Въпрос относно медитацията

Всеки, който за първи път се сблъсква с Oкултното знание и Mагическите практики, да пише само в тази част на форума!

Модератор: Cath

Назад към За Начинаещи

Мнениеот Darknell » 16 Юли 2009, 08:18

Здравейте,
Изпитвам страшен студ по време на медитация. Метода за медитация който използвам е хипервентилация, но преди не ми се е случвало. Направо имам чувството че нещо минава през мен.
На какво се дължи ?
Аватар
Darknell
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 21
Регистриран на: 30 Апр 2008, 16:29

Мнениеот м Лъчезар » 16 Юли 2009, 10:52

"Хипервентилация" нищо не ми говори . Поясни и да видим дали мога да се изкажа .
Адът е тук на земята
Аватар
м Лъчезар
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 71
Регистриран на: 16 Апр 2009, 06:40

Мнениеот Darknell » 16 Юли 2009, 12:31

Ето за хипервентилацията.

Vivation (хипервентилация)



Петте елемента на Вивейшън

1. Свързано дишане

Вдишането и издишането са свързани, така че няма паузи в дихателния цикъл
Издишането е отпуснато и нефорсирано не се контролира въобще. Диша се само през носа или само през устата.

Ако количеството на вдишания въздух се увеличава, тогава чувствителността за енергийните модели в тялото се изостря, става по интензивна.
Ако скоростта на вдишането се увеличава, тогава “странните, особените” ефекти на енергийната чувствителност намаляват.

Това предполага три основни модела на дишане:

Дълбоко и Бавно – увеличава осъзнатостта на енергийните модели и ви прави способни да се фокусирате в/у тях.

Бързо и Плитко - прави по-лесно задържането на енергийния модел

Бързо и Дълбоко – задържа вас в тялото ви и ви помага по-лесно да интегрирате преживяването.

Бавно и плитко дишане не се препоръчва за вивейшън, защото води до заспиване.
2. Пълна Релаксация

Опитайте се да не мърдате,шавате, дращите и т.н
3.Осъзнатост на Детайлите

Концентрирайте се върху усещанията в тялото си и извън него. Изследвайте всеки детайл на чувствителността си-как го усещате точно.(не мислете, просто фокусирайте вниманието си)

-в случай че усетите че губите съзнание -чувство на сънливост,aнаестезиа или нещо друго, коетови прави несъзнателни за тенденциите във вашето тяло- преминете към дълбоко и бързо свързано дишане.

-в случай на видимо затруднение на дихателния цикъл помогнете на Вивейтора да се почуства комфортно когато се “върне”.

4. Интегриране на Екстаза
Интегрирайки целият си опит от вивейшън на съзнателно ниво потвърждавате че вие сте екстатични
Капитулирайте пред опита си
Насладете му се бързо преди да се интегрира!
Сравнявайте го само със самото него
Насладете се на всички части от себе си безусловно/спонтанно

5. Do what you thou wilt ?
Не можеш да го направиш грешно. Намерението за интеграция и осъзнаване на чувството са всичко.


Инхаос
Аватар
Darknell
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 21
Регистриран на: 30 Апр 2008, 16:29

Мнениеот uvella » 16 Юли 2009, 13:53

Нормално - телесната температура се понижава, физиологичните процеси се забяват, като по време на сън. Разликата - по време на медитация осъзнаваш това. Нищо необичайно и странно.
Хармония!
Аватар
uvella
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 71
Регистриран на: 03 Юни 2009, 06:46

Мнениеот AzTiToiTqTo » 17 Юли 2009, 12:53

Смятам че при такъв тип медитация трудно ще забавиш физиологичните си процеси увелла, но смислено обяснение не мога да дам.
Аватар
AzTiToiTqTo
 
Мнения: 4
Регистриран на: 29 Мар 2009, 21:27

Мнениеот Nemezius » 17 Юли 2009, 19:23

AzTiToiTqTo написа:Смятам че при такъв тип медитация трудно ще забавиш физиологичните си процеси увелла, но смислено обяснение не мога да дам.


Пиши по въпроса след като опиташ техниката, ок? При дълбока фаза на навлизане чрез хипервентилация се постига това, което хаотиците наричаме "смъртен аспект"... самото нарицание говори достатъчно ;)
Изображение
Аватар
Nemezius
Модератор
 
Мнения: 941
Регистриран на: 18 Юни 2006, 20:32
Местоположение: Templi Ad Noctum

Мнениеот AzTiToiTqTo » 18 Юли 2009, 17:52

Nemezius при цялото ми уважение, сигурно ти е пределно ясно че няма да приема ти да ми забраняваш да предоставям гледна точка... :wink: , а именно ^кислород - по-висок катаболизъм [физиологичен процес на разграждане на веществата (окисляване) ] .
Иначе от чисто любопитство ще проверя дали си бил прав специално след като опитам техниката, 8) запазвам си правото да дам допълнителен отговор след това.
Би ли споделил дали тази техника е ефективна скоро след силно обезводняване ? (летен грип карам в момента :mrgreen: )

Поздрави.
Аватар
AzTiToiTqTo
 
Мнения: 4
Регистриран на: 29 Мар 2009, 21:27

Мнениеот Nemezius » 18 Юли 2009, 18:47

AzTiToiTqTo написа:Nemezius при цялото ми уважение, сигурно ти е пределно ясно че няма да приема ти да ми забраняваш да предоставям гледна точка... :wink: , а именно ^кислород - по-висок катаболизъм [физиологичен процес на разграждане на веществата (окисляване) ] .
Иначе от чисто любопитство ще проверя дали си бил прав специално след като опитам техниката, 8) запазвам си правото да дам допълнителен отговор след това.
Би ли споделил дали тази техника е ефективна скоро след силно обезводняване ? (летен грип карам в момента :mrgreen: )

Поздрави.


При това състояние по-скоро може да използваш дихателна техника, която мисля че се наричаше "пранаяма"(или май това беше общото название на всички дихателни техники на йогите- не съм сигурен)- изпразваш напълно дробовете си(за да изкараш застояващя се при "нормалното" гръдно дишане въздушен стълб, който не се изхвърля и е безполезен за организма) и започваш да пълниш дробовете си като започваш от корема, след това запълваш дробовете и накрая и най-горната им част(познава се дали я запълваш като проследиш не само дали гърдите ти се повдигат, а и областа на раменете). Това си е доста полезно като цяло, след време става като навик, инстинкт да дишаш така. btw, замислям се, че подобен навик на дишане може да е доста полезен при астматиците.

Относно кислорода... получава се пренасищане с кислород, което си дава чисто физиологичните ефекти(за справка- бат' гугъл) и в комбинация с насочване на мислите и/или направо с изчистването им се навлиза в различни състояния на съзнанието.

Успех
Изображение
Аватар
Nemezius
Модератор
 
Мнения: 941
Регистриран на: 18 Юни 2006, 20:32
Местоположение: Templi Ad Noctum

Мнениеот м Лъчезар » 19 Юли 2009, 18:17

Едва ли е от този начин наречен от някого "Хипервентилация" . Както вече се отговори при медитация това е нормално както и при излизане от тялото . За да не те разсейва това просто слагай одеало и си готова .
Адът е тук на земята
Аватар
м Лъчезар
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 71
Регистриран на: 16 Апр 2009, 06:40

Мнениеот ultramarin » 21 Юли 2009, 07:03

Като цяло не виждам приблем в случая, и на мен ми изглежда нормален ефекта от дадената техника...

само една забележка имам:
5. Do what you thou wilt ?
Не можеш да го направиш грешно. Намерението за интеграция и осъзнаване на чувството са всичко.

това е вярно, но освен механиката на Изпълнение има и Причина за изполването на дадена практика... За един човек един ефект може да е именно това от което се нуждае, другиго същият ефект да го докара до гроба! Просто защото всички сме различни и имаме различни тела и енергии... и трябва да си подбираме упражненията според себе си.
Аватар
ultramarin
Модератор
 
Мнения: 314
Регистриран на: 06 Фев 2008, 09:15
Местоположение: София ...и България въобще

Мнениеот Lord Voldemor » 31 Юли 2009, 17:42

Тука срещнах нещо,което е много вредно-дишането през устата повече от 30 пъти е вредно(техниката се нарича диханието на Агни),а и свързаното дишане-издишане не е препоръчително дълго да се да се прави,а след постепена подготовка.Като цяло,може би най-добрите методи за дишане са представени от Крия йога-има множество информация за нея,тъй като Шибендо Лахири си прави труда да идва в БГ от доста години
ЕДНО
Аватар
Lord Voldemor
Модератор
 
Мнения: 417
Регистриран на: 28 Апр 2009, 22:42
Местоположение: Навсякъде където насоча мисълта си


Назад към За Начинаещи

cron
  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 9 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 9 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 21 Апр 2020, 01:19 е имало общо 540 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта