Спомняне на езици от минали прераждания

Всеки, който за първи път се сблъсква с Oкултното знание и Mагическите практики, да пише само в тази част на форума!

Модератор: Cath

Назад към За Начинаещи

Мнениеот syetemen » 26 Авг 2009, 11:23

Здравейте,
Интересувам се някой от западният свят успял ли да е да усвои език, който е владеел в минал живот. В смисъл ако в предишен живот си говорел френски и в настоящият да си го спомниш по някакъв начин.
Също така съм чел че хора под регресивна хипноза са говорели на непознати за тях езици. Предполагам спомени от минали прераждания. Все пак това е добре.
Йогите наричат това Бани - способност да отговаряш на какъвто език те заговорят.
Сидха има способността да се настройва на ума на човека, който се обръща към него, и да му отговаря на същото ниво на интелигентност. Ако говорещият фъфли, сидха също ще фъфли, и ще използва същата интонация. Обикновено сидха има общо понятие за разговора, но не и за пълната му умствена стойност. Способността му да отговаря е по спомени от предишни прераждания, когато е знаел този или подобен език. Често сидха може да чете или превежда непознати ръкописи. Един прочут южноиндийски махариши писал книги на 13 езика и множество съвременни йоги могат да отговарят на няколко чужди езика.

Все пак искам да чуя вашето мнение.
syetemen
 

Мнениеот Mason » 26 Авг 2009, 12:38

Аха, спомням си. На френски например "воле ву куше авек моа", а на немски "шлафен цузамен". Що ли точно това си спомням не знам :)

Това в кръга на шегата:)

Въпросът ми е искаш да учиш чужди езици или искаш да напреднеш в окултизма. Защото не се разбира добре.

Осъзнато спомняне, на каквото и да е от минало прераждане си е бая напредване в окултизма...ама много голямо напредване.
А да научиш чужд единк по обикновения начин става много по-бързо.

А ако напреднеш в окултизма ще разбереш, че няма нужда чак толко да си припомняш езици.
Например като излезеш от тялото, то вече разбираш чужди езици, а казват, че и тез "непознати ръкописи" можеш да четеш. Макар че като излезеш от тялото по-друга част от теб определя посоката на действията ти.

А за "способността да се настройва на ума на човека, който се обръща към него, и да му отговаря на същото ниво на интелигентност" можеш и без окултизъм да минеш, защото се работи предимно на нивото на личността.....Макар че окултния подход към комуникациите и разбирането между хората на мен ми изглежда по-разбираем и ефективен. Но пък тук пак си остава една пречка при общуването - така и ще си останат неща, за които няма да разбереш личност, която е на по-високо ниво на развитие. Не че няма да разбереш какво ти казва или те убеждава. Това се разбира. Но няма да разбереш как живее и кои са му подбудите.

Та какво исках да кажа. Ми да. И двете неща, за които питаш, се учат и са постижими в рамките на човешки живот....е, зависи от човека де :)
Аватар
Mason
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 295
Регистриран на: 04 Юли 2008, 10:34

Мнениеот syetemen » 28 Авг 2009, 07:42

Е, това го знам, ама как става.
Колко време е необходимо все пак. Няма ли начин да стане под регресивна хипноза и да се извлече този език.
syetemen
 

Мнениеот ultramarin » 28 Авг 2009, 08:42

... ама как става.

Да ти даде отговор е способен само този който вече го е постигнал това, или поне е бил пряк свидетел на подобен успех. Едва ли някой от нас тук има подобен опит. А и да има - съмнявам се, че ще го сподели толкова лесно с първият непознат с два поста, а и едва ли ще ни каже за него въобще... та нали се казва, че "Само в своята собствена душа човекът може да открие средствата, които ще накарат Посветените да проговорят."

също така, говори се, че "Посветените от различните Школи говорят на един и същи език, макар и учениците им да не се разбират едни други"... оттук моят извод "как става" номера: стани Посветен, стани Махариши и ще имаш тази сидха... заедно с още куп други... дотогава, колкото и да питаш, все "ще търсиш отговори на въпроси, до чието разбиране не си достигнал"... Докато сам не станеш Ученик, докато не заживееш като такъв е безмислено да си "в търсене на чудесното". Защото факте е, че "ти можеш и да си в най-интимно приятелство с един Посветен: и все пак ще си далеч от него дотогава, докато сам не станеш посветен. Ти можеш и да се радваш на неговата обич: но той няма да ти повери своята тайна, ако не си узрял за нея. Ти можеш да го ласкаеш, да го измъчваш: нищо не е в състояние да го застави да ти открие нещо, което той не смее, докато ти не станеш готов да го разбереш правилно."

Колко време е необходимо все пак.
Няма ли начин да стане под регресивна хипноза и да се извлече този език.

Продължавам с цитатите: "Пътищата, които водят човека до зрелостта за възприемането на една духовна тайна, са точно определени." Така че, забрави за възможността да откраднеш на дявола опашката... колко дълго - това си зависи от теб... Някои пътища са по-бързи, други по-бавни... но нито един не дава моментални резултати...
За регресивната хопноза и аз съм чел много неща, но доколко са вярни - не съм проверявал...
Аватар
ultramarin
Модератор
 
Мнения: 314
Регистриран на: 06 Фев 2008, 09:15
Местоположение: София ...и България въобще

Мнениеот МагНаско » 30 Авг 2009, 11:30

Нищо нестава наготово , трябва учене и пак учене е друг е въпроса ако на даден човек му се отдава някой език тогава усвояването наистина върви с бързи темпове дали това не е "спомнянето " , ох но пак трябва учене за да има и спомняне трудна материя но какво да се прави ако искаш да си спомниш трябва да се учиш , а ако се учиш ще си спомниш иии май се забравих и почнах да се повтарям :wink: успех
истината е някъде там
Аватар
МагНаско
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 186
Регистриран на: 21 Май 2006, 19:58

Мнениеот Lord Voldemor » 30 Авг 2009, 18:26

Маг Наско,ти КАКВО точно се опитваше да си спомниш,че искаш да кажеш?
ЕДНО
Аватар
Lord Voldemor
Модератор
 
Мнения: 417
Регистриран на: 28 Апр 2009, 22:42
Местоположение: Навсякъде където насоча мисълта си

Мнениеот Raya » 30 Авг 2009, 21:16

Веднъж научих много интересен факт : учените разбрали, че преди да проговори бебето фактически знае всички езици и съответно свиква с този, на който му говорят. Сами гадайте защо, как ако имате желание. Аз имам своя теория по темата, която не е чак толкова важна.
syetemen, защо просто не опиташ с регресивна хипноза ами питаш дали може да се получи чрез нея? Къде има специалисти по това не ме питай-нямам идея. Според мен само личната проба на нещо може да ти каже дали то става или не (поне при теб). Намери я, изучи я и хоп-троп. А и да не си спомниш език, поне ще имаш бонуса да си спомниш изтласкани неща от миналото или кой знае-може би два-три минали живота. После можеш да драснеш два реда да кажеш какво е станало :wink:
ultramarin, откъде са цитатите ти? С голямо желание бих отделила час-два на цитираното четиво. :mrgreen:
тра-ла-ла...
Аватар
Raya
Модератор
 
Мнения: 96
Регистриран на: 06 Яну 2008, 15:54
Местоположение: Neverland


Назад към За Начинаещи

  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 12 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 12 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 25 Апр 2024, 19:08 е имало общо 565 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 12 госта