Сидха Гупта - съществува ли

Всеки, който за първи път се сблъсква с Oкултното знание и Mагическите практики, да пише само в тази част на форума!

Модератор: Cath

Назад към За Начинаещи

Мнениеот syetemen » 04 Сеп 2009, 08:49

Интересно ми е съществува ли някаква способност при която човек може да си формира тялото както иска.
Способност за дематериализиране на тялото или за създаване на ново тяло. - Гупта
Съществуват много истории за сидхи, които са на стотици години. В Индия и днес се разправя за сидха, който е на хиляди години, който дематериализира и отново материализира тялото си по свое желание, като често се явява по-млад от последното си проявление. Сидха може да създава физическо тяло, чийто пол, състояние или положение зависят от изискванията на висшата му духовна мисия. Тези тела са "истински", а не ектоплазмични, незавършени форми, каквито са създаваните от окултиста или психичния медиум. Тези тела не са съставени от външни сили, а от вътрешната воля.
Поразрових се малко в нета и попаднах на Бабаджи - почитан в Индия като Бог и явявал се по млад когато поискал. Освен това е описан и в автобиографията на един йогин от Йогананда.

Лесно ли се постига такова нещо или просто е недостижима фантастика
syetemen
 

Мнениеот Lord Voldemor » 05 Сеп 2009, 10:33

Като начинаещ си започнал отзад напред-от най-трудно ПОСТИЖИМОТО.Първо се запознай със силата на собствената си мисъл,как тя формира животът ти,докъде се простират границите ти и и как да разшириштези граници.
Зная,че като започвах с тази материя и аз си мечтаех за бързо овладяване на страхотни способности...което наистина се случва,но след години упорство,съжалявам,няма пряк път-или поне на мен не ми е известен.
Прочети още веднъж какво ти написах в началото :)
ЕДНО
Аватар
Lord Voldemor
Модератор
 
Мнения: 417
Регистриран на: 28 Апр 2009, 22:42
Местоположение: Навсякъде където насоча мисълта си

Мнениеот ultramarin » 07 Сеп 2009, 08:54

syetemen, забил си се в тия сидхи, като трабанче в циментов зид... та ти дори не можеш да си представиш как работят те, на кое ниво действат, на успяваш да различиш алегоричните от остинските - караш всичко на куп, водиш се думите, по външното... а магията е ВЪ-ТРЕШ-НО искуство, СКРИТА наука... тя се разкрива само пред МИСЛЕНЕТО НИ... така че спри се и са земисли над отговорите които получи в другата тема която пусна, после отново премисли отговороти в тази тема тук.

Интересно ти било дали съществува някаква способност... му хубуу, на мен ми е интересно дали извънземните ядат хляб и дали може да са направи микрочип в домашни условия... на всеки нещо му е интересно, но дали това му е нужно, дали е способен да го разбере... това е друга тема... пустото човешко любопитство... не случайно съществува разделението ЛЮБОПИТСТВО и срещу него ЛЮБОЗНАТЕЛНОСТ.

Що се отнася до въпроса ти - отговорът ми е "ДА, СЪЩЕСТВУВА". Обаче това ДА за мен и за теб означава реазлични неща, така че е леееееееко безмислено... просто защото ти си почерпил информазция за въпроса си от някакво си там клюкарско списание за лаици(интернетско май-май), където тия всичките тия сидхи за които питаш просто са безмозъчно споменати, без разбиране, без трактовка, без да се уточнява дали текста следва да се разбира символично или директно, без да се споменава дали са базици, без да се уточнява за какъв клас читатели(деца, бабички, изследователи, търсачи, слючайни любопитни или пък Йога-Ученици)... а от това кой чете, зависи как ще поднесеш идеите... само един пример с твоя цитат: Тези тела не са съставени от външни сили, а от вътрешната воля. - и кво ще рече това? най-малкото 10 страници може да спорум тука във форума само за това изречение, а да не говорим за целия цитат който си дал...

А дали е лесно или трудно... мииии... то, таквоз... не знам! Като го постигне някой, нека каже, трудно ли му е било или лесно...


П.П. "Сидхи" секви може да се измислят, може за секви яки и корави йоги да се говори - но докато не видя очичките на някой такъв, не вервам! Ако ще да фалират сичките медии в усилията си да ме убедят - не вервам!
Аватар
ultramarin
Модератор
 
Мнения: 314
Регистриран на: 06 Фев 2008, 09:15
Местоположение: София ...и България въобще

Мнениеот Abathor » 13 Сеп 2009, 16:48

Хайде да пусна някоя умна глупост.
Това за което говорите е толкова красиво, иска ми се и аз да го мога но уви.... явно не ми е дошло времето. А пък и те тези неща не идват от никъде.Каквото трябва да стане ще стане. Между другото да спомена само че йога е религиозна система, а не някаква гимнастика.За йога всички си мислят че става дума за стила хатха - гимнастиката която всички виждате. Учението казва да не гледате следствията, а причината. Самата дума йога означава единение, единство с висшото.Както казах йога е религиозна система. Не търсете чудесата, които сидхите правят.Чудесата им си имат причина, аз не бих могъл да знам причините им, но обикновенно такива като тях не правят фокуси пред публика просто така.
Agnoscetis Dei, scio ipse
Аватар
Abathor
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 185
Регистриран на: 02 Яну 2007, 18:42

Мнениеот paparosko » 13 Сеп 2009, 18:53

Много добре казано.
За моженето - и ти ще го можеш, стига да го искаш искрено и дълбоко от душа.
Тогава ще дойде и времето ти.
Както казва Бог:
Искайте и ще ви бъде дадено.
А целта на йога наистина е осъзнаване на единението с Източника.
И не че наистина човек е разделен от него, а просто разделението е в Ума и точно това би трябвало да бъде осъзнато.
А когато осъзнаеш тази истина, за теб тайни в магията няма да съществуват.
Защото осъзнатото сътворяване на собствената реалност си е чисто и просто всекидневно магическо сътворяване.
Който използва всекидневно и съзнателно скритата си вътрешна сила - силата на мисълта, за него тайни в магията няма, няма и да има.
Бабаджи е ярък пример за това.

Свещена простота.

:)
Никога не казвай никога!
Аватар
paparosko
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 156
Регистриран на: 21 Юли 2007, 14:57

Мнениеот Abathor » 14 Сеп 2009, 09:10

Дали ще е йога, кабала или някаква религия в края на тунела го описват същото.
Едно е ясно "поискай и ще ти бъде дадено" трябват обаче силна вяра постоянство и търпение.
Всичко е едно и се подчинява на единен закон.Съществува единно поле на информацията и силите които го крепят следват едни и същи закономерности.Планетите следват курса си около слънцето както атомите около ядрото.... примери много само че в единия случей става дума за гравитационни сили при планетите а в другия за електро-магнитни.Всичко в природата следва своя курс в перфектна синхрония с останалото.Симетрията също е на лице.Човека е част от тази синхрония и симетрия, но със силата на духа той може да я изменя и напралява до някъде курса й. Процеса е сложен и в същото време прост - това е нещо което немога да обясня, това са неща които всеки трябва да открие за себе си в собствените си духовни търсения.
"Блажен е оня който познава себе си"
Agnoscetis Dei, scio ipse
Аватар
Abathor
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 185
Регистриран на: 02 Яну 2007, 18:42


Назад към За Начинаещи

  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 4 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 4 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 21 Апр 2020, 01:19 е имало общо 540 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта