Абсолютен начинаещ..

Всеки, който за първи път се сблъсква с Oкултното знание и Mагическите практики, да пише само в тази част на форума!

Модератор: Cath

Назад към За Начинаещи

Мнениеот Midnight » 26 Апр 2010, 07:54

Привет на всички!
От няколко дена умувам по един въпрос и търся информация наляво, надясно, но нищо не удовлетвори любопитството ми, така че най-накрая се престраших да попитам Вас.
На няколко места във форума прочетох мнения, че когато правиш на някого така наречена "черна магия"(или магия против волята му, такава която човека не е поискал от заклинателя или такава, която му носи вреда), това се връща на заклинателя в тройни размери. Прочетох същото твърдение и в книга за практическа магия. Там дори пише, че е много вероятно ако на заклинателя се размине, бедата да сполети децата му или негови роднини и хора, на които държи.
И ето тук идват моите въпроси - Ако примерно заклинателят има болен роднина и се опита да му помогне с магия за изцерение или здраве (при всички случаи направена с добри намерения), но без знанието на този човек, това също ли се приема за "черна магия" и ще има ли последствия от това?
Ако може да ми кажете как се приемат и ритуалите за получаване на информация за даден човек? И от тях ли има последствия?
Благодаря предварително!
P.S.Поздравления за полезния форум! icon_eusa_clap
Аватар
Midnight
 
Мнения: 5
Регистриран на: 18 Апр 2010, 06:02

Мнениеот Lord Voldemor » 26 Апр 2010, 09:02

,,Пътят към ада е павиран с добри намерения''-е казал Оскар Уайлд.Същото се отнася и в много от случаите,когато искаме да помагаме-към окултна намеса се прибягва едва тогава,когато сме Сигурни,че това наистина ще доведе до положителни резултати.Много пъти ми се е искало да помагам на разни хора,но опитът ми е разкрил,че в повечето случаи на тези хора не трябва(не може)да им се помогне.Дали причината е т.нар. карма(действие)или не-същественото е,че всеки има своя индивидуална съдба,ситуации и преживявания,които са част от неговият опит.Чрез намесата си заклинателят може да ,,спести'' н-р нечие страдание,но това в дългосрочен план да навреди още повече.
Не е препоръчително да се ,,помага'' без съгласието на засегната страна-това е нарушаване на неговата свободна воля-а зад това понятие се крие цялата мистерия на човешкото битие.
Ритуалите за получаване инфо за някой човек-зависи как го правиш.Значи аз го правя непрекъснато-стоя си на пейката,някой сяда близо до мен,и почвам да получавам инфо за човека-това обаче е друго.Разликата е,че хората излъчваме какво ли не,и това,че някой е по-сензитивен и улавя инфо не е неправилно,а естествено.Когато обаче целенасочено искаш да разбереш нещо за някого,без неговото знание и съгласие,като цяло не е редно.Зависи естествено и каква ще бъде степента на ,,проникване''.
А на въпроса ти относно ще има ли последствия от това,или от онова-от всичко има последствия,зависи доколко си даваме сметка.Това е опира до степента на съзнание.Няма добри хора и лоши хора-а само осъзнати или неосъзнати.
ЕДНО
Аватар
Lord Voldemor
Модератор
 
Мнения: 417
Регистриран на: 28 Апр 2009, 22:42
Местоположение: Навсякъде където насоча мисълта си

Мнениеот Midnight » 26 Апр 2010, 13:33

Бихте ли могли и да ми дадете отзиви за следните книги понеже мисля да ги закупя:
Съвременна магия - в два тома на Доналд Майкъл Крейн
Големият ключ на Соломон
Малкият ключ на Соломон
Може ли нещо полезно да се научи от тях или са фантастични романи icon_compress
Аватар
Midnight
 
Мнения: 5
Регистриран на: 18 Апр 2010, 06:02

Мнениеот rain » 26 Апр 2010, 14:41

Съвременна магия - с негативно отношение съм към комерсиалките и особено тези
с модерни приказки и фантасмагории, но ако имаш интерес към тези неща може и да
ти е интересно.
Големият и Малък Ключ на Соломон - класически гримоари, но лоши преводи, все
пак дават гледна точка към този тип практики.
Ако очакваш обаче да прочетеш някоя книга, да кажеш вълшебните думи и да стане
чудо, това няма как да се получи. Не вярвайте на всичко, което четете, тези "добри"
хорица, които пишат книжки просто искат да изкарат някой лев/долар.

Черни магии, бели магии, пембени... има работещи и неработещи практики. Дали ще
има негативен ефект от това което правиш е комплексен въпрос, а понякога може и да
е много относителено. Разни западни измислици, тройни правила и ала бала, това
са модерни щуротии. По-интересното ми е, как някаква височайша глупост написана
в блудкава книжка се приема за абсолютна истина, а авторът за авторитет, но явно
масите са твърде наивни. Овча му работа.
модератор цербер
Аватар
rain
Модератор
 
Мнения: 473
Регистриран на: 26 Юни 2007, 20:07

Мнениеот Midnight » 26 Апр 2010, 15:43

Ясно.А би ли ми препоръчал конкретно заглавие или истинските неща са безплатни :roll: ?
Аватар
Midnight
 
Мнения: 5
Регистриран на: 18 Апр 2010, 06:02

Мнениеот rain » 26 Апр 2010, 19:34

Безплатно сирене няма и тук не говоря за пари, а по принцип. Изискват се познание, опит,
подготовка, отдаденост, воля, упоритост, които се постигат с много време, труд и търсене
(изследване). Ето защо казвам, че не е само да кажеш някакво заклинание и престо - чудото
се случва.

За книги бях писал тема за окултната литература у нас, потърси във форума. С две думи
прекалено разочароващо. Разбира се, това си е мое мнение, да не излезне, че го натрапвам.
Като конкретни заглавия, често казано почти нищо не мога да препоръчам без някакви резерви.
Но ако западният окултизъм, златна зора, церемониална магия са ти интересни (все пак у нас
това е на мода и се тиражира масово сред младото поколение) потърси изданията на Аратрон
от автори като Д. М. Крег, Константинос, Тед Андрюс и т.н. За уика и производни също има
различни издания, но избягвай автори като Силвър Рейвън Улф и други подобни пародии. Източни
философии и учения, йога, карма и т.н. също има в изобилие на книжния пазар. Ако пък търсиш
нещо повече или по-различно ще трябва да се обърнеш към чуждоезични заглавия. Аз бих
препоръчал да се чете и научна литература свързана с етнография, религия, обичаи, обреди
на различни култури и традиции. В тази насока Златната Клонка на Фрейзър е едно добро начало.
модератор цербер
Аватар
rain
Модератор
 
Мнения: 473
Регистриран на: 26 Юни 2007, 20:07

Мнениеот SoFarAway » 27 Апр 2010, 11:14

Интересно ми е какво значи неработещи практики,(не говоря за някакви върховни измислици), за мен такива неща няма просто има "неработещ оператор", а за книгите, които си написал Съвременна магия ако те интересува направлението на церемониалната магия, си е най-добрият самоучител, друга книга, която да те въвежда така в Церемониалната магия преведена на български, а и на английски не знам да има. За ключетата на Соломон добре са си преведени сравнял съм, българските преводи с английски такива, ако си мислиш, че ще намериш нещо много по-автентично от българските преводи, лъжеш се , освен ако не прескочиш, до британската библиотека и не си на ти с латинския, (но и екдемплярите там може да са менте нали?) така, че ако искаш да се занимаваш със ритуална магия трите книги, които си написал, ще са ти изключително полезни, ако си решил да се занимаваш с друго направление на магията, тях можеш да си ги четеш, като художествена литература. И още нещо ако ще се занимаваш сериозно с "правене на магии" , не си много добре с английския нямаш никакъв учител пък и да имаш окултните книги на българския книжен пазар ще трябва да ти станат добри приятели. Каквито и съвети да получиш тук, изборът си е твой и тръгнеш ли да се занимаваш с някаква парадигма по мое мнение трябва да си е следваш и да не е зарязваш, защото някой ти е казал примерно паганизма не струва, така че ако питаш мен пробвай оттук-оттам и каквото решиш, че те влече заемай се с него, защото ако за мен едно е добро за теб ще е друго добро и ако се водиш само от мненията на другите( не, че не трябва да се взимат в предвид), далеч няма да стигнеш. И естествено да кажа горенаписаното си е лично мое мнение.
Поздрави
SoFarAway
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 84
Регистриран на: 22 Юни 2009, 16:34
Местоположение: Бургас

Мнениеот Lord Voldemor » 27 Апр 2010, 12:03

Генерално на всички мнения ще кажа,че когато начинаещият има сила/талант в тази материя,даже и глупости да чете,и да общува с псевдоразбирачи-все неизбежни моменти докато не притежаваш собствен опит-нещата се отсейват.Просто ТАКА СЕ СЛУЧВА.И аз съм почнал с Аратронския клан,но стремежа ми да Зная и да Умея,доведе до онова стечение на обстоятелствата,което в крайна сметка ме постави на правилният път.Самокричността и максималното себенаблюдение(като резултатност) са основните критерии,чрез които с течение на времето се култивира сила,у с е щ а н е за правилността/полезността от изучаваните системи.
Човек докато е жив се учи,и това не е клише.
ЕДНО
Аватар
Lord Voldemor
Модератор
 
Мнения: 417
Регистриран на: 28 Апр 2009, 22:42
Местоположение: Навсякъде където насоча мисълта си

Мнениеот rain » 27 Апр 2010, 14:58

SoFarAway написа:Интересно ми е какво значи неработещи практики,(не говоря за някакви върховни измислици), за мен такива неща няма просто има "неработещ оператор", а за книгите, които си написал Съвременна магия ако те интересува направлението на церемониалната магия, си е най-добрият самоучител, друга книга, която да те въвежда така в Церемониалната магия преведена на български, а и на английски не знам да има. За ключетата на Соломон добре са си преведени сравнял съм, българските преводи с английски такива, ако си мислиш, че ще намериш нещо много по-автентично от българските преводи, лъжеш се , освен ако не прескочиш, до британската библиотека и не си на ти с латинския, (но и екдемплярите там може да са менте нали?) така, че ако искаш да се занимаваш със ритуална магия трите книги, които си написал, ще са ти изключително полезни, ако си решил да се занимаваш с друго направление на магията, тях можеш да си ги четеш, като художествена литература. И още нещо ако ще се занимаваш сериозно с "правене на магии" , не си много добре с английския нямаш никакъв учител пък и да имаш окултните книги на българския книжен пазар ще трябва да ти станат добри приятели. Каквито и съвети да получиш тук, изборът си е твой и тръгнеш ли да се занимаваш с някаква парадигма по мое мнение трябва да си е следваш и да не е зарязваш, защото някой ти е казал примерно паганизма не струва, така че ако питаш мен пробвай оттук-оттам и каквото решиш, че те влече заемай се с него, защото ако за мен едно е добро за теб ще е друго добро и ако се водиш само от мненията на другите( не, че не трябва да се взимат в предвид), далеч няма да стигнеш. И естествено да кажа горенаписаното си е лично мое мнение.
Поздрави


Отговорът не е към мен, но ще се включа.
За превод на български съм съгласен, но мога да напиша поне още 20 заглавия на английски свързани
с церемониална магия. Общо взето всичките дъвчат едни и същи истории. Д. Н. Крег не е написал, нито
открил нищо ново.

По стечение на обстоятелствата имам копия на оригиналите манускрипти от архива Слоун и Харви на
Британската Библиотека и ви уверявам, че има неща, които ги няма в класическите преводи на Мадърс,
които са преработени. А българското издание на Големия Ключ е превеждано именно от неговото. За
Малкия Ключ него дори го няма в стандартен и пълен вид у нас, а се върти някаква "Илюстрована Гоетия"
на Кроули. Но мога да кажа, че в близките няколко години на английски бяха издадени доста добри
трудове свързани с т. нар.Соломонова магия и доста подробни и пълни преводи на класическите
гримоари, които ако не за друго с научна и историческа стойност е добре да се притежават в личната
библиотека, пък дори и да са български преводи.

Не мога по никакъв начин обаче да се съглася, че на българския книжен пазар има особено стойностни
книги свързани с езотерика или да си го кажем право с практическа магия, освен може би някои изключения.
Повечето от това, което се разпространява е свързано с комерсиалните и блудкави издания за печелене на
лесни пари и все в едно направление - западен окултизъм или разни източни учения и медитации, енергии и т.н.
Нека да не казвам лоша дума, ама бива бива едно и също, нека за разнообразие издадат нещо по-различно.
Това както и да е, който има желание и интерес винаги може да намери стойностно познание, а и изборът кой
с какво да се занимава/захване си е лично негов.
модератор цербер
Аватар
rain
Модератор
 
Мнения: 473
Регистриран на: 26 Юни 2007, 20:07

Мнениеот SoFarAway » 27 Апр 2010, 19:52

Не съм твърдял, че английските преводи са по-автентични, за автентичността на ключовете и стойността им, може да се говори, пише и спори много, преводите, които съм сравнявал, са с най-разпространените, а именно споменатите на Мадърз и твърдя разлики почти няма в информацията дадена в неговите английски варианти и информацията относно ключовете издадена на българския книжен пазар . Не съм имал време да се докопам до други преводи и версии на ключовете и да ги сравнявам, затова говоря за провереното от мен за другото не знам как е . Не случайно горе намекнах, че ако някой търси по автентичните им версии, ще му коства доста средства да ги зърне, да не говорим да се сдобие с техни копия, за това казвам, че ако някой има интерес към ключовете и иска да си прави опити с тях това, което го има на българския пазар и на английски в интернет ще го задоволи, за масата интересуващи се от окултизъм е почти невъзможно да намерят някакви техни по автентични копия. Пък и доколко старите манускрипти са близки с архетипа може да се спори много, но това е друга тема.
Но за мен произхода на даден труд не е важен важно е написаното в него. Относно Крейг на съм казвал, че е открил нещо ново, но труда му може да въведе добре начинаещия в света на церемониалната магия и пак казвам друга такава книга, която да изпълнява тази функция по този начин не знам да има,(бих желал да бъда просветлен, ако има такава за да попълня тази моя пропуска) ясно ми е, че повечето автори се повтарят , но все пак е по-добре по един въпрос да се черпи информация от възможно, най-много източници, също не съм казвал, че има стойностни книги свързани с езотерика, на българския пазар, макар че под нещо стойностни аз ще разбера едно друг друго. Издателствата издават това от, което се вадят пари, никога няма да издадат нещо с голяма окултна стойност ако това няма да им донесе пари, ако глупостите им носят пари глупости ще издават нормално е. Но някои от езотеричните, книги на българския пазар, по мое мнение малко или много могат да помогнат на търсещия знание, говоря го от опита си . Все пак, както сте казали който търси ще намери, как не е важно. И още веднъж да спомена това е моята гледна точка по въпроса, не карам никого да е приема, друг ще има различно мнение по въпроса, няма смисъл да празнословим, нищо градивно не излиза.
Поздрави
SoFarAway
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 84
Регистриран на: 22 Юни 2009, 16:34
Местоположение: Бургас

Мнениеот rain » 27 Апр 2010, 20:10

Защо да празнословим, смятам, че се получава добра дискусия, особено на фона на
това, че пет човека на кръст пишат във форума. А пък на някой може да му е полезно
това, за което говорим. Въпросните английски издания ги има качени в библиотеката
на сайта, така че онези, които се интересуват може да си ги дръпнат и да спестят
някой лев. А тази на Д. М. Крег, ако някой се интересува също мога да кача, но е в
оригинал на английски.
модератор цербер
Аватар
rain
Модератор
 
Мнения: 473
Регистриран на: 26 Юни 2007, 20:07

Мнениеот Midnight » 28 Апр 2010, 15:05

Аз едва снощи забелязах ,че сайта има библиотека. :oops:
Предполагам литературата там е достоверна и проверена от вас ?
Аватар
Midnight
 
Мнения: 5
Регистриран на: 18 Апр 2010, 06:02

Мнениеот SoFarAway » 28 Апр 2010, 15:50

Естествено, че е така.
SoFarAway
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 84
Регистриран на: 22 Юни 2009, 16:34
Местоположение: Бургас

Мнениеот valko » 05 Май 2010, 02:49

SoFarAway написа:никога няма да издадат нещо с голяма окултна стойност


защото никой няма да им го даде.
Целунете ми чакрата!
Аватар
valko
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 97
Регистриран на: 18 Апр 2009, 08:29


Назад към За Начинаещи

  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 13 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 13 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 21 Апр 2020, 01:19 е имало общо 540 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 13 госта