Разстоянието има ли значение при енергийно кодиране

Всеки, който за първи път се сблъсква с Oкултното знание и Mагическите практики, да пише само в тази част на форума!

Модератор: Cath

Назад към За Начинаещи

Мнениеот Liavan » 10 Апр 2011, 17:42

Това е част от статия за действието на любовната магия:
"Основните способи за създаване на любов между двама души се основават на енергийно кодиране или създаване на ларва (енергиен израстък който се прилепва към обекта). Под енергийно кодиране се подразбира непосредствено въздействие от мага към жертвата с помощта на програмирана енергия насочена към енергийните центрове (чакри) на обекта... Успешното извършване на силните ритуали създава непреодолимо сексуално влечение към инициатора на въздействието. Страстта до толкова поглъща жертвата, че той или тя не е в състояние да и се противопостави. Силно създадените ритуали са характерни с това, че не оставят избор, те напълно подчиняват волята на човека. От своя страна, ритуалите които са слобо ефективни, в повечето случаи просто предизвикват повишен интерес от страна на жертвата към извършителя."

Въпросът ми е има ли значение от къде извършвам енергийното кодиране (в непосредствена близост до обекта или на километри разстояние)?
Аватар
Liavan
 
Мнения: 7
Регистриран на: 12 Мар 2011, 17:45

Мнениеот Lord Voldemor » 11 Апр 2011, 01:30

При енергийно въздействие-от какъвто и да било порядък-съзнателен(целенасочен или не)разстоянието няма значение-обхватът и представа на човешкото въображение(концентрирана сентенционалност от силно желание и ясно фокусиран предмет на въздействие) определено могат да доведат състояние на емоционална ангажирост от страна на обекта на цялата тази организираност.Въпросът тук не е дали това е възможно-определено всеки опит на истинно влагане на лична сила в което и да било начинание води до своето случване в съответната степен на инвестирана пропорционалност-като енергиен,волеви дан.Нито повече,нито по-малко.
Уловката тук стои в следната позиция-дали съм готов да заложа толкова много,за да получа резултат,който съм предизвикал по съпоставимо ,,изкуствен '' начин,или ще приема неизбежността на Собствената ми Сила,която ме прави отшелник сред пустинята на всеобщото нежелание за приемане на Истината.
Моят съвет-почиващ на жизненият опит е следния-любовната магия е капан,в който попадат отчаяните хора,които са загубили всяка друга обозрима възможност за придобиване любовта на човек,не споделящ в настоящият момент вашето реално преживяване на истинно страдание относно загубата на неговата/нейната любов,или възможността за такава,присъстваща не рядко единствено на ниво представа.
Тези действия,като причина за ,,посягане ''към Окултизма е нищо друо освен грешка,която с времето ще докаже своята необоснованост,както и съжаляване за неправилно насочени действия,които при случаи на осъществено на магично подчиняване на обекта,носи единствено болка и разочарование в дългосрочен план,и за двете страни.
Всеки ще изживее своята Съдба,и никой не може да отнеме товарът Ви.
Резултатът от всяка битка зависи от това,какви сили/ресурси сте вкарали в нея-факторът,който отсъжда в ,,бъдещето''е кодиран в настоящето.Това,което сте в момента,определя състоянието което ще преживявате,,после''.
Можеш да въздействаш с цел причиняване на любовно чувство на всекиго-това не е отрицателен акт,когато ясно съзнавате границите на полезност,които реално можете да предложите.Аз го разбирам по следният начин-усилвам магнетичното си поле до максимална степен,когато искам да привлека определено внимание-успехът ми в общуването обаче произтича от простият факт,че когато някой долови,че му мислите единствено доброто,и сте в позицията на определена способност да му окажете конкретна помощ,определено събужда чувство на доверие и и симпатия,които при истинното им прилагане могат да породят красиви човешки взаимоотношения.
Всеки опит за подчиняване на чужда воля води по ескалираща поредица от събития,които в даден момет излизат от първоначлното подвеждащо чувство за контрол,което притъпява реалната преценка за измерението на нещата,вкарвайки ,,ловеца'' в собствения ми капан.
Любовта е нещо свещенно,и всяко отклонение от този Път предопределя болка,която е необходим регулатор именно по този път.
ЕДНО
Аватар
Lord Voldemor
Модератор
 
Мнения: 417
Регистриран на: 28 Апр 2009, 22:42
Местоположение: Навсякъде където насоча мисълта си

Мнениеот hamster » 11 Апр 2011, 04:46

а ако съдбата ти е да направиш такава магия
аз лично познавам такава двойка която е заедно в резултата на такова действие и са щастливи заедно вече 7-8 години
Аватар
hamster
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 130
Регистриран на: 22 Сеп 2009, 15:53

Мнениеот Lord Voldemor » 11 Апр 2011, 05:15

Lord Voldemor написа:При енергийно въздействие-от какъвто и да било порядък-съзнателен(целенасочен или не)разстоянието няма значение-обхватът и представа на човешкото въображение(концентрирана сентенционалност от силно желание и ясно фокусиран предмет на въздействие) определено могат да доведат състояние на емоционална ангажирост от страна на обекта на цялата тази организираност.Въпросът тук не е дали това е възможно-определено всеки опит на истинно влагане на лична сила в което и да било начинание води до своето случване в съответната степен на инвестирана пропорционалност-като енергиен,волеви дан.Нито повече,нито по-малко.
Уловката тук стои в следната позиция-дали съм готов да заложа толкова много,за да получа резултат,който съм предизвикал по съпоставимо ,,изкуствен '' начин,или ще приема неизбежността на Собствената ми Сила,която ме прави отшелник сред пустинята на всеобщото нежелание за приемане на Истината.
Моят съвет-почиващ на жизненият опит е следния-любовната магия е капан,в който попадат отчаяните хора,които са загубили всяка друга обозрима възможност за придобиване любовта на човек,не споделящ в настоящият момент вашето реално преживяване на истинно страдание относно загубата на неговата/нейната любов,или възможността за такава,присъстваща не рядко единствено на ниво представа.
Тези действия,като причина за ,,посягане ''към Окултизма е нищо друо освен грешка,която с времето ще докаже своята необоснованост,както и съжаляване за неправилно насочени действия,които при случаи на осъществено на магично подчиняване на обекта,носи единствено болка и разочарование в дългосрочен план,и за двете страни.
Всеки ще изживее своята Съдба,и никой не може да отнеме товарът Ви.
Резултатът от всяка битка зависи от това,какви сили/ресурси сте вкарали в нея-факторът,който отсъжда в ,,бъдещето''е кодиран в настоящето.Това,което сте в момента,определя състоянието което ще преживявате,,после''.
ожеш дМа въздействаш с цел причиняване на любовно чувство на всекиго-това не е отрицателен акт,когато ясно съзнавате границите на полезност,които реално можете да предложите.Аз го разбирам по следният начин-усилвам магнетичното си поле до максимална степен,когато искам да привлека определено внимание-успехът ми в общуването обаче произтича от простият факт,че когато някой долови,че му мислите единствено доброто,и сте в позицията на определена способност да му окажете конкретна помощ,определено събужда чувство на доверие и и симпатия,които при истинното им прилагане могат да породят красиви човешки взаимоотношения.
Всеки опит за подчиняване на чужда воля води по ескалираща поредица от събития,които в даден момет излизат от първоначлното подвеждащо чувство за контрол,което притъпява реалната преценка за измерението на нещата,вкарвайки ,,ловеца'' в собствения ми капан.
Любовта е нещо свещенно,и всяко отклонение от този Път предопределя болка,която е необходим регулатор именно по този път.

Без да искам копирах целият текст-вече посочих в един абзац кои са случаите,когато такава намеса би била ползотворна-когато имаш да предоставиш това,което е наистина необходимо на обекта на нашите чувства.Ако си го постигнал с магия(ама че дума,толкоз недоразбрана)значи си действал с чисти подубуди,случилото се резултат от естествени взаимоотношения.Това е съвсем различно от опитите за принудително подчиняване на чужда виля.Това е изцяло деструктивен процес,извън опита,който предполага по-разумни решения.
ЕДНО
Аватар
Lord Voldemor
Модератор
 
Мнения: 417
Регистриран на: 28 Апр 2009, 22:42
Местоположение: Навсякъде където насоча мисълта си

Мнениеот Lord Voldemor » 11 Апр 2011, 05:47

Истината е обаче,че никой не може да обясни опитност-или да ни спре да я изпитаме-която индивидът трябва сам да преживее.Мъдростта се проявавя там,където е налице способността за спомняне и осъзнаване на предишните причини поради които личната ни Съдба отново ни изправя пред вече позната ситуация.Трябва ли да повтаряме статуквото,което само по себе си съществува за да бъде нарушено/променено.Информацията стои в основата на всичко,колко по- бързо адаптираме(непрекъснат процес)възприемателните си способности,толкова по-близо сме до изхода.Нещата са далеч по-прости,отколкото системата за убежденията се опитва да ни внуши.
Любовта е нещо,което се заслужава-не еднократно,а всеки ден.Как тогава можеш да получиш нечия любов,чрез ритуал-постоянно ли ще правиш?Какви компромиси трябва да се поравят с личността-въобще панаир на суетата.
Човек ако е роб на желанията си е като слепец,който тича към някаква посока,която въпреки слепотата си(в момента)той счита за ,,обективна'',вярна,единствена и пр.Ако приемем условно,че рибата не вижда водата,то и ,,незрящият'' се взира в директория,по-скоро отдалетчаваща го от реалността на нещата,поради нежеланиято си да надрасне собствените си ограничености.Човек,спре ли да се развива-неотклонно и ежедневно,остава съзнанието си за храна на ,,същества'',които живеят вместо него,докато той не се събуди,поне в някаква степен.
Теоретичната ми постановка цели предизвикването на размисъл по темата ,,любовна магия''.Ясно е защо са кавичките.
ЕДНО
Аватар
Lord Voldemor
Модератор
 
Мнения: 417
Регистриран на: 28 Апр 2009, 22:42
Местоположение: Навсякъде където насоча мисълта си

Мнениеот Trismegist » 11 Апр 2011, 13:47

Ама, че глупости - наистина няма такъв ритуал дето да подчини човека, освен ако той доброволно не се остави на това.Тогава е възможно.Има ритуал, който да създаде условия, но изборът се прави от духа на човека.Дали да влезе в капана или не - избира само и само той.

На това му се вика - изкушение.И накрая вещерът остава с пръсче в гъсче, особено ако е вещерка, защото друга алтернатива не и е останала.Но пък хайде сега, да не се заяждаме с децата - нека си ги пробват магийките, че да не кажат, че сме лоши и им забраняваме.

То на практика, дори на зайците не може да се въздейства - щом са се помолили предварително :mrgreen:
Мълчанието е злато !
Аватар
Trismegist
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 340
Регистриран на: 28 Юли 2004, 20:15
Местоположение: Made in Bulgaria

Мнениеот Nemezius » 11 Апр 2011, 14:18

Trismegist, хайде стига глупости- няма човек без пролука в защитите, така че няма и абсолютно неподвластен такъв- всички си имаме слаби места. Твоето на теория е така, но на практика нещата стоят коренно различно- знаеш го(надявам се, де).

По темата: Винаги казваме, че въздействието се предава/осъществява посредством мозъчните ни вълни, а от там и всеки може да си сметне по известните във физиката формули за дължина на вълната с какъв обхват могат да се излъчват вълните с различните честоти.
Изображение
Аватар
Nemezius
Модератор
 
Мнения: 941
Регистриран на: 18 Юни 2006, 20:32
Местоположение: Templi Ad Noctum

Мнениеот Liavan » 11 Апр 2011, 19:59

Lord Voldemor написа:При енергийно въздействие-от какъвто и да било порядък-съзнателен(целенасочен или не)разстоянието няма значение-обхватът и представа на човешкото въображение(концентрирана сентенционалност от силно желание и ясно фокусиран предмет на въздействие) определено могат да доведат състояние на емоционална ангажирост от страна на обекта на цялата тази организираност.

Благодаря за отговора. Подкрепям напълно разсъжденията за любовта. Статията, част от която копирах, е за любовна магия, но лично аз питам за енергийното кодиране като цяло - в статията много добре е обяснена техниката, за която ме интересува дали разстоянието има значение, затова я цитирах. Не съм тръгнала да правя любовна магия :-) И без магия са ми повече от достатъчно...


Nemezius написа:По темата: Винаги казваме, че въздействието се предава/осъществява посредством мозъчните ни вълни, а от там и всеки може да си сметне по известните във физиката формули за дължина на вълната с какъв обхват могат да се излъчват вълните с различните честоти.

Аз не мога. Не съм добра с формулите по физика. Ще ми помогнеш ли, като ми обясниш повече за различните честоти на вълните в мозъка?
Аватар
Liavan
 
Мнения: 7
Регистриран на: 12 Мар 2011, 17:45

Мнениеот Nemezius » 11 Апр 2011, 21:36

:) Не, Liavan, седни и прочети материалите и си направи изводите, усвои уменията сама, та а че в следващия момент те да са реални знания и умения, а не папагалско наизустяване- от последното нямаш никаква полза. Ще ти дам насока от къде да тръгнеш, а останалото можеш да го намериш в учебниците от училище:
  • Започни от това да разучиш 4-те вълнови диапазона(бета, алфа, тета и делта), на които оперират мозъците ни и в кой обхват какво можеш да правиш. За ориентир, повечето действия в магията се извършват е алфа-диапазон;
  • Изчисли обхватът на интересуващите те диапазони по научните формули и ще разбереш до какво разстояние се простират извършваните при такова състояние на съзнанието (въз)действия;
  • Задълбочи познанията си и ще стигнеш до теоремите/формулите, от които е пределно ясно как с увеличаване на разстоянието постепенно вложената във вълната енергия се изчерпва- това е обхватът.

Извод: Ако за да въздействаш на някого на 2 метра от теб влагаш определено количество енергия, то за да имаш същия ефект при по-голямо разстояние, примерно 2000км, ще трябва да вложиш много, МНОГО повече енергия, което пък поражда 2 проблема:
  1. Източник на енергията- евно е, че нямаш толкова запас в себе си, така че ще ти трябва външен източник, от който да пренасочваш.
  2. (по-сложния момент) Достатъчна способност да концентрираш, да вложиш толкова много енергия в намерението си- за това се искат множество, изтощителни тренировки, които обикновено отнемат години.

От мен толкова относно вълновите свойства. Останалото е в учебниците ;)

П.П.: Voldemor, хайде без глупости, моля. Официалната наука може да не може да обясни много от нещата, но известното и доказано като реално познание да бива отричано без каквото и да е аргументиране- да не ставаме смешни с подобно детинско тропане с краче "не ми харесва да е така, пък!". Така че, ако все още мислиш да вадиш подобни изказвания, които да отричат известните факти, прави го аргументирано- не си хлапе, че да трябва да правя подобни забележки!
Изображение
Аватар
Nemezius
Модератор
 
Мнения: 941
Регистриран на: 18 Юни 2006, 20:32
Местоположение: Templi Ad Noctum

Мнениеот Liavan » 12 Апр 2011, 06:56

Nemezius написа:Извод: Ако за да въздействаш на някого на 2 метра от теб влагаш определено количество енергия, то за да имаш същия ефект при по-голямо разстояние, примерно 2000км, ще трябва да вложиш много, МНОГО повече енергия, което пък поражда 2 проблема:
  1. Източник на енергията- евно е, че нямаш толкова запас в себе си, така че ще ти трябва външен източник, от който да пренасочваш.
  2. (по-сложния момент) Достатъчна способност да концентрираш, да вложиш толкова много енергия в намерението си- за това се искат множество, изтощителни тренировки, които обикновено отнемат години.

Ще понауча каквото мога за вълните. Но за ефектът от разстояние мненията, а вероятно и опитът ни, се разминават. Досега не наблюдавам разлика, освен в собствените си убеждения, че ако човекът е по-близо до мен и го виждам, мога да му влияя по-добре. Визуален тип съм. Но факт - от разстояние съм получавала по-добри резултати. Та така реших да попитам, да си сверя часовника :-)
Аватар
Liavan
 
Мнения: 7
Регистриран на: 12 Мар 2011, 17:45

Мнениеот Nemezius » 12 Апр 2011, 08:20

Много зависи какво и как по-точно правиш- именно за това има техники за въздействие наблизо и въздействие от разстояние, като се предизвикват различни състояния на съзнанието. Кастанедианците наричат "поставяне на събирателната точка в различно положение". Само за пример, честотата на нормалния пулс може да въздейства до около 8000км, по груби сметки. Неслучайно при черни практики с фюриански аспект се предизвиква възможно най-силен гняв- това ускорява пулса, а от там и силата на въздействието. Ако възприемем влаганата мисъл като куршум от АК47, то на 10м куршумът пробива ЖП релса, но на 2 километра е толкова разсеян вече, че нито е точен, нито може да пробие и наполовина толкова як материал.
Изображение
Аватар
Nemezius
Модератор
 
Мнения: 941
Регистриран на: 18 Юни 2006, 20:32
Местоположение: Templi Ad Noctum

Мнениеот Lord Voldemor » 17 Апр 2011, 09:36

Според мен,растоянието не е от значение-както вече казах.
Друг е въпросът,че ако ОЧАКВАШ разстоянието да има значение,то това несъмнено ще е така.
Това се доказва от следният експеримент,проведен в университет в Чикаго-две елементарни частици са поставени по начин,който предизвиква помежду им взаимодействие.След това частиците са разделени,като едната е отнесена в лаборатория в Австралия,а другата частица остава в Чикаго.
В мига,когато се въздейства на едната частица-въздействието се случва и при другата частица.Интересно е,че това става мигновено,без протичането на никакъв период от време.
Когато въздействам на някого-било то в друг град или държава,ефектът винаги е на лице.Просто чувствам обекта все едно е ей-тук пред мен.
За каквото и познавателна способност да си говорим,всеки изхожда от собственият си опит-за МЕН разстоянието няма значение.
ЕДНО
Аватар
Lord Voldemor
Модератор
 
Мнения: 417
Регистриран на: 28 Апр 2009, 22:42
Местоположение: Навсякъде където насоча мисълта си


Назад към За Начинаещи

  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 8 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 8 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 21 Апр 2020, 01:19 е имало общо 540 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта