На къде да се насоча

Всеки, който за първи път се сблъсква с Oкултното знание и Mагическите практики, да пише само в тази част на форума!

Модератор: Cath

Назад към За Начинаещи

Мнениеот wishmaster » 08 Юли 2009, 10:18

Може би сте чували доста пъти този въпрос, но все пак : На къде да поема?
Имам предвид че искам да се занимавам с магия, но не знам откъде да започна. Искам да е някаква магия свързана с природата, но от това което чета нищо не разбирам и затова питам вас (по-разбиращите) коя бихте ми препоръчали.
Мерси предварително!
Аватар
wishmaster
 
Мнения: 5
Регистриран на: 07 Мар 2009, 14:53

Мнениеот SoFarAway » 08 Юли 2009, 15:10

Защо не започнеш с 1 програма от хаос магията, нарича се Либер МММ.
SoFarAway
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 84
Регистриран на: 22 Юни 2009, 16:34
Местоположение: Бургас

Мнениеот wishmaster » 08 Юли 2009, 15:28

Ще го пробвам мерси. А иначе коя магия е най-свързана с природата? Друидството? Шаманизма? Или някоя друга?
Мерси.
Аватар
wishmaster
 
Мнения: 5
Регистриран на: 07 Мар 2009, 14:53

Мнениеот Cath » 09 Юли 2009, 09:23

не мисля, че хаосът е кой знае колко свързан с природата, ето защо не мога да разбера защо бива препоръчван.

и "друидизма" и "шаманизма" са системи, които имат корени в древността, и както всяка подобна система - са изградени върху идеята за природата. за да тръгнеш по един подобен път обаче следва да знаеш със сигурност, че това е твоя път. нещо като олекотена версия на всичко това, каквато е подходяща за начало, е разбира се уика (wicca). винаги съм смятала, че това е най-подходящо като въведение в нещата, особено ако искаш да е свързано с природата. вече има достатъчно книги, сайтове и т.н. дори на български език, които да ти обяснят за какво става въпрос. на първо време можеш да разгледаш съответният раздел и тук!

вече след едно подобно семпло въведение в нещата можеш да се задълбочиш - дали ще е хаос или шаманизъм - това вече ти си избираш!
Evil is a point of view.
Аватар
Cath
Модератор
 
Мнения: 677
Регистриран на: 21 Яну 2006, 00:24
Местоположение: София

Мнениеот uvella » 09 Юли 2009, 10:32

wishmaster написа:.... искам да се занимавам с магия но не знам откъде да започна.

Вече си "започнал", след като имаш ясното съзнание каква е целта.
Пътища много, системи всякакви - няма верни и грешни. Започни със създаване връзка със себе си, със своя висш Аз и от там - да получиш яснота,в коя област да се развиваш (всички са свързани и ще се наложи да изучаваш много и различни неща, въпросът е - коя да е основната).
Как да достигнеш себе си? - медитация, осъзнато сънуване, карти Таро(пак медитация :) ).
Вземи си на Д.М.Крейг "Съвременна магия" (двете части) и просто започни. Там на съвсем достъпен език и повече от ясно и разбираемо са дадени началните техники и основни/жизненонеобходими/ ритуали. Дори и да избереш друг начален път, пак ще опреш до подробно описаните там.
Идеята за Уика също е добра, след като работата "с природата" ти е най-близка/желана.
И, пак казвам - няма верни и грешни избори на път. Целта/посоката е ясна. И всеки път ще те заведе до нея, независимо уика, хаос, демонология, ангелска, Златна зора, некрономикон, християнска езотерика, шаманизъм и т.н., и пр.
Хармония!
Аватар
uvella
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 71
Регистриран на: 03 Юни 2009, 06:46

Мнениеот wishmaster » 10 Юли 2009, 16:06

Мерси на всички за отговорите. Определено ще си взема книгата която uvella ми препоръча
Аватар
wishmaster
 
Мнения: 5
Регистриран на: 07 Мар 2009, 14:53

Мнениеот Abathor » 11 Юли 2009, 16:59

1 Важно е да направиш крачката към практическа работа.Не се притеснявай ще падаш и пак ще ставаш.Имаш смелост!
2 Прави лесните за изпълнение неща като прогонващи ритуали и молитви, така докато се почувстваш сигурен в себе си.
3 Трябва да си изградиш морална система(свои правила) и ясна цел към която се стремиш. Стремежа ти към постигането й ще те води.
4 Останалото ще научиш в последствие. Вероятно въз основа на хората около теб и на това което се получава по добре ще промениш много себе си.
5 Питай хората и преценявай по своите критерии мненията им.Тяхната истина не винаги е твоята. Уповавай се на Създателя и ще дойде ден в който ще отвориш сърцето си за него.

За момента просто се хвани с елементарни неща като уика.Междувременно може да опиташ Либер МММ - не е перфектна има пропуски, но дава резултати.
Agnoscetis Dei, scio ipse
Аватар
Abathor
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 185
Регистриран на: 02 Яну 2007, 18:42

Мнениеот м Лъчезар » 11 Юли 2009, 18:29

Не всеки шаманизъм е свързан с природата .
Уика е доста природно течение .
Друидизма според мен е малко малко шаманизъм + малко билкарство + малко поезия . Прочел съм доста материали и една дебела книга за друидизма и така и не разбра за какво иде реч и това е единственото което разбрах от неразбираемите текстове .
Адът е тук на земята
Аватар
м Лъчезар
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 71
Регистриран на: 16 Апр 2009, 06:40

Мнениеот wishmaster » 11 Юли 2009, 19:34

Абатор, мерси за отговора. Обаче може ли малко пояснения? Под практическа част се разбират ритуали нали? И откъде мога да намеря нещо като списък на "най-основните" ритуали? Мерси.
Аватар
wishmaster
 
Мнения: 5
Регистриран на: 07 Мар 2009, 14:53

Мнениеот МагНаско » 14 Юли 2009, 14:56

ОБша екстрасензорика след което Основи на магията и тогава едва ще бъдеш наясно в каква посока е твоят път. Успех
истината е някъде там
Аватар
МагНаско
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 186
Регистриран на: 21 Май 2006, 19:58

Мнениеот valko » 21 Юли 2009, 02:15

wishmaster написа:Може би сте чували доста пъти този въпрос, но все пак : На къде да поема?


а за какво ти е, каква е целта?
Целунете ми чакрата!
Аватар
valko
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 97
Регистриран на: 18 Апр 2009, 08:29

Мнениеот Enforcer » 19 Авг 2009, 20:03

wishmaster написа:Може би сте чували доста пъти този въпрос, но все пак : На къде да поема?
Имам предвид че искам да се занимавам с магия но не знам откъде да започна. Искам да е някаква магия свързана с природата, но от това кото чета нищо не разбирам и затова питам вас (по-разбиращите) коя бихте ми препоръчали.
Мерси предварително!

Вече са ти отговорили но ще ти отговоря и аз. Просто искам да разсея някой почти масови заблуди ако може изобщо. :wink: Имаш два пътя за развитие от които можеш да си избереш един или просто да не си избираш никой от тях. Изборът си е твой проблем. Първият път е към т.нар "духовно развитите", "отваряне на чакрите", медитация и пр. модерни неща. Тогава ще усвоиш теорията на кармата и нещата ще ти работят понякога - я съвпадение я плацебо ефект - вярваш и дребните неща стават от само себе си. Това е път на уйканите и пр. "християнски аналози" - още малко ще обърнат другата страна. Пътят на разните фантазии. Той е лесен път, защото материали и книги бол. Е. Ще си вярваш какъв силен маг "хари потъровец" си. Другият път е да намериш майстор, който ако иска да те обучи в някоя от запазените народни традиции. Тези традиции се броят на пръстите на едната ръка. Литература по темата почти няма. На мен ми е известно едно единствено изключение. Даже в тази, която ми е известна не всичко е автентично. Разбира се такива хора е огромна рядкост да намериш. Още по-голяма рядкост е да приемат ученик или пък да дават съвети понякога. Тогава може и да имаш достъп до работещи неща. Ще споделя личния си опит - работа извършена по втория път сработва буквално за часове след приключването и. Успешното и извършване повишава и личната ти сила. Ако приемеш една традиция работи само и единствено с нея.
Аватар
Enforcer
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 202
Регистриран на: 02 Сеп 2007, 08:09

Мнениеот zrun4o » 17 Окт 2009, 07:45

И аэ искам да попитам на къде да се насоча искам да овладея черните магий ритуали и така нататък с кое 1-во да эапочна ? И да попитам ритуала червения дракон какъв вид е природен ,тъмен..?
Аватар
zrun4o
 
Мнения: 1
Регистриран на: 13 Окт 2009, 04:35
Местоположение: dark

Мнениеот rain » 17 Окт 2009, 12:41

zrun4o написа:И аэ искам да попитам на къде да се насоча искам да овладея черните магий ритуали и така нататък с кое 1-во да эапочна ? И да попитам ритуала червения дракон какъв вид е природен ,тъмен..?


Небесно кафяв е, а спамери не обичам. Ако си сериозен чети форума на 99% от въпросите ти има отговор.
модератор цербер
Аватар
rain
Модератор
 
Мнения: 473
Регистриран на: 26 Юни 2007, 20:07

Мнениеот Nemezius » 17 Окт 2009, 13:34

zrun4o написа:И аэ искам да попитам на къде да се насоча искам да овладея черните магий ритуали и така нататък с кое 1-во да эапочна ? И да попитам ритуала червения дракон какъв вид е природен ,тъмен..?


Като за начало, и то се отнася за всички, си обнови речника, понаучи няколко понятия и аксиоми. Едно от първите неща, с които според мен е добре да се започне, си е все пак отърсване от общочовешките шлаки и глупости и придобиване на "магическа" грамотност. Да, това става с четене и се практика- четенето е важно, но не замества практиката. Реалните резултати се проявяват при комбинирането на двете части.

искаш да практикуваш "черни магии и ритуали"... това обаче не ми говори нищо на мен, поне не и конкретно- има тъмни практики в почти всяка система- избери си някоя и започваш по нея.

Като цяло почти всеки в темата е дал своето виждане като система- това е донякъде добре, но има и един друг момент- 100 души, 100+ варианта. Ако аз трябва да дам моя, то той би бил МММ последвано от ККК програми.
Нещо, което почти никой от посалите не е направил- да се обоснове защо препоръчва такава програма!
МММ- дава относително достатъчно начало- усвояват се визуализиране, изпълнение на ритуали... най-общо казано, преминаването на МММ учи начинаещите да си седнат на задниците и да разберат че трябва да се търси информация(основно чрез четене) и да се ПРАКТИКУВА- без сериозна работа постигането на сериозни резултати е имагинерно.
ККК- след като обучаващия се вече е преминал МММ и е ешил да се занимава, да практикува сериозно, идва времето да задълбочи познанията си. Системата ККК преминава през постепенно надграждане на усвояваните умения и практики- започвайки от Чародейството, което дава умението да се работи с чиста вяра. След това се преминава през Шаманизма, който е надграждане на работата с намерение, с вята, като се добавят нови елементи... и след това се премине и през останалите "нива" на ККК- до преминаване през повечето, ако не и всички, "основно" умения и методи на работа. Може да се представи и като градене на къща- полагат се основите("чародейство"- как може да се практикува магия без вяра, без убеденост?! ми просто не става- ако човек не е убеден в себе си, в силата- няма как да се получи нещо, освен ако не е съвпадение, изключение), след това първите етажи и така нататък докато не се стигне до полагане на покрива.... след това вече остава само да се продължи работата. Накъде повече от това? Винаги има какво още да се усвои, над какво да се работи...
Изображение
Аватар
Nemezius
Модератор
 
Мнения: 941
Регистриран на: 18 Юни 2006, 20:32
Местоположение: Templi Ad Noctum

Мнениеот MagistarStudent » 29 Мар 2010, 17:01

Имам въпрос: пробвам да избера на къде да се насоча? Когато медитирам виждам светлина и огън, какво означава това? И с какви неща да започна? :?
Аватар
MagistarStudent
 
Мнения: 2
Регистриран на: 10 Дек 2009, 16:15

Мнениеот ultramarin » 29 Мар 2010, 17:41

какво да избереш имаш два варианта, като за по-бързи резултати те съветвам да използваш и двата едновременно:
1. закопаваш се с книги и четеш, мчетеш, четеш,четееееееееееш, чееееееетееееш, четеш, и след 5-10 години ще си наясно какво да правиш
2. избираш си някой по-кефещ те от форумците дето се правят на опитни и 1-2 години го зариваш с въпроси, и още по-добре ако успееш да го изръчкаш да се виждате 2 пъти месечно... и ще си наясно какво ад правиш


медитацията ти може да означава каквото си поискаш, при толкова информация дето си дал, спокойно може да означава и едно нещо и обратгното на същото нещо... вчесто да се чудиш какво означава - избери един от двата горни варианта.

Успех!
Аватар
ultramarin
Модератор
 
Мнения: 314
Регистриран на: 06 Фев 2008, 09:15
Местоположение: София ...и България въобще

Мнениеот Nemezius » 30 Мар 2010, 07:00

Допълнение към казаното от колегата:
към т.1 : ... и не само да четеш, ами и да действаш по въпроса- книжни плъхове под път и над път, сериозно прктикуващи- рядкост.

Хайде, като за начало може да си вземеш "Съвременна магия" на Крейг, че поне основните моменти да представени в смян и сдъвкан вид и остава просто да седнеш и да работиш по тях. След това вече ще знаеш най-малкото към какво искаш да се насочиш от множеството варианти
Изображение
Аватар
Nemezius
Модератор
 
Мнения: 941
Регистриран на: 18 Юни 2006, 20:32
Местоположение: Templi Ad Noctum

Мнениеот MagistarStudent » 02 Апр 2010, 07:06

благодаря на всички!
Аватар
MagistarStudent
 
Мнения: 2
Регистриран на: 10 Дек 2009, 16:15


Назад към За Начинаещи

cron
  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 24 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 24 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 25 Апр 2024, 19:08 е имало общо 565 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 24 госта