юли 2008, 18:08
Местоположение: dark land city R'lyeh

Мнениеот antichrist » 09 Авг 2008, 21:28

sin angel написа:има една книжка "призоваване на духове" (изкуство на магическата евокация) на Константинос,добра е и мисля че ще ти е полезна :) там е описани всичко много подробно

Въпросната книга е много добра наистина.Има какво да научиш от нея..и аз я имах в 8 клас,но ми открадна някой..още ме е яд..което ме нявява на мисълта,че трябва да тичам да си я взема пак ..
Аватар
antichrist
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 17
Регистриран на: 29 Юли 2008, 21:02

Мнениеот Гасподъ » 27 Авг 2008, 23:59

"могат ли да ми навредят"

Че защо да не могат?
Никой не заслужава доверие, най-малко някакви скапаняци които си викат "сияйните"
Аватар
Гасподъ
 
Мнения: 6
Регистриран на: 27 Авг 2008, 23:47

Мнениеот ivoni » 18 Окт 2009, 16:09

Моят опит се базира на напътствията в книгите Силвър Рейвън Улф и Дорийн Виртю. Ето извадки от "Ангели-помощници в магията" на Силвър Рейвън Улф.

КАК ДА ПОКАНИМ АНГЕЛИТЕ В ЖИВОТА СИ
Време е да откриете първия си ангел. Не се притеснявайте- намирането на ангел не е никак трудно. Има само едно изискване – не може да се отнасяте несериозно, когато призовавате ангел. Най напред искам да седнете спокойно и да помислите сериозно защо искате да се свържете с ангелските светове. Бъдете честни със себе си. Има нещо, което искате да подобрите в себе си или в начина на живот, или пък в живота ви има грубо място, което желаете да загладите? Или сте просто любопитни?
Не бързайте. Аз съм тук.
Вече наясно ли сте със себе си? Добре. Сега вземете лист хартия и напишете обява, че търсите своя ангел. Не се шегувам. Седнете и съставете обява така, сякаш търсите учител, приятел, някой, който има служба, с която искате да се свържете. Предлагам ви пример за такава обява:
ТЪРСЯ: Ангел от небесните светове. Търся ангел, който може да ми помогне да подобря своя образ. Нуждая се от такъв, който може да се пребори с ината ми.
Или
ТЪРСИ СЕ: Ангел, който иска да ми помогне в паричните ми проблеми. Търся любяща подкрепа за създаване на хармония и просперитет в живота ми.

Когато завършите обявата, вземете я в ръка, затворете очи и се съсредоточете да привлечете същество, изтъкано от светлина. Прочетете обявата на глас, ако мислите, че ще помогне. Не се тревожете, че няма да го направите както трябва – няма неправилен начин да помолите ангел за помощ, щом се държите почтително. Ако искате да прошепнете кратка молитва, направете го. Ето една подходяща:

Ангели небесни, чуйте моя зов.
Благославям всички вас.
На изток и на юг, на запад и на север
Завъртам се и Ви викам.
Невидим приятелю, вестител на любовта,
Изпрати ми помощ от висините над нас.

Когато приключите, пъхнете бележката в джоба си или я забодете някъде по дрехите си, където никой няма да я види. Не уведомявайте всичките си приятели, че току-що сте пуснали обява за търсене на ангел. Не искаме нечии негативни мисли да пречат на проекта ни. Когато помощта дойде и почувствате нужда да споделите информацията с някой, който може да я използва, тогава го направете. Ако имате приятели или близки, за които знаете, че ви се присмиват, не им го казвайте. Една стара поговорка гласи: „Не учи глупаците на магия.” Другите сами ще намерят пътя си, когато му дойде времето, без да ви използват като посредник.
Не очаквайте вашият ангел да се появи пред вас с триумфални фанфари, облян в златни и сребърни светлини. Ангелите са доста дискретни в работата си. Възможно е да получите съобщение за работа от неочакван източник. Може да се обади някой приятел, който да ви извади от потиснатото състояние. Може да вземете някоя книга и там да намерите отговора, който търсите. Когато ангелите са наоколо, няма съвпадения. От вас зависи да повишите чувствителността си. Ако отворите менталните си очи, ще видите ангелите навсякъде.
Независимо дали седите и медитирате, или се намирате по средата на натоварена улица, ангелите винаги ви чуват, когато им говорите. Те спазват едно основно правило във взаимодействията си с хората – не могат да ни помагат, ако не ги помолим за това. Най-ценният дар на нашето ниво на съществуване и свободната воля. Въпреки че често я налагаме, за да попречим на решенията на другите хора /и забравяме, че е грешно да го правим/, ангелите не могат и няма да се намесят в живота ни, освен ако не ги помолим да го направят.
Въпреки че всеки един от нас се ражда на това ниво, за да работи върху специфични области в себе си, всички имаме право на любов и хармония – те са дар от божественото на всички създания, същества и духове. Щом веднъж се научим да внасяме тази хармония в живота си, промените се осъществяват почти незабавно. Процесът може да започне с дребни неща и да се разгърне, както цветето се разтваря от пъпка в пълен цвят, или да се прояви с огромна сила още в самото начало, като заря, и да продължи да осветява пътя ни, докато изпълним своята мисия в живота.
Всеки момент е подходящ за разговор с ангелските същества. Не е задължително да сте в беда, за да потърсите мъдростта им; но ако нещата са трудни, те горят от желание да ви помогнат. Ангелите винаги чуват!
Не мислете, че ангелите не се интересуват от ежедневните ви проблеми или са прекалено заети в небесните светове, за да не ви изслушат. Тези глупости принадлежат на тесногръдите теолози, а не на ангелите. Ангелите са водачи, помощници и приятели и чакат само да ги повикате. Помолете ги за помощ и им предложете своята помощ. Вселената е многообразна и многостранна - има място за всички нас.

СРЕЩА С ВАШИЯ АНГЕЛ – ХРАНИТЕЛ
Когато активно търсите контакт с вашия ангел-хранител /или с някой ангел/, вие открито заявявате на вселената, че сте подготвени да промените живота си. Готови сте да поемете отговорност за своите действия. Няма да обвинявате за проблемите си вашите родители, учители, приятели, съпруг/а/, началник, децата си ит.н. „Готов съм да изчистя действията си” е мотото, с което започваме, когато контактуваме с ангелите. Търсим божествена намеса в живота си и сме готови за промяна, за да постигнем равновесие с вселената.
Ангелските енергии са много внимателни. Ще се грижат толкова бързо или толкова бавно, колкото е необходимо лично за вас. Решенията им не почиват на корпоративни интереси, пари, секс, семейна ревност или алчност. Действията им са чисти и посветени на извисяването на вашата духовност. Ангелите са специални, тъй като нямат никакви скрити планове.
Първата ви задача с ангела-хранител е да си позволите да направите нововъведение в живота си. Започнете да изхвърляте старите съжаления и омрази. Отървете се от тези грозни, гадни преживявания. Помолете вашия ангел-хранител да ги освети със своята светлина, така че да можете да се справите с проблемите един по един. Човешките същества носят твърде много излишен товар. Често тези психологически окови водят до дисфункционално поведение. Когато се освободите от затвора на обвиненията, нагласата ви към живота ще бъде по-свежа, по-чиста и по-вълнуваща от преди.
Можете да започнете като си създадете седмичен ритуал. Съставете изреченията така, че да отговарят на начина ви на живот. Не е необходимо ритуалът да бъде дълъг и сложен, за да свърши работа и да промени вибрационната ви честота. Достатъчно е да идва от сърцето ви, за да бъде съвършен.
Как ще изберете да установите контакт с вашия ангел-хранител зависи изцяло от вас. Ето няколко идеи:
В медитация. Можете да се срещнете и да общувате с вашия ангел-хранител по всяко време при процеса на медитация.
В молитва. Обърнете се към вашия ангел-хранител. Кажете му, че имате нужда от него или от нея. Ето една прекрасна молитва, преподавана на католическите деца:
Ангелю на Богинята, мой скъпи пазителю,
На когото нейната любов ме остави.
Ела в този ден/или нощ/, бъди до мен,
За да осветяваш и пазиш, напътстваш и водиш.
В писмо. Напишете писмо на вашия ангел-хранител. Обяснете му защо искате да се свържете с него или с нея. Не се срамувайте. Никой друг, освен ангелът няма да прочете писмото. Отпуснете се. Пишете така, сякаш искате да споделите мислите си с вашия най-добър приятел. Когато свършите, занесете писмото на вашия олтар и го изгорете. Разпилейте пепелта на вятъра. Скоро ще получите вест от вашия ангел-хранител.
В обява. За целта погледнете началото на това съобщение. Бих искала да знаете, че обявите дават резултат да по-малко от две седмици.
В стихотворение или друго произведение на изкуството. Един от най-прекрасните начини за общуване с вашия ангел-хранител е чрез вродените ви таланти. Това включва всичко, което умеете – графика, рисуване, шиене, занаяти, поезия, проза и т.н.
Просто започнете да говорите. Чувствате се отчаяни? Самотни? Поговорете с вашия ангел-хранител. Или сте развълнувани, щастливи, възторжени от живота? Ангелите-хранители обичат да слушат за хубавите неща в живота ви и за това как напредвате. Освен това ще изслушат тежките мисли, които ви мъчат. Какво е Бог? Къде е моето място във вселената? Каква е моята мисия? Една ли е или са няколко? Влизайки в диалог с ангелите, вие им позволявате да ви отговорят. Възможно е да получите проблясъци на прозрение, мъдри отговори чрез онзи тъничък глас в главата ви, образи на нещата и т.н.
Иска се само да отворите сърцето си. Отделете няколко минути още сега и помолете вашия ангел-хранител да ви даде знак за присъствието си. Сигурна съм, че няма да останете разочаровани.

УЛЕСНЯВАНЕ НА КОНТАКТА
Вселената създава съответствия – неща, места, визуални и невизуални образи, между които има някаква прилика. Да обсъдим някои от предметите, които могат да ви помогнат да се свържете с вашия ангел-хранител.

Статуи. Като поставите статуя на ангел там, където живеете или работите, можете да привлечете ангелските енергии към себе си. Статуята напомня, че не сте сами във вселената и че любящите и грижовни енергии са винаги около вас. Заредете статуята с божествена енергия. Енергията в статуята винаги се фокусира в трансформиране на негативните енергии в положителни. Когато в определени помещения възникват спорове, една ангелска статуя спомага за създаването на по-успокояваща атмосфера и дава по-бързо решаване на проблема.
Накити. Един от най-хубавите подаръци, който можете да направите на някого е карфица с ангел. Когато забождате иглата върху дрехата на човека, кажете: „Трябва само да помолиш и твоят ангел ще ти помогне. Тази малка карфица ще ти напомня, че си обичан и не си сам във вселената.Така да бъде.”
Произведения на изкуството. Картините на ангелите могат да ни помогнат да навлезем в ангелските светове. Окачете една над олтара си или в помещението, където медитирате. Имам приятел, който носи малка репродукция в портфейла си за мир и благосъстояние.
Ангелски дрехи. Това не означава, че трябва да се разхождате с ангели, избродирани навсякъде по дрехите ви, макар че нищо не ви пречи да го направите. Отсега ви предупреждавам, че щом започнете работа с ангелите, някои неща във външния ви вид ще се променят. Установила съм, че когато работите с ангелските сили, самочувствието се повишава и започва да проявявате творчество. Може да смените прическата си, външния си вид, но и заобикалящата ви обстановка, за да внесете хармония. Ангелите обичат индивидуализма и творчеството и ще ви помогнат да откриете своето място във вселената, където няма да се срамувате да бъдете себе си.
След като сте установили първия контакт с вашия ангел-хранител, ще откриете, че получавате много послания. Понякога посланието е подсъзнателно и изплува по-късно, когато бъде задвижено от дадено събитие. Колкото повече работите с вашия ангел-хранител, толкова повече информация и просветление ще получавате. Както с всяко духовно учение – колкото повече практикувате, толкова по-добри ще ставате.
Аватар
ivoni
 
Мнения: 2
Регистриран на: 16 Окт 2009, 08:27

Мнениеот Nemezius » 18 Окт 2009, 16:44

... и един мармот завива шоколада в станиол... Горе-долу същото е и с писанията на въпросната С.Р.Уулф- красиви приказки, на които дечицата да вярват- точно както приказките за Снежанка, Пепеляшка и пр.
Ако някой все пак иска да се занимава сериозно с това- Clavicula Salomonis като за начало(И да не се пропускат 4-та и 5-та книга от легеметон- има за какво да са написани).
Изображение
Аватар
Nemezius
Модератор
 
Мнения: 941
Регистриран на: 18 Юни 2006, 20:32
Местоположение: Templi Ad Noctum

Мнениеот ivoni » 18 Окт 2009, 17:35

Nemezius написа:... и един мармот завива шоколада в станиол... Горе-долу същото е и с писанията на въпросната С.Р.Уулф- красиви приказки, на които дечицата да вярват- точно както приказките за Снежанка, Пепеляшка и пр.
Ако някой все пак иска да се занимава сериозно с това- Clavicula Salomonis като за начало(И да не се пропускат 4-та и 5-та книга от легеметон- има за какво да са написани).


Абсолютно съм съгласна с това. Но това все пак е раздел за начинаещи и лично аз когато прохождам предпочитам да ми е описано като приказка за начинаещи. А относно вярването - всеки си има своите духчета-помощници в магията. Това може да са ангелите за някои вълшебниците във форума. Относно сериозните занимания - къде бих могла да открия посочената литература на български?
Аватар
ivoni
 
Мнения: 2
Регистриран на: 16 Окт 2009, 08:27

Мнениеот Nemezius » 18 Окт 2009, 18:23

ivoni написа:Абсолютно съм съгласна с това. Но това все пак е раздел за начинаещи и лично аз когато прохождам предпочитам да ми е описано като приказка за начинаещи. А относно вярването - всеки си има своите духчета-помощници в магията. Това може да са ангелите за някои вълшебниците във форума. Относно сериозните занимания - къде бих могла да открия посочената литература на български?


Мдам, по същата логика за по-лесно в първите години в училище за да не им е чааак толкова трудно на първолаците в часовете по математика да не ги учат да смятат, а да си рисуват кръгченца и линийки, така ли?- Звучи крайно несериозно и необмислено казаното.
Литература по това на български..... честно казано, почти няма- единствено Аратрон издадоха една книга, "Големия ключ на Соломон", превода на който е под извества критика, но поне българските преводачи са се справили относително добре, за разлика от преводачите по трасето от оригиналния текст до английски. И все пак, както е казвано многократно, езиците са богатство и това е просто поредното доказателство на бабината поговорка- когато искате да четете стойностна литература, учете езици- останалото е просто оправдание пред околните и самите вас за прекомерен мързел и искане всичко да бъде поднесено на тепсия
Изображение
Аватар
Nemezius
Модератор
 
Мнения: 941
Регистриран на: 18 Юни 2006, 20:32
Местоположение: Templi Ad Noctum

Мнениеот Lord Voldemor » 18 Окт 2009, 19:08

Интересът към призоваване на ангели,или ,,сияйните,както ги наричаш ти,е чудесна ориентация-самиат интерес към тях предизвиква форма на контакт.
Що се отнася до очевидно неприятният контакт със зложелателен дух-нека това ти е за опит в бъдеще,че без предварителна подготовка,не се извършва призоваване-особено ако и имаш дарба за това.
Първо се запознай със Малкия прогонващ ритуал на пентаграмата,преди да преминеш към призоваване.
Мисълта за самоубийство е деструктивен акт,който е опит за привличане на внимание поради отчаяната необходимост от такова.Не се зарибявай с глупости момиче,направи си живота по твой вкус.
ЕДНО
Аватар
Lord Voldemor
Модератор
 
Мнения: 417
Регистриран на: 28 Апр 2009, 22:42
Местоположение: Навсякъде където насоча мисълта си

Мнениеот Honor and Blood » 19 Окт 2009, 10:58

:mrgreen: Не мога да разбвра защо правите всичко да изглежда толкова сложно.Карате хората да четът по 200 книги за да "Развият способностите си" :mrgreen: и 200 за самата практика(пълни глупости) има 2 вида ритуали: Такива дето работят и такива дето не работят.Начинаещия трябва да си избере ритуал и да деиства(магическите способности не се няучават а се придобиват)А могат да бъдат придобити от Практика а не от четене на 500 книги от които след прочета им няма да сте запомнили и една четвърт.
За да правиш магия не ти трябва да знаеш много а да вярваш,да знаеш какво искаш,да имаш воля и ако ритуала е работещ резултата е сигурен."В банката не можеш да внесеш празни прикаски Там се внасят само ПАРИ" Същото е и с Магията не да се дрънка и да се учи всичко а да се ПРАКТИКУВА.

Имам едно въпросче към "Напредналите в занаята": Обяснете ми как някои от Индиянските Шамани дето не са били толкова начетени като вас, дето са нямали никаква писменост и дето вярвали, че земята е плоска като тава.Как тези Шамани ставали толкова могъщи без да притежават и четварт от вашите познания днес????

До начинаещите:Занимавам се с Демони не съм чел много за тях но имам работещи Ритуали и винаги практикувам.
Само страхливците и не вярващите в това което искат и правят ползват защити по време на призоваване.Трябва да сте напълно отворени за контакт.Колкото да Ангелите не ги харесвам особенно но да ви е страх от тях е много лошо.Не,че могат да ви навредят но няма да доидат при вас защото осещат вашия страх(а страхът е придрожен със безсилие и слаба вяра) не могат да ви причинят зло(все пак това са Ангели)но могат да не доидат а това означава ПРОВАЛ.
при Демоните е по различно те могат да ви навредят ако осетят страх и несигурност.А не вярвам да станете смели и сигурни в себв си от някаква прочетена книга.Чувствата на Човек не се придобиват от прочит на книга.Не казвам да не четете нищо за магията все пак горе долу да имате някакви познания.Намирате някои ритуал поручвате го до наи малкия детаил и започвате Практика няма нищо толкова сложно:) успех на всички.....
The Triumph Of Steel
Аватар
Honor and Blood
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 26
Регистриран на: 23 Сеп 2009, 23:03
Местоположение: Кърджали

Мнениеот AzTiToiTqTo » 19 Окт 2009, 21:04

Между другото Немезиус, откриването на 4-та 5-та част на малките ключове на соломон не ми се отдава от много време насам, порчетох поста ти и пак се подсетих, проверих, пак без успех, :( . Във връзка с което можеш ли да ми помогнеш да ги намеря ? Благодаря предварително .
Аватар
AzTiToiTqTo
 
Мнения: 4
Регистриран на: 29 Мар 2009, 21:27

Мнениеот Nemezius » 20 Окт 2009, 14:54

Honor and Blood написа:Имам едно въпросче към "Напредналите в занаята": Обяснете ми как някои от Индиянските Шамани дето не са били толкова начетени като вас, дето са нямали никаква писменост и дето вярвали, че земята е плоска като тава.Как тези Шамани ставали толкова могъщи без да притежават и четварт от вашите познания днес???


Обучавани са от деца- ето така. Сам признаваш необходимостта да бъдат информирани- книгите са точно това- носител на информация. В противния случай стигат до "викане не неволята", както се казва в една приказка- пробват каквото им попадне, гафят и чак тогава сядат да разберат какво са сбъркали и как/кой да ги извади от батака, вместо просто да са седнали, да са проумяли с какво се захващат и едва тогава да действат.
Изображение
Аватар
Nemezius
Модератор
 
Мнения: 941
Регистриран на: 18 Юни 2006, 20:32
Местоположение: Templi Ad Noctum


Назад към За Начинаещи

cron
  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 6 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 6 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 21 Апр 2020, 01:19 е имало общо 540 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта