преди първия ви ритуал?

Всеки, който за първи път се сблъсква с Oкултното знание и Mагическите практики, да пише само в тази част на форума!

Модератор: Cath

Назад към За Начинаещи

Мнениеот pr_az » 14 Май 2010, 21:38

Здравейте :) Бихте ли споделили как се чувствахте преди да изпълните първия ви ритуал? Изпитвахте ли напрежение/колебание/притеснение? И това значи ли, че все още не му е дошло времето? А ако сте изпитвали притеснение - от какво по-точно и как се преборихте с него? Аз лично смятам, че напрежението е породено от неизвестното и новото, но ще се радвам на разяснения и съвети от ваша страна :)
Аватар
pr_az
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 20
Регистриран на: 22 Фев 2010, 09:53

Мнениеот Wizard » 20 Май 2010, 21:33

pr_az написа:Здравейте :) Бихте ли споделили как се чувствахте преди да изпълните първия ви ритуал? Изпитвахте ли напрежение/колебание/притеснение? И това значи ли, че все още не му е дошло времето? А ако сте изпитвали притеснение - от какво по-точно и как се преборихте с него? Аз лично смятам, че напрежението е породено от неизвестното и новото, но ще се радвам на разяснения и съвети от ваша страна :)


В началото изобщо не можеш да разбереш дали наистина работиш т.е. правиш магия или си внушаваш (самозаблуждаваш) сам на себе си, че правиш магия. Практика, след много практика и умели напътствия, едва тогава разбираш какво всъщност е магия и какво не.
The World is mine!
Аватар
Wizard
Администратор
 
Мнения: 1263
Регистриран на: 09 Юни 2005, 21:47
Местоположение: Stonehange

Мнениеот anakonda79 » 20 Май 2010, 21:49

Да, но самовнушението играе също важна роля защото ако не вярваш искрено в успеваемоста на даден ритуал, то според мен той е обречен на неуспех...
skype: mariq123489
Аватар
anakonda79
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 36
Регистриран на: 08 Дек 2009, 21:24
Местоположение: България

Мнениеот Lord Voldemor » 21 Май 2010, 13:13

Този въпрос е доста дъвкан.Ако ритуалът е автентичен и изпълнен на 100% правилно-това е достатъчно за да подейства.Произненсени са Слова и Действия на силата,те привличат точно определени сили които се отзовават.Това и доказва защо може да бъде омагьосан и човек,който счита магическото въздействие за бабини деветини.
ЕДНО
Аватар
Lord Voldemor
Модератор
 
Мнения: 417
Регистриран на: 28 Апр 2009, 22:42
Местоположение: Навсякъде където насоча мисълта си

Мнениеот dmfreax » 19 Фев 2011, 04:02

На мен ми предстои и се чувствам учудващо спокоен. Вярвам, че не правя нищо нередно или лошо, защото го правя с добри и чисти намерения. Разбира се знам, че всичко си има цена и всичко рано или късно се плаща. Самовнушението също играе голяма роля. Почувствах се по-силен, само четейки темите и разглеждайки сайта! Разбира се не очаквам чудеса още от първия път, но когато силно вярваш в нещо, то рано или късно става. Закона за привличането.
Аватар
dmfreax
 
Мнения: 2
Регистриран на: 17 Фев 2011, 01:19

Мнениеот valko » 27 Фев 2011, 03:32

вече имате самовнушаване, че трябва да платите, вече не сте за Магия па банална причина СТРАХ.
Целунете ми чакрата!
Аватар
valko
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 97
Регистриран на: 18 Апр 2009, 08:29

Мнениеот Cath » 27 Фев 2011, 17:16

Според теб. В повечето окултни учения, включвам в числото и такива от най-дълбока древност, идеята за това, че каквото правиш ще ти се върне, или т.нар. "карма", е силно изразена, бих казала дори основна.

Valko, темата е в раздел "За Начинаещи" и подобно отношение към тях тук е недопустимо. Разбира се, страхотно е да споделиш мнението си, но не и да го заявяваш като миродавно, още по малко с никаква аргументация. Хората са тук, за да се научат, а не да бъдат порицавани без да знаят защо. Ще помоля за малко повече толерантност, особено в този раздел.
Evil is a point of view.
Аватар
Cath
Модератор
 
Мнения: 677
Регистриран на: 21 Яну 2006, 00:24
Местоположение: София


Назад към За Начинаещи

  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 20 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 20 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 21 Апр 2020, 01:19 е имало общо 540 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 20 госта