Относно печатите?!

Всеки, който за първи път се сблъсква с Oкултното знание и Mагическите практики, да пише само в тази част на форума!

Модератор: Cath

Назад към За Начинаещи

Мнениеот shellstone » 06 Мар 2011, 13:42

Много изчетох по тази тема, въпроса ми е кои и колко са всъщност? Из нета сигурно видях поне 50 различни-като някой от тях дори и за една планета или звезда са различни т.е. някъде срещам едни на Сатурн или Слънцето а някъде други.........как изобщо да разбера кои са истинските такива....??? И друг въпрос-искам да си направя муска-мога ли да съчетая билки и печат???
П.С Може и инфалтилен да Ви се струва въпроса, но едва сега се уча, благодаря на всички откликнали
П.С.С Относно предишната ми тема-изнамерих една молитва за разваляне на магия на ''св.Криспиан'' - някой дали е чувал за това?
Аватар
shellstone
 
Мнения: 6
Регистриран на: 28 Фев 2011, 14:24

Мнениеот Nemezius » 06 Мар 2011, 14:49

shellstone написа:П.С.С Относно предишната ми тема-изнамерих една молитва за разваляне на магия на ''св.Криспиан''


Е, това вече е нещо ново- само се чудя да се хиля или да плаща- този "Криспи-ан" ще да е някакъв хрупкав("криспи") вариант на св. Киприян.

Останалото- не е зле да започнеш въпроса с пояснение от коя традиция, от кой гримуар взимаш печатите- от там идват разликите.
Изображение
Аватар
Nemezius
Модератор
 
Мнения: 941
Регистриран на: 18 Юни 2006, 20:32
Местоположение: Templi Ad Noctum

Мнениеот shellstone » 16 Мар 2011, 07:14

От кой какво да взимам? Просто намирам в нета печати на Соломон и никъде няма пояснение кой от къде ги е взел.Гриму-какво? Имам чуството, че със всеки въпрос от моя страна изникват едно 10 нови..........
П.С. Е сори за грешката в името на дадения светия....може пък и да го бъркам с ''Криспи-Бейкън" :? :mrgreen:
Аватар
shellstone
 
Мнения: 6
Регистриран на: 28 Фев 2011, 14:24

Мнениеот Nemezius » 16 Мар 2011, 15:56

Ок, ок. Значи, като за начало, пообогати си речника- общата култура никога не е излишна.
Говориш за "ключеве", затова и предполагам(99,9%) че става дума за соломонови печати- в такъв случай просто хващаш Легеметон(т.нар. "малък ключ") и Големия ключ на Соломон и започваш да работиш по тях. Книгите ги има из нета под път и над път- просто трябва да се поразтърсиш.
Изображение
Аватар
Nemezius
Модератор
 
Мнения: 941
Регистриран на: 18 Юни 2006, 20:32
Местоположение: Templi Ad Noctum


Назад към За Начинаещи

  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 7 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 7 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 25 Апр 2024, 19:08 е имало общо 565 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта