Доналд Крейг Съвременна Магия-Гадаене

Всеки, който за първи път се сблъсква с Oкултното знание и Mагическите практики, да пише само в тази част на форума!

Модератор: Cath

Назад към За Начинаещи

Мнениеот Occult_newbie » 06 Дек 2010, 13:15

Привет на всички!Аз съм нов във форума и искам първо да поздравя всички тук!!!
Та към въпроса...В момемнта започвам книгата на Доналд Крейг "Съвременна Магия"-накратко той разпределя магията на 3 вида-бяла,черна и сива(тя може да се превърне в черна или бяла).В книгата преди сива магия се гадае за резултат,да не използваме случайно черна магия.Та тъй като немога да си купя таро от мястото където живея,се чудех дали можете да ми дадете алтернативен вариант за гадаене.Да и мога да си направя таро сам ,но 78 карта доста време ще си ги правя.Труда не е проблемът а времето.И се извинявам предварително ако не съм пуснал темата където трябва.
The flying dragon
Аватар
Occult_newbie
 
Мнения: 1
Регистриран на: 05 Дек 2010, 11:44

Мнениеот valko » 06 Дек 2010, 14:31

Occult_newbie написа:Труда не е проблемът а времето.


Бързината е оправдана само при гонене на бълхи.
Целунете ми чакрата!
Аватар
valko
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 97
Регистриран на: 18 Апр 2009, 08:29

Мнениеот Nemezius » 06 Дек 2010, 15:27

А кой е казал, че само с таро може да се гадае? :wink: Има множество алтернативи- с обикновено тесте карти, руни, кафе, чай... всеки намира подходящия за него вариант.
Успех
Изображение
Аватар
Nemezius
Модератор
 
Мнения: 941
Регистриран на: 18 Юни 2006, 20:32
Местоположение: Templi Ad Noctum

Мнениеот MaurDragon » 16 Дек 2010, 15:48

Според Бъкланд може да се гадае и с бял лист хартия... Това е друга тема.

В Интернет има достатъчно сайтове с "виртуално гадаене" , които са на същия принцип - случайност, както и ако пред теб има тесте Таро.
http://www.facade.com/tarot/
Witch is magic
Аватар
MaurDragon
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 45
Регистриран на: 08 Дек 2010, 10:47

Мнениеот Cath » 17 Дек 2010, 06:47

Към Окултния новобранец - къде точно живееш, че нямате книжарница или не се правят доставки от интернет? Защото ако смятате, че картите Таро се продават в някакъв магазин, който носи наименованието "МАГАЗИН ЗА ТАРО", изписано с бели букви на черен фон, то се лъжете. Картите се продават в книжарниците, както и по интернет, който вие, както виждаме всички, явно ползвате.

Трябва да се съглася с Немезиус, че в крайна сметка гаданията не се извършват задължително с карти Таро. Предполагам имате конец и нещо, което да закачите на него, за да си направите махало; имате кафе; имате боб; имате купа, в която можете да сложите вода; защото, предполагам, след като нямате карти таро, гаданието ви ще бъде също толкова ефективно, колкото всяко друго, за което нямате познание. А както знаем, познанието изисква време, така че тук пък трябва да се съглася с Валко относно бързането. :roll:
Evil is a point of view.
Аватар
Cath
Модератор
 
Мнения: 677
Регистриран на: 21 Яну 2006, 00:24
Местоположение: София

Мнениеот lil » 17 Дек 2010, 18:07

Аз съм задавала въпроси и съм намирала бърз отговор последния начин:
Задавам въпроса на глас(ако съм сама), взимам напосоки някоя книга от моята библиотека, отварям и слагам пръста напосоки. Отговорът е гарантиран!
Преди години използвах само една книга-"Силата на мълчанието" на Кастанеда, но после видях, че става и с други.
Аватар
lil
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 43
Регистриран на: 07 Сеп 2006, 20:45


Назад към За Начинаещи

cron
  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 12 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 12 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 21 Апр 2020, 01:19 е имало общо 540 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 12 госта