Котките

Всеки, който за първи път се сблъсква с Oкултното знание и Mагическите практики, да пише само в тази част на форума!

Модератор: Cath

Мнениеот Magiclover » 18 Окт 2008, 18:08

Имам една котка. Казва се Емили. (аз я кръстих така) Ами, как да ви кажа - тя е особена... Като беше малка беше нагълтала някаква отрова и щеше да умре но успях да я спася. Те и другите котки също се бяха натровили с нещо, но тя беше много зле. Сякаш стана някакво чудо. И сега си е добре, много добре. В нейното присъствие винаги се чувствам спокойна и в безопастност.
Нещо ми е притеснено...
Аватар
Magiclover
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 23
Регистриран на: 17 Сеп 2008, 16:58
Местоположение: Мислите си

Мнениеот Moerin_Elf » 19 Окт 2008, 13:36

Magiclover написа:Имам една котка. Казва се Емили. (аз я кръстих така) Ами, как да ви кажа - тя е особена... Като беше малка беше нагълтала някаква отрова и щеше да умре но успях да я спася. Те и другите котки също се бяха натровили с нещо, но тя беше много зле. Сякаш стана някакво чудо. И сега си е добре, много добре. В нейното присъствие винаги се чувствам спокойна и в безопастност.





Не случайно казват-"Котките имат девет живота."
WYRD
Аватар
Moerin_Elf
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 255
Регистриран на: 06 Апр 2008, 18:15

Мнениеот Selene » 20 Окт 2008, 19:49

Пък моята котка е много шантава.Не бих казала,че усеща нещо свръхестествено!Уж я пуснах да влезе първа в стаята ми да видя къде ще легне,тя направи 2-3 крачки и се пльосна по средата на стаята и почна да мърка!Никога не се е втренчвала в определена точка и наистина не става неспокойна като я зяпам с часове,ама това е сигурно,защото е такъв мързел,че я мързи да си вдигне окото да види,че някой я зяпа icon_sleeping .Иначе е много яка и непрекъснато идва да си говорим(или да провеждаме монолози една през друга) :D
Аватар
Selene
 
Мнения: 6
Регистриран на: 03 Сеп 2008, 22:15

Мнениеот ПЕТЯ » 08 Ное 2008, 17:02

Аз пък имам една приятелка с наистина странна котка-котката й се казва Беатрис/на кратко-Бети/.И тази котка преди приятелката ми да я вземе при себе си е била малтретирана от предишните си стопани.И вчера тя ми разказваше как Бети може да вижда невидимото.И аз се убедих-защото приятелката ми преди беше видяла нещо черно а котката й сякаш гледаше нещо да се изкачва по стълбите.Просто...с котките се чувствам много близка-от няколко седмици "познавам" Бети-а приятелката ми казва че друго се адаптирала към нови хора-а доста бързо се сприятелихме :)
Love Sucks=^.^=
ПЕТЯ
 
Мнения: 7
Регистриран на: 30 Авг 2007, 16:49
Местоположение: в бърлогата на вълчицата

Мнениеот Rose_redd » 16 Ное 2008, 00:19

Ето малко инфо което събрахза котките. Дано ви е интересно:

Котките и магията


В продължение на хилядолетия се смятало,че котките са мистериозни същества, притежаващи свръхестествени сили. Тези разбирания определено били в пика си през Средновековието.

ТРАНСМУТАЦИИ
По време на процесите,свързани с обвинения във вещертсво свидетелите често твърдяли,че са забелязали странна черна котка да влиза в дома и да напада бебета или да души спящите хора.Това често било подсилвано от самопризнанията на някои от обвиняемите, които твърдели, че могат да се преобразяват в котки, за да стигнат до жертвите си.
През 17ти век Изабела Гоуди представя на обвинителите си формула, чрез която твърди ,че се е превърнала в котка като произнесла 3 пъти думите: " I shall goe untill ane catt, with Sorrow and Sych, and a black Shott; and I shall goe in the Divellis nam, Ay will I com hom againe"
А след това върнала човешкия си облик произнасяйки:"Catt,Catt, God send thee a black shott. I am in a cattis liknes just now, Bot I sal be in a womanis liknes ewin now. Catt,catt, God send thee a black shott"

ДЯВОЛЪТ КАТО КОТКА
Присъствието на котката във фолклора е голямо.Предполага се, че тъй като според твърденията котките имат 9 живота, вещицата може да приеме образа на котка само 9 пъти. За черните котки се смятало , че са проявление на самия Дявол, за това на Великден и Велики четвъртък през средновековието те били безмилостно преследвани убивани и изгаряни.Котките за които се смятало че са т. нар. познайници на някоя вещица били изгаряни живи. Тъй като през този период Сатаната често бил представян в образа на черна котка се твърдяло, че в еретическите секти и по време на черните вещерски шабати посветените трябвало да целунат задницата на черна котка, изразявайки отдадеността си на дявола.

КОТКИТЕ КАТО ПОМОЩНИЦИ В МАГИЯТА
В периода 1500-1600 година котките били сред животните най-често определяни за познайници( "familiar" буквално преведена думата означава познат,приближен; чирак на магиосник или алхимик).За познайници били използвани и други животни, сред които мишки, прилепи, порове, язовци, крастави жаби, вълци и различни видове насекоми."Familiar"или "imp" е демон прислужник в образа на животно.В познайниците се зашифровали всичките гняв и желания на вещицата.Ясно формулираната сексуалност в образа на котката се съчетавала идеално със страстната натура на вещиците.Познайниците трябвало да бъдат периодично захранвани с капки от кръвта на вещицата, за да се поддържа връзката помежду им.Вещиците грижливо пазели котките си и всеки който дръзнел да ги нарани можел с основание да се тревожи за безопасността си.Според записки от 15ти век в една английска странноприемница била отседнала възрастна вещица ,чиято котка била одушена от кучето на съдържателя.Прислужникът мъ изкопал гроб, докато старата жена скърбяла отстрани без да проронва сълзи.тя помолила младежа са прочете молитва за котката, но тохй се изслям безчувствено, метнал телцето в дупката и започнал да напява подигравателна песен.Жената го погледнала с омраза и му казала, че ще си плати за стореното.Така и станало - не след дълго- докато орал нивата на господаря си острието се ударило в камък и отхвръкнало към очите му , ослепявайки го завинаги.
Идеята за познайниците води началото си от Англия, но се е разпространила и по-надалеч. Те правели неща на които обикновените домашни животни не били способни- изпълнявали поръчки, пренасяли вести и помагали в ритуалите свързани с Дявола.По време на съдебните процеси тези животни били опирвани с причудливи белези, но и никой от разпитваните не можел да бъде обявен за надежден свидетел, нито имало документиран случай на действията на някой познайник.

КОТЕШКИ МАГИИ
Има много поверия за котките и ролята им в ритуалите.Според едни котките често били използвани като жертвопринушение за Сатаната.Според други, Ако котка прескочела труп, мъртвецът се превръщал във вампир и единственият начин да бъде спрян било котката да бъде убита. Друга практика било "зареждането" на котката със всички болести и негстивни енергии в дома, след което тя била пропъждана надалеч."Рецептите" в които котките играят важна роля са много.

Средновековните записи разказват за още много причудливи и ужасяващи истории- тъй като повечето от тях са разказани през погледа на "палачите" е добре читателят да има едно наум за достоверността им, без да забравяме, че природната магия винаги е била изключително могъща.

Из информация извадена и преведена от интернет

icon_toothy Е, дано ви е било интересно.Истина е че някои от ритуалите за които се говори в старинните записки са често доста страховити и причудливи ( у хората с достатъчно силен стомах биха събудили и смях icon_badgrin ) но трябва да имаме в предвид, че те са били изменени от оригиналния си вид (случайно или нарочно) а и времето е един голям "развален телефон", но също и ,че във всяка измислица има доза истина. В жестоките времена на средновековието на магията се е гледало от крайно негативна страна, затова и тези писания са с откровено мрачен характер. Разбира се според мен съвременните притежатели на котки имат по -положителна нагласа към своите пухкави любимци.

ПС: сега някой да не хукне да бае стиховете на онази женица в опит да получи опашка и мустачки... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Нека Боговете са с вас! icon_angel
EyeS oN Me - MinD On YoU
Аватар
Rose_redd
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 18
Регистриран на: 18 Окт 2007, 19:04
Местоположение: София

Мнениеот smita » 16 Ное 2008, 12:32

.И вчера тя ми разказваше как Бети може да вижда невидимото


Във всяка по-задълбочена книги за котки ще намериш писани редове за поведението им. "Котките имат постоянни халюцинации", затова е нормално да вижда неща, които ти не виждаш :) Друг е въпроса, че когато някой вижда нещо(било то котка), а останалите не го виждат, веднага го обявяват за халюцинация, но дали наистина е така ...
Nevermore
Аватар
smita
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 29
Регистриран на: 14 Ное 2008, 13:08

Мнениеот Awa » 20 Ное 2008, 17:25

Аз откакто се помня винаги у нас е имало котки...много странни животни.Понякога имам странното чуство че само котаракът ми може да ме разбере... angel13.gif love8 sad11
Аватар
Awa
 
Мнения: 2
Регистриран на: 20 Ное 2008, 16:50

Мнениеот Black_Tiger » 03 Мар 2009, 18:31

Благодаря ви за мненията и информацията.Беше ми много полезна.Надявам се да е полезна и на много други хора.Дано и други хора да намират това за интересно ! 8) :) icon_eusa_clap
Края наближава....
Аватар
Black_Tiger
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 43
Регистриран на: 21 Мар 2008, 05:36
Местоположение: Варна

Мнениеот Macabre » 04 Мар 2009, 08:57

Здравейте, от както се помня сме имали много котки в къщи, но една от тях няма да забравя...може би защото тя най дълго се задържа в къщи а и много си я обичах. Беше котарак, на име Лео и беше много специален. Страшно много бе привързан към мен и към дядо ми и към кучето ни. Тоест към най младия, към най стария и странно защо но с кучето бяха първи дружки. Всеки следобед когато дядо ми се излегнеше да поспи Лео се качваше отгоре му, тъпчеше го малко в зоната на сърцето и после заспиваха. Така правеше и с мен. А с кучето спяха заедно, ядяха заедно и никога не се караха. Но един ден кучето го блъсна кола и почина, а Лео почти умря от мъка, няколко дни не яде и не пи вода и само лежеше. После се съвзе. След време си взехме друго куче и те се сприятелиха също. Но.....и него го блъснаха и тогава лео тотално се отпусна......само спеше....няколко дни....накрая избяга и не се върна. Нали казват че котките искат да умират сами. Не знам....ама това беше най специалната котка която съм виждала.!
Tea party with zombies
Аватар
Macabre
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 68
Регистриран на: 31 Май 2008, 12:08
Местоположение: Shumen

Мнениеот Black_Tiger » 04 Мар 2009, 15:20

Да така е.Котките пред чувстват смъртта си.Аз имах една котка на село.Беше снежно бяла и си я кръстих Белчо.Но както всичко си вървеше изведнъж изчезна и не се върна.Не знам защо го правят това с изчезването.Може би не искат да причиняват мъка на стопаните,защото те си мислят че котката им е жива някъде и някой я е прибрал.Не мога да си го обясня.Имал съм много котки и всичките много си ги обичах.Просто невероятни животни :) :)
Края наближава....
Аватар
Black_Tiger
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 43
Регистриран на: 21 Мар 2008, 05:36
Местоположение: Варна

Мнениеот tinkogm » 22 Юни 2009, 08:57

Да много интерсна тема...Не случаино египтяните са изпаротили това изящтно и красиво сащество Сфинксът(статуия с глава на човек и тяло на котка).Имал съм много котки но бих казал че сегашната ми котка е най-удивителната която сам имал(котката ми е порода Сфинкс).с нея имаме изклучителни здрава връзка.А пък и е много сладка. :oops: Много си я обичам а и мисля че и тя ме обича.Не случаино кучетата и котките не се разбират добре.Сащо така и котките и мишките не се разбират добре.Преди време имах омашна мишка и с кучето ми се разбираха чудесно от момента в които я донесъх у дома.Кучето ми се вторачи в нея и стоя така половин час.Те просто се гледаха около половин час буквално допрели носове един в друг и после започнаха да обикалят наоколо. icon_compress Едва ли е случино че едни от смъртните врагове на котката са първи приятели.Нека всеки си направи изводи за себе си.Това от мен.Дано да съм ви бил от полза. :wink:
Аватар
tinkogm
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 11
Регистриран на: 19 Авг 2008, 15:57

Мнениеот tinkogm » 22 Юни 2009, 12:47

Домашните любимци в астралния свят
Френският окултист Жак Моне твърди, че душите на домашните животни дълго време след физическата смърт търсят контакт с хората, при които са живели.В книгата си „Почивайте в мир" той разказва историята за две свои любими котки, които, след като починали, често го навестявали в сънищата му. По тази причина Жак Моне решил да провери дали съновиденията с писаните са свързани с астралния свят. „Бях убеден, че натрапчивите сънища с любимите ми котки не са просто плод на мъката и носталгията ми по тях, а имат по-особен смисъл", пояснява ексцентрикът. Той поръчал на известна парижка контактьорка да се свърже с духовете на Мадлен и Капри (това били имената на любимите писани). След спиритичния сеанс се оказало, че астралните тела на котките продължавали да се галят в стопанина си, когато лягал да спи на любимото им канапе в гостната стая. „По моя молба контактьорката им предаде енергията на едно нежно погалване. Така ги освободих мисловно и духовете им напуснаха земята, за да се подготвят за следващото прераждане...", пояснява Жак Моне. Той е убеден, че в някои от следващите си пререждания ще се срещне отново с любимите си писани - само че този път те може би ще бъдат човешки същества, а той - котарак. Според запознатите с окултните науки хората, които са прекалено привързани към домашните си любимци, могат да предпочетат в следващия си живот да се родят в животинско тяло. Жак Моне е първият спиритуалист, който предлага контакт с душата на любимото коте и куче от Отвъдното. Цената на тази услуга струва 250 евро.В Древен Египет също вярвали, че духовете на домашните животни придружават човека в отвъдния свят, за да му служат всеотдайно и там. По тази причина жреците мумифицирали телата на кучета и котки в саркофазите на фараони и знатни велможи.Индианското племе хайда в Аляска има предание, в което се казва, че след физическата смърт душата на кучето отива в светла страна и става духовен пазител на човека, на когото е служило приживе: ,Душата на кучето се издига над облаците. След смъртта попада в светла страна, където се грижи за добрите мисли на стопанина си. Духът на кучето служи на човека, който го е обичал, и след като е напуснало този свят..."
Аватар
tinkogm
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 11
Регистриран на: 19 Авг 2008, 15:57

Предишна

Назад към За Начинаещи

  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 8 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 8 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 21 Апр 2020, 01:19 е имало общо 540 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта