три въпроса :)

Всеки, който за първи път се сблъсква с Oкултното знание и Mагическите практики, да пише само в тази част на форума!

Модератор: Cath

Назад към За Начинаещи

Мнениеот ratewis » 24 Фев 2011, 08:40

здравейте! :)
та, преди няколко дни разбрах че магията е нещо по-различно от... хари потър :D и за това реших да видя ще излезе ли нещо от мен. и също така искам да следвам "уика" и разбрах че трябва да си направя книга на сенките и да записвам заклинанията си вътре. но незнам как да си направя такава книга затова моля някой да ми обясни какво трябва да има с каква корица да е и т.н. и също така моля някой да ми помогне да си направя олтар т.е. да ми обясни какво трябва да има на него кой елемент в коя посока да бъде и т.н. и третият въпрос е - моля някой да ми обясни как да си направя този "магически кръг" за който четох из темите тук в който мога да съсредоточавам енергията си :) това е моля да ми отговорите :)
Аватар
ratewis
 
Мнения: 9
Регистриран на: 17 Фев 2011, 06:33

Мнениеот Nemezius » 24 Фев 2011, 09:22

ratewis написа:здравейте! :)
та, преди няколко дни разбрах че магията е нещо по-различно от... хари потър :D

Здрасти :)
Това е много добро начало- най-малкото, няма да се заблуждаваш в очаквания всичко да става само с размахване на пръчица и произнасяне на 2-3 думи.

ratewis написа:искам да следвам "уика" и разбрах че трябва да си направя книга на сенките и да записвам заклинанията си вътре. но незнам как да си направя такава книга затова моля някой да ми обясни какво трябва да има с каква корица да е и т.н.

Всъщност, няма правила какво да има на корицата. Прави се елементарно- влизаш в една книжарница и си купуваш който тефтер ти хареса и си готов. Самото оформление си зависи само от теб- постави това, което те вдъхновява, което ти дава стимул да практикуваш. Ако има всевалидно правило, то е само книгата да се пази в тайна.

ratewis написа:също така моля някой да ми помогне да си направя олтар т.е. да ми обясни какво трябва да има на него кой елемент в коя посока да бъде и т.н.

Тук вече ще трябва да седнеш и да почетеш повечко сам. Традиционно ти трябват символи на 4-те елемента, като меч/атамете може да са осветените инструменти(жезъл/пръчка, чаша, пентакъл) или носители на елементите(чаша с вода, перо, свещ и пръст/сол).

ratewis написа:третият въпрос е - моля някой да ми обясни как да си направя този "магически кръг" за който четох из темите тук в който мога да съсредоточавам енергията си :)

Кръговете се правят пак съобразно традицията, с която се захващаш- седни и почети малко повече, не може всичко да се дава просто така на готово- трябва да се потрудиш и ти самия. Само за протокола, кръговете не се правят с цел съсредоточаване на енергията, а с цел ограничаване, защита.
Изображение
Аватар
Nemezius
Модератор
 
Мнения: 941
Регистриран на: 18 Юни 2006, 20:32
Местоположение: Templi Ad Noctum

Мнениеот ratewis » 24 Фев 2011, 09:33

благодаря Nemezuis наистина много ми помогна много съм ти благодарен :)
Аватар
ratewis
 
Мнения: 9
Регистриран на: 17 Фев 2011, 06:33


Назад към За Начинаещи

cron
  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 5 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 5 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 21 Апр 2020, 01:19 е имало общо 540 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта