религията - задължителна част от магията???

Всеки, който за първи път се сблъсква с Oкултното знание и Mагическите практики, да пише само в тази част на форума!

Модератор: Cath

Мнениеот eloon » 09 Дек 2008, 11:03

В поне 50% от ритуалите,заклинанията и прочие, които съм виждала, се споменава за някаква по-висша сила,от която се очаква помощ/благослович, за да се постигне желания резултат. И така неизбежно изниква въпроса може ли магията да се практикува от атеисти (като човек разчита изцяло на себе си и собствените си сили) ,или тя неизменно върви ръка за ръка с някакви вярвания? icon_flowerface
Аватар
eloon
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 14
Регистриран на: 27 Окт 2008, 11:55

Мнениеот B-L-O-T » 09 Дек 2008, 11:26

В начакити може . После рано или късно няма как да останеш атеист .
100 Каба Гайди
Аватар
B-L-O-T
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 1257
Регистриран на: 13 Май 2006, 06:45

Мнениеот Mason » 09 Дек 2008, 13:53

eloon написа:В поне 50% от ритуалите,заклинанията и прочие, които съм виждала, се споменава за някаква по-висша сила,от която се очаква помощ/благослович, за да се постигне желания резултат. И така неизбежно изниква въпроса може ли магията да се практикува от атеисти (като човек разчита изцяло на себе си и собствените си сили) ,или тя неизменно върви ръка за ръка с някакви вярвания? icon_flowerface


добре де, ти знаеш ли какво е магия?
Аватар
Mason
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 295
Регистриран на: 04 Юли 2008, 10:34

Мнениеот paparosko » 09 Дек 2008, 16:47

eloon,

eloon,

Всеки човек може да практикува магия, само е необходимо да осъзнае че притежава скрити сили, които може да използва съзнателно и целенасочено.

Тръгнеш ли по пътя на магията неминуемо ще се сблъскаш с окултното и езотеричното. Това предполага и духовно развитие.

Духовността и религиозността, обаче, не са синоними.
Религията поставя ограничения, докато духовността, напротив, благоприятства свободната изява на мисълта.

Така че, експериментирай, може само да спечелиш много нови опитности от това.

:)
Никога не казвай никога!
Аватар
paparosko
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 156
Регистриран на: 21 Юли 2007, 14:57

Мнениеот eloon » 09 Дек 2008, 19:11

Попитах,защото се сблъсках с една книга, която много ме озадачи - " Големият ключ на Соломон ". За да работиш с нея за всичко се иска да рецитираш псалми от Библията.Хубаво , но аз не вярвам в християнския бог и съответно в библията...мога ли тогава да работя с ключа и как да заменя псалмите,защото предполагам няма как да ми е от полза рецитирането на нещо, в което не вярвам,т.е не изричам искрено??? icon_flowerface
Аватар
eloon
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 14
Регистриран на: 27 Окт 2008, 11:55

Мнениеот Cath » 09 Дек 2008, 19:21

не, не можеш да "работиш с ключа". не, не можеш да замениш псалмите. просто си потърси ... друг "работен план".

и - да, магията върви "ръка за ръка" с "някакви вярвания".

тръгнеш ли по пътя на магията, ще осъзнаеш, че магията без духовността или религиозността (кой както го разбира) е безсмислена.
Evil is a point of view.
Аватар
Cath
Модератор
 
Мнения: 677
Регистриран на: 21 Яну 2006, 00:24
Местоположение: София

Мнениеот Mason » 09 Дек 2008, 19:23

eloon написа:Попитах,защото се сблъсках с една книга, която много ме озадачи - " Големият ключ на Соломон ". За да работиш с нея за всичко се иска да рецитираш псалми от Библията.Хубаво , но аз не вярвам в християнския бог и съответно в библията...мога ли тогава да работя с ключа и как да заменя псалмите,защото предполагам няма как да ми е от полза рецитирането на нещо, в което не вярвам,т.е не изричам искрено??? icon_flowerface


ха ха ха ха . поне в секса вярваш ли. ха ха ха ха
Аватар
Mason
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 295
Регистриран на: 04 Юли 2008, 10:34

Мнениеот Mason » 14 Дек 2008, 08:04

Eloon,

Тази нощ ми не казано да ти отговоря по-подробно.
Има две неща в магията:
- да виждаш непроявените неща, невидимите като енергии, взаимодействия, духовни обекти и същества и т.н.
- да въздействаш за промяна на действителността по твое желание. Това въздействие става пак по два начина: Или да приложиш изхвърлена от теб кодирана енергия или да предизвикаш някое от духовните същества да работят за теб.

Ключовете на Соломон се използват именно за викане на духовни същества да работят за теб. Тез, които са описани и в Библията :) Която не е само християнска, но и еврейска. Така че не знам как би повярвала, че Ключовете ще ти вършат работа, ако не вярваш, че има Висша Сила.

Ако не вярваш във самата основа на магията, може и да имаш успехи, но ще са повече грешките, които най-малкото могат да те увредят психически неусетно за теб. Осъзнаването на Висшата Сила и ролята й е като пътевoдна светлина за теб, за да правиш по-малко грешки.

И второто важно нещо. Магията е две неразривни неща, както казах: виждането на духовните елементи и енергии и въздействието върху тях.

Ако не можеш да виждаш, как ще познаеш какво въздействие си предизвикала?!

Би ли оставила сляп човек да обезврежда часовниковия механизъм на атомна бомба?!

Забрави ключовете и се заеми със стъпките, които не можеш да прескочиш!
Аватар
Mason
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 295
Регистриран на: 04 Юли 2008, 10:34

Мнениеот galina_dim » 14 Дек 2008, 21:50

Mason написа:Би ли оставила сляп човек да обезврежда часовниковия механизъм на атомна бомба?!


Аз лично бих се доверила на сляп човек, да. Те са свръхсензитиви.
...Да мълчиш...
Филолог е диагноза!
Аватар
galina_dim
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 655
Регистриран на: 24 Мар 2006, 12:08
Местоположение: София

Мнениеот Cath » 26 Дек 2008, 23:13

искам всички, които преглеждат тази тема да се уверят, че знаят какво означава "атеист", защото след няколко проведени разговора стана ясно, че доста хора имат изкривена представа за значението на думата.

срам, срам...

Масон, странна ми е употребата на думата "виждаш".
според теб един вярващ, било то християнин, юдеин или мюсюлманин (съвсем примерно), колко пъти е "виждал" своя Бог?

в този ред на мисли - подкрепям Галина.
Evil is a point of view.
Аватар
Cath
Модератор
 
Мнения: 677
Регистриран на: 21 Яну 2006, 00:24
Местоположение: София

Мнениеот Mason » 27 Дек 2008, 06:48

Кат, Бог-а можеш да го чуеш в себе си, а виждането е за по-дугите създания, които някои използват в магиите. И ти е ясно, мисля, за какво "виждане" става въпрос. Уф, добре, пояснявам - виждане на ниво енергии.
Аватар
Mason
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 295
Регистриран на: 04 Юли 2008, 10:34

Мнениеот Black Wolf » 27 Дек 2008, 16:45

Cath написа:...според теб един вярващ, било то християнин, юдеин или мюсюлманин (съвсем примерно), колко пъти е "виждал" своя Бог?

Между другото, според юдаизма (следователно и според християнството :mrgreen: ) никой човек не може да оцелее, ако види лика на бога...
Аватар
Black Wolf
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 114
Регистриран на: 10 Окт 2008, 14:27

Мнениеот serafin » 27 Дек 2008, 19:31

Незнам дали е било плод на въображение или на какво ли не ,но аз съм виждал богинята си в сън аз я повиках и тя се отзова незнам нали си въобразявам или било наистина така.


П.С.Може да ми кажете какво мислите.
We all need freedom to be powerful
Аватар
serafin
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 118
Регистриран на: 06 Яну 2008, 11:11
Местоположение: Sopot

Мнениеот Black Wolf » 27 Дек 2008, 21:27

Нали знаеш лафа - "Ако човек говори на бога, това се нарича религия; ако бог говори на човека, това се нарича клиничен случай"... :mrgreen:
Аватар
Black Wolf
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 114
Регистриран на: 10 Окт 2008, 14:27

Мнениеот damnameneus » 27 Дек 2008, 21:59

Здравейте,
не си въобразяваш, сънят си е сън и е най-честото средство, чрез което духовният свят се доближава до ежедневието ни. Няма значение, кой какво ще мисли, важното е твоят път да е открит и да го извършиш така, че животът ти да е щастлив и изпълнен със смисъл.
Аватар
damnameneus
Модератор
 
Мнения: 511
Регистриран на: 03 Апр 2005, 23:47
Местоположение: Plovdiv

Мнениеот puntina » 28 Дек 2008, 11:17

serafin написа:Незнам дали е било плод на въображение или на какво ли не ,но аз съм виждал богинята си в сън аз я повиках и тя се отзова незнам нали си въобразявам или било наистина така.


П.С.Може да ми кажете какво мислите.
И на мен това ми се е случвало ... но тогава се опитвах да ги видя астрално. Напълно нормално е,бъди спокоен..
Аватар
puntina
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 185
Регистриран на: 02 Дек 2007, 00:38

Мнениеот Black Wolf » 28 Дек 2008, 14:24

Момичета, внимавайте какво употребявате преди сън... icon_flowerface

Четейки мненията в темата, виждам, че доста хора по отношение на понятието "религия" изхождат от своите представи за юдео-християнството.
Трябва да отбележа, че по света има немалко религиозни системи, в които понятията "религия" и "магия" са трудно разграничими, ако въобще може да се напрови такова разграничение. :wink:
Аватар
Black Wolf
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 114
Регистриран на: 10 Окт 2008, 14:27

Мнениеот sanguinary » 28 Дек 2008, 17:03

Black Wolf написа:Момичета, внимавайте какво употребявате преди сън... icon_flowerface

...и колко :roll:
Аватар
sanguinary
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 422
Регистриран на: 04 Яну 2006, 07:43

Мнениеот sanguinary » 28 Дек 2008, 17:20

Като начало трябва да се намери определение на понятията магия и религия и тогава да се търсят допирните точки. Или за да се стесни малко полето на главоблъскане - просто една определена религия, християнската например и един определен ...ритуал... който ви е най-понятен.
Магия има преди да се появи каквато и да е религия.
Не съм съгласен, че са едно и също и трудно разграничими, нито, че са са два независими, отделни елемента, възможни един без друг. Смятам, че това е от онези въпроси, на които всеки ще отговори така, както го чуства за правилно. Трудно би могъл да се даде точен отговор.
Аватар
sanguinary
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 422
Регистриран на: 04 Яну 2006, 07:43

Мнениеот paparosko » 28 Дек 2008, 20:37

По принцип Християнството отрича магията и се бори с всички сили и средства против нея.
В Средновековието са горели на клада Магьосниците, като са ги считали за последователи на дявола и зли демони.

А как се отнасят Маговете към религията?
Вярването в Бог не означава непременно човек да е религиозен, дори напротив, обикновено духовните хора, занимаващи се с магия и окултни науки, не са религиозни.
Религиите ограничават свободата, докато окултизма прави човек свободен и толерира всестранните му познания и занимания с мистичното и неявното (скритото).

Всичко това, обаче не пречи в магическите ритуали да се използват религиозни писания и атрибути.

Накратко - религията не е задължителна част от магията.

:)
Никога не казвай никога!
Аватар
paparosko
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 156
Регистриран на: 21 Юли 2007, 14:57

Следваща

Назад към За Начинаещи

  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 2 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 2 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 25 Апр 2024, 19:08 е имало общо 565 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта