Нужда от съвет

Всеки, който за първи път се сблъсква с Oкултното знание и Mагическите практики, да пише само в тази част на форума!

Модератор: Cath

Назад към За Начинаещи

Мнениеот FutureWitch » 24 Фев 2012, 07:19

Здравейте!
Проблемът ми е следния: когато гадая на карти на някой на следващия ден ми е невероятно зле- гадене, световъртеж... Въпрос : има ли начин да се избегне? Това което са ме посъветвали: да си измия ръцете веднага, пипане на предмет, смях не му помага.
Аватар
FutureWitch
 
Мнения: 4
Регистриран на: 14 Сеп 2009, 06:09
Местоположение: Варна, Бг

Мнениеот Lord Voldemor » 24 Фев 2012, 11:43

Това означава,че не можеш да владееш в подчинителна степен Силата,която в твоя случай се проявява чрез картите(предполагам,не само).Стремежът ти да се отвориш напълно към силата на картите,за да можеш да получиш най-точна информация,остава в известен смисъл еднопосочен.Работата с магнетичните енергии почива на полярния принцип-настъпване,отдъпване.Когато започваш да боравиш с картите,ти започваш процес на Отваряне към измеренията,които наричаме магични.За да е автентично и възможно най-точно гаданието,операторът трябва да способен напълно да отстрани личността си,за да стане достатъчно чист проводник за постъпващата чрез него информация.Това е отваряне обаче не само към Магичното,но също така и отваряне на оператор и обект един към друг.Това е много деликатен процес,към който именно е необходимо да се проявява най-сериозно внимание.
След прекратяване на гаданието/ритуалът връзката към Магичното се затваря чрез принципа на съответствията.И оттук започва причината за проблемът ти-недовършване на процеса на Затваряне,като остава частична връзка м/у теб,и обектът,на който си правила гадание.
Как да завършиш напълно процеса на Затваряне не мога да ти кажа-това е индивидуално.Аз Виждам,и знам какво се случва.Просто съзнателно намери начинът,който ще ти съответства.Това е заложено вътре в теб,така че можеш да откриеш.
Противопоказно е да се практикуват каквито и да е ритуали,ако се получават толкова неприятни последици-това означава прекомерно натоварване,което по-скоро изтощава енергията на оператора,отколкото му помага да развива силите си.
Ако струната се пренапъне,тя просто се къса.
ЕДНО
Аватар
Lord Voldemor
Модератор
 
Мнения: 417
Регистриран на: 28 Апр 2009, 22:42
Местоположение: Навсякъде където насоча мисълта си

Мнениеот FutureWitch » 24 Фев 2012, 13:10

Благодаря много за изказаното мнение. Избягвам да гадая именно заради силните неприятни усещания след това. Не ми е твърде понятно как става това пълно отстраняване' на личността. За това че продължавам да съм в известен смисъл он лайн след приключване имах известни подозрения. Ползвам картите за да получа нещо като видение. Понякога виждам неща и без карти и без да съм го пожелала, но не толкова често. Предполагам звуча малко наивистично, но не съм твърде запозната с окултна терминология и нямам подобни познания за това гледам да обясня нещата по-опростено.
Оставам отворена за други мнения,съвети и препоръки.
Аватар
FutureWitch
 
Мнения: 4
Регистриран на: 14 Сеп 2009, 06:09
Местоположение: Варна, Бг

Мнениеот Lord Voldemor » 24 Фев 2012, 14:30

Пълното отделяне на личността е основен-и задължителен момент от осъществяването на окултно действие.Това е способността за осъзнаване разликата м/у природно,или животинско Его,и Висшият Аз на човека.Висшият Аз е пресечната точка м/у Човека и Бога,а природното/неосъзнато Его е пречката между тях.Това представлява Личността-лист хартия,на който е написано твоето описание-коя си-име,ЕГН и т.н,внушенията на околната среда,на семейната-списъкът на формиращи ни влияния е безкраен.Проблемът е,че Системата като цяло е сбъркана по отношения правата на личността,а от друга страна Системата те конфигурира като правоносител,който дори е задължително подлежащ на санкции,ако не спазва правилата,без значение дали те са съобразени с индивидуалните му нужди и същност.
Ето защо е голяма далавера човек да може да се освобождава при нужда от личността си като от дреха.
Ако Бог-това е всичко,то да си го представим като едно безкрайно,необхватно лъчение...в което човек може да се включи според степента на осъзнатост на своето его.Личността се явява като бент,който застава на пътя на това течение-това поражда логичен и постоянен натиск в/у този бент,което личността изживява като процес на страдание.Колкото повече намаля безсъзнателния диктат на природното,некултивирано Его,толкова повече намалявя страданито в живота на човека.
ЕДНО
Аватар
Lord Voldemor
Модератор
 
Мнения: 417
Регистриран на: 28 Апр 2009, 22:42
Местоположение: Навсякъде където насоча мисълта си

Мнениеот FutureWitch » 24 Фев 2012, 18:18

Искрено адмирации за познанията ти. Това което аз разбрах за себе си е че не държа контрола върху действията си, но в същото време съм наказвана за невежеството си, което е логично. Надявам се правилно тълкувам думите ти. Май трябва да започна от А,Б и да натрупам известни знания преди да се занимавам с това.
Аватар
FutureWitch
 
Мнения: 4
Регистриран на: 14 Сеп 2009, 06:09
Местоположение: Варна, Бг


Назад към За Начинаещи

  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 4 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 4 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 25 Апр 2024, 19:08 е имало общо 565 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта