Не е ли опасен окултизмът???

Всеки, който за първи път се сблъсква с Oкултното знание и Mагическите практики, да пише само в тази част на форума!

Модератор: Cath

Мнениеот Magiclover » 17 Сеп 2008, 17:13

Не е ли прекалено опасно? Бих искала да знам като се замесвам в тези неща, какви опастности могат да ми налетят с тези ритуали, заклинания и т.н., в смисъл да съм подготвена предварително.
Аватар
Magiclover
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 23
Регистриран на: 17 Сеп 2008, 16:58
Местоположение: Мислите си

Мнениеот rain » 17 Сеп 2008, 17:51

Окултизмът едва ли...по-скоро практиките.
Макар и битуващото убеждение, че начинаещите могат да си
навредят най-много, едва ли имаш необходимото познание да
го сториш. Предполагам, че ако се занимаваш с начални техники
и ритуали, то няма нищо лошо или страшно. Друг е въпросът, ако
решиш да се занимаваш с вредоносни практики (които крият риск).
Какво имаш предвид под опасност...да не те нападне дух, да не ти
се върне с тройна сила, да не предизвикаш съдбата?
Аватар
rain
Модератор
 
Мнения: 473
Регистриран на: 26 Юни 2007, 20:07

Мнениеот Mason » 17 Сеп 2008, 18:03

хе хе, късал съм два мускула от боди билдинг. По-опасно е малоумието, отколкото окултизма :)
Аватар
Mason
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 295
Регистриран на: 04 Юли 2008, 10:34

Мнениеот B-L-O-T » 17 Сеп 2008, 18:08

По-опасно нещо от окултизма няма . Да ти опрат пистолет в главата е като детска игра пред окултизма . Всички от форума захванали се окултизъм са екстремисти и ебати коравите копелета . Само бивши затворници преди години са се занимавали с окултизъм . . .
100 Каба Гайди
Аватар
B-L-O-T
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 1257
Регистриран на: 13 Май 2006, 06:45

Мнениеот n0angel0s » 17 Сеп 2008, 19:19

хахахаха..ц-ц-ц-ц-..

Девойче, ако знаеш какво правиш и знаеш как да изчистиш грешките ще се справиш. Просто ти трябва малко теория и после практика. Почето малко и почни от простото.

Макар, че по твоета логика всяко 2ро нещо би било опасно.. :):):):):)
ВсичкиС@Н0рмалниС@моА3нЕ!
Аватар
n0angel0s
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 233
Регистриран на: 08 Май 2007, 15:47

Мнениеот sin angel » 17 Сеп 2008, 20:06

По-опасно нещо от окултизма няма . Да ти опрат пистолет в главата е като детска игра пред окултизма . Всички от форума захванали се окултизъм са екстремисти и ебати коравите копелета . Само бивши затворници преди години са се занимавали с окултизъм . . .

хахахаххахаахахааххаха notworthy

попринцип главната цел на окултизма (поне според мен) е да достигнеш дълбините на своето вътрешно аз,да опознаеш себе си,да разбереш истинските си цели в живота,да откриеш своите скрити възможности и да се научиш как да ги използваш не мисля,че в това има нещо опасно,така че сама си прави изводите :)
H8 ME
Аватар
sin angel
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 310
Регистриран на: 21 Яну 2008, 13:15
Местоположение: в мечтите ти

Мнениеот bellastella » 17 Сеп 2008, 21:43

B-L-O-T написа:По-опасно нещо от окултизма няма . Да ти опрат пистолет в главата е като детска игра пред окултизма . Всички от форума захванали се окултизъм са екстремисти и ебати коравите копелета . Само бивши затворници преди години са се занимавали с окултизъм . . .


Аз също мисля, че е опасно. Особено, когато си на етап, когато не разбираш, че окултизма ти е необходим, ако не за друго, поне за да те за да те поограмоти. Тогава стават най-големите грешки. Казвам, защото ми се е случвало. Съзнателно съм правила разни неща, без дори да разбирам, че съм имала способност да повлияя на събитията около себе си. Като казвам съзнателно, имам предвид че съм си представяла как бих искала да изглеждат нещата, но не съм правила някакви конкретни ритуали. Нищо. Всичко е било в мислите, фантазията и желанията ми. Сега, когато разбирам, вече преживявам негативите.
А това с бившите затворници направо ме изненада. Преди седмица разбрах за такъв един човек и направо не повярвах на историята му с астралните врати, кабалистичните призовавания и разни такива. Не мога да ги коментирам, защото въобще не съм запозната.
Стига толкова от мен.
Аватар
bellastella
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 144
Регистриран на: 06 Яну 2008, 09:10

Мнениеот paparosko » 18 Сеп 2008, 04:07

Не е опасен окултизма - опасни са хората, занимаващи се с окултизъм.

Иначе окултизмът е този, чрез който можеш да напреднеш много бързо в духовното си развитие.

Разумният и мъдрият човек ще ползва разумно и мъдро окултните знания.

Изборът е персонален!

:)
Никога не казвай никога!
Аватар
paparosko
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 156
Регистриран на: 21 Юли 2007, 14:57

Мнениеот Nemezius » 18 Сеп 2008, 05:58

"Аз също мисля, че е опасно"

"Ако знаеш само колко е опасно"

...и т.н.

А нима да вървиш по улицата не е опасно?- ами ако те сгази автомобил или трамвай ;)
А нима да дишаш не е опасно?- ами ако във въздуха има достатъчно отрови ;)
А нима да мислиш не е опасно?- ами ако се претовариш и те заболи глава ;)

Всеки прави своя избор какво да прави.
Изображение
Аватар
Nemezius
Модератор
 
Мнения: 941
Регистриран на: 18 Юни 2006, 20:32
Местоположение: Templi Ad Noctum

Мнениеот sin angel » 18 Сеп 2008, 06:05

абе хора,щом според вас е толкова опасен окултизма и едва ли не ви е страх да се занимавате какво подяволите правите тук и изобщо защо сте се насочили към него...като ви е страх да не се удавите ами не влизайте в реката,вместо да говорите безмислици,какво му е толкова опасното,ако имаш глава на раменете си и можеш да мислиш какво правиш и какви биха били последиците всичко ще е наред,но ако си тапанар разбира се че ще е опасно то и една вилици тогава ще е опасна,така че айде стига с глупостите моля ви!!!
H8 ME
Аватар
sin angel
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 310
Регистриран на: 21 Яну 2008, 13:15
Местоположение: в мечтите ти

Мнениеот Moerin_Elf » 18 Сеп 2008, 08:42

Няма по-страшно и опасно нещо от човека.Това е най-големия хищник на тази земя...Не са толкова страшни мъртвите колкото живия човек:)
Относно окултзима-незнам.Зависи за какво го използваш.
Но според мен преди всичко зависи от това каква е същността на човека:)
WYRD
Аватар
Moerin_Elf
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 255
Регистриран на: 06 Апр 2008, 18:15

Мнениеот Magiclover » 18 Сеп 2008, 11:47

Ами аз просто не съм много запозната. Трябва ми насока. Към какво да се насоча първо?
Нещо ми е притеснено...
Аватар
Magiclover
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 23
Регистриран на: 17 Сеп 2008, 16:58
Местоположение: Мислите си

Мнениеот rain » 18 Сеп 2008, 11:58

Magiclover написа:Ами аз просто не съм много запозната. Трябва ми насока. Към какво да се насоча първо?


Към научаване работа с търсачката на форума.
Като начало виж тук: http://magicgatebg.com/forum/viewtopic.php?t=4186
Аватар
rain
Модератор
 
Мнения: 473
Регистриран на: 26 Юни 2007, 20:07

Мнениеот Magiclover » 18 Сеп 2008, 13:46

Мерси много!
Нещо ми е притеснено...
Аватар
Magiclover
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 23
Регистриран на: 17 Сеп 2008, 16:58
Местоположение: Мислите си

Мнениеот DemonicWolf » 18 Сеп 2008, 14:18

Мисля че няма да минеш без последици .... поне аз минах през трудности . Но няма страшно с практика упоритост и търпение се справяш и изчистваш грешките си .. поне при мен с Хаос Магията беше така успех :)
Has he lost his mind ! ..
Аватар
DemonicWolf
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 14
Регистриран на: 17 Авг 2008, 07:19
Местоположение: Някъде

Мнениеот puntina » 18 Сеп 2008, 21:14

Опасно е ,когато не си съвсем запознат с онова,което правиш,не искам да обиждам останалите магове,но аз примерно въобще ,с ръка на сърцето,не разбирам демонологията и т.н. ,ето това,да евокирам разни същества ми се струва опасно. И все пак Нем го каза,живота има своите опасности,а сам човек избира дали да поеме по пътя с опасностите или по някой друг. И все пак,когато се занимаваш с нещо,трябва да си добре запозната с това какви може да са последствията след някои неща,какво може да се случи. Съставяш си един предварителен план,където набелязваш целите си и това ,което искаш да не стане. Не случайно използвам думата искам,защото в нашият свят тази дума изиграва доста голямо значение. Нека ви обясня едно откритие,което разбрах съвсем наскоро.Когато изречението ти започне с "Искам" или "Желая силно" ,когато набележиш целта си и мисълта ти е ясно и точно целенасочена към зададеният проблем,нещата стават.Пример...всяка година боледувам много и често,хващам какви ли не грипове. Тази година лятото мина без болести,започнах желанието си с "Искам" и го продължих с думите "поне това лято да не прекарам гриповете" . Нямате си и на представа,че се разминах само с половин опаковка витамин це и силно желание. Искам,трябва и мога,трите важни думи,които трябва да знае всеки човек. Повече вяра в себе си и всичко ще бъде наред,си мисля аз. Според мен окултизма е постигане на вътрешната хармония. Когато си в хармония със себе си и света е в хармония с теб. Това е!
Аватар
puntina
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 185
Регистриран на: 02 Дек 2007, 00:38

Мнениеот Марио » 19 Сеп 2008, 17:29

Един съвет към всички, отделяйте отделните мисли на нов абзац, иначе друго освен псически натоварване не предизвиквате(естествено, ако някой изобщо се навие да ви чете, аз не се).
Аватар
Марио
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 643
Регистриран на: 05 Яну 2005, 16:14

Мнениеот n0angel0s » 21 Сеп 2008, 15:50

Подкрепям хората, които са си изразили мнението, че по една или друга причина има и доста по-опасни неща от окултизма. Да избора е личен, да хората са опасни, повече от окултизма.

Но за да разбереш какво е окултизъма за самият теб, то трябва да разбереш и себе си. ДА окултизма извисява духа и ни кара да намерим своя АЗ. Въпроса е до каква степен искаш да се развиеш, до къде искаш да виждаш, как ще го виждаш и най-вече как ще го чувстваш.

Според мен Окултизма е съвкупсност от изкувството на мисълта, силата на човешкия дух и стремежа му да достигне дълбините на себе си(както се изразиха някои..)..

Надявам се, че на Марио му е огудено с редовете и вече ще има желание да чете.. хахаха
Аватар
n0angel0s
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 233
Регистриран на: 08 Май 2007, 15:47

Мнениеот Magiclover » 24 Сеп 2008, 18:49

Ми...Аз говорих с близките си по тоя въпрос...и се оказа, че баща ми всъщност бил окултист. Направо не можах да повярвам!
Нещо ми е притеснено...
Аватар
Magiclover
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 23
Регистриран на: 17 Сеп 2008, 16:58
Местоположение: Мислите си

Мнениеот B-L-O-T » 24 Сеп 2008, 18:58

А ти ощипа ли се ?
100 Каба Гайди
Аватар
B-L-O-T
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 1257
Регистриран на: 13 Май 2006, 06:45

Следваща

Назад към За Начинаещи

cron
  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 3 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 3 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 21 Апр 2020, 01:19 е имало общо 540 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта