Дракони

Всеки, който за първи път се сблъсква с Oкултното знание и Mагическите практики, да пише само в тази част на форума!

Модератор: Cath

Назад към За Начинаещи

Мнениеот -Ardo- » 26 Юли 2010, 15:04

Здравейте всички от Меджик Гейт! В продължение на 3 седмици не спрях да чета форума, като наблягах на всеки детайл, който видя, а причината за това е интересът ми към Магията.От ранна възраст аз вярвам в паранормалното, магията и т.н. Не просто сляпа вяра,ами съм изпитвал и съм ставал свидетел на използването на такава, което разбира се доведе до интереса ми към този вид начинания. Та от 3 седмици се опитвах да отсявам полезна информация из между всичкия спам и стигнах до някои изводи за посоката, в която искам да се съсредоточа, а именно - Драконите. Не че другите техники не ми изглеждат силни, просто да си играя с духове на покойници или да се опитвам да опитомя демон не ми допадат много.Разбрах, че всички разбиращи от магия тук дават постоянно един и същ съвет на всички новобранци - Четете книги, а в същото време по назад споменатите казват че личният опит е най-важен.Реших да заложа на личният опит за това моля всеки, който е по-наясно със заклинанията за дракони да ми пише тук - кратко, ясно и отчетливо. Кои сигили трябва да познавам, кои изображения, кои ритуали да наизустя и т.н. Но най-голяма ми молба е Wizard да ми направи едно малко и набързо оформено списъче с началните стъпки към овладяването на този вид магия.+ някаква медитация за начинаещи.
Аватар
-Ardo-
 
Мнения: 7
Регистриран на: 26 Юли 2010, 00:22

Мнениеот Luxe0n » 26 Юли 2010, 17:40

И аз бих искал някой по-опитен, по-разбиращ, да напише хубаво за драконите, как се призовават, медитации и тн.. :) :)
Nothing is impossible
Аватар
Luxe0n
 
Мнения: 4
Регистриран на: 18 Юли 2010, 11:10
Местоположение: Стара Загора

Мнениеот breaker » 26 Юли 2010, 18:36

Но най голяма ми молба е Wizard да ми направи едно малко и набързо оформено списъче с началните стъпки към овладяването на този вид магия.+ някаква медитация за начинаещи.
Това ми допада. Нека ако стане това да е в тази тема ,за да можем и другите да четем. happy7
Аватар
breaker
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 32
Регистриран на: 16 Ное 2009, 09:52

Мнениеот Wizard » 26 Юли 2010, 19:32

По-опитен или не, аз не съм тук в ролята на доктор, който да ви пише рецепти (или да ви прави списъчета) по въпрос, който ви е скимнал да зададете. Да четете книги и да се интересувате, това ви трябва сега, а не съвети... Между другото ще се разделим скоро с тази потребител(LuxeOn), защото както сам ми сподели бил под 17 год. А и очевидно ние тук не след му много "опитни" според широкото му мнение...
The World is mine!
Аватар
Wizard
Администратор
 
Мнения: 1263
Регистриран на: 09 Юни 2005, 21:47
Местоположение: Stonehange

Мнениеот Nemezius » 26 Юли 2010, 20:19

Бих искал само да допълня казаното от Wizard:

-Ardo- написа:съвет на всички новобранци - Четете книги а в същото време по назад споменатите казват че личният опит е най-важен.


Да, даваме този съвет, този неписан закон. За да се придобие опит, трябва да се действа, а това се прави осъзнато, на основа знания- и ето тук е ролята на книгите.
Извод: Книгите дават основата за придобиване на личен опит.
Изображение
Аватар
Nemezius
Модератор
 
Мнения: 941
Регистриран на: 18 Юни 2006, 20:32
Местоположение: Templi Ad Noctum

Мнениеот -Ardo- » 26 Юли 2010, 20:40

Wizard извинявай ако съм те засегнал,изглежда не съм наблегнал достатъчно добре на това че е МОЛБА,не съм заповядвал просто изградих мнение, че не си избухлив, а услужлив и разбран. Извинявай, че съм сгрешил. Иначе то се е видяло че няма да може да се скочи в казана директно, някой който разполага с книгите препоръчани за начинаещи, но в електронен вариант, ще го ПОМОЛЯ да ми пише на ЛС.
Благодаря предварително
Аватар
-Ardo-
 
Мнения: 7
Регистриран на: 26 Юли 2010, 00:22

Мнениеот eXPerience » 26 Юли 2010, 23:41

В описанието на форум Драконова магия пише:

Една от най-силните магии - магията на Дракона.


Поправете ме ако греша, но силна магия в повечето случаи върви ръка за ръка с опасна. Т.е. не е много подходящо за начинаещи.
Аватар
eXPerience
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 189
Регистриран на: 03 Юни 2010, 16:27

Мнениеот uvella » 27 Юли 2010, 05:56

За степен ОСНОВНО образование, в училище учиш ОСЕМ години, за средно - ОЩЕ ЧЕТИРИ, а за висше ОЩЕ ПЕТ. Седемнадесет години учиш, за да имаш НЯКАКВА професия... Умножи ги по две - всяка степен от образованието - и ще разбереш колко време ти трябва, за да познаваш поне малка част от магията...
Очакваш някой да ти направи конспект, да те води за ръчичка, да ти бърше носленцето, когато нещо не стане от раз и да ти оправя бакиите?... И ще ми твърдиш, че ИСКАШ да опознаеш/овладееш магията?! БЕЗ ДА ЧЕТЕШ?! :mrgreen:
Хумор, сатира и забава....
Хармония!
Аватар
uvella
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 71
Регистриран на: 03 Юни 2009, 06:46

Мнениеот -Ardo- » 27 Юли 2010, 15:44

Заключението ти е излишно в ситуацията,по горе достатъчно добре съм написал че ако някои разполага с книгите в електронен вариант - да ми пише но все пак не съм очаквал някои да ме води за ръчичка т.н. просто става на въпрос за магия... не за правене на презентация с PowerPoint да влезеш в програмата да цъкнеш Хелп и вече да имаш основните познания... просто ми е малко трудно да си формулирам въпросите на тази тема,хапливите забележки са излишни.А на
от eXPerience » 27 Юли 2010 02:41
В описанието на форум Драконова магия пише:

Една от най-силните магии - магията на Дракона.
Ако се замислиш,горе долу всичко е опасно понякога рискът си струва.
Аватар
-Ardo-
 
Мнения: 7
Регистриран на: 26 Юли 2010, 00:22

Мнениеот rain » 27 Юли 2010, 16:32

Виждали сте вие "силни" магии, ама хайде. Много ми е интересно обаче как всички подртастващи по един
модел вървите. Мислите си, че ще прочетете някаква безумна глупост в някаква измислена книжка и ще
станете велики магове, ще говорите с дракони и еднорози, ще си правите магически пръчки, ще командвате
демони и не знам си какво. Все пак се надявам, че един ден, може би когато животът ви поочука достатъчно
ще започнете да правите разлика между художествена фантастика и реални практики. И това не го казвам за
да правя забележка, а за да дам насока и за да ви спестя разочарованията, макар да съм сигурен, че като си
пееш Пенке ле, кой ли те слуша. И още нещо, никой да не очаква, че дадено познание може да бъде дадено
наготово или изсипано с фуния в главата без труд и усилия. Но разбира се няма нищо лошо в това човек да се
интересува и да пита.
модератор цербер
Аватар
rain
Модератор
 
Мнения: 473
Регистриран на: 26 Юни 2007, 20:07


Назад към За Начинаещи

  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 8 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 8 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 21 Апр 2020, 01:19 е имало общо 540 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта