Няколко въпроса

Всеки, който за първи път се сблъсква с Oкултното знание и Mагическите практики, да пише само в тази част на форума!

Модератор: Cath

Назад към За Начинаещи

Мнениеот Millita » 18 Апр 2009, 21:57

Здравейте! От доста време чета този форум (което ме провокира да си изхабя всички спестявания за книги) и естествено с новата информация идват и въпросите (особено за начинаещ). Та породиха се доста неща, някои от които със сигурност тъпи, но се надявам, че няма да получа порция от тровене (както съм забелязала в други теми) и ще успокоя любопитството си. И така:

1. Купих си Таро на Търсещия + книжката към него, дълго го разучавах и след като се престраших да го пробвам бях много изненадана от резултата, учудващо за мен излезе доста вярно ... после пробвах и метода "Да/Не" иии се стреснах като при три опита ми даде категорични отговори, не бях доволна от тях, но след това се замислих и си спомних за съня ми от по-предишна нощ. Не беше нищо особено, но някак си отговорите все едно бяха повлияни от него. Не знам точно как да задам въпроса си, но възможно ли е Тарото да ти казва това, което чувстваш ТИ, в момента(а не по принцип), по дадената тема .. или не се влияе от това и казва това, което може да се случи?

2. Много често, както сигурно на повечето хора, ми се е случвало да си помисля нещо и след като не направя това което мозъка ми е казал да съжалявам, че не съм го послушала, най-вече за някакви предупреждения. Но също често ми се е случвало и да се заблудя, ... та има ли някакъв начин с който да се разграничава интуицията от въображението?

3. Купих си книгата "Аури и цветове" на Пол Ламбилиън, но започвайки да я чета ме връхлетяха купища съмнения: знам, че има хора, които наистина виждат аурите, но те са доста малко, изобщо възможно ли е виждането на аурите да се научи (по принцип, без значение колко време би отнело) или зависи от някакви предпоставки? Както някои си го могат от малки, или други са претърпели инцидент, от който за малко не са умрели и т.н.

4. Задълбочавайки се в тази нова сфера за мен - енергии, магии, нематериални неща ... започва да ме хваща лек страх, особено вечер никак не е лек ... но аз наистина искам да напредна, да направя всичко, което зависи от мен и бих го игнорирала колкото и да е неприятно. Ала се чудя дали има начин страха да се "махне"? или с времето изчезва? или ако го има няма смисъл да се продължава?

5. Преди около седмица започнах да забелязвам, че обонянието ми се е изострило. Като вляза в някоя стая и веднага мога да разгранича различни аромати, които преди не са ми правили впечатление. Също в един момент както си седя и ме лъхва, не не точно лъхва ами усещам някак си навътре в носа аромат, който не е от нещо намиращо се в стаята. Например вчера, връщайки се от даскало седях си аз в колата, напарфюмирана обилно с момина сълза, и в един момент започна да ми мирише на мента, огледах се, замислих се но никаде около мен нямаше дори дъвки, от които да идва; днес, пускайки корени пред компа пак усетих някаква миризма, но не можах да разбера на какво е, нещо много познато със сигурност, игнорирах го и отидох до тоалетната и там видях, че миризмата идва от сапуна, а няма как да е достигнала чак до стаята ми; седейки си в кухнята усетих миризмата на стаята на починалата ми баба(когато беше жива и всичко нейно си имаше специфична миризма), но нямаше от къде да дойде, особено след като правихме ремонт и всичко е обновено. Наще ме изгледаха странно, казах им г/д какво става, без да споменавам някои неща ... казах им и за странните моменти в мойта стая, когато при наличието на нулево течение усещам хладни вълни на определено място (които днес като се появиха след минута някъде станаха горещи) и естествено те ми заявиха, че си въобразявам, за всеки аромат ми дадоха "правдоподобно" обяснение, а за вълните - течение! ..доста ми скапаха ентусиазма, особено след като майка ми видя, че чета нещо за магии и т.н. и каза, че това била причината за изостреното ми въображение. Е сигурно е права, но наще винаги имат обяснения за необяснимото така, че съжалявам за подробностите, но тяхното мнение съм свикнала да го игнорирам. Та въобразявам ли си наистина, под влиянието на всичко, което чета?

6. И най-важния въпрос. Тази вечер стана нещо леко стряскащо в семейството ми, не е кой знае какво, но както и да е. Искам да питам има ли начин с който да се разбере миналото на някой човек, когото не си познавал? Става въпрос за прабаба ми, която приживе не е казвала и думичка относно миналото си, никой не е знаел и фамилията й дори, а сега излизат някои неща и аз бих искала да разбера какво точно се е случило тогава. Знам че със сигурност би отнело мнооооого време докато се научи някой да вижда тази информация, но за мен няма значение, както казах по-горе: не ме интересува колко време би отнело, дори да са десетилетия, важното е в един момент да има резултат.

Благодаря на тези, които са изчели малоумщините ми и особено на тези, които биха отговорили :)
Аватар
Millita
 
Мнения: 5
Регистриран на: 13 Апр 2009, 12:25
Местоположение: София

Мнениеот Millita » 19 Апр 2009, 07:49

( Извинявам се за двойния пост, но не видях бутон "промени" :roll: )
Та имам още едно въпросче:

Снощи, по-точно тази сутрин около 5 часа ми се случи нещо ужасяващо(поне за мен след като изобщо не успях да заспя повече) .. та легнах си късно, след четене на нещо свързано с духове, отново ме хвана параноята и не можах да заспя дълго време. По едно време, след доста телевизия, с която да се разсея, започнах да се унасям. Бях в онова състоание, което е на крачка от заспиването - мислиш си за неща станали през деня, мислите се реят из главата, почти не ги усещаш вече и т.н. и в един момент усетих някаква ярка мисъл в главата си, че мога да направя абсолютно всичко, заля ме едно усещане на безгранична сила и бях напълно в съзнание, въпреки че един вид спях. След миг започнах да падам през нещо като черен тунел надоло ... надоло .... и естествено се уплаших много яко, но страха не го усетих в стомаха както по принцип, а някъде малко по-нагоре и не беше толкова силно. После се озовах в леглото си, но някак си започнах да трептя хаотично наляво-надясно-нагоре-надоло ... все около тялото си, виждах стаята си със затворени очи (както по принцип беше тъмна с лека приглушена сивкаква светлина, сега я виждах пак тъмна, но супер контрастиращо черно + ярко тъмно синьо), отворих си очите и продължавайки да съм в състоянието "аз съм всемогъща" усетих, че съм наистина в стаята си, но не беше моята стая а някакво друго място/копие - някак безгранично, но ограничено в същото време, имаше и някакво усещане за нещо лошо, което се намира там някъде, то ме уплаши и се побърках от мисълта, че няма да успея да се върна .. или по-точно да се събудя (а и някъде зад мен нагоре усещах някаква дебела ограничаваща преграда). Казах си "ще се събудя!" преброих от 3 до 1 и всичко започна да избледнява. Когато вече усетих, сякаш че идвам от доло и влизам в тялото си установих, че цялото ми тяло е изтръпнало, най-вече челото, което беше ледено и на иглички, някои от мускулите ми трептяха, а и усещах пулса си на различни места. След няколко минути, когато се нормализирах ме заболя главата. В първия момент си помислих, че е осъзнат сън, но аз съм имала такива - спиш си и по едно време осъзнаваш, че сънуваш и започваш да си правиш каквото искаш, и това днес нямаше нищо общо. Най-голямо впечатление ми направи факта, че се чувствах по-реална от всякога, а сега реалността с която съм си свикнала ми се струва някак си притъпена. Вече се дразня, че се уплаших толкова много, защото мисля че можех да направя много повече неща там ... ако не беше скапания страх.
Та може ли някой да ми каже какво е било това и имало ли е смисъл да се побърквам така?

п.п.: току-що говорих с наще за тва, майка ми ми каза, че и тя е имала такъв момент след като е чела книга за отделяне от тялото и от тогава не бутва такива книги защото било ужасно. Каза ми, че можело да изпадна в кома и ми забрани както да го правя отново(wtf? аз дори не съм се стремяла да стане) така и да спра да чета каквито и да било книги относно тези неща. Иии по-добре да ги чета само без да се пробвам да практикувам ... нямало смисъл, било по-добре само да си обогатя културата, имала съм живот да живея ... да не се занимавам с глупости ... уби ми целия ентусиазъм |-(
Аватар
Millita
 
Мнения: 5
Регистриран на: 13 Апр 2009, 12:25
Местоположение: София

Мнениеот м Лъчезар » 19 Апр 2009, 16:48

1. Да . Точно за това трябва да изчистиш съзнанието си колкото се може повече и да оставиш чужда избрана (както си осветил тарото) да влезе в картите а не твоята .
2. Това идва с годините освен ако нямаш дарба в тази насока .
3. Може . Тук пак се опира да практика и окултна сила . Индивидуално е .
4. Страхът идва от това че ти самата не знаеш на къде си тръгнала , какво да очакваш от практиките си . Има много неизвестни величини . Естествено с течение на времето и практики може да изчезне напълно .
5. Често срещано явление но за кратко при новобранците . За кратко време се изострят много сетивата и после следва спад и по-леко напредване . Това според мен се появява защото начинаещите абсолютно не знаят какво може да им се случи след като почнат да изучават тази материя и подсъзнателно изострят сетивата си които са отворени дори и да не извършваш окултна практика .
6. Има но предполагам искаш точни отовори и картини . Точните отоговори в тази материя са едно от най-трудните неща . Някой хора с дарба се справят доста добре но на останалите трябва да положат доста труд .
Адът е тук на земята
Аватар
м Лъчезар
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 71
Регистриран на: 16 Апр 2009, 06:40

Мнениеот м Лъчезар » 19 Апр 2009, 16:51

Millita написа:уби ми целия ентусиазъм |-(

Тези неща не се правят с ентусиазъм (в разговорният смисъл на думата свързана с емоция)

Почти всики тук са започнали точно със силна емоция . Но със силата с която са почнали не след дълго спират и после само някои продължават .
Адът е тук на земята
Аватар
м Лъчезар
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 71
Регистриран на: 16 Апр 2009, 06:40

Мнениеот Millita » 23 Апр 2009, 20:35

^^ Благодаря ти много за отговорите : )

П.П.: относно ентусиазма - според мен за старт точно това си е нужно, после се поражда по-надеждния стимул : )
Аватар
Millita
 
Мнения: 5
Регистриран на: 13 Апр 2009, 12:25
Местоположение: София

Мнениеот Trismegist » 24 Апр 2009, 19:02

Каквото и да се каже за другите ти преживявания според мен за теб е най-важна дисциплината и въздържанието,
тъй,като точно тези излизания могат да ти увредят нервната система и вътрешната секреция.Можеш да се свържеш със сили от които трудно ще се отървеш и за цял живот.

Всеки начинаещ трябва да почне първо със защитата си или да потърси някоя по-могъща сила,която да го закриля
от грешки.В случая това е Бог - каквото и да е той.Има една могъща сила на страната на човека.
При мен също се случват нежелателни излизания след болест или при по-продължително гладуване.

Ако ти рябва литература то книгата е "Изкуството на сънуването" от Карлос Кастанеда.
Там са описани подробно съседните вселени,които можем да достигнем,чрез "Сънуване" и какви опасности има в тях.Отнася се също и до Седемте врати на сънуването,които могат да се преминат.

След,като си толова сензитивна е нужно да се насочиш към някаква позитивна чиста сила.Тъй,като хора като теб са много вкусна плячка за паразитните същества от невидимия свят.

Несъзнателния ни сън свидетелства за системното изсмукване на психическата ни енергия от отвъдния свят.А цветущия и съзнателен сън - не винаги е положителен.В крайни случаи съзнателния сън достига до събуждане в друга реалност а може би и за оставането ни там завинаги.

В настоящия век излизането на самостоятелен индивид до по-горните и безобидни(чисти) области на диалектиката е почти невъзможно.

Вярно е,че присъствието на дух може да се регистрира от сетивата ни,като миризма или спад на температурата(течение).Е и? Те са около нас нонстоп.
Четенето на магическа литература - определено те свързва точно с това,за което четеш - така,че внимавай!
Мълчанието е злато !
Аватар
Trismegist
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 340
Регистриран на: 28 Юли 2004, 20:15
Местоположение: Made in Bulgaria

Мнениеот м Лъчезар » 25 Апр 2009, 17:31

На колко си години ? Ако си тийнейджър като почти всички тук или по - малка почти е сигурно че ентусиазма ти в дадена окултна насока е погрешна и ще се смени . Под погрешна имам предвид че не съответства на по-дълбокото ти аз . Пример за това са псевдосатанистите деца под път и над път . Интересно как след като минат "трудната възраст" всеки от тях изоставя това . По-серизно е тези които след тази възраст тепърва започва да ги влече това . Там вече може да е по-близо до истината . Друг пример е "хаос" насоката . Не съм видял до сега окултист със сравнително голяма сила и да се занимава активно с "хаос" .
Адът е тук на земята
Аватар
м Лъчезар
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 71
Регистриран на: 16 Апр 2009, 06:40

Мнениеот Millita » 25 Апр 2009, 18:55

( Trismegist благодаря ти за поста )

на 17 съм, но при мен ентусиазма не е моментна зарибявка, както е при повечето. Захвана ли се с нещо не понасям да го оставя недовършено. Особено след като в един момент, преди доста време, много яко се "загубих", осъзнавайки някои неща относно Бог и т.н. сега започвам да си намирам мястото :)
Нямам насоченост, предопочитам първо да се информирам максимално за абсолютно всичко и после да решавам кое най-много ми допада.
Аватар
Millita
 
Мнения: 5
Регистриран на: 13 Апр 2009, 12:25
Местоположение: София

Мнениеот tinkogm » 22 Юни 2009, 12:09

Както каза може да е било и сън ,но може да е било и астрална проекция(при някои хора без тренировки се появява спонатнно)когато бях "начинаещ" и на мен ми се е случвало същото но от силяния страх веднага се озовавъх в леглото си...И така маика ти е била доста права.По добре парво се информираи добре и след това практикуваи :wink: .Това от мен
Аватар
tinkogm
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 11
Регистриран на: 19 Авг 2008, 15:57

Мнениеот Lord Voldemor » 25 Юни 2009, 07:10

Към всяко ново нещо(в случая ''прохождането'' ти в окултизма)постъпвай внимателно,отворено,в пълна тишина.Съмнението е естествен процес,то се премахва с опита.Много важно е да си изясниш още в началото реалната причина да решиш де се занимаваш с Магия.Какво очакваш да добиеш?На каква цена?...и пр.
Страха-внимавай при съчетанието му с въображението-ТОГАВА(помисли над това последното!)
...и обърни внимние на казаното от трисмегист(и останалите де )-че хора с развито въображение са вкусна плячка за някои същности(летачи)
ЕДНО
Аватар
Lord Voldemor
Модератор
 
Мнения: 417
Регистриран на: 28 Апр 2009, 22:42
Местоположение: Навсякъде където насоча мисълта си


Назад към За Начинаещи

  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 4 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 4 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 21 Апр 2020, 01:19 е имало общо 540 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта