Съвет

Всеки, който за първи път се сблъсква с Oкултното знание и Mагическите практики, да пише само в тази част на форума!

Модератор: Cath

Назад към За Начинаещи

Мнениеот Lord Voldemor » 23 Сеп 2009, 18:47

Ще започна с една критика,която трябва да бъде добре разбрана,особено от ,,прохождащите'' в Изкуството.
Информацията от книжки ала издат. Аратрон и пр.достъпни само на разтояние 10-ина лева,не ще доведат до сериозно,автентично познание-с това трябва да сте наясно.В такава литература умишлено са допуснати грешки-да не се чудите защо не работят ритуалите,или пък се случва нещо друго.Истинскитият източник на инфо сте САМИТЕ ВИЕ.Но дебело ще подчертая,че без напътствията на Учител няма как да се постигнат сериозни успехи-това не трябва да ви отчайва-талантливите и упоритите ще бъдат разпознати.Преди започването на каквато и да е ритуална дейност,първо трябва да усвоите ред качества,които са градивният материал на магическата операция-концентрация,дишане,самонаблюдение,развиване силата на волята,ясно разбиране на собствената мотивация-защо искам да постигна нещо,какви ОТГОВОРНОСТИ и ПОСЛЕДСТВИЯ са свързани действията и пр.
Причината поради която препоръчвам ,,бялата'' магия-т.е не причиняването зло на някому,е следната.Закона на Всемирната любов вибрира над всичко,и колкото по-нагоре се издигате,толкова повече щастие ще имате.
Избягвайте контакт със самозвани разбирачи(аз им викам племето Аратронци :) )-ентусиазмът от сдобиването с ,,учител''може да излезе скъпо.Търпението е също фундаментално окултно превило-бързането може и да бъде резултатно,но в последствие ще доведе до регрес(е,и опит какво да НЕ правите)
Засега,толкова от мен-писал съм малко,но казах достатъчно.
ЕДНО
Аватар
Lord Voldemor
Модератор
 
Мнения: 417
Регистриран на: 28 Апр 2009, 22:42
Местоположение: Навсякъде където насоча мисълта си

Мнениеот ultramarin » 24 Сеп 2009, 07:28

Изображение

Добър термин - Аратронци - приема се за редова употреба! Добра препоръка! Самият аз виждам върху себе си този ефект... когато аз си говоря с някого, сравнено с когато същият този човек говори с моите учители, или пък аз със учителите на моите учители...

!!! Забележете, пиша учители с малка буква - нямам предвид Учители - да не си помислите нещо - става дума за най-обикновени школа, училища, университети и други подобни... но и за Учителите същото важи, при това с много по-голяма сила!
Аватар
ultramarin
Модератор
 
Мнения: 314
Регистриран на: 06 Фев 2008, 09:15
Местоположение: София ...и България въобще

Мнениеот Nemezius » 24 Сеп 2009, 09:36

Заформя се интересна дискусийка тук :)
Реално погледнато, повечето от изданията на българския пазар, най-вече тези десетолевки, са си наистина плява, но все пак да не ги поставяме под общ знаменател- има и книжки на дори по-ниска цена, които могат да дадат една добра основа на тепърва прохождащите. Ето 1-2 примера, които според мен са достатъчно стойностни за начинаещи, а и за малко по-напредналите:

  • "Съвременна магия" на Доналд Майкъл Грейг, изд. "Аратрон"- две книги(общо около 1000 страници) на обща цена 18лв- Написани са наистина добре, минава се по достатъчно добра система и я препоръчвам на всеки начинаещ и леко напреднал, предвид пълнотата и достъпността на обясненията на различни части от Изкуството. Описаните ритуали и техники са достъпни и пълни, което ги прави добро ръководство. Ако някой ще работи по нея- не омаловажавайте техниките в първата книга- това е основата на магията- няма как да построите къща без тухли, така че...
  • "Развитие на психичните сили", Уилям(Бил) Хюит, изд. "Аратрон"- малка книжка, която дава начални насоки за развитие на основни умения като визуализация, развиване на сетивата, промяна нивото на съзнание и т.н. Ценна книжка, даваща добри насоки за развиване на парапсихични способности.

П.П: Знам, че има тема за книги, но може би няма да е зле да заформим и такъв в този раздел- лист от книги, които препоръчваме специално за начинаещи и чудещи се от къде аджеба да я подхванат.
Изображение
Аватар
Nemezius
Модератор
 
Мнения: 941
Регистриран на: 18 Юни 2006, 20:32
Местоположение: Templi Ad Noctum

Мнениеот Lord Njarlathotep » 24 Сеп 2009, 10:54

За едно не съм съгласен със сигурност... за какво ни е учител да ни учи... всеки може да се научи сам... стига да има желание и упоритост... и мнооого инат... някой от "У"ченията ви преподават визша сила определяща всичко около нас... и наще съдби са били предначертани безвъзвратно... тогава каде се вижда смисалът на отговорноста и последствията като това е било предначертано вече... по скоро... последствия би имало... ако не е направено действието... и то доста по големи... защото ти вече тръгваш срещи течението... към източника на нишката и натоварването ще бъде доста по голямо... от колкото ако продължиш по пътя който ти вярваш за правиелн... тогава е абсурд да сбъркаш вървейки по твоя път... защото ти обитаваш лично твой свят... чийто граници се размиват с чуждите светове.... и се докосват до един вид "мултивселена"... а власт над един този свят имаме само ние... случва се само това което допуснем да се случи... нядявам се да схванахте какво искам да кажа... icon_angel
Изображение
Аватар
Lord Njarlathotep
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 410
Регистриран на: 19 Юни 2008, 14:36
Местоположение: Р’ЛЙЕХ

Мнениеот Lord Voldemor » 24 Сеп 2009, 13:19

По отношение на Учителят,ще поясна мисълта си.
Когато ученикът е готов,Учителят неизбежно и съвсем ,,случайно ''се появявя.Той не се представя като такъв(не говоря за наставничество и съвети)но той,,вижда'' и знае.Не ученикът го намира-защото Учителят е на по-високо вибрационно ниво,т.е извън обхвата на ученика.Затова така се получава,че Учител и ученик се озовават на едно и също място,Учителят разпознава кандидатът,и след някаква форма на изпитание го приема.
Ще поясня още,че ученикът е желателно да запази будността си(един от моите Учители беше ,,голяма работа'',но способен да те хвърли в бездната-оправяй се както можеш.Основната цел от присъствието на Учителя е именно да да те ,,събуди'',разтърси-иначе си оставаш същият човек,но малко по-информиран.
ЕДНО
Аватар
Lord Voldemor
Модератор
 
Мнения: 417
Регистриран на: 28 Апр 2009, 22:42
Местоположение: Навсякъде където насоча мисълта си

Мнениеот Lord Voldemor » 24 Сеп 2009, 13:36

А,почувствах за необходимо да добавя,че магията се предава чрез кръвта-затова именно обредите включващи кръв имат огромна сила-в миналото жертвоприношенията са били задължителна част от обредната дейност,но днес човекът е достатъчно еволюирал,и проливането на кръв се явява архаично,прекалено обвързващо душата.
Но защо се предава магията чрез кръвта(родовата)-когато душата ,,търси'' подходящо тяло за да се въплъти,то трябва да съответства на нейната вибрация,т.е да бъде достатъчно пригодно за да издържи на въплъщението и изпълни ролята си.
ЕДНО
Аватар
Lord Voldemor
Модератор
 
Мнения: 417
Регистриран на: 28 Апр 2009, 22:42
Местоположение: Навсякъде където насоча мисълта си

Мнениеот furbo » 24 Сеп 2009, 13:45

Почукай и ще ти се отвори.
Кой каквото търси ,това намира.Ни повече ,ни по-малко
Аватар
furbo
 
Мнения: 7
Регистриран на: 18 Сеп 2009, 16:36

Мнениеот rain » 26 Сеп 2009, 08:39

furbo написа:Почукай и ще ти се отвори.
Кой каквото търси ,това намира.Ни повече ,ни по-малко


Нямам време да ви трия спама, така че ще ви помоля сами да си наложите запор. Ако не ви отърва има
директен бан.
модератор цербер
Аватар
rain
Модератор
 
Мнения: 473
Регистриран на: 26 Юни 2007, 20:07

Мнениеот furbo » 26 Сеп 2009, 09:50

Браво! :?
Щом мислиш,че да се каже ,"който наистина търси учител ще намери със сигурност"-по малко нестандартен начин е спам, добре icon_eusa_clap
Аватар
furbo
 
Мнения: 7
Регистриран на: 18 Сеп 2009, 16:36

Мнениеот rain » 26 Сеп 2009, 13:22

По същата логика мога да ти кажа и че небето е синьо.
Едни и същи, при това на всеки познати неща не искам да ми се дъвчат
из целия форум. Нацвъкано из темите по едно две изречения... това за
мен си е спам. Но понеже си нов ще направя компромис, да не речеш, че
се заяждам. Държа да отбележа, че форумът е пълен с много теми като тази
и почти нищо ново не може да се каже. Може пък и да греша...изненадайте ме.

П.П. Ако ще се говори конкретно за книги, то има си вече теми, няма смисъл
да се правят нови.
модератор цербер
Аватар
rain
Модератор
 
Мнения: 473
Регистриран на: 26 Юни 2007, 20:07

Мнениеот Elektra » 28 Сеп 2009, 06:48

Lord Voldemor, трябва да отбележа че си напълно прав.
Може и да има книги, които да са добри. Да, има! Но за кого са добри те? На какъв етап от развитието му? Подхождат ли те на осъзнатостта му и на отговорността му? За един ученик, особено начинаещ, не е толкова лесно да прецени такова нещо за себе си. А, да разчита на съвет във форум също е трудна работа - съвет може да му даде човек, който е поне малко по-напред от него и с когото има личен контакт - който го познава и може да прецени.

Интересно, ако учителите са излишни и всеки можеше наистина да се научи сам ...... защо тогава продължава да има учители. Връзката учител - ученик е нещо, което е съществувало от стотици години в историята и щом се е задължало толкова време, то поне бихме могли да преразгледаме възможността това да не е нещо излишно, и дори да е полезно. Някои уроци не могат да се научат от книгите, някои уроци не се дават с думи; някои уроци дори не могат да бъдат преподавани - ученикът сам стига до тях ---> следвайки учителя си и взимайки неговия пример.
Склонна съм да смятам, че е възможно човек да се развива добре и без учител - но това ще му отнеме средно 10 пъти повече време, отколкото ако има кой да го води.

Колкото до съдбата, да предначертана е в известна степен - но не всички решения са вече взети - някои зависят от нас. Пък и докато нямаме достатъчно знание няма как да кажем каква точно е съдбата ни - дали би трябвало да напавим това или онова. Дали ни е писано да се носим по течението или ни е писано да плуваме нагори или пък да излезем от реката. Докато не разберем това, ми се струва, че е по-добре да взимаме решенията си с повече будност и отговорност. :wink:
В търсене на Истината!
Аватар
Elektra
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 20
Регистриран на: 17 Окт 2008, 12:12
Местоположение: София

Мнениеот Lord Njarlathotep » 28 Сеп 2009, 09:10

Относно учителите... има ги защото тези който наистина могат да се развиват и обучават сами... сме наистина много голяма рядкост и сме малко... единаци непризнаващи ничие друго мнение и виждане... извличащи знанията които им трябват от околната среда вместо от учители... това за мен е по добре... за други... трябват учители за да ги обучат... на някои не... но се иска... воля... много повече воля от колкото да те обучава някой и да ти показва грешките ти... налага се да ги откриваш сам...
Изображение
Аватар
Lord Njarlathotep
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 410
Регистриран на: 19 Юни 2008, 14:36
Местоположение: Р’ЛЙЕХ

Мнениеот Mason » 28 Сеп 2009, 19:19

Lord Njarlathotep написа:Относно учителите... има ги защото тези който наистина могат да се развиват и обучават сами... сме наистина много голяма рядкост и сме малко... единаци непризнаващи ничие друго мнение и виждане... извличащи знанията които им трябват от околната среда вместо от учители... това за мен е по добре... за други... трябват учители за да ги обучат... на някои не... но се иска... воля... много повече воля от колкото да те обучава някой и да ти показва грешките ти... налага се да ги откриваш сам...



Lord Njarlathotep написа:Относно ОБЩУВАНЕТО... има го защото тези, които наистина могат да се развиват и обучават сами... сме наистина много голяма рядкост и сме малко... единаци непризнаващи ничие друго мнение и виждане... извличащи знанията които им трябват от околната среда вместо от ОБЩУВАНЕТО... това за мен е по добре... за други... трябва ОБЩУВАНЕ за да ги обучи... на някои не... но се иска... воля... много повече воля от колкото да ОБЩУВАШ с някой и да ти показва грешките ти... налага се да ги откриваш сам...
Аватар
Mason
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 295
Регистриран на: 04 Юли 2008, 10:34

Мнениеот Lord Njarlathotep » 28 Сеп 2009, 20:25

Бих предпочел да ползваш свой думи когато решаваш да критикуваш постовете ми а не да редактираш мои мнения... би трябвало да си в състояние да измислиш и свои а не само да добавяш към чуждото... нали... както и да е... Друг човек не може да ти покаже твоя път... не може да те научи на знанията който ти си предопределен да носиш с себе си... той може да ти даде това което той има... а това за него ще е много... за теб нищожно зрънце... знанието трябва да бъде придобито само а не някой да ти го налива в главата... ако не откриеш грешка... следователно за теб тя не съществува... ако не откиреш вина... нея я няма... действията ни са савършенни сами по себе си... или по скоро уникални... но винаги трябва да проверяваме за допуснати грешки в цялата схема докато е още само на чертеж... защото постром ли сградата по грешен начин тя рухва... напуква се и тнт... за това е по добре сами да си оправм скиците... а не после да викаме зидаро-мазачи от махалата да я поправят...
нядявам се сте ме разбрали...
Изображение
Аватар
Lord Njarlathotep
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 410
Регистриран на: 19 Юни 2008, 14:36
Местоположение: Р’ЛЙЕХ

Мнениеот Elektra » 28 Сеп 2009, 20:51

Основното качество на ученика е, че е готов да се УЧИ. Докато не е отворен за това - всичко е безполезно.
Успех! :wink:
В търсене на Истината!
Аватар
Elektra
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 20
Регистриран на: 17 Окт 2008, 12:12
Местоположение: София

Мнениеот the_white_knight » 29 Сеп 2009, 02:08

По отношение на книгите, за които говори Lord Voldemor бих казал, че е прав, но аз мисля, че призваният да открие познанието ще съумее да извлече есенцията на нещата и ще схване идеята. Все пак там не всичко е грешно.
Lord Voldemor написа:По отношение на Учителят,ще поясна мисълта си.
Когато ученикът е готов,Учителят неизбежно и съвсем ,,случайно ''се появявя.Той не се представя като такъв(не говоря за наставничество и съвети)но той,,вижда'' и знае.Не ученикът го намира-защото Учителят е на по-високо вибрационно ниво,т.е извън обхвата на ученика.Затова така се получава,че Учител и ученик се озовават на едно и също място,Учителят разпознава кандидатът,и след някаква форма на изпитание го приема.
Ще поясня още,че ученикът е желателно да запази будността си(един от моите Учители беше ,,голяма работа'',но способен да те хвърли в бездната-оправяй се както можеш.Основната цел от присъствието на Учителя е именно да да те ,,събуди'',разтърси-иначе си оставаш същият човек,но малко по-информиран.

А тук съм абсолютно съгласен с теб. Същата работа е и с ходенето на училище. Защо ходим на училище? Защо не се научим сами да смятаме, да пишем, да четем... Да, всички сме способни да го правим, но трябва да има кой да ни посочи "пътя" за да тръгнем нататък вече сами. От както съществува човечеството знанието се е предавало от един на друг. Никой не е започвал да се учи на нещо сам. Ако е така всеки ще започва от нулата неизползвайки натрупаното до момента знание и ще стига пак до същото ниво, до което е бил дядо му (например).
Quos deus perdere vult, dementat prius
Аватар
the_white_knight
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 16
Регистриран на: 27 Яну 2008, 14:13
Местоположение: в мислите на приятелите си...

Мнениеот degagement » 10 Ное 2009, 12:32

Lord Voldemor написа:Истинскитият източник на инфо сте САМИТЕ ВИЕ.

Това го подкрепям с пълна сила.

Lord Voldemor написа:Но дебело ще подчертая,че без напътствията на Учител няма как да се постигнат сериозни успехи-това не трябва да ви отчайва-талантливите и упоритите ще бъдат разпознати.Преди започването на каквато и да е ритуална дейност,първо трябва да усвоите ред качества,които са градивният материал на магическата операция-концентрация,дишане,самонаблюдение,развиване силата на волята,ясно разбиране на собствената мотивация-защо искам да постигна нещо,какви ОТГОВОРНОСТИ и ПОСЛЕДСТВИЯ са свързани действията и пр.

Ами познавам хора, които се развиват изключително бързо без учител. Знаеш ли къде е тайната? Работят всеки божи ден, без оплаквания, без извинения и оправдания, без пропуски. Хващат нещо и започват. Признавам си завиждам им за ентусиазма и способностите.
Учителя нищо не може да ти даде. Може само да ти посочи вратата, сам трябва да минеш през нея. (цитирам Гибран в случая)
Не мога да разбера защо си въобразявате, че като имате учител той ви дава нещо? Огледайте се без да се самооправдавате и помислете последните два месеца имате ли видим напредък? Нови знания, усещания, сетива, способности... каквото и да е, но промяната във вас да е ясно забележима. Ако отговора е "да" - прдължавайте да обръщате внимание на "учителя". Това важи за всеки два месеца. Давам критерий за развитие без учител - правете си изводите. Ако забележиш, че работиш сам, а не виждаш напредък - определено не работиш достатъчно.
Тъпото е, че повечето, които са работили с учител около мен, напредък нямат, някои имат куп лични проблеми.
Не психясвайте по тея учители. В повечето случаи ти дават малко за начало и после само трохи. Един на 100 от така наречените "учители" дава каквото и да било. И сам ще се развиваш точно толкова.
Не отричам, че има учители, които биха ти подобрили напредъка, но пък те са 1 на 1000.
От личния ми опит: помощ, която да ми даде по-добър напредък съм получавала от съфорумци.

Lord Voldemor написа:Причината поради която препоръчвам ,,бялата'' магия-т.е не причиняването зло на някому,е следната.Закона на Всемирната любов вибрира над всичко,и колкото по-нагоре се издигате,толкова повече щастие ще имате.

Ахам, това е така ако си начинаещ. Всъщност - това само си го чел. Ако беше преживял лично принципа, друга песен щеше да пееш. А, да, и никой нямаше да разбере какво по дяволите му говориш.
Всъщност много е трудно да се обича. Имам предвид любов, не егоистичните ни чувства, които обичаме да прикриваме под маска, наречена "любов". Говоря за обич без условия, ама никакви. Много е трудно за постигане, после и за прилагане. Ако ви се случи някой да ви обича така дори за минути, ще го помните цял живот. И ценното в цялата работа не са "белите" приказки, а това, че ако успееш да изживееш толкова чиста емоция, тя те настройва един вид, дава ти знание и напредък. По-специално любовта е най-лесна за постигане - имаме всички условия за постигането ѝ и усилва напредъка и способностите, отваря чакрите... много е.

Lord Voldemor написа:Избягвайте контакт със самозвани разбирачи(аз им викам племето Аратронци :) )-ентусиазмът от сдобиването с ,,учител''може да излезе скъпо.Търпението е също фундаментално окултно превило-бързането може и да бъде резултатно,но в последствие ще доведе до регрес(е,и опит какво да НЕ правите)

Ами за това съм с две ръце, но бих те лепнала в същата категория - даваш онова, което пише в книгите. Измежду думите ти никъде не прозира личен опит. Всеки може да чете книжки. Малко са тези, които лично са се хванали да правят нещо.

Lord Voldemor написа:Засега,толкова от мен-писал съм малко,но казах достатъчно.

Но комент...
Аватар
degagement
Модератор
 
Мнения: 541
Регистриран на: 08 Май 2007, 20:00

Мнениеот Lord Voldemor » 10 Ное 2009, 19:01

Дегагемент,нещо си се напрегнала.Не виждам смисъл от фрагментарното разчленяване на поста ми,придружено от хапливи и неаргументирани коментари.Ще обърна обаче внимание на едно-където говориш за непознаванете на любовта,сякаш истинската любов съществува единствено в поезията...аз съм ПРЕИЗПЪЛНЕН с такава-и виждаш ли,даже е споделена :wink: ,и то от доста години.Желая ти и ти да откриеш това щастие.
ЕДНО
Аватар
Lord Voldemor
Модератор
 
Мнения: 417
Регистриран на: 28 Апр 2009, 22:42
Местоположение: Навсякъде където насоча мисълта си

Мнениеот degagement » 13 Ное 2009, 15:21

Lord Voldemor написа:Дегагемент,нещо си се напрегнала.Не виждам смисъл от фрагментарното разчленяване на поста ми,придружено от хапливи и неаргументирани коментари.Ще обърна обаче внимание на едно-където говориш за непознаванете на любовта,сякаш истинската любов съществува единствено в поезията...аз съм ПРЕИЗПЪЛНЕН с такава-и виждаш ли,даже е споделена :wink: ,и то от доста години.Желая ти и ти да откриеш това щастие.


Ами да, напрегната съм. Седя си кротко вкъщи и подивявам. И ме избива на хапливи и добре аргументирани коментари.
Истинската любов е тук и сега. Онова в поезията са незадоволените прищевки на поетите, иначе не биха могли да пишат (говоря абсолютно от личен опит). Поезията излиза от прекалено силните желания, които няма къде другаге да излееш. Е, излизат понякога невероятно красиви творения, признавам.
Говориш за "споделена" - добре. За "истинска" е много трудно да говорим. Макар, че в поста си имах предвид "чиста"... както и да е.
За "истинската" ще ти пожелая да продължава.
За "чистата" предпочитам да не говоря повече. И без това е неразбираема.
Аватар
degagement
Модератор
 
Мнения: 541
Регистриран на: 08 Май 2007, 20:00

Мнениеот Lord Voldemor » 13 Ное 2009, 16:43

Аз не виждам как е възможно нещо такова да е истинско,а пък да не е чисто.Тези две понятия са неразривно свързани,и едното е невъзможно без другото.
ЕДНО
Аватар
Lord Voldemor
Модератор
 
Мнения: 417
Регистриран на: 28 Апр 2009, 22:42
Местоположение: Навсякъде където насоча мисълта си


Назад към За Начинаещи

  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 4 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 4 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 25 Апр 2024, 19:08 е имало общо 565 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта