Обърканост и сън

Всеки, който за първи път се сблъсква с Oкултното знание и Mагическите практики, да пише само в тази част на форума!

Модератор: Cath

Назад към За Начинаещи

Мнениеот Венера » 21 Ное 2009, 14:13

Преди известно време, няколко месеца, се занимавах с медитация, опитах с таро и изпробвах влиянието си върху хората и събитията (магия), но всичко беше в сферата на експериментите и продължи не повече от месец-два-три.След което просто спрях.
Но преди няколко дни почувствах нужда да медитирам и го направих.И оттогава се чувствам странно безчувствена, сякаш наблюдавам нещата, но не съм участник в тях.Сякаш емоциите, които показвам, не са мои, а са по-скоро заучени гримаси.И се чувствам странно отпусната... Също така, когато общувам с някого, усещам фалша (не лъжите, просто преиграването) в думите и мимиките му и гневът, хленченето и безпомощността му ми изглеждат глупави.Виждам какви манипулационни техники използват.Но разочарование няма.По-скоро леко отвращение.
Тоест, усещане, подобно на това, което имах, докато медитирах всекидневно, само че засилено многократно.
Смятате ли, че е възможно съзнанието ми да показва, че е готово за "познанието"?
Както и да е, снощи сънувах един от редките невероятно си ярки сънища - сънувах, че съм на село, в къщата на баба и дядо, заедно с цялото си семейство и разни други хора, непознати.Знаех, че искат да ни нападнат.И знаех, че приближават.Единственият начин да се спасим беше да завали дъжд.Гледахме през прозореца и чакахме, надявахме се, но нищо не стана.И тогава се сетих за магията и затворих очи.Интересното беше, че умът ми се обаждаше отвреме навреме и казваше, че не знам какво правя и че ще объркам всичко и съответно ми разваляше концентрацията, но след това го игнорирах и сякаш... потънах.Беше като при медитация, но по-дълбоко.Усещането беше сякаш бях във вода и самата аз бях вода, сякаш тялото ми беше там, но беше просто торба кокали, сякаш можех "да предизвикам вълни във водата".И го направих.Почувствах душата си като ластик, разтегнах го и го обвих около небето.Знаех, че се е получило, нещо ми казваше, че това беше правилният начин, и все пак отворих очи, за да проверя - небето се беше покрило с тъмни буреносни облаци, слънцето се беше скрило, и по всичко личеше, че скоро ще завали.Зарадвах се на успеха си, почувствах нещо като гордост, но загубих концентрация и облаците започнаха да се разкъсват.След което в стаята при мен влезе някой.Бях раздразнена, не исках този човек да ме прекъсва с глупавите си тривиални искания и въпреки всичко му угодих.Но когато погледнах отново навън, беше съвсем ясно и слънчево.Хареса ми, но знаех, че трябва да завали дъжд.Затова се напрегнах отново.Направих всичко като първия път, но всеки път, когато отварях очи, губех концентрация леко.Започнах и да се съмнявам - дали изобщо трябва да правя всичко това, дали е правилно, дали не е по-добре да се оставя в ръцете на Бог и съдбата...
Какво можете да ми кажете за значението на този сън?Струва ми се, че ми беше подсказана "рецептата за магия", но пък и ми бяха показани и нещата, които ме спират да я направя както трябва - а именно, колебанието. confused2
Аватар
Венера
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 12
Регистриран на: 14 Май 2009, 11:17

Мнениеот Lord Voldemor » 21 Ное 2009, 21:00

Ами пробвай,пък виж какво ТОЧНО ще се случи.След като не си го правила преди(сериозно),то скачай в неизвестното,или просто забрави за тази тема.
ЕДНО
Аватар
Lord Voldemor
Модератор
 
Мнения: 417
Регистриран на: 28 Апр 2009, 22:42
Местоположение: Навсякъде където насоча мисълта си

Мнениеот sirenaangela » 21 Ное 2009, 21:28

Едва ли ти е "подсказана" някаква магия.По скоро сънят ти показва че трябва да се учиш на търпение и търпимост.Търпение ,защото каквато и практика да подхванеш винаги точно в този момент ще се намери нещо или някой да те прекъсне,това си е закон и не бива да те изнервя или отказва.Търпимост,заради това което те заобикаля.Скоро отвращението ще се замени от съжаление или снизходителност докато се превърне в търпимост и мирно съжителство.Промяната на гледната точка за света съвсем естествено ще те подтикне към търсенето на нови познания.
Аватар
sirenaangela
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 101
Регистриран на: 04 Окт 2008, 13:58

Мнениеот Mason » 22 Ное 2009, 07:10

Венера, сънят ти показва, че прекалено голямо внимание и значение отдаваш на занятията си. И мислиш, че са изключително важни, а оникновените хора и дейности не заслужават вниманието ти :)
Това че медитираш на сън или дори изпадаш в променено състояние на съзнанието нищо не означава. Просто прекалено си се вдълбала в тези занимания и затова ги сънуваш. Нормално е на сън по желание да минаваш в тези състояние, а дори, ако сънуваш осъзнато, то чувството е все едно си постоянно в променено състояние на съзнанието. Едно време и аз насън изпадах така, гасях пожари със силата на мисълта и унищожавах сънни създания със силата на мисълта, гонех духове, унищожавах егрегори (които ми се визуализираха като светлинни кълба) и т.н.
Но сънят показва и друго, че се чувстваш заплашена. И понеже искаш дъжда да ти помогне, т.е. да бъдеш пречистена, то може и малко да се страхуваш от магическите ти занимания или се занимаваш с тях, за да прогониш нещо, от което се страхуваш:)
А това, че се дразниш, че някой те прекъсва е това, което казах за отделянето от обикновените хора и дейности.

Това е само едно възможно тълкуване, разбира се. Ти сама тряба да почувстваш истинското тълкуване.
Аватар
Mason
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 295
Регистриран на: 04 Юли 2008, 10:34

Мнениеот Trismegist » 11 Мар 2010, 15:04

За сънищата има едно правило - не се споделят.
:) А какво значи, подсказана ми била магия - единствено светският ни живот е една антимагия, а всичко останало извън него винаги е било ,е и ще бъде магия!

Да си пишеш и споделяш с нас означава, че ни приемаш на сериозно :)! Много налудничеви възгледи имаш хахахахахахиахихихихии.Нас ни няма - има те само теб!
Мълчанието е злато !
Аватар
Trismegist
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 340
Регистриран на: 28 Юли 2004, 20:15
Местоположение: Made in Bulgaria

Мнениеот Arian Star » 16 Мар 2010, 11:58

Венера здравей,

Прочетох за съня ти и сериозно ми направи впечатление. Самата аз се занимавам с тия неща отдавна, с които ти си започнала и после спряла. Съня ти е ясен за мен, всъщност ти имаш тези способности и смятам лично аз, че знаеш как точно да ги развиеш. Друг е въпросът дали трябва сега да ги развиваш или на по късен етап. Може би в стремежа си да развием тази си страна, забравяме че сме нормални хора с нормално човешко земно развитие. Това, че в съня си се дразниш на тривиалните проблеми ясно показва, че сякаш бягаш от земното си битие, а не бива. Научи се да съвместяваш твоите окултни интереси и практики с тривиалното сиво ежедневие. С една дума научи се да одухотворяваш материята, както се казва в окултната наука. Погледни на съня си по скоро на знание, което ти се дава и предупреждение за това, че все пак си и ЧОВЕК. Водата е интересен елемент между другото, заеми се да научиш повече за този елемент и се опитай да откриеш дали този елемент е подходящ за теб. Водата е сила и то каква, включително съдържа информационно поле. И ако някой път не ти се прави нещо, ако усетиш че не трябва просто се остави на това си усещане. Не насилвай нещата. Всяко нещо си идва с времето и просто се остави на това да дойде това време. Когато го усетиш, продължи напред!
Аватар
Arian Star
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 145
Регистриран на: 27 Юли 2005, 16:04
Местоположение: Burgas

Мнениеот Венера » 15 Апр 2010, 19:26

Благодаря за отговорите, приятели!
Аватар
Венера
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 12
Регистриран на: 14 Май 2009, 11:17


Назад към За Начинаещи

cron
  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 9 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 9 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 25 Апр 2024, 19:08 е имало общо 565 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта