Не е ли опасен окултизмът???

Всеки, който за първи път се сблъсква с Oкултното знание и Mагическите практики, да пише само в тази част на форума!

Модератор: Cath

Мнениеот cant_smile » 01 Окт 2008, 15:48

Със същия успех мога да ви попитам-готвенето не е ли опасно? Ами ако се изгориш и останеш обезобразен за цял живот? Ходенето не е ли опасно? Ами ако се спънеш и си разбиеш главата? Слушането не е ли опасно? Децибелите могат да спукат тъпанчетата ти и да увредят ушите ти.
Всичко на този свят е опасно.Всичко.Но когато едно дете не знае дали е опасно да паднеш,то пада и разбира,че боли.И се старае да не го прави повече.Децата не знаят дали огънят е опасен.Докосват го,и когато разберат,че пари,просто вече не се доближават опасно до него.
Пробвай и сама ще разбереш кое е опасно за теб. Е,разбира се не намеквам да започнеш от демони и други подобни icon_sleeping . Започни отдалеч,виж как ти се отразява и продължавай бавно нагоре и нагоре.А ако те е страх и се притесняваш от разни "странични ефекти и реакции" по-добре въобще не започвай.
I was born in hell
Аватар
cant_smile
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 64
Регистриран на: 16 Ное 2007, 16:13
Местоположение: Търси ме в безкрая...

Мнениеот Magiclover » 05 Окт 2008, 17:44

Е, добре де, това със "ами готвенето не е ли опасно ... да излизаш не е ли опасно" ми е пределно ясно. Всичко е опасно. Това го разбрах де. И не бързам изобщо с демони и такива подобни. Решила съм с малко да започвам и постепенно да увеличавам и натрупвам опит.
Нещо ми е притеснено...
Аватар
Magiclover
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 23
Регистриран на: 17 Сеп 2008, 16:58
Местоположение: Мислите си

Мнениеот Gibon » 06 Окт 2008, 16:39

Тъй като всички имате доста по-голяма практика от мен на пример. Може ли ако е удобно да напишете реални опасности, където са ви се случвали и т.н., не знам може да е секретно.Само давам предложение. На всички е ясно, че всичко е опасно, въпроса примерно на мен ще ми е по-полезно да ми разкажат реални изживявания.

Приятни мигове. icon_angel

ПС. Поже да има такава тем не съм я гледал с реални патила от ритуали и др. ако е така. моля поста ми да бъде затрит:wink:
Аватар
Gibon
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 35
Регистриран на: 19 Сеп 2008, 18:22
Местоположение: Мадагаскарски национален парк - третото дърво от четвъртата колона

Мнениеот Magiclover » 06 Окт 2008, 16:53

Ами на мене това ми беше предложението де. ;)
Нещо ми е притеснено...
Аватар
Magiclover
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 23
Регистриран на: 17 Сеп 2008, 16:58
Местоположение: Мислите си

Мнениеот mephisto » 10 Дек 2014, 18:00

B-L-O-T написа:По-опасно нещо от окултизма няма . Да ти опрат пистолет в главата е като детска игра пред окултизма . Всички от форума захванали се окултизъм са екстремисти и ебати коравите копелета . Само бивши затворници преди години са се занимавали с окултизъм . . .

хахаха това ме разби . и аз бях така в началото беше ме страх много и дълго време не исках да правя нищо ,но една вечер си казах ти бивш затворник ли си или не и използвах некрономикончето и то взе че стана и не ми се върна нито тройно, нито нещо стана в живота ми освен това което поисках.
Аватар
mephisto
 
Мнения: 1
Регистриран на: 22 Ное 2014, 20:56

Мнениеот Wizard » 16 Дек 2014, 11:00

mephisto написа:... и аз бях така в началото беше ме страх много и дълго време не исках да правя нищо ,но една вечер си казах ти бивш затворник ли си или не и използвах некрономикончето и то взе че стана и не ми се върна нито тройно, нито нещо стана в живота ми освен това което поисках.


По принцип се има в предвид, че ще ти се "върне тройно", ако се опиташ да навредиш на някого (например с черна магия), а нито ти, нито този, на когото ще правиш магията, има реално основание за това!
The World is mine!
Аватар
Wizard
Администратор
 
Мнения: 1263
Регистриран на: 09 Юни 2005, 21:47
Местоположение: Stonehange

Мнениеот Lustre4108 » 20 Дек 2014, 22:12

Ако човек има критично и логично мислене, няма да го сполетят проблеми. Помнете, че магията е дисциплина, отделна от окултизма и двете неща са независими едно от друго - например една селска врачка или ходжа нямат нужда и да са чували за "астрални планове", "седемте лъча на еволюцията", за карми, троични закони, възнесени учители, шамбали и прочие извращения на окултизма и си живеят съвсем нормален живот, може би са малко по-странни от другите в общността, където живеят, но пък са напълно социално вградими там. Нямам намерение да пиша какво е окулъизъм, може да си прочетете това в Уикипедия. Но от магията и алхимията идва съвременната наука, психология, реализъм и рационализъм(тия двете главно от алхимията), че дори и материализмът на Хегел. И щом магията и алхимията са източник на тия дисциплини, значи и в тях трябва да има някакво рационално зърно. И така, както химикът планира своите експерименти, пресмята с математическа точност какви са рисковете, има теории, на които базира очакванията си и т.н. , така трябва да постъпва и магьосникът...
Аватар
Lustre4108
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 190
Регистриран на: 08 Ное 2014, 18:16

Мнениеот Polqhi » 14 Юни 2015, 05:06

Здравейте
Току що получих одобрение за сайта и първата тема в която се зачетох беше тази. Освен впечатлението че сте много умни и интелигентни хора,ми остана един лош привкус. По думите ви да се занимаваш с окултизъм е много полезно и.....лесно. Малко съм учудена ако е толкова лесно (не оспорвам полезното) защо не всеки го може. Ох сигурно ви звуча смешно ,но сега се докосвам до тези неща. Винаги са ме вълнували ,но не съм имала смелост да повдигна завесата. Защо сега........не знам ,но се радвам че го направих и ще съм благодарна на всяка помощ. Благодаря предварително.
Аватар
Polqhi
 
Мнения: 4
Регистриран на: 20 Апр 2015, 15:51

Мнениеот Lustre4108 » 30 Юни 2015, 17:41

Polqhi написа:Здравейте
Току що получих одобрение за сайта и първата тема в която се зачетох беше тази. Освен впечатлението че сте много умни и интелигентни хора,ми остана един лош привкус. По думите ви да се занимаваш с окултизъм е много полезно и.....лесно. Малко съм учудена ако е толкова лесно (не оспорвам полезното) защо не всеки го може. Ох сигурно ви звуча смешно ,но сега се докосвам до тези неща. Винаги са ме вълнували ,но не съм имала смелост да повдигна завесата. Защо сега........не знам ,но се радвам че го направих и ще съм благодарна на всяка помощ. Благодаря предварително.


Така нареченият окултизъм обединява в себе си стотици различни пътища, системи и прочие, всички те толкова противоречиви, че се чудя кой акъл ги слага под общ знаменател. Някои казват дори, че такава дума като "окултизъм" няма, но това е друга тема. Дали ще е "лесно" или не, а също така и безопасно или не, зависи от това, дали намираш правилния път, по който ТИ лично трябва да се развиваш. А точно това е най-трудното за определяне. Искаше ми се да можеше да има някакъв тест, по подобие на психологическите за определяне на потенциала на детето и кой път да поеме след гимназията, но уви, нещата тук са много трудни. Аз например следвам пътища, които при мен дават невероятни резултати, имам прогрес, израстване, но десетки други са ги пратили в лудницата - като например руската психотроника. Минал съм през стотици други системи, от най-интересните до най-безумните и с огромна мъка взех да разбирам кои са моите - донякъде.

Другата опасност произтича от възможността да попаднеш на болни и гнили системи за развитие. Често постомодернистичните са такива - Ню Ейдж, Уика, Сатанизъм, Хаос магия, Сциентология, всичко това си е доста повредено и масово на хората им "гърмят бушоните" от това. Причината е, че те не ти дават магическо развитие, а ти налагат някаква политическа идеология(виж горе изброените). Така че там, където има политика и окултизъм, бягай.
Аватар
Lustre4108
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 190
Регистриран на: 08 Ное 2014, 18:16

Мнениеот degagement » 01 Юли 2015, 19:49

Polqhi написа:Здравейте
Току що получих одобрение за сайта и първата тема в която се зачетох беше тази. Освен впечатлението че сте много умни и интелигентни хора,ми остана един лош привкус. По думите ви да се занимаваш с окултизъм е много полезно и.....лесно. Малко съм учудена ако е толкова лесно (не оспорвам полезното) защо не всеки го може. Ох сигурно ви звуча смешно ,но сега се докосвам до тези неща. Винаги са ме вълнували ,но не съм имала смелост да повдигна завесата. Защо сега........не знам ,но се радвам че го направих и ще съм благодарна на всяка помощ. Благодаря предварително.


Не е трудно да се занимаваш с окултизъм. Ама хич.
Трудно е да се развиваш - главната цел на сериозните окултисти е себеразвитието.
Всеки може да прочете няколко книжки или да направи ритуал.
Трудно е да си постоянен в това.

За полезно: Ми спрях да боледувам на втората година. Преди това боледувах всяка зима по 2-3 пъти без изключение. Дори само това е достатъчно. А това е най-дребното постижение.

Научно е доказано, че медитацията повишава интелигентността, жизнеността и повишава здравето ТРАЙНО!!!

Мога да спомена и за вътрешното равновесие, което развиваш и използваш в ежедневния си живот - получаваш подобрения в работата, личния живот, връзките и т.н.

Ако си би сериозен и не си прескачал или претупвал основните неща (имам предвид концентрациите - всичките наред), то тогава и външният ти вид ще се подобри коренно.

Има още. Гореописаните са само по-очевидните неща, които и един непрактикувал няколко години ще разбере. А със всяка изминала година практика има нови придобивки. Но ако практикуваш сериозно.

Ако обаче само спамиш по форумите и четеш книжки - не очаквай да видиш гореописаните придобивки.
Аватар
degagement
Модератор
 
Мнения: 541
Регистриран на: 08 Май 2007, 20:00

Мнениеот degagement » 01 Юли 2015, 19:58

Другата опасност произтича от възможността да попаднеш на болни и гнили системи за развитие. Често постомодернистичните са такива - Ню Ейдж, Уика, Сатанизъм, Хаос магия, Сциентология, всичко това си е доста повредено и масово на хората им "гърмят бушоните" от това.


Занимавам се предимно с Хаос магия, познавам други хаос-магьосници - не са им изгърмели бушоните.
Аз лично правих тест за интелигентност два пъти през няколко години след 18тата си година - имам голям скок в ай-кю-то, въпреки, че би трябвало след 18тата година той да е много малък или никакъв.

Познавам доста интелигентни сатанисти и уикани също така.

Хаос-магията не е повредена. Дал си списък със случайни системи на магия, които ти не одобряваш, а не че те са повредени.
Аватар
degagement
Модератор
 
Мнения: 541
Регистриран на: 08 Май 2007, 20:00

Мнениеот Lustre4108 » 09 Юли 2015, 12:06

degagement написа:
Другата опасност произтича от възможността да попаднеш на болни и гнили системи за развитие. Често постомодернистичните са такива - Ню Ейдж, Уика, Сатанизъм, Хаос магия, Сциентология, всичко това си е доста повредено и масово на хората им "гърмят бушоните" от това.


Занимавам се предимно с Хаос магия, познавам други хаос-магьосници - не са им изгърмели бушоните.
Аз лично правих тест за интелигентност два пъти през няколко години след 18тата си година - имам голям скок в ай-кю-то, въпреки, че би трябвало след 18тата година той да е много малък или никакъв.

Познавам доста интелигентни сатанисти и уикани също така.

Хаос-магията не е повредена. Дал си списък със случайни системи на магия, които ти не одобряваш, а не че те са повредени.


Общото между тия системи са, че те са нещо като пост-Телема, те са дошли след Кроули и са нещо като отпадъчни продукти от неговата система. Ню Ейджа е производна на хипи движението, което възниква малко след Кроули. Същото важи и за всички горе-изброени. НИТО ЕДНА ОТ ТЯХ не е творение на самия Кроули, но на хора, които са били негови последователи или са били повлияни от него. Същото важи и за сциентологията - Рон Хъбърд е бил близък приятел на Алан Парсонс(ученик на Кроули и член на ОТО), който вместо да си гледа науката и да се развива, се е хванал с тоя мошенник, който го е изцедил до последния цент а после е създал тая машина за пари, наречена Църква на Сциентолозите. Макар че е била създадена с добри намерения и си е път на развитие, Телема, изглежда, е твърде опасна за онези, които не успеят да я разберат и приложат както трябва. Или я прилагат погрешно. Може всеки мъж и всяка жена да са една звезда, както се казва в Книгата на Закона, но някои ще просветнат доста късно...трети въобще няма и ще загният и ще станат черни дупки.
Аватар
Lustre4108
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 190
Регистриран на: 08 Ное 2014, 18:16

Мнениеот eXPerience » 22 Авг 2015, 01:42

По-голям проблем са гнилите разбиращи. Азиатските системи, например, са много хубави и могат да се постигнат невероятни неща чрез тях, но до преди 2-3 години (когато ги изоставих) нямаше никой в Интернет, който да обясни какво точно да се прави. Вместо това съм намирал само половинчати или грешни информации. Несериозно е някой да ти казва как тялото ти трябва да "свикне", докато ти не можеш да спиш от болка, вие ти се свят и то не все едно си болен, а все едно са ти инжектирали някакво отвратително вещество в кръвта, което ти влияе на мозъка, и като цяло се чувстваш все едно умираш. Имаше хора, които се оплакваха от това, че са се повредили енергийно и сега нямат сили даже да станат от леглото.
Най-голямата опасност са именно такива изкривени информации - дали от неразбиране, дали от желание да бъдат направени "по-достъпни" и да бъдат обяснявани рационално системите (което пак е вид неразбиране).
Аватар
eXPerience
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 189
Регистриран на: 03 Юни 2010, 16:27

Предишна

Назад към За Начинаещи

cron
  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 4 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 4 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 21 Апр 2020, 01:19 е имало общо 540 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта