Два ритуала

Всеки, който за първи път се сблъсква с Oкултното знание и Mагическите практики, да пише само в тази част на форума!

Модератор: Cath

Назад към За Начинаещи

Мнениеот pr_az » 04 Май 2010, 05:47

Здравейте. Искам да ви попитам може ли да се направят два ритуала в една вечер? Става дума за два различни ритуала, но в една и съща насока, без желаните резултати да се препокриват напълно.
Аватар
pr_az
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 20
Регистриран на: 22 Фев 2010, 09:53

Мнениеот valko » 05 Май 2010, 02:42

ако са насочени към един човек - не, нито след 2 вечери, нито след седмица. може след месец - два, но диагностиката трябва да покаже, че първото нещо е пропаднало, ако е легнало криво - чистене и на ново.
Целунете ми чакрата!
Аватар
valko
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 97
Регистриран на: 18 Апр 2009, 08:29

Мнениеот Оrchid » 05 Май 2010, 14:38

Не можеш да правиш 2 ритуала без значение колко се припокриват, поради простата причина, че не е целта само да изпълниш действията и да кажеш думичките. Едно сериозно занимание би трябвало да ти влючва настройване, медитация и т.н. и като си настроиш съзнанието за единия, ако почнеш да правиш после и друг ще се оплеска всичко. Направи си този, който прецениш, след няколко дена се хвани с другия.
Аватар
Оrchid
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 34
Регистриран на: 15 Авг 2008, 09:23
Местоположение: Варна

Мнениеот pr_az » 06 Май 2010, 22:34

Ea написа:Не можеш да правиш 2 ритуала без значение колко се припокриват, поради простата причина, че не е целта само да изпълниш действията и да кажеш думичките. Едно сериозно занимание би трябвало да ти влючва настройване, медитация и т.н. и като си настроиш съзнанието за единия, ако почнеш да правиш после и друг ще се оплеска всичко. Направи си този, който прецениш, след няколко дена се хвани с другия.

точно това исках да знам. Мерси за изчерпателния отговор :)
Аватар
pr_az
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 20
Регистриран на: 22 Фев 2010, 09:53

Мнениеот Lord Voldemor » 07 Май 2010, 19:54

Аз имам какво да добавя.Например има си ритуална система(визирам египетска),когато се извършват по 4 ритуала на ден за да се спазят изискванията.Това не изключва и ритуали от друго естество,имащо като резултатност цел,чието осъществяване изисква продължителност във времето(култивирането на качества н-р).
С практиката разпределението на енергията става толкова целесъобразно,че се избягва енергийната недостатъчност-предпоставка за грешка.
Разбира се,говоря за опитни магьосници-начинаещият няма откъде да разполага с необходимата база опит и способности за концентрация на Вниманието,за да знае как да екслоатира новите възможности(съвсем естествено).
Друг е случаят при тежките ритуали обаче,изисква се продължителна подготовка,като дори за цял месец се прави само един ритуал.
ЕДНО
Аватар
Lord Voldemor
Модератор
 
Мнения: 417
Регистриран на: 28 Апр 2009, 22:42
Местоположение: Навсякъде където насоча мисълта си

Мнениеот Cath » 27 Окт 2010, 12:19

Съгласна съм с дадените до момента отговори, но искам да уточня, че е доста важно и какви са самите ритуали. Няма никакъв проблем примерно в нощта на пълнулунието да се направи почитащ обред към пълната луна, а след това и ритуал ориентиран към увеличаване на плодородието или финансите (отново подчертавам - това е просто пример). Не смятам, че това ще затрудни начинаещите, даже напротив, би обогатило опита им и би организирало познанията им - кое кога се прави и т.н.
Evil is a point of view.
Аватар
Cath
Модератор
 
Мнения: 677
Регистриран на: 21 Яну 2006, 00:24
Местоположение: София


Назад към За Начинаещи

cron
  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 18 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 18 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 25 Апр 2024, 19:08 е имало общо 565 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 18 госта