Децата Индиго

Всеки, който за първи път се сблъсква с Oкултното знание и Mагическите практики, да пише само в тази част на форума!

Модератор: Cath

Назад към За Начинаещи

Мнениеот Black_Tiger » 28 Май 2009, 15:45

Попаднах на една доста интересна тема и реших да я споделя с вас :) Надявам се да останете доволни!!!

Това е доста интересно явление, за което все още малко се знае и говори.
Наречени са така заради цвета на аурата си. Предполага се, че 90% от децата под 10-годишна възраст попадат в тази категория.

Откъс от книгата на Каролина Хеенкамп "Децата на новата ера"
" И така, обект на тази книга са новите деца, тъй наречените деца-индиго. Цветът на техния живот е индиговият; те проявяват и дават израз на присъщите за него личностни характеристики. По принцип всяко дете се отличава със свой цвят на живота. Той може да е червен, зелен, жълт и син или комбинация от два или повече. Детето с цвят индиго притежава нови, необичайни за нас, донякъде "трудни" личностни и характерологични особености, с които обществото не ще излезе лесно на глава. Напоследък и родители, и учители се виждат принудени да преосмислят и променят отношението си към своите питомци. В детските градини и училищата се наблюдават множество симптоми, свидетелстващи, че у малките има нещо "съвсем различно".
Индиговият цвят на живота е само един от отличителните белези на най-младите жители на нашата планета, но е толкова показателен, че повечето американски психолози междувременно превърнаха названието "индиго" в термин. След няколко години, когато ще знаем повече за тези нови деца, вероятно ще сме в състояние да прозрем различните им задачи, потенциал и качества и дори може би - да ги разделим на групи.

Сега бих изброила само някои по-общи личностни характеристики на децата-индиго:

Притежават вътрешно знание за истината в живота.
Знаят, че следва да живеем в хармония със самите себе си и със заобикалящата ни среда.
Често съчетават в себе си мъжки и женски аспекти (андрогинен тип).
Знаят, че съществува нещо повече от това, което виждат очите ни.
Убедени са, че материята и физическият живот са илюзия и че животът се състои от енергия или живо съзнание.
Знаят, че всичко във вселената е взаимосвързано. Времето, пространството, разстоянията и формите за тях не са нещо отделно, каквото е нашето разбиране.
Чувстват, че животът следва да се цени във всичките му форми, а към тях - да се подхожда с чувство за единение, с любов и състрадание*. Духовните категории са им по-лесни за разбиране от материалните.
He позволяват да бъдат ограничавани с отживели идеали или догми.
He могат да бъдат накарани да извършат нещо, в което не вярват.
He се оставят да ги ръководят хора, чиито етически възгледи се различават от техните; дори натискът от страна на обществото не може да ги принуди да им се подчинят. o He е лесно да им вмениш нещо във вина, нито пък - да ги накажеш. Този подход просто не ги впечатлява.
Те не желаят да бъдат напъхвани в никакви калъпи или схеми.
Трябва да могат да живеят живота си според по-висши принципи - така, както го разбират; в противен случай се депресират, поддават се на саморазрушението и страха.
Те са честни, искрени и независими. Често им липсва усет за собственото им тяло. Петте им сетива са твърде изострени и поради тях лесно се превъзбуждат и изтощават. Прекалено чувствителни са по отношение на всичко, което ядат; най-подходяща за тях е непреработената и растителната храна.
Те общуват без проблем с животните, растенията, с другите деца и природата като цяло. Можеш да ги завариш да си контактуват с "невидими" приятели. Затова биват класифицирани като деца с жива фантазия или направо - със странна психика. Тъй като усещат, че всички неща са живи, често не могат да бъдат отделени от обекта на своето внимание. He придават прекалено голямо значение на предметите, а ценят "духа" в тях.
Трудно изразяват идеите си с думи. В повечето случаи чувстват езика като ограничение.
Те не гледат на играта, възпитанието, отношенията, работата като на отделни неща. За тях всички тези аспекти на живота се допълват взаимно и представляват цялостно преживяване.
Те са изключително чувствителни и се разплакват от няма нищо.
Нуждаят се от съвсем малко сън, колкото да се възстановят физически.
Склонни са към уединение, защото рядко се чувстват разбрани от другите деца и приети от средата си.
Много добре усещат кое е правилно и кое не е и не се нуждаят от дисциплиниране. Това, от което истински се нуждаят, са ясно очертани отношения.
Ако родителите и учителите не им позволят да действат според убежденията си, предизвикват у тях сериозна съпротива.
Те са много любознателни и не желаят, нито пък са в състояние да се задоволят с дежурни отговори само защото са давани открай време. Отговорите трябва да им създават усещането за истинност.
Идентифицирането с обичайните, разглеждани в училище теми им коства голямо усилие. В повечето случаи те не виждат връзка между тези теми и духовния живот, който за тях е единственото мерило за нещата.
Често се грижат за онеправданите или несправедливо третирани свои съученици.
Притежават изострено чувство за справедливост.

Децата-индиго, както и много от останалите нови деца почти не са кармично обременени. Те се раждат в онези части на света, които тъкмо "са се отворили" за по-осъзнат живот. "

Можете да прочете цялата книга онлайн тук
http://www.yosif.net/bg/s4etinin/index22.htm
или да си я изтеглите от Спиралата
http://www.spiralata.net/kn_bul/indigo.zip

В сайта
www.e-puzzle.ru
можете да намерите много книги на руски език по темата, както и руския документален филм "Теория на невероятността"
http://www.e-puzzle.ru/getfile.php?f=indigo_new.wmv
Информация на английски има доста в интеренет.
През януари излезе и филм за тях, който се казва "Индиго".

И между другото, има и "възрастни - индиго".
Някъде бях срещала информация на български, но засега ето на английски един "въпросник", по който можете да се "тествате".
http://www.sunfell.com/adult.htm

Статия във в. Новинар
Децата индиго и безграничната духовност
[url http://novinar.net/main.php?act=news&ac ... YyNzsyOQ==[/url]

( информацията е взета от http://izvorite.com )
Края наближава....
Аватар
Black_Tiger
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 43
Регистриран на: 21 Мар 2008, 05:36
Местоположение: Варна

Мнениеот prilika » 28 Май 2009, 17:33

напиши в Google крион и чети още за тези неща icon_eusa_clap
Аватар
prilika
 
Мнения: 3
Регистриран на: 08 Яну 2009, 21:15

Мнениеот nataliq_91 » 03 Авг 2009, 11:53

Четох в един сайт "симптоми" на деца Индиго. Повечето точки се припокриха с мен и ми е инт има ли как да разбера дали наистина аурата ми е с цвят индиго. :roll: Благодаря ви предварително. icon_flowerface
Аватар
nataliq_91
 
Мнения: 6
Регистриран на: 04 Сеп 2005, 00:58

Мнениеот hipstera » 14 Дек 2009, 23:11

Гледайте The Indigo Evolution , мн добър филм, мисля, че го има в kolibka.com.
In lak'ech.
Аватар
hipstera
 
Мнения: 8
Регистриран на: 13 Дек 2009, 01:09
Местоположение: там където трябва

Мнениеот Lord Voldemor » 15 Дек 2009, 23:45

Тези така наречени ,,деца-индиго'' се явяват представители на 6-та раса,която е в постепен процес на духовна/качествена асимилация на сегашната подраса на нас,Арийците-като е имало и редки представители на арийците сред Атлантите-ясно е,че не може от веднъж да се подмени цяла една раса,въпреки че на окончателен етап това все пак се случва(изчезването на динозаврите,потъването на Атлантида,Содом и Гомор и т.н)Животът винаги продължава,но в качествено по-различно равнище, т.нар стохастични процеси,селектиращи окончателният вариант на конкретната еволюционна програма.
Появата на такива опитни духове(не е задължително преражданията им да са били само в земната сфера,според мен)понякога е преждевремено необходима за да внесе баланс-когато старият ред започне да се разпада поради своята вече нефункционалност,възниква ниво на безредие,което заплашва старата система с прекалено бърза и катастрофална скорост/вероятност.Такъв по-скорошен пример в нашата нова история е Студената война-постоянната угроза от малоумно самоунищожение тласна човечеството към Ню Ейдж,и изобщо това бе началото на световните мирни движения,които доказаха своята ефективност в кризистни моменти чрез натиск над правителствата.
Има обаче едно много погрешно,широко разпространено мнение-че едва ли не,повечето от децата,раждащи се в самия край на или началото на 1990,както и през нач.на 2000,са масово представители на ,,индиго''манията.Съвсем не-ХОРАТА индиго винаги са били сред човечеството,работейки за една по-висша цел.А те са наричани ,,деца'' метафорично,с целта да се изрази тяхната вътрешна чистота.
Не малко индиго обаче са преминали към ,,другата страна'',но това е др.тема.
Всеки носи в себе си цветът ,,индиго''...
ЕДНО
Аватар
Lord Voldemor
Модератор
 
Мнения: 417
Регистриран на: 28 Апр 2009, 22:42
Местоположение: Навсякъде където насоча мисълта си

Мнениеот Kotentseto » 17 Яну 2010, 16:34

Чакайте сега... Тук се получи някаква недомислица. Всеки носи цвета индиго, но това били представители на нова раса, които винаги били сред нас. При това не били деца, ами извънземни. Хайде да се спрем на една теория и да я защитаваме. Иначе става малко... абстрактно.
icon_flowerface
Розата е роза е роза...
Аватар
Kotentseto
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 270
Регистриран на: 06 Фев 2006, 14:47

Мнениеот sanguinary » 21 Яну 2010, 07:38

nataliq_91 написа:Четох в един сайт "симптоми" на деца Индиго. Повечето точки се припокриха с мен и ми е инт има ли как да разбера дали наистина аурата ми е с цвят индиго. :roll: Благодаря ви предварително. icon_flowerface

Всъщност, едно от нещата, които са характерни за тези деца индиго, е именно това, че знаят доста неща, без да са ги чели, чували или видели. Например - цвета на аурата си и не само своята, само че не я наричат аура. :roll: Да речем просто , че са по-сензитивни. За тях... важните неща, били с други имена. Нищо не разправяте за кристалните деца. Специално на мен, те са ми по-интересни, макар че още не съм виждал (или поне не знам).
Неотдавна научих за едно русокосо дете, на име Акиане, което рисува, меко казано доста добре, не само за годините си, а и изобщо.
Ето тук разказва за себе си и са представени някои от творбите й, а тук още някои.
А това е филм за децата индиго.
Аватар
sanguinary
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 422
Регистриран на: 04 Яну 2006, 07:43

Мнениеот nataliq_91 » 25 Яну 2010, 16:20

да знам, но колкото повече чета толкова по се припокриват нещата... незнам. Чета не защото искам да докажа нещо, а просто ми е интересно. Но все едно е характеристика на мене като индивид. Просто ми е интересно. Благодаря.
Аватар
nataliq_91
 
Мнения: 6
Регистриран на: 04 Сеп 2005, 00:58

Мнениеот sanguinary » 25 Яну 2010, 23:09

А на мен мисълта ми беше, че няма начин да си и да не се знае това и без да си чувала за тия деца.
Обикновено биват забелязвани още в ранна възраст, някои по свръх талантите си, други по неестествения, за възрастта интелект.
Аватар
sanguinary
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 422
Регистриран на: 04 Яну 2006, 07:43

Мнениеот nataliq_91 » 26 Яну 2010, 02:28

дори да е забелязано нещо по-различно няма как да се каже , ако незнаеш как да го наречеш нали така ? хора всякакви и ако ти примерно незнаеше нищо за това и си беше просто един консервативен човек без каквито и да било познания и имаш дете , което е по-различно... какво правиш... казваш, че детето ти просто е по-особенно, защото незнаеш нищо по-темата и незнаеш как да го наречеш. Според мене е така.. незнам може и да греша. Както и да е.. ако някой знае нещо по-темата нека каже, защото ми стана много интересно за тези деца. icon_flowerface
Аватар
nataliq_91
 
Мнения: 6
Регистриран на: 04 Сеп 2005, 00:58

Мнениеот ultramarin » 26 Яну 2010, 07:51

едни таланти са забележими - като рисуване, музика, математика и прочие
други таланти не особено - като ясновидство, предвиждане, чистота на характера, практичност и прочие...

Говорейки за "деца индиго", "кристални деца", "вундеркинди" и прочие епитети, ние ги определяме според това в каква ОБЛАСТ тези хора показват своите таланти... но има много други "индиговочели", които имат също толкова напреднали таланти, но в области които не са популярни или не са лесно забележими... така че, спомняйки се чсе на езотеричен форум, да обърнем вниманието си към скритите таланти, които бродят между нас :D но дали умеем да ги разпознаем, тези прозрачни за окото същества...
Аватар
ultramarin
Модератор
 
Мнения: 314
Регистриран на: 06 Фев 2008, 09:15
Местоположение: София ...и България въобще

Мнениеот StellaMorgana » 26 Яну 2010, 12:06

Има и друг вариант - когато четем за някаква болест, ние обикновено откриваме един или повече симптома у себе си. Какво пречи да си внушаваме на същия принцип, че сме "деца индиго", "хипер таланти" и прочие? Не нарочно, разбира се, но все пак е възможно да се случи. Наталия, моля, не приемай това за заяждане - не е.
Life is a journey!
Аватар
StellaMorgana
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 142
Регистриран на: 17 Дек 2009, 18:13

Мнениеот МаГда » 26 Яну 2010, 12:43

nataliq_91 написа:Четох в един сайт "симптоми" на деца Индиго. Повечето точки се припокриха с мен и ми е инт има ли как да разбера дали наистина аурата ми е с цвят индиго. :roll: Благодаря ви предварително. icon_flowerface

Най-лесния начин да разбереш е с АУРА КАМЕРА . Вече има и в България и не е и скъпо...
Няма да пусна линк за да не излезе ,че правя нечия реклама. Така ,че пиши на лични :)
Audaces fortuna iuvat...
Аватар
МаГда
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 10
Регистриран на: 20 Яну 2010, 20:13


Назад към За Начинаещи

  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 5 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 5 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 21 Апр 2020, 01:19 е имало общо 540 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта