Малко теория

Всеки, който за първи път се сблъсква с Oкултното знание и Mагическите практики, да пише само в тази част на форума!

Модератор: Cath

Назад към За Начинаещи

Мнениеот Lord Voldemor » 09 Фев 2010, 04:20

Докато съм преглеждал форума,често пъти съм попадал на следното,,това лято или тази ваканция съм решил да практикувам еди-какво си''.
Важно е да се знае,че истинското постигане на резултати е пропорционално на Вниманието,което се отделя на магическата практика.т.е когато самото ежедневие е подчинено на тази висша цел.
Това,което разграничава обикновения човек от човека на знанието,е стремежът на втория да разбере какво се крие зад процесите,правилата определящи нашия живот именно като такъв.Или си в процес на развитие на собствения си живот,или просто позволяваш да бъдеш жертва на обстоятелствата.
За целта обаче е необходимо усилие,надхвърлящо обичайните ни възможности/граници.Единствено преодолявайки собствения си предел,се постига качествен растеж.Тук е моментът обаче дебело да подчертая,че усилието също трябва да бъде под контрол,т.е практикуващият да си дава сметка кога напредва,и кога е необходима заслужена почивка.Пресилването е по-деструктивно и от мързела,тъй като в такъв случай единственото което се развива е егото,което всъщтност е основна пречка към истинското развитие.
Така н-р бил съм в присъствието на хатха-йоги(йога на тялото),които умееха да правят чудеса с тялото си,но излъчваха и открито демонстрираха такава гордост и пренебрежение към останалите,че бе просто жалко.Тези хора бяха тренирали по 20 години и повече,но не бяха ЩАСТЛИВИ-зад нечовешките им усилия прозираха комплекси,от които те се бяха опитвали да избягат чрез фанатични тренировки(разбира се не визирам всички йоги,и аз съм практикувал хатха-йога,невероятно е)Въпросът обаче е,да се отграничи състоянието на баланс-между вас самите,и целите към които се стремите.
Очаквам тук вашите коментари/въпроси(малко икономия на пространство в МГ)без да се притеснявате от ,,глупави'' въпроси.
ЕДНО
Аватар
Lord Voldemor
Модератор
 
Мнения: 417
Регистриран на: 28 Апр 2009, 22:42
Местоположение: Навсякъде където насоча мисълта си

Назад към За Начинаещи

cron
  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 16 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 16 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 25 Апр 2024, 19:08 е имало общо 565 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 16 госта