Объркан съм

Всеки, който за първи път се сблъсква с Oкултното знание и Mагическите практики, да пише само в тази част на форума!

Модератор: Cath

Назад към За Начинаещи

Мнениеот Black_Tiger » 07 Фев 2010, 11:09

Здравейте приятели! Реших и аз да споделя няколко неща от живота ми,които не спират да ме мъчат/притесняват.

Като малак съм имал доста инциденти: блъскал ме е микробус,5 пъти съм си пукал главата,падал съм от 2-метрова пързалка и тн.Мислих си дали е възможно след всичко това да съм получил увреждане на психична основа?! Като се замисля от 6-7 годишен се интересувах от духове,извънземни,магий и тн.

Лошото е че от много години ме мъчат разни неща като например:
-не съм се родил във времето и мястото на което трябва
-случват се странни неща вкъщи ( за които мисля че са отговорни някъкви сили "духове" )
-чувствам се напълно различен от всички и всичко което се смята за "нормален живот" тук на Земята
-имам странни сънища с извънземни и духове
-мисля си че съм от така наречените "Деца Индиго" за които се смята че имат души на извънземни
- а може би най-странното е това че в мен има чувство което ми казва: че съм се раждал/живял на друга планета (извънземните) никога не се съгласявам с хора чийто представи за света са различни от моите,не мисля че това което се прави на Земята е правилно,не мисля че начина на обучение е правилен,не мисля че хората се развиват към добро,не мисля че хората които управляват държавата са честни и достатъчно кадърни за да ни водят към по-добро
-не се разбирам с родителите си,без тях живея много по-добре,не знам защо винаги се караме,те мислят че едни неща са правилни а аз ДРУГИ ...и това ни води до безсмислени караници...не мисля че могат да ме разберат,затова споделям всичко това тук!!!

...има още сумати неща които не мога да си обясна,но за сега това е достатъчно.Сигурен съм че тук има хора които са малко или много като мене.Мисля че можете да ми помогнете да реша тези проблеми,да ми дадете някакви съвети,да ми кажете защо се случва това...защо на мен!? :?
Края наближава....
Аватар
Black_Tiger
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 43
Регистриран на: 21 Мар 2008, 05:36
Местоположение: Варна

Мнениеот breaker » 07 Фев 2010, 11:18

Black_Tiger написа:Здравейте приятели! Реших и аз да споделя няколко неща от живота ми,които не спират да ме мъчат/притесняват.

Като малак съм имал доста инциденти: блъскал ме е микробус,5 пъти съм си пукал главата,падал съм от 2-метрова пързалка и тн.Мислих си дали е възможно след всичко това да съм получил увреждане на психична основа?! Като се замисля от 6-7 годишен се интересувах от духове,извънземни,магий и тн.

Лошото е че от много години ме мъчат разни неща като например:
-не съм се родил във времето и мястото на което трябва
-случват се странни неща вкъщи ( за които мисля че са отговорни някъкви сили "духове" )
-чувствам се напълно различен от всички и всичко което се смята за "нормален живот" тук на Земята
-имам странни сънища с извънземни и духове
-мисля си че съм от така наречените "Деца Индиго" за които се смята че имат души на извънземни
- а може би най-странното е това че в мен има чувство което ми казва: че съм се раждал/живял на друга планета (извънземните) никога не се съгласявам с хора чийто представи за света са различни от моите,не мисля че това което се прави на Земята е правилно,не мисля че начина на обучение е правилен,не мисля че хората се развиват към добро,не мисля че хората които управляват държавата са честни и достатъчно кадърни за да ни водят към по-добро
-не се разбирам с родителите си,без тях живея много по-добре,не знам защо винаги се караме,те мислят че едни неща са правилни а аз ДРУГИ ...и това ни води до безсмислени караници...не мисля че могат да ме разберат,затова споделям всичко това тук!!!

...има още сумати неща които не мога да си обясна,но за сега това е достатъчно.Сигурен съм че тук има хора които са малко или много като мене.Мисля че можете да ми помогнете да реша тези проблеми,да ми дадете някакви съвети,да ми кажете защо се случва това...защо на мен!? :?



Не се притеснявай , почти и при мен е така! А това ,че си различен от другите не е лошо. Живей си и да не ти пука!
И аз не мога да се разбирам с връстниците ми. За мен те са деца , мислят напълно различно. И мен ме е блъскал кола и съм си пукал главата много пъти. Само ,че в сънищата ми не съм сънувал извънземни и духове , а няколко пъти Христос, Руни , латински букви и т.н.
Моята теория е ,че просто средата в която съм не е за мен и някой ден ще намеря такива като мен! :)
Аватар
breaker
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 32
Регистриран на: 16 Ное 2009, 09:52

Мнениеот Lord Voldemor » 08 Фев 2010, 01:44

Убави работи приказвате,НО-да си различен,понеже притежаваш качества превъзхождащи останалите(и дразнещ ги с това) е едно.Да парадираш обаче,че си различен,просто защото не можеш да си намериш ,,нишата'' в обществото-е съвсем друг въпрос.
Съгласен съм,че сегашното поколение се развива много бързо,но трябва да се отчете ФАКТА,че бързина без ОПИТ води до проблеми-вътрешни и външни.Оттам и конфликтите,които тласкат младия индивид към самоизолация,чувство за неразбиране.Искам да обърна внимание на това,че такова състояние не означава,че не ви разбират-ако искаш няой да вникне в светогледа ти-ПОСТАРАЙ се да го убедиш да го направи.Тогава може и да бъдеш разбран.
Мисълта ми е,да не си подхранвате егото с,,ей колко съм тайнствен и различен'',аз съм Индиго-еволюшън и пр.Нека това да е така,но го осъществявайте чрез самоусъвършенстване,ден след ден,трупайте опит и разум-тогава ще бъдете това за което мечтаете,а не празни приказки.
Тонът ми е малко остър,но това е преднамерено-фокусирайте се в/у реалността,и по-малко Стар Уорс вживявания.
От сърце,успех.
ЕДНО
Аватар
Lord Voldemor
Модератор
 
Мнения: 417
Регистриран на: 28 Апр 2009, 22:42
Местоположение: Навсякъде където насоча мисълта си

Мнениеот Macabre » 08 Фев 2010, 10:17

Ох, ами... почнах да си пукам главата още от 3 годишна възраст. за последните 2 години имам 4 леки мозъчни сътресения и една катастрофа. Относно системата на обучение и тази на управляващите- и много други- абсолютно съм против. Постоянно съм неразбрана. Постоянно всички спорят с мен и искат да ме убедят в техните разбирания и ги дразни това че аз мисля не като тях. Но поне не парадирам с това. Оставям другите да си мислят че са прави и да си живеят в тяхната заблуда, но поне съм сигурна в това в което вярвам аз. Какво като си неразбран??? Всеки човек си е уникален сам по себе си. И да преобърнеш света няма да намериш някой със точно същите разбирания като твоите. И аз знам че не сме сами и че там навън във тази безкрайна вселена има много неща които са скрити за нас... обаче просто се примири. Колкото повече спориш с родители и приятели, и се опиташ да ги убедиш в това че си различен и в твоите различни разбирания толковеа по ще е трудно. Повечето хора не обичат различното и различните. Смятат ги за нещо лошо. Недей да спориш- аз поне на това се научих от караници с родителите ми. Като спреш да спориш и се съгласиш или кажеш- Както и да е, Щом казваш... или нещо такова те умират от яд. Но поне спират да спорят :) Обаче пълното безразличие ги дразни още повече, за това нещата трябва да се съчетават.
Tea party with zombies
Аватар
Macabre
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 68
Регистриран на: 31 Май 2008, 12:08
Местоположение: Shumen

Мнениеот mimoza » 20 Юли 2010, 19:27

Незнам защо се претесняваш толкова че си различен аз като се замисля то еднакви хора няма.Това е красивото на света понеже подкрепям мнението че всички сме от един първоизточник приеми различното в хората като твоя неразкрита черта.Прощавай и обичай.Изпитание е да се преобщиш лесно е да кажеш че си различен.Сенека също го потвърждава в свойте писма.Ти знаеш че си по -различен но трябва да се постараеш да не биеш на очи това е изкуство.За целта работи върху егото си ти не си роден случайно тук и сега и трябва да се справиш иначе не би израснал на по горно ниво.Не си мисли че това което ти се случва е само на тебе на всички хора се случват страни неща но малко ги забелязват и им обръщат внимание.Понякога това е за тяхно добро.Не живей с очакване за нещо значимо само защото смяташ че си нещо различно ако не работиш правелно цялата ти енергия ще бъде пропиляна.Вместо да опонираш хората разбери ги и им дай възможност да те опознаят.
Аватар
mimoza
 
Мнения: 1
Регистриран на: 18 Юли 2010, 17:37

Мнениеот nachinaesht » 29 Юли 2010, 14:26

Тази история ми е позната и на мен .. смисал не се чуствам като удома си кадето и да отида , винаги съм имал чуството , че съм се родил на друго място и се едно това не е истинско , винаги съм чувствал , че има нещо необикновенно в мен , но незнам какво е , винаги съм знаел , че ще доиде ден в който ще разбера за какво съм на този свят и знам , че не само аз съм такъв .

не сънувам извънземни или такива работи , но пък винаги съм бил абсолутни сигорен ,че ги има .


важното е да гледаш да не изкарваш на яве това което чустваш от вътре , че в днешно време едвали ще си разбран
Аватар
nachinaesht
 
Мнения: 9
Регистриран на: 20 Юли 2010, 13:31

Мнениеот shellstone » 01 Мар 2011, 07:56

Здравейте....едва прохождам в сферата на окултното но това което ми прави впечетление е , че масово всички все са пукали глави, падали от по незнам си колко метра, блъскани с коли и прочие..............не става ли вече несериозно а ??? Трябва ли да скоча от 5-я етаж за да се доближа до непознатото? Не го приемайте вътрешно но се замислете как звучи отстрани?!
Със здраве :)
Аватар
shellstone
 
Мнения: 6
Регистриран на: 28 Фев 2011, 14:24

Мнениеот lunnamoongirl » 01 Мар 2011, 08:20

Здравейте.. Аз също съм нова в това така да го кажем "начинание". shellstone поне според мен не е задължително да си падал от някъде или да си блъскан от нещо. Разбира се, това е мнение на още начинаеща, но не виждам някакъв проблем и човек, който не е претърпявал такива нещастия да се занимава с това. Ако греша, няма да имам нищо протиф някой по-навътре в нещата да ме поправи.
Аватар
lunnamoongirl
 
Мнения: 3
Регистриран на: 28 Фев 2011, 22:09

Мнениеот shellstone » 01 Мар 2011, 08:47

разбира се-просто изчетох една камара за всякви травми, как не били за този свят, аутсайдери, сънища и прочие...........е аз искам да се запозная с всички учения и мисля че е разумно всичко да се подлага на съмнение-само така истината излиза наяве! Това е дискусия, повтарям дискусия, от която всеки би имал полза!
Аватар
shellstone
 
Мнения: 6
Регистриран на: 28 Фев 2011, 14:24

Мнениеот Cath » 01 Мар 2011, 11:13

Темата е малко объркваща дори за мен, за това се включвам с няколко кратки коментара.

На първо време искам да подкрепя напълно Lord Voldemor! Напълно!

За счупванията и травмите - Няма никакви изисквания да са налице, за да има занимания с окултното. Това е все едно да твърдите, че ако сте си счупили пръст ще бъдете по-добри готвачи. Човек, който се занимава с езотерика, трябва да е достатъчно наясно със себе си, за да може да се пази, до колкото е възможно. Травмите, които сте получили като деца имат 98% от населението на земята. Всеки се е наранявал и трошил като дете! Паданията от люлки и пързалки не ви правят различни, напротив - приобщават ви към всички!

За усещането, че сте различни - ВСИЧКИ СА РАЗЛИЧНИ! ВСИЧКИ! Излишното задълбаване в този въпрос, от типа "никой не ме разбира", "при мене е различно", "другите нямат идея какво ми е", "вероятно има причина да се чувствам така", се дължи главно на факта, че сте в пубертета! И повярвайте - ние, които вече сме го минали, сме били същите "различни" като вас, ето защо ни е пределно ясно "какво ви е". Така че следващият път, когато някой се опитва да ви каже нещо - опитайте се да го чуете, ще ви е от полза! И може да ви направи по-малко "неразбрани" (въпреки, че както казах всички са пределно наясно какво ви е, само дето на вас ви харесва да сте неразбрани).

Извънземни - Знаете ли, по дяволите, колко е огромна вселената? Как изобщо може да има дискусия за това дали има извънземни? Има, разбира се! Само дето би трябвало да са последната ви грижа. Всеки окултист ще ви каже, че без познание на микрокосмоса (вас самите), няма никакъв смисъл да се занимавате с (макрокосмоса).

Деца Индиго - Самото изречение "мисля си че съм от така наречените "Деца Индиго" за които се смята че имат души на извънземни", говори само за себе си. Аз също, бих могла да заявя, че смятам, че съм преродената в човешко тяло Инанна. Това не означава, че съм, а че просто съм чела доста за нея и съм била впечатлена от същността й.

И отново ще повторя думите на Лорда - "не си подхранвате егото с, "ей колко съм тайнствен и различен'',аз съм Индиго-еволюшън и пр.Нека това да е така,но го осъществявайте чрез самоусъвършенстване,ден след ден,трупайте опит и разум-тогава ще бъдете това за което мечтаете,а не празни приказки."

Стегнете се малко, изключете телевизора и вижте истинския свят!
Evil is a point of view.
Аватар
Cath
Модератор
 
Мнения: 677
Регистриран на: 21 Яну 2006, 00:24
Местоположение: София

Мнениеот rain » 01 Мар 2011, 11:40

Cath, страхотен коментар, изцяло подкрепям думите ти.

Прави ми впечатление, че по някакъв начин новодошлите и тепърва развиващите духовни/окултни интереси
смятат, че някой е длъжен да им налива информация, опит и познание с фуния в главата, демек всичко да
става наготово. Говоря от общи наблюдения. Но този потребителски манталитет не може да ви е полезен, а
само ще ви спира. Изберете това което ви е интересно и чувствате близко и го следвайте и развивайте.
Респективно освен воля и усилия не ви е необходимо нищо друго, нито физическа травма, нито житейска
трагедия за да следвате пътя си. Добрите неща идват при онези които са търпеливи и постоянни.
модератор цербер
Аватар
rain
Модератор
 
Мнения: 473
Регистриран на: 26 Юни 2007, 20:07


Назад към За Начинаещи

  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 5 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 5 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 21 Апр 2020, 01:19 е имало общо 540 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта