Листа се запали...

Всеки, който за първи път се сблъсква с Oкултното знание и Mагическите практики, да пише само в тази част на форума!

Модератор: Cath

Назад към За Начинаещи

Мнениеот Venomm » 04 Ное 2011, 22:11

Здравейте. Току що направих този ритуал viewtopic.php?f=26&t=3250 обаче май нещо се обърка... ползвах нормални свещи боядисани с темперна боя. Добре горяха докато не дойде момента да се капват капки. Наклоних свещта върху листа с името и падна парче свещ върху листа и той се запали. Веднага го духнах но остана дупка в листа... продължих и направих ритуала. Пречи ли че листа е малко изгорял ? Какво може да стане ?
Аватар
Venomm
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 12
Регистриран на: 15 Окт 2011, 10:06

Мнениеот Wizard » 06 Ное 2011, 11:30

Venomm написа:Здравейте. Току що направих този ритуал viewtopic.php?f=26&t=3250 обаче май нещо се обърка... ползвах нормални свещи боядисани с темперна боя. Добре горяха докато не дойде момента да се капват капки. Наклоних свещта върху листа с името и падна парче свещ върху листа и той се запали. Веднага го духнах но остана дупка в листа... продължих и направих ритуала. Пречи ли че листа е малко изгорял ? Какво може да стане ?


Трябва да ползваш винаги свещи, които са направени с еднороден цвят, а НЕ пребодисани или преправени от теб. Защото така или иначе истинският цвят на свеща ще е този, който реално използваш, а не пребоядисаният.
The World is mine!
Аватар
Wizard
Администратор
 
Мнения: 1263
Регистриран на: 09 Юни 2005, 21:47
Местоположение: Stonehange

Мнениеот Venomm » 06 Ное 2011, 11:56

Така е, но нали няма проблем че листа малко изгоря? Ритуала го направих както трябва и сега чакам резултат.
Аватар
Venomm
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 12
Регистриран на: 15 Окт 2011, 10:06

Мнениеот eXPerience » 06 Ное 2011, 12:14

Има проблем. Не си направил/а ритуала както трябва. Виж колко неща са променени. Всеки един детайл в даден ритуал е като стъклена леща с различна форма, която пречупва светлината (в случая енергията) по свой начин. Когато се наредят определени лещи по определен начин, на стената излиза търсената форма (получава се исканият резултат). Важно е за всеки, занимаващ се с магия, да може да тълкува тези лещи. В дадения ритуал се добавят розов и червен цвят към написаното име. Ти си добавил/а и огън. Още повече, че огън в магията не се гаси с "духване", освен ако не е изрично казано, че така трябва да се направи. Като вземеш превдид и казаното от Уизард, работата става съвсем оплескана. Много вероятно е да не стане нищо, тъй като заклинанието, намерението и вложените материали в ритуала са за различни ефекти, но все пак няма гаранция. Възможно е и обектът на магията да има някаква защита, която да е развалила ритуала, и/или по този начин да ти се казва, че НЕ трябва да правиш това.

Любовните магии не са тази част от магията, при която можеш без особени притеснения да се учиш на принципа проба-грешка.
Аватар
eXPerience
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 189
Регистриран на: 03 Юни 2010, 16:27

Мнениеот Venomm » 06 Ное 2011, 12:54

То по-добре да не стане нищо, отколкото да стане нещо по-лошо... иначе като правя някой ритуал или заклинение влагам цялата си мисловна енергия в него.
Аватар
Venomm
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 12
Регистриран на: 15 Окт 2011, 10:06

Мнениеот degagement » 13 Мар 2012, 12:54

Ако на мен така ми се запали листа, с който трябва да оперирам по време на ритуал, ще го приема за знам, че листа трябва да изгори. Оставям го да изгори нацяло, после пречиствам, проветрявам стаята, излизам навън да се разходя. Забравям за ритуала поне за деня. В случай, че резултата ми е необходим, ще изчакам друг подходящ ден за да повторя ритуала. Може би едно гадаене преди за започна, за да съм сигурна дали е подходящия момент.
И ще си имам едно на ум, че запалването може да е знак изобщо да се откажа от този ритуал, а да опитам с друг.
И свещите няма да са боядисани само отвън. Вече се продават красиви цветни ароматизирани свещи. Чаените е лесно да си ги намериш при липса на други.
Аватар
degagement
Модератор
 
Мнения: 541
Регистриран на: 08 Май 2007, 20:00


Назад към За Начинаещи

cron
  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 13 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 13 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 21 Апр 2020, 01:19 е имало общо 540 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 13 госта