Чакра на ръцете

Всеки, който за първи път се сблъсква с Oкултното знание и Mагическите практики, да пише само в тази част на форума!

Модератор: Cath

Мнениеот Mason » 13 Ное 2008, 06:45

Опитвам се да накарам хората да се замислят, което ще ги подготви за резултатите и така няма да ги е страх от мечката като излезе :) ха ха
Не знам дали съм ти споменал, но например като почнах с първите ми упражнения ми се появи бесен световъртеж. Чак напоследък прочетох в една руска книга, че винаги промените в организма при внезапен старт на стимулация на енергийния обмен са последвани от различни реакции на нервната система: световрътеж най-вече, мигрени, истерии, сексуален глад и т.н.
А пък с една разновидност на упражненията за чакрите на ръцете (мисля, може да е от него) си докарах създаването на един грешен енергиен кръг.
Та в същата книга се казва, че първо трябва да се изчистят чакрите и вследствие на упражненията да се създадат правилните нови връзки между тях. Дотогава чакаш мечките и ги приветстваш.

Я се погледни и виж ти например как по-различно изглеждаш от другите на енергийно ниво :)
Аватар
Mason
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 295
Регистриран на: 04 Юли 2008, 10:34

Мнениеот Moerin_Elf » 13 Ное 2008, 08:12

Mason :) Имаш право за чакрите-да така е :) Най-добре е първо основните чакри да се поработи над тях и после към тези на ръцете.
Макар,че аз някога отключих енергиите си и ги осъзнах,посредством директно отваряне на чакрите на ръцете.
А иначе като стане този внезапен "старт на стимулация на енергийния обмен",тези реакции са нормални.Особено световъртежа.

А иначе кой да се подгледне и да види ,че е по-различен на енергийно ниво от другите? Nemezius ли ?
Ами....нормално.Незнам има ли хора дето на енергийно ниво да са еднакви. О.о
Абе няма начин Nemezius (ако за него става въпрос) да не знае,че изглежда по-различно от другите на енергийно ниво :)
WYRD
Аватар
Moerin_Elf
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 255
Регистриран на: 06 Апр 2008, 18:15

Мнениеот Nemezius » 13 Ное 2008, 09:54

Добре де, не е въпросът как изглеждам на енергийно ниво, или който и да било друг- или поне не беше същината на дискусията това.

П.П.:Моеринче, Масон точно мен имаше предвид да се погледна, макар много добре да знае че го равя редовно, както и знае какво се вижда там- познаваме се все пак :)
Изображение
Аватар
Nemezius
Модератор
 
Мнения: 941
Регистриран на: 18 Юни 2006, 20:32
Местоположение: Templi Ad Noctum

Мнениеот Moerin_Elf » 13 Ное 2008, 11:35

Ахааааа....! :mrgreen:
Иначе да-не е по темата това за енергийното level :mrgreen:
Ама карай-това по между другото ,сигурно(:
WYRD
Аватар
Moerin_Elf
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 255
Регистриран на: 06 Апр 2008, 18:15

Мнениеот Gibon » 15 Ное 2008, 09:19

Mixael написа:Това което е написано в inchaos е базова техника за отваряне на чакрите,което практиките не спират с тези примери.Има широко приложение,но осъзнаването е бавния процес който всеки преминава.Рейки е най-разпространения метод...но няма в България човек който да ти предаде качествено...а цените за убочение не се качват като информация.99%СА ШАРЛАТАНИ
Какво като си усетил някакви боцкания,изтръпвания,...след като си прочел нещо такова че трябва да усещаш,и веднага ...аз чуствам .Нормално е да чустваш,всичко е толкова нормално ,е какво като те боцка/голем праз.Има методика на убочение,има тестове,има толкова неща,че ако ги прочетеш ще те забоцка главата.Както казва Маг Наско(поздрави)не е за всяка уста.Едно е да мислиш е правиш-друго е да го правиш.Дано практикуваш повече от колкото да говориш фантасмагорйи...ама ако практикуваше нямаше да задаваш СМОТАНИ въпроси от сорта ...защо ми изтръпва крака.


За базовата техника в Inchaos според мен си е много добра.
По въпроса за Рейки наистина ти отварят чакрата на ръцете обаче си излиза и пари малко повече и т.н. ама малко да кажеме ти спестяват някой употребите на някой от символите и ако ти само се спреш на написаното в книгите или воденето от тях и не изпробваш действието при различното изирисуване на символите им (не се сетих за правилната дума но и тази дава идеята) си затваряш кръгозора според мен. Ще ти дам пример Дай-Ко-Мьо /нетрадициония вариант/ символа пробвай да го правиш по стандартния начин както е по книгите или пробвай като вместо да разпъваш спралата отвътре навън - отвънка навътре и виж разликата при усещанията.
Аватар
Gibon
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 35
Регистриран на: 19 Сеп 2008, 18:22
Местоположение: Мадагаскарски национален парк - третото дърво от четвъртата колона

Мнениеот degagement » 15 Дек 2008, 23:06

Mason написа:Опитвам се да накарам хората да се замислят, което ще ги подготви за резултатите и така няма да ги е страх от мечката като излезе :) ха ха
Не знам дали съм ти споменал, но например като почнах с първите ми упражнения ми се появи бесен световъртеж. Чак напоследък прочетох в една руска книга, че винаги промените в организма при внезапен старт на стимулация на енергийния обмен са последвани от различни реакции на нервната система: световрътеж най-вече, мигрени, истерии, сексуален глад и т.н.
А пък с една разновидност на упражненията за чакрите на ръцете (мисля, може да е от него) си докарах създаването на един грешен енергиен кръг.
Та в същата книга се казва, че първо трябва да се изчистят чакрите и вследствие на упражненията да се създадат правилните нови връзки между тях. Дотогава чакаш мечките и ги приветстваш.


Пише ли ви се малко по-подробно за това? Определено имам подобни симптоми. Естествено отдавна им свикнах и ги овладявам, но се появяват отново и отново. Може би не е необходимо да бъдат овлядявани цял живот по няколко пъти на ден...
Аватар
degagement
Модератор
 
Мнения: 541
Регистриран на: 08 Май 2007, 20:00

Мнениеот Sylar » 18 Дек 2008, 18:01

А това в часта с визуализацията на огнено кълбо и затоплянето на ръцете може ли да се замести да речем с топка лед и захлаждане на ръцете или електрическо кълбо и бодене в ръцете?
Аватар
Sylar
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 31
Регистриран на: 16 Дек 2008, 20:41

Мнениеот paparosko » 19 Дек 2008, 20:49

Накратко:
Има второстепенни чакри на ръцете (в средата на дланите), през които универсалната жизнена енергия изтича и може съзнателно да се насочва за себелечение или лечение на други хора.

:)
Никога не казвай никога!
Аватар
paparosko
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 156
Регистриран на: 21 Юли 2007, 14:57

Мнениеот Mason » 20 Дек 2008, 19:25

Абе вие заебете основните чакри само и само да са ви наред тези на ръцете?!?!?!?!?
Конфигурацията на чакрите на всеки маг е задължителна. Няма нищо общо с тези на ръцете...........
Аватар
Mason
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 295
Регистриран на: 04 Юли 2008, 10:34

Мнениеот paparosko » 20 Дек 2008, 19:53

mason,

Никъде не съм споменавал за приоритет на чакрите или кои от тях са по- или най-важни.

Всички чакри са важни и са свързани!

Темата е "Чакра на ръцете" и за това пиша за чакри на ръцете

:)
Никога не казвай никога!
Аватар
paparosko
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 156
Регистриран на: 21 Юли 2007, 14:57

Мнениеот Mason » 20 Дек 2008, 20:00

Не беше конкретно за твоя пост, а въобще! Една мисъл просто:) Не е свързана с конкретен пост !!!!
Аватар
Mason
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 295
Регистриран на: 04 Юли 2008, 10:34

Предишна

Назад към За Начинаещи

cron
  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 17 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 17 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 25 Апр 2024, 19:08 е имало общо 565 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 17 госта