Египетските символи в католическата църква

Всеки, който за първи път се сблъсква с Oкултното знание и Mагическите практики, да пише само в тази част на форума!

Модератор: Cath

Мнениеот Cath » 07 Апр 2011, 08:52

Моля ви, не се увличайте по подобни волни измислици, наистина! Много е деградивно!
Evil is a point of view.
Аватар
Cath
Модератор
 
Мнения: 677
Регистриран на: 21 Яну 2006, 00:24
Местоположение: София

Мнениеот Nemezius » 07 Апр 2011, 09:55

Ако някога съм наричал "глупости на търкалета" нещо, то тази статия заслужата това определение в най-пълния смисъл на израза. Нямам нито време, нито желание да влизам в дискусия с автора, а и е безсмислено- само като погледне човек първата таблица и лъсват множеството пропуски в познаването на гръцкия пантеон и митология, а сравнението на Дионис и Питагор- това вече си беше вица на сезона. Авторе, благодаря ти- you've made my day! Не се бях смял толкова много от доста време :D
Изображение
Аватар
Nemezius
Модератор
 
Мнения: 941
Регистриран на: 18 Юни 2006, 20:32
Местоположение: Templi Ad Noctum

Мнениеот Trismegist » 07 Апр 2011, 18:31

Чудесно Nemezius - значи тук сме се събрали все мислещи хора.
И това ме радва тъкмо, защото е в подкрепа на това, което искам - истината да излезе на яве.Защото нито твърдя, че съм прав, нито защитавам лична гледна точка.Пусни тогава ти тема, да научим нещо и ние :) , ако не се научим да се сработваме - горко нам.
Мълчанието е злато !
Аватар
Trismegist
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 340
Регистриран на: 28 Юли 2004, 20:15
Местоположение: Made in Bulgaria

Мнениеот Trismegist » 13 Апр 2011, 18:57

Cath написа:SoFarAway, след като това са неща, които са станали преди хиляди години вие как разбирате за тях? :) От къде ви идват сведенията за това кое какво значи?

Trismegist, а на вас кой ви дава информация за тези висши същества?

Хора, нищо не се опитвам да налагам. Просто нещата, които четете в окултните сайтове, в сайтовете за символи и така нататък нали все от някъде са дошли? Ами познайте от къде са дошли! :roll:

Аз приключвам с този разговор, защото явно ще се говори за фантастика, а аз този жанр не го харесвам. Пожелавам ви приятна дискусия, аз няма да преча! :wink:


Кат не е нужно за човек дори да чете, за да прозре някои истини.Много малко хора виждат реалността, малко по-надалеко от носа си.Е аз все пак се позовавам на някои източници, като например Беинса Дуно или Рудолф Щайнер, Макс Хайндл итн.
Ако приемем, че в началото е боло словото и света си има създател, то автоматично приемаме и една посредническа йерархия в която дори ние хората влизаме, като съсътворители.Истината говори сама за себе си - човек или я вижда или не, но за слепия доказателствата - не са доказателства.Нужно ли е да ви доказвам, че съществувам тук, като потребител - не, това е очевидно ! Но за слепия - това не е очевидно, той и слънцето не вижда.

А сега чрез науката ние сме разбрали(надявам се), че ние сме изградени от малки живи същества, наречени клетки и куп други тухлички.Очевидно е, че преди съединяването на тухличките има нещо невидимо, което определя начинът им на сглобяване, обаче как да се дадат доказателства за него?Това е процес на осъзнаване на самия индивид.
Мълчанието е злато !
Аватар
Trismegist
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 340
Регистриран на: 28 Юли 2004, 20:15
Местоположение: Made in Bulgaria

Предишна

Назад към За Начинаещи

cron
  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 11 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 11 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 25 Апр 2024, 19:08 е имало общо 565 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 11 госта