Насока за начинаещ в магията

Всеки, който за първи път се сблъсква с Oкултното знание и Mагическите практики, да пише само в тази част на форума!

Модератор: Cath

Назад към За Начинаещи

Мнениеот pymurix » 22 Апр 2016, 16:58

Здравейте , тези дни по случайност попаднах на един форум за окултизъм и се зачетох , и от няколко дена не мога да спра да чета по форумите и да се интересувам. Като цяло от малък имам тръпка за такива работи , но си нямах и представа от къде , как и какво да правя . Та сега горе долу си имам представа и искам да задам един въпрос. Ще съм много благодарен ако ми отговорите.
Та това което искам да ви помоля е да ми обясните различните видове магия и коя какво изучава и с какво се занимава ?

И ако е възможно да споменете и по 1 книга за начинаещ във всеки от видовете магия ще бъде супер !
Благодаря поздрави !
Аватар
pymurix
 
Мнения: 4
Регистриран на: 16 Апр 2016, 17:00

Мнениеот Lustre4108 » 22 Апр 2016, 18:09

Така зададен въпроса звучи като "как се лекува човека". Или как се създават технологии.

Моя съвет е преди да започнеш да практикуваш, да проучиш колкото може повече пътищата в магията. Отдели от тези, които чувстваш че ти харесват и си дай време да попрактикуваш известно време от всяка(само нея). Отчети резултатите, виж как ти въздействат. Води си дневник за да проследиш развитието си. И накрая избери си 1-2 направления и задълбай в тях.

Разбирам какво е да си объркан в началото, но запомни: самите системи не действат, действа този, който и практикува. Аз например съм имал и имам успехи в системи, които при други дават катастрофален или никакъв ефект. Един може да е супер успешен във Вуду, например, но да не понася церемониалната западна магия. Друг може пък да е добър във церемониалните практики и нордическите руни, но да не понася вуду, защото каквото направи с вуду, го омазва. Да знаеш, че ще има много хорица, които нагло и хищно ще се опитват да ти пробутат тяхната парадигма, убеждавайки те, че тя е единствения прав и истински път, а всичко друго е лъжа.Много внимавай с тия типове- изучи парадигмата им, но не ги допускай до себе си. Често пъти магическите среди напомнят на Зомби Апокалипсис.

И най-вече, наред с магията, чети трудове на хора, които рационализират магията- като книгите на Карл Густав Юнг например за да си обясниш как работи магията. Един маг следва да е разумен и да не се поддава много на мистицизма, религията и суеверието, които могат или да го вкарат в грешка, или да го блокират с паразитни страхове и опасения(които са напълно неоснователни) или да го поболеят фатално. С времето съм разбрал, че магията е психологически феномен(макар и най-мощните механизми на съзнанието да стоят все още необяснени от науката, като телепатията например), а не нещо мистично.
Аватар
Lustre4108
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 190
Регистриран на: 08 Ное 2014, 18:16

Мнениеот pymurix » 22 Апр 2016, 18:24

А можеш ли да ми дадеш дадена насока за литература с която да започна ?
от проучванията , които правих в последните дни за сега съм се спрял на

Свещената магия на ангелите- Дейвид Годард
Ангели - помощници в магията
Съвременна магия Кн.1, 2 Доналд Майкъл Крейн
Магия на Теория и Практика
"призоваване на духове" - Константинос
Общ окултен клас - Беинса Дуно
и на още някой книги на Кроули

пс: и как да различа шарлатаните ?
Аватар
pymurix
 
Мнения: 4
Регистриран на: 16 Апр 2016, 17:00

Мнениеот Lustre4108 » 23 Апр 2016, 11:42

Един от шарлатаните е в листата ти - Доналд Майкъл Крайг. Ако те вълнува магията на Златната Зора, можеш да издириш "Самоинициация в системата на Златната Зора" на Чик и Сандра Сисеро, има ги къде ли не в нета. Свещената магия на Ангелите не е лоша, ама е пак демо версия на Златната Зора. Книгата на Константинос също.

Защо по-добре не се насочиш именно към системата на Златната Зора? Опитай първо със самоинициацията и я следвай стриктно по указанията в книгите на Чик и Сандра Сисеро, ако не успееш, можеш да потърсиш действащ учител от там. Но...това последното е свързано с рискове. Системата на Златната зора е страхотна, но пък хората, които са въвлечени там не винаги са ОК от това, което съм чел.
Аватар
Lustre4108
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 190
Регистриран на: 08 Ное 2014, 18:16

Мнениеот Lustre4108 » 23 Апр 2016, 11:51

Thelemic Order Of Golden Dawn

Това е една чудесна система, която обединява едновременно системата на Кроули и отчасти системата на Златната Зора, но като цяло е телемитска. Хубавото й е, че е за самостоятелна работа/самоинициация. Щом те вълнува Кроули, можеш да комбинираш това със системата на Златната Зора(пак самоинициационния курс на Сисеро). За да ги намериш, дай в Гугъла "self initiation Golden Dawn pdf" и ще ти излязат двете части на книгата.
Аватар
Lustre4108
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 190
Регистриран на: 08 Ное 2014, 18:16


Назад към За Начинаещи

cron
  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 5 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 5 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 21 Апр 2020, 01:19 е имало общо 540 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта