Соломон

Всеки, който за първи път се сблъсква с Oкултното знание и Mагическите практики, да пише само в тази част на форума!

Модератор: Cath

Назад към За Начинаещи

Мнениеот kimbo » 12 Май 2011, 21:20

Здравейте, аз съм начинаещ, искам да ви помоля за нещо.

Принципно много ме вълнува историята и по точно древните цивилизации това ми е нещо като хоби и от едно 8 9 години се интересувам от древни езици, култури.. практики и божества.

Мисля че доста неща знам и мога да споделя но никога не съм се запознавал с МАГИЯТА, която е присъствала и присъства от както свят светува във всички култури.

Много съм впечатлен не е точната дума, много ми е интересен Соломон.. всеки от вас знае кои е.

Лично мое мнение е че Соломон може би е бил един от най просветените живели на нашата планета.

Искам да ви помоля ако знаете, кой книги си заслуважа да се прочетат.. може като Електрони издания може и хартиен носител.

Искам да вникна по дълбоко и да се запозная с практиките ползвани от Соломон както и всичко свързано с него. Говоря разбира се Ритуали, Заклинания, Печатите всеки ги знае.

Казвам го това защото искам сериозно истинско четиво и не само четиво искам да се запозная с МАГИЯТА на СОЛОМОН не ме разбирайте погрешно не искам книга да чета къде е роден, къде е живял като приказки и колко могъщ е бил, това го знае всяко дете и е запознато с тази информация.

Благодаря Предварително.
Аватар
kimbo
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 73
Регистриран на: 04 Сеп 2010, 19:25

Мнениеот kimbo » 12 Май 2011, 22:53

Забравих да кажа.

Искам да направя някой от печатите на Соломон но ми трябва малко повече информация.

Знам че за печатите на слънцето би трябвало да се изработят от Злато също така да се съобрази с слънце стоенето и прочие час минути и да се зареди.

Тук идва въпроса някой има ли идея от къде мога да прочета тази информация, защото искам да направя печатите който ме интересуват по начина по който би трябвало да се изработят и заредят.

Печат 33 - Ел Шадай - този печат е под знака на слънцето за това трябва да е изработен от Злато но.. не съм наясно за времето ?!

Печат 16 е под знака на Меркури.... не съм наясно за метала?! от какво трябва да е изработен и също съобразено с Меркури?!

Печат 9 под знака на Венера... същите въпроси.

Печат 35 под знака на Слънцето...

и така нататък.

Извинявам се предварително не искам на готово или ме мързи да чета но ми е нужна информация от къде мога да прочета да се запозная с тази информация, моля ако имате идея или предложения или знаете за някой от печатите да споделите.

Благодаря предварително
Аватар
kimbo
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 73
Регистриран на: 04 Сеп 2010, 19:25

Мнениеот hamster » 17 Май 2011, 09:01

Сатурн-Олово
Юпитер-Калай
Марс-Желязо
Слънце-Злато
Венера-Мед
Луна-Сребро
Аватар
hamster
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 130
Регистриран на: 22 Сеп 2009, 15:53

Мнениеот hamster » 18 Май 2011, 07:46

В "Големия Ключ На Соломон" има доста инфо за това което търсиш обаче внимавай с печатите защото има много правила и да не загазиш :mrgreen:
Аватар
hamster
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 130
Регистриран на: 22 Сеп 2009, 15:53

Мнениеот kdon4ev » 25 Авг 2011, 21:12

Действат и са мощни,може и на хартия да ги направиш пак действат-пробвах.Но кокото повече спазваш подробностите -толкова по яки са.Но внимавай за какво ще ги изпозваш че наистина загазваш яко.
Аватар
kdon4ev
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 37
Регистриран на: 16 Мар 2010, 11:30
Местоположение: pleven

Мнениеот luinnen » 25 Окт 2011, 15:53

kdon4ev написа:Действат и са мощни,може и на хартия да ги направиш пак действат-пробвах.Но кокото повече спазваш подробностите -толкова по яки са.Но внимавай за какво ще ги изпозваш че наистина загазваш яко.


Съгласен съм - много силно действие и много се загазва от тях, ако не внимаваш...
Аватар
luinnen
 
Мнения: 4
Регистриран на: 25 Сеп 2011, 21:28

Мнениеот Piramida » 17 Дек 2011, 10:19

hamster написа:Сатурн-Олово
Юпитер-Калай
Марс-Желязо
Слънце-Злато
Венера-Мед
Луна-Сребро


Има някакво разминаване - Другаде пише, че Юпитер са цинк месинг и кадмий.

Сатурн-Олово
Юпитер-Цинк, мрсинг кадмий
Марс-Желязо
Слънце-Злато
Венера-Мед
Аватар
Piramida
 
Мнения: 1
Регистриран на: 13 Дек 2011, 08:50


Назад към За Начинаещи

cron
  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 22 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 22 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 25 Апр 2024, 19:08 е имало общо 565 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 22 госта