излизане от тялото

Всеки, който за първи път се сблъсква с Oкултното знание и Mагическите практики, да пише само в тази част на форума!

Модератор: Cath

Мнениеот tinkogm » 29 Авг 2008, 10:13

Много теми прочетох и се наслушах на глупостите на невежите по темата. Моля за информация. Как се излиза от тялото? Моля за мнение по-компетентните по темата. Да поясня - имам предвид как астралното ми тяло да се отдели от физическото. За пътуването из астралния свят нямам нужда от пояснения. Благодаря предварително!(МОЛЯ ЗА КОНКРЕТЕН ОТГОВОР НА ВЪПРОСА МИ)
Аватар
tinkogm
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 11
Регистриран на: 19 Авг 2008, 15:57

Мнениеот Марио » 29 Авг 2008, 15:33

Конкретен отговор - практика, опитване, пробване, практика и Постоянство и така докато не успееш - година, две може да ти отнеме.

Ето ти заглавията, които ми помогнаха на мене:

http://www.knigibg.com/book_inside.php?book_id=4849 - "Извън тялото" - Михаил Радуга

http://www.knigibg.com/book_inside.php?book_id=7641 - "Пътуване извън тялото" - Робърт Монро

http://www.mariocska.data.bg/Robert_Pet ... iences.pdf - и тази е добра, ако знаеш английски.(ако линка не работи, кажи ми да ти я пратя на ЛС)
Аватар
Марио
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 643
Регистриран на: 05 Яну 2005, 16:14

Мнениеот tinkogm » 30 Авг 2008, 05:28

Благодаря ти за отговора Марион. :wink:
Аватар
tinkogm
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 11
Регистриран на: 19 Авг 2008, 15:57

Мнениеот Марио » 30 Авг 2008, 08:09

Моля, но иначе съм само Марио:))))
Аватар
Марио
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 643
Регистриран на: 05 Яну 2005, 16:14

Мнениеот Black_Tiger » 16 Юни 2009, 22:06

Tinkogm, не мога да ти дам конкретна информация, може би някоя книга ще ти помогне. До колкото знам, това се нарича Астрална Проекция и най-често се случва докато спим. Един мой приятел му се беше случило докато спи изведнъж да излезе от тялото си и след като ми разказва беше доста уплашен!

Имам 1 въпрос: лично аз съм чувал, че не е хубаво докато спим да ни местят, въпроса е ЗАЩО? Възможно ли е докато спим и сме излезли в Астрална Проекция, след като ни преместят душата ни да не успее да намери тялото? Ако това е така, то тогава би трябвало да следва смърт...? :wink:
Края наближава....
Аватар
Black_Tiger
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 43
Регистриран на: 21 Мар 2008, 05:36
Местоположение: Варна

Мнениеот tinkogm » 18 Юни 2009, 12:14

До колкото знам не е възможно астралното тяло да не оспее да намери физическото,защото те са свързани помежду си.Имам предвид хората който са оспели да осъществят астрална проекция(астрално пътуване) казват че има нишка която свърва двете тела.Така че не се плаши че ще си "изгубиш тялото".Практически е невъзможно.Това от мен. Наслука.
Аватар
tinkogm
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 11
Регистриран на: 19 Авг 2008, 15:57

Мнениеот Nemezius » 18 Юни 2009, 14:51

Тигърче, няма опасност да не можеш да се върнеш.
Естествено, има начини спящия да бъде "заблуден" и по този начин объркан и оставен да блуждае в съновидението, като през това време физияеското тяло изпада в кома, но това са наистина много трудни за овладяване техники, така че надали има повече хора от пръстите на двете ти ръце(сещам се за 4-ма, изключая себе си- на мен ми трябват още няклко години практика за да ги овладея достатъчно), които да ги владеят, така че шансът да попаднеш именно в такава ситуация е много, ама МНОГО малък.
Изображение
Аватар
Nemezius
Модератор
 
Мнения: 941
Регистриран на: 18 Юни 2006, 20:32
Местоположение: Templi Ad Noctum

Мнениеот м Лъчезар » 18 Юни 2009, 19:48

tinkogm ето ти конкретен , точен , ясен , кратък отговор - Чрез медитация .
Адът е тук на земята
Аватар
м Лъчезар
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 71
Регистриран на: 16 Апр 2009, 06:40

Мнениеот tinkogm » 19 Юни 2009, 21:54

Благодаря ти за отделеното внимание Лъчезар.....но то се подразбира, че ще е чрез медитация. Имах предвид да ми препоръчате някаква техника за медитация. Или да използвам "стандартните"? :roll:
Аватар
tinkogm
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 11
Регистриран на: 19 Авг 2008, 15:57

Мнениеот м Лъчезар » 20 Юни 2009, 17:05

Използвай "стандартните" .

Ако не успееш вземи халюциногени .
Адът е тук на земята
Аватар
м Лъчезар
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 71
Регистриран на: 16 Апр 2009, 06:40

Мнениеот Nemezius » 20 Юни 2009, 20:49

Като за начало, научи се да метидираш "правилно". Ако мислиш, че истинската медитация е това, което се дава в повечето книги и книжлета- сорка, но ще те разочаровам- между "медитация" и "визуализация" има много съществена разлика. Има една статия по въпроса в раздел "Статии"- погледни за каво става дума, ако искаш разбира се. Едва след като се научиш да насочваш вниманието си в медитация, едва тогава ще можеш и достатъчно добре да се насочваш, да излизаш съзнателно и осъзнато.
Успех
Изображение
Аватар
Nemezius
Модератор
 
Мнения: 941
Регистриран на: 18 Юни 2006, 20:32
Местоположение: Templi Ad Noctum

Мнениеот sanguinary » 20 Юни 2009, 22:14

В съня, немалко хора сме местили, а и мен са местили и всеки се е будил после, макар и малко поизненадан. :mrgreen:
И аз съм го срещал някъде, това твърдение, за местенето на тялото. Само че ставаше въпрос за кома, а не за сън.
Имаше някаква история, с един белгиец, който се връщал от риболов и катастрофира. Изпада в кома, от която близо година не могат да го изкарат. Накрая решават, че няма смисъл и ще го "изпращат", но на път към... църквата май беше, минали през мястото на катастрофата и той взел че дошъл в съзнание. След едномесечна физиотерапия и рехабилитация, се вдигнал на крака и три деня яли пили...
Та може и да има някаква истина в това.
tinkogm, при други обстоятелства бих те посъветвал да се самоубиеш, това е най-сигурният, стопроцентов вариант.
При някои хора, това отделяне става несъзнателно, както по-горе имаше някакъв пример. В детска възраст най-вече. С напредване на възрастта, става все по-трудно, ако не се занимаваш с това. Ако търсиш светкавични резултати, с разни растения, рискуваш, а и усещането не е толкова приятно, колкото си го представяш вмомента. Поне според разказите на тези, които са пробвали.
Някъде, из темите тук, бях препоръчал кетамин. 20мг. венозно и вече си притежател на билет до "оня свят". Няма да е зле, предврително да се помолиш да е двупосочен. Казват, че не застрашава живота, но има единични случаи, които са в разрез с това твърдение. Все пак не е зле първо да се прегледаш, обстойно. Физически, а и психически.
Аватар
sanguinary
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 422
Регистриран на: 04 Яну 2006, 07:43

Мнениеот sanguinary » 20 Юни 2009, 22:22

Ето, първото мнение, на което попадам, от човек, пробвал кетамин. Според мен добре го е описал и ще ти е от полза да ги знаеш тези неща.

Амииии... може би по-точно е да се каже "убеждение, че умираш". Въпреки че и това не е правилно - докато бях под влияние на кетамина осъзнавах логически, че няма опасност за живота ми. Знаех, че той не подтиска дишането, а и профилактично дишах по-дълбоко. Но усещането за време изчезна, не знаех дали гледам някакъв мост в далечината от няколко минути или няколко часа, не усещах теглото на предметите, трудно контролирах движенията на крайниците си и емоционално чувствах нещо като умиране. Трудно е да се опише, пробвай и ще го усетиш сам. Но не си вкарвай повече от 25 мг венозно на веднъж, въпреки че до 1.5-2 мг/кг живо тегло се смята за безопасно.

Случвало ми се е да предозирам опиат и да губя съзнание от това, но преживяването няма нищо общо. При свръхдоза заспиваш почти мигновено. А от кетамина оставаш в съзнание. За това в медицината той се използва задължително с диазепам - кетамина анестезира, а диазепама те приспива, за да нямаш спомени от това странно състояние. И въпреки това има доста случаи на пациенти, които след излизане от упойка са имали странни спомени, примерно за отделяне от тялото си.

Между другото, Тимоти Лиъри е използвал кетамин точно с цел преодоляване страха от смъртта. Първо върху себе си, а след това и върху множество доброволци. Разбира се, в контролирана среда и в обкръжение на приятели, с които можеш да се отпуснеш максимално. Доказателство за ефекта от тази терапия е начинът, по който самият Тимоти Лиъри умира, когато му идва времето - съвсем спокойно и без никакви притеснения. За него усещането е било добре познато и до последния момент собствената му смърт не е предизвикала у него негативни емоции.
Аватар
sanguinary
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 422
Регистриран на: 04 Яну 2006, 07:43

Мнениеот Elvira » 22 Юни 2009, 09:17

Аз съм постигала мн малки резултати в АП. Но ето моята техника: лягам на леглото, отпускам се, освобождавам се от мисли, концентрирам се върху целта (АП). След минутки губя чувствителност на физическото тяло и започват усещания като тръпки, топли вълни и това преминава и идва чувството, че съм енергия. Тогава със силата на волята се опитвам да изляза. Най- мн съм имала усещане на реене в тъмнината. Не го правя на тъмно, но нали съм със затворени очи и нищо не виждам, с някои изключения де - някой път видя някой цвят, нещо такова.
Ако техниката е тъпа, моля, кажете ми.
Аватар
Elvira
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 14
Регистриран на: 30 Май 2008, 09:10

Мнениеот tinkogm » 22 Юни 2009, 09:35

Техниката ти не е лоша.Но съм убеден че усещането за реене не е астрална проекция.По вероятно да е от замаиване на глвата или от рязка смяна на енергията.мога да ти дам една техника при кояте ще осетиш същото.Докато си вървиш по улицата когато се сетиш за това спри и само се огледай на около.Така от участник в случващото се около теб ще станеш само наблудател.Това ще ти помогне да се научиш бързо да променяш своята енергия. :wink: Това е от мен успех
Аватар
tinkogm
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 11
Регистриран на: 19 Авг 2008, 15:57

Мнениеот м Лъчезар » 22 Юни 2009, 18:20

tinkogm и да и не . Астралната проекция води начало от медитивно състояние за това трябва целта първо да е медитация . Обаче като видиш как нещата няма да станат ще се откажеш но е хубаво да го знаеш за информация .
Адът е тук на земята
Аватар
м Лъчезар
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 71
Регистриран на: 16 Апр 2009, 06:40

Мнениеот sanguinary » 25 Юни 2009, 04:01

Elvira написа:Аз съм постигала мн малки резултати в АП. Но ето моята техника: лягам на леглото, отпускам се, освобождавам се от мисли, концентрирам се върху целта (АП). След минутки губя чувствителност на физическото тяло и започват усещания като тръпки, топли вълни и това преминава и идва чувството, че съм енергия. Тогава със силата на волята се опитвам да изляза. Най- мн съм имала усещане на реене в тъмнината. Не го правя на тъмно, но нали съм със затворени очи и нищо не виждам, с някои изключения де - някой път видя някой цвят, нещо такова.
Ако техниката е тъпа, моля, кажете ми.


Това ми звучи повече като техника за релаксация, а не медитация.
Аватар
sanguinary
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 422
Регистриран на: 04 Яну 2006, 07:43

Мнениеот Elvira » 25 Юни 2009, 10:55

Защо не дадете техника, която ползвате и която действа? Защото май не го правя както трябва. Моля ви.
Аватар
Elvira
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 14
Регистриран на: 30 Май 2008, 09:10

Мнениеот м Лъчезар » 25 Юни 2009, 18:20

Прочети поне малко от книгата на ОШО за медитацията и си готова . Ако нямаш търпението да прочетеш една книга няма и да имаш качествата нужни за медитация . Потърси я , прочети я , готова си .
Адът е тук на земята
Аватар
м Лъчезар
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 71
Регистриран на: 16 Апр 2009, 06:40

Мнениеот sanguinary » 26 Юни 2009, 02:37

Elvira написа:Защо не дадете техника, която ползвате и която действа? Защото май не го правя както трябва. Моля ви.

Според мен проблема, при повечето е, че много бързате! Специално за 'отделяне от тялото', се изисква малко търпение. Но не търпение да прочетеш някоя книжка, а търпение и постоянство в опитите ти да го постигнеш това отделяне. Иначе, да, реално, ако се накълвеш с гъбки, може и Мечо Пух да прочетеш и пак ще 'си готова'. :mrgreen: Съветвам те обаче да не използваш нищо от сорта. И хайде да си го кажем направо. Хора, стига с тази медитация, стига с тази йога и изпадания в кома. И също така стига с тези термини от рода на "астрална проекция". Дайте да говорим на български. Отделянето от тялото, няма нищо общо с медитация или с уважаемият господин Ачария, по-известен, като Ошо. Медитацията е много неща, дишане, съзерцаване, концентрация, звуци дори, и разни положения на тялото, които ако заемеш, може и да не успеят да те изправят след това :mrgreen:. Това е по-скоро, ако търсиш път навътре, към себе си. Ти обаче, доколкото разбирам не искаш да достигаш Нирвана или единение с Бог :mrgreen: , а чисто и просто да се отделиш от физическото си тяло. За това си има техники, както и ако искаш да направиш торта си има рецепти.
Твоята... самотехника, да я наречем, не е много далеч от истината и от вече установените. Факт е, че всеки, който се занимава с това,активно, изкарва на бял свят поне още пет техники за отделяне от тялото.
Хубавото при теб е, че не заспиваш, докато се отпускаш. На мен например бая време ми трябваше, докато се настроя в положение stand by. Понякога се получава, в състояние на полусън, при събуждане, при някои, както мисля, че някой беше споменал по-горе. Доколкото помня от описанието ти, всичко е наред, но с едно изключение, което не е основно, но не е и малко, а именно, че не можеш да "отвориш зрението си". Фактически ти се отделяш, но се рееш, като перце из стаята си. Цвят някакъв май беше видяла, ами това е добре. След време стават няколко цвята, петна, след което петната придобиват форми и т.н. и т.н.
Марио написа:практика, опитване, пробване, практика и Постоянство и така докато не успееш - година, две може да ти отнеме.
Ето ти заглавията, които ми помогнаха на мене:
http://www.knigibg.com/book_inside.php?book_id=4849 - "Извън тялото" - Михаил Радуга

Михаил Радуга, в книгата си, предлага няколко техники, както за излизане от тялото, така и за след това. Наистина има и по-добре описани техники, но в интернет е това. Р. Монро не ти го препоръчвам, но ако някой държи, има го и него, онлайн. Ето я книгата на М.Радуга
Изображение
Не е нужно да я четеш цялата. Някъде по средата на книгата си има направо 'техники' и там накратко е описал неговият опит. Предлага някои много интересни техники, но и той, на моменти се вживява, повече от необходимото.
Просто прави това, което и до сега си правила и бъди постоянна. Импровизирай, експериментирай и се наслаждавай.
Успех!
Аватар
sanguinary
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 422
Регистриран на: 04 Яну 2006, 07:43

Следваща

Назад към За Начинаещи

cron
  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 13 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 13 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 25 Апр 2024, 19:08 е имало общо 565 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 13 госта