Помощ - за гадаене.

Всеки, който за първи път се сблъсква с Oкултното знание и Mагическите практики, да пише само в тази част на форума!

Модератор: Cath

Назад към За Начинаещи

Мнениеот konnik » 03 Май 2016, 12:04

Здрасти , 8)
Интерасувам се от гадателство но не знам от къде да започна има ли книги или сайтове където мога да намеря разни нещица ??
Тнкс :)
Аватар
konnik
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 23
Регистриран на: 18 Апр 2016, 14:31

Мнениеот eXPerience » 10 Май 2016, 00:02

Аз лично съм доволен от Таро и за момента не смятам да се занимавам с нещо друго гадателско. Не съм най-подходящият човек, който да ти препоръча книга, но ако искаш да изучаваш картите от сайтове, просто напиши името на дадена карта, добави "meaning" и виж колко много резултати ще ти излязат. Можеш да търсиш и на български, ако искаш. Добий усет, като четеш значения от колкото може, повече места. Потърси също и "tarot spreads".

Ако ще купуваш истинско тесте (преди това може известно време да караш на сайтове и Андроид приложения), разгледай колкото се може повече тестета. В Амазон има буквално стотици тестета. Чети и коментарите на купувачите. Ако към дадено тесте няма качени снимки от купувачи, потърси сам в Интернет. Аз отделих може би месец да търся и избирам тестета. Картите не трябва да са с еднообразни мотиви. Малките Аркани не трябва да имат просто "бройка", а някакъв детайлен мотив. В процеса на търсене намерих информация за хора, който нарочно търсят тестета с възможно най-прости Малки Аркани, защото така не се увличат по детайлите, а един вид информацията им идва като видение. Това е много специфично и такива хора вероятно са изключения (и то напреднали).

Картите също така не трябва да са големи колкото карти за игра. Трябва да са по-големи, но все пак да могат да се разбъркват. Но дори и да не могат, можеш да ги пръснеш на масата и така да ги бъркаш. По-добър вариант е от малки карти. Когато гледаш снимки, гледай да има обект, по който да прецениш размера им. Най-често това са ръцете на фотографа. Размерът на картите по принцип трябва да е посочен в описанието, но понякога към тях има книга и в тези случаи е посочен размерът на книгата.

В крайна сметка забави покупката. Първоначално ще ти харесат едни тестета, а впоследствие тези предпочитания може да се променят. Е, ако искаш, можеш да купиш всички тестета от Амазон. Нищо кой знае какво няма да се случи, освен че ще трябва да дадеш няколко хиляди долара.
Аватар
eXPerience
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 189
Регистриран на: 03 Юни 2010, 16:27

Мнениеот konnik » 10 Май 2016, 03:16

Благодаря за информацията . А тази книга има ли описания на картите и какво предсказват .
Благодаря. :)
Аватар
konnik
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 23
Регистриран на: 18 Апр 2016, 14:31

Мнениеот eXPerience » 11 Май 2016, 01:27

Не съм чувал да има някакво конкретно правило какво трябва да съдържа книгата, но по принцип всички книги съдържат описание на значението на конкретните карти, каква символика има нарисуваното и въобще личната интерпретация на създателя. В книгата може да има подредби на карти, а също така и някаква история относно това как създателят на колодата е достигнал точно до тези изображения. Историята може и да е художествена. Като цяло книгата има за цел да ти помогне да се потопиш в конкретните карти, но би било добре да четеш и от други места. Всъщност направо си е задължително, тъй като в Интернет има много повече информация, отколкото в една книга.
Аватар
eXPerience
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 189
Регистриран на: 03 Юни 2010, 16:27

Мнениеот Corrosion » 30 Май 2016, 13:29

Можеш да гледаш на абсолютно всичко, стига да имаш тренинг. На кафе се гледа като видиш какво ти говори на теб това, което виждаш. Можеш да накараш някой да ти нарисува жираф, ако харесваш жирафи, и каквото виждаш, това казваш.
Аватар
Corrosion
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 22
Регистриран на: 05 Май 2016, 17:31

Мнениеот Nemezius » 30 Юни 2016, 19:21

===CUT THE SPAM===
Изображение
Аватар
Nemezius
Модератор
 
Мнения: 941
Регистриран на: 18 Юни 2006, 20:32
Местоположение: Templi Ad Noctum


Назад към За Начинаещи

  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 4 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 4 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 21 Апр 2020, 01:19 е имало общо 540 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта