Котките

Всеки, който за първи път се сблъсква с Oкултното знание и Mагическите практики, да пише само в тази част на форума!

Модератор: Cath

Мнениеот Black_Tiger » 10 Сеп 2008, 19:00

Какво мислите за котките.Според вас не е ли странно, че котките имат способности, които другите животни ги нямат? Например котките виждат в тъмното (както бухала и др) но интересното е, че съм чувал, че духовете се боят от котки. А обяснението е това, че котките излъчват някаква енергия, която покрива тази на духовете. Ако може да добавите нещо интересно за котките. И за това дали е вярно, че те са "между 2-свята" ?
Чакам интересни отговори и информация. Благодаря ви предварително icon_eusa_dance icon_eusa_dance icon_thanks
Края наближава....
Аватар
Black_Tiger
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 43
Регистриран на: 21 Мар 2008, 05:36
Местоположение: Варна

Мнениеот n0angel0s » 10 Сеп 2008, 20:35

Когато даден човек е болен, ако се сложи котка на мястото, където боледува и тя полежи там ще го излекува. Това е така, защото котките обичат да лежат на места, където енергията е отрицателна. Докато кучетата са обратно..
ВсичкиС@Н0рмалниС@моА3нЕ!
Аватар
n0angel0s
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 233
Регистриран на: 08 Май 2007, 15:47

Мнениеот reality » 10 Сеп 2008, 20:47

Ами аз нямам много информация за котките,въпреки че си отглеждам един доста шантав котарак :wink: Котките помагат на хора със сърдечни заболявания или с високо кръвно,отнемайки отрицателната енергия от тях.Също така имат и връзка с духове,чувала съм го.Могат да виждат призраци и други невидими за нас неща.Еми това знам за тях,надявам се да съм казала нещо смислено :wink:
Аватар
reality
 
Мнения: 1
Регистриран на: 10 Сеп 2008, 20:34

Мнениеот silver sea angel » 10 Сеп 2008, 20:56

Вярно,че котките могат да отнемат отрицателната енергия от хората, но съм чужал, че вечер пък били на обратно отнемали положителната. Доколко е вярно второто незнам. НЯмам такива наблюдения. А за това, че могат да виждат духове го четох в една окултна книга и там пишее " колкото е по- диво живоното толкова връската му с природата е по- силна" т.е усета му за откриване на нетленни същества е по- голям
Водата е моята същност
Аватар
silver sea angel
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 134
Регистриран на: 06 Авг 2007, 12:44
Местоположение: Морските дълбини

Мнениеот NEVIDIMIQ » 11 Сеп 2008, 14:05

Аз лично имам силна връзка с котките и мога да кажа че са на голямо духовно ниво .. понеже връзката ми е такава се разбираме без думи .. дори от време на време няма нужда да се гледаме ..
Изображение
Аватар
NEVIDIMIQ
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 42
Регистриран на: 23 Май 2007, 13:52

Мнениеот EvilOne » 12 Сеп 2008, 10:29

Всъщност, котките не виждат в тъмното, това е легенда. Тяхното око е устроено така, че им стига доста по малко светлина от колкото на хората.

Доказано е, че ги привличат геопатогенните зони, така наречените " лоши места" - затова и, българската традиция да се избягва да се слагат легла и хранителни продукти на места в къщата, където котката обича да стои е резонна.
Тук малко отклонение, навремето е имало и друга традиция, в завършената но все още празна къща са пускали куче, и са поставяли леглата там, където кучето е лягало.

Наблюденията през вековете са доказали че котките имат чувствителност към духовете и магията, умеят да усещат когато домът ще бъде сполетян от нещастие, умеят да предвиждат природни бедствия.
Има няколко теории за това, от чисто научни до окултни, ако ми остане време ще постна най-популярните.
Divide et impera
Аватар
EvilOne
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 74
Регистриран на: 25 Юли 2007, 12:18

Мнениеот Mason » 12 Сеп 2008, 11:17

Страхотни котки съм имал и имам. Благодаря им за уроците
Аватар
Mason
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 295
Регистриран на: 04 Юли 2008, 10:34

Мнениеот Black_Tiger » 16 Сеп 2008, 17:40

Ех...чи ко има 7 мнения в темата ми хахаа....рекорд...мислих че всички смятат моите теми за глупости и не ги засягат...но виждам че има и различни хора на които мн благодаря. :) :) :) който иска да ми пише по скайп julian4042
Края наближава....
Аватар
Black_Tiger
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 43
Регистриран на: 21 Мар 2008, 05:36
Местоположение: Варна

Мнениеот DemonicWolf » 17 Сеп 2008, 11:20

Отнемат отрицателната енергия и лекуват болните места на човек ! Дори има котки, които ловуват - не става дума за мишки, а за едър дивеч :)
Has he lost his mind ! ..
Аватар
DemonicWolf
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 14
Регистриран на: 17 Авг 2008, 07:19
Местоположение: Някъде

Мнениеот Shedinko » 27 Сеп 2008, 01:57

Хмм ... факт котките отнемат отрицателното от човека... Взимайте си котки и се лекувайте,Но тук идва и въпроса какво е вниманието и каква е грижата, която ще им положите ?!? Стига ли им да ги използваме като "прахосмукачки" когато нещо ни боли ....
Отворете душите си ...и помирете сърцата си ;)
Аватар
Shedinko
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 226
Регистриран на: 30 Авг 2007, 20:45
Местоположение: Бургас

Мнениеот Magiclover » 02 Окт 2008, 19:58

Котки имаме на село. И много си ги обичам. Знам че лекуват но не знаех че могат да виждат духове и така нататък. Но те много усещат... разбират сами кога са отровени, кога ще ги сполети смърт и така нататък... Мога да дам примери. А между другото черен тигре (ако нямаш нищо против така да те наричам де Black_Tiger :) ) темата хич не е лоша... :)
Нещо ми е притеснено...
Аватар
Magiclover
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 23
Регистриран на: 17 Сеп 2008, 16:58
Местоположение: Мислите си

Мнениеот Black_Tiger » 10 Окт 2008, 21:20

magiclover мерси радвам се че поне 1 от моите теми ви харесва angel13.gif angel13.gif :) happy7 icon_eusa_dance icon_toothy наричай ме както искаш нямам нищо против
Края наближава....
Аватар
Black_Tiger
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 43
Регистриран на: 21 Мар 2008, 05:36
Местоположение: Варна

Мнениеот puntina » 11 Окт 2008, 11:10

Казват,също,че котките виждали духове и т.н. В Египет котката е била свещенно животно и пазител на отвъдното. Обичам котките,особено черните,а и те май си ме обичат. :)
Аватар
puntina
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 185
Регистриран на: 02 Дек 2007, 00:38

Мнениеот soul_keeper » 11 Окт 2008, 14:54

и аз обичам котките,имат нещо магнетично в погледа,особено черните :)
EyEs OnLy
Аватар
soul_keeper
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 20
Регистриран на: 16 Юни 2008, 12:02

Мнениеот sirenaangela » 11 Окт 2008, 21:23

,,Никогао не лягай да спиш,къдет спи котката.Но я пусни първа в новото жилище.,, Тя спи на места,където постоянно нахлува енергия.Там човек може да поседи,когато е уморен или болен-така организма по-бързо възстановява силите си.Но да спите постоянно на такова място означава да си навлечете болести,предизвикани от енергийния излишък.Ако се нанасяте в ново жилище или котката ви за първи път влиза в дома ви,запомнете къде най-напред ляга да спи-там е най-силния енергиен приток.Там поставете кресло за отдих след тежък работен ден.Котката се пуска първа в жилището за да пречисти енергетиката му,да прогони нечистата сила и да поговори с домашния дух,като му подаде информация за стопаните си.
Котките се справят със съществата от астралния свят много лесно,но не и с нечиста сила от друг порядък.Способна е да намали вредите,но не и да ,,размагьоса,,.Може да отклони бедата или смъртта,дори да отложи естествената смърт на стопанина.
Само с присъствието си лекува безплодието на стопанина от същия пол,стабилизира кръвното налягане,премахва нервното напрежение.А напълно осъзнато лекува зрението,стомашно-чревни и бъбречни заболявания,нарушения в кръвообръщението.
Котките по натура са природни магве и много бичат хора с магически способности.Привличат ги тези,които може да се окажат по-силни от тях.
Оцветяването и породата на котката влияе върху способностите й.Породата со
Аватар
sirenaangela
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 101
Регистриран на: 04 Окт 2008, 13:58

Мнениеот sirenaangela » 11 Окт 2008, 21:26

Породата сочи съзвездието,а окраската-планетата,чиито енергии предава.Цветът на очите показва за какви цели използва дарената й сила.
Аватар
sirenaangela
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 101
Регистриран на: 04 Окт 2008, 13:58

Мнениеот paparosko » 12 Окт 2008, 16:12

Котката ни е част от семейството.
Има права и задължение като всеки друг член.

Вече сме стигнали на ниво разговаряне.
Опитва се да говори като хората с особено мяукане-мъркане.
Разбираме я по вида и интонацията на звуците и по мимиките.

Освен това внася особен колорит в къщата.

Мога отговорно да заявя, че присъствието на котката в дома ни внася допълнителен заряд на радост и щастие.

:)
Никога не казвай никога!
Аватар
paparosko
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 156
Регистриран на: 21 Юли 2007, 14:57

Мнениеот Gibon » 12 Окт 2008, 17:08

sirenaangela написа:,,Никогао не лягай да спиш,къдет спи котката.Но я пусни първа в новото жилище.,, Тя спи на места,където постоянно нахлува енергия.Там човек може да поседи,когато е уморен или болен-така организма по-бързо възстановява силите си.Но да спите постоянно на такова място означава да си навлечете болести,предизвикани от енергийния излишък.Ако се нанасяте в ново жилище или котката ви за първи път влиза в дома ви,запомнете къде най-напред ляга да спи-там е най-силния енергиен приток.Там поставете кресло за отдих след тежък работен ден.Котката се пуска първа в жилището за да пречисти енергетиката му,да прогони нечистата сила и да поговори с домашния дух,като му подаде информация за стопаните си.
Котките се справят със съществата от астралния свят много лесно,но не и с нечиста сила от друг порядък.Способна е да намали вредите,но не и да ,,размагьоса,,.Може да отклони бедата или смъртта,дори да отложи естествената смърт на стопанина.
Само с присъствието си лекува безплодието на стопанина от същия пол,стабилизира кръвното налягане,премахва нервното напрежение.А напълно осъзнато лекува зрението,стомашно-чревни и бъбречни заболявания,нарушения в кръвообръщението.
Котките по натура са природни магве и много бичат хора с магически способности.Привличат ги тези,които може да се окажат по-силни от тях.
Оцветяването и породата на котката влияе върху способностите й.Породата со

Един въпрос ако може. Ако правилно си споням където има даден поблем от сорта на болест върху стопанина тя ляга на засегнатото място. Това вярно ли е?
Впрочем това е единственото животно, което издържа да го гледам повече от минута, но не повече от три без да си завърти главата и да избегне пряк поглед, кучетата направо поштуряват дори и под минута, затова и ги харесвам.
Аватар
Gibon
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 35
Регистриран на: 19 Сеп 2008, 18:22
Местоположение: Мадагаскарски национален парк - третото дърво от четвъртата колона

Мнениеот sirenaangela » 12 Окт 2008, 17:24

Да вярно е.И го правят съвсем съзнателно,от любов към стопанина,рискувайки своето здраве.
Относно погледа-това е вид деклариране на това кой е господаря,кучето по лесно се подчинява,котката е по-волева и своенравна и затова по-трудно признава чуждото господство.
Аватар
sirenaangela
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 101
Регистриран на: 04 Окт 2008, 13:58

Мнениеот Rose » 17 Окт 2008, 19:31

И преди съм чувала,че котките са едновременно и между двата свята,но се съм сигурна дали е вярно.А в това,че виждат неща,които са невидими за хората,съм повече от сигурна.У дома имах коте,което веднъж буквално замръзна неподвижно и се втренчи в нещо,което не можехме да видим.Така стоеше известно време.След това отиде на същото място,като се държеше така сякаш там наистина имаше човек.И най-странното беше,че наистина имах чувството,че въпросният човек бе в стаята.

А ето малко информация от Уикипедия:

История и Митология
Точното начало на съжителството между човека и котките не е установено с точност. Най-ранните писмени записки за опитите да се опитомят котки датират от древен Египет около 4000 г. пр.н.е, когато са били използвани за опазване на хамбарите от мишки и плъхове.
Бронзова маска на котка. Произход: Древен Египет.Освен това наскоро открити гробници в Shillourokambos, Кипър, съдържат скелети на хора и котки, датиращи от 7500 г. пр.н.е. Тъй като котките не са представители на местната фауна, се предполага че са били частично опитомени преди този период. Скелетите, открити в тези гробници са по-близки до прародителите на дивите котки, отколкото до днешната домашна котка.
Древните египтяни са почитали котките, защото са ги смятали за въплъщения на богинята Bast, известна още като Bastet или Thet. Наказанието за убийство на котка било смърт, а понякога при смърт на котка тялото било мумифицирано по същия начин както при хората.
През Средните векове котките са били смятани за сподвижници на вещиците, и понякога по време на празници били изгаряни живи или хвърляни от високи сгради. Някой историци предполагат, че широко разпространените враждебни суеверия към котките довели до бум на чумните заболявания (Черната смърт, с което зловещо название била позната бубонната чума). Поради скоростта с която се разпространявала Черната смърт се появили вярвания, според които тя е предизвикана от самия Дявол. Тези вярвания накарали папата официално да обяви, че котките имат съюз с Дявола. В следствие на този акт много котки в Европа били убити. Големия спад в котешката полулация довел огромен скок в разпространението на плъхове, респективно с това се увеличил и броя на насекомите, разнасящи чумата. Като следсвтие от всичко това се увеличил броя на заразените от чума хора – нещо което анатемата срещу котките е трябвало да ограничи.
Днес някой хора продължават да смятат, че черните котки носят нещастие, или ще имаш лош късмет ако черна котка ти мине път. Други пък са на притивоположното мнение – смятат че черните котки носят късмет.
Котките и до днешни дни се свързват с вещерството. Черните котки в частност са свързани с празниците около Хелоуин. Практикуващите неопаганизъм вярват, че котките са животни с добра природа, свързани са със света на духовете и могат да усещат злите сили.
Според някой митове и легенди котката живее едновременно в няколко паралелни свята, както и че притежава девет живота и може да влияе на здравето на хората, като им помага да се борят с болестите. Смята се също, че котката дружи с къщата в която живее, и домовете в които живее котка до известна степен са защитени от беди и нещастия.
В Азия котката е едно от животните в 12-годишния цикъл на Виетнамския зодиак. Тя обаче не присъства в Китайския зодиак. Легендите разказват, че плъхът, който канел животните в Нефритения императорски дворец за да бъдат избрани за зодиака, забравил да покани котката, и затова тя го обявила за свой смъртен враг.
Аватар
Rose
 
Мнения: 3
Регистриран на: 25 Авг 2008, 15:51

Следваща

Назад към За Начинаещи

  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 9 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 9 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 21 Апр 2020, 01:19 е имало общо 540 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта