Магията - за какво ви е необходима?

Форум за Напреднали и начинаещи, които биха желали да усъвършенстват своите знания в областта на Магията. Теория и практика на системите за развитие на Ума, Духа и Тялото. Техники за самоусъвършенстване.

Модератор: ultramarin

Мнениеот venus » 27 Фев 2008, 11:03

Магията дава възможност за по-голям контрол върху реалността и към нея хората прибягват, за да удовлетворят по-големите си изисквания към света. Практически магията изисква определена подготовка и в желанието си да стане истински маг човек тръгва по пътя на самоусъвършенстването. По този път се сблъскваме с всичките си недостатъци и скрити страни, с всичките проблеми на собствената ни личност. И докато поправяме това и онова, в един момент забелязваме, че светът около нас е вече различен. Осъзнаваме, че недоволството и претенциите ни към света и другите хора са само плод на нашата неправилна ценностна система и мироглед и че много от проблемите, които сме имали и чието разрешение сме търсили в магията, вече са изчезнали. И идва моментът, в който човек си задава въпроса: За какво ми е магията всъщност? Имам ли нужда от магия? И къде е границата между целенасочената магия и онази, ежедневната, която дори не забелязваме понякога?

Когато имаме нужда от нещо, то се появява в живота ни. Ако имаме нужда от пари, те по някакъв начин идват - точно толкова, колкото ни трябват и в точния срок. Ако имаме нужда от приятел, срещаме го. Ако имаме нужда от учител, намираме го. Същото е и с любовта.

Не е ли посягането към магията недооценяване на това, което имаме?

Към днешния ден аз не откривам в себе си желание да направя магия за каквото и да е. Не виждам дори смисъл в магията изобщо. Единственият смисъл в живота е да му се радваме такъв, какъвто е - като на филм - малко екшън, малко драма, малко романтика и любов и накрая The end. Има ли изобщо смисъл да променяме сценария? Имаме ли гаранция, че ще го направим по-добър?

За какво използвате магията вие?
Аватар
venus
Модератор
 
Мнения: 542
Регистриран на: 12 Окт 2007, 09:36

Мнениеот mandragorko » 27 Фев 2008, 11:53

.....има неща,които не знаем...има неща,които ще търсим вечно...има неща,които винаги ще ни карат да вярваме,че има смисъл да ги търсим...част от тези неща повечето хора наричат магия....
...какво е магия? по определение е наука и изкуство за предизвикване на промени в съзнанието в съответствие с волята или умение за създаване на желаните ефекти и контролиране на събитията с помощта на действия, ритуали и церемонии, оказващи влияние върху естествените и свръхестествените сили...
...ако мислим по-абстрактно,много неща от живота,както и самият той са магия:всяко наше действие,болка,радост,среща,смърт или раждане,уменията ни да работим с ръцете или мозъка си....това е магията дадена ни от Божественото...Другата магия е силата и мощта на Майката-Природа,нейните стихии и красота,всички нейни проявления и създания,ние самите дори-хора,животни,растения...
...като единствени творения,надарени с разум и творчество,търсейки тайните на живота,искайки да достигнем възможности отвъд реалното и зримото,често посягаме към мистични и тайни материи,за да докажем,че сме способни да творим чудеса,подобни на тези,които Божественото е създало...изказани са твърдения,че сме част от това Божествено,малки песъчинки,пръснати по света,който виждаме около нас,целта на които е да се съберат отново и се слеят със Светлината там нейде,отвъд незримото....
.....търсейки пътя натам,хората наблюдават от Сътворението си всичко,ставащо около тях...Природата,като висша сила над всеки,макар и да сме част от нея,разкривала и продължава своите желания,красота,тъмнина,мощ и тайни....опитвайки се да я разберем,сме създали наблюдения и разчели много нейни знаци...използвайки тези знаци сме открили възможности за промяна или защита от негативността,която задължително присъства в равновесието на света...не можем да кажем че нещо е така или не,без да имаме съпоставка с друго...тези от нас,които били по-мъдри и по-любознателни,откривали,че може да променят нещата в полза нему/нещо...но проявявайки и тъмните си черти разбрали,че някои неща могат да дадат и сила и контрол над останалите,непросветени и слаби,незнаещи и неискащи да знаят....заговорило се и се дало име на тази вяра в промяна на нещата-магия.....появили се обряди и ритуали за опознаване и покоряване на висшето и незрящото...
....защо използваме магия-целта е да се опознаем,намерим и тръгнем към изначалното...там откъдето сме започнали,но загубили пътя си....
...магията има много лица и приложения,всеки от нас намира различен смисъл да я учи,ползва и прилага,за своя или чужда полза/вяра/сила/средство за манипулация или себепознаване...
...магията понякога не е само ритуал/четене на мантри/чертаене на знаци/призоваване...тя е сила на общуване със себеподобното,всичко около нас...опит да разбереш ти кой си,защо си тук,защо сега,какво да правиш....когато всеки от нас намери повече отговори на тези въпроси,ще може да каже,какъв е смисъла да нарича действията,които ползва за това "магия".....
Предай нататък....
Аватар
mandragorko
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 373
Регистриран на: 07 Ное 2007, 22:01
Местоположение: там нейде,след светлината и мрака

Мнениеот wiesmann » 27 Фев 2008, 11:59

Аз го правя единствено за самоусъвършенстването и опознаването на границите ми,но съм се убедил,че такива няма.Както е казал Кроули,всеки човек трябва да е свободен сам да определя съдбата си,да има избора да е добър или лош.
Аватар
wiesmann
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 94
Регистриран на: 14 Фев 2008, 14:41

Мнениеот mandragorko » 27 Фев 2008, 12:13

...макар и клише,макар и да съм чувал различни определения на тази фраза,смятам,че свободата я притежаваш,само тогава,когато имаш право на избор и това не вреди на никого,дори на самия теб....
Предай нататък....
Аватар
mandragorko
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 373
Регистриран на: 07 Ное 2007, 22:01
Местоположение: там нейде,след светлината и мрака

Мнениеот sasho 142 » 27 Фев 2008, 12:40

Венера, не мога да разбера кои са сегашните ти възгледи дали вярваи в/искаш сомоусъвършенстване.Ако искаш самоусъвършенстване на себе си и живота си, тогава ти трябва магия.Ако искаш да остане такъв и с добро, и със зло, тогава по според мен ти трябва нов мироглед, но не е задължително.
Ежедневна магия- звучи ми много красиво, небуквалното й значение са онези малки и важни неща, които правят всеки миг прекрасен.Иначе всяка мисъл е магия, защото променя реалносттта.Преди началото на деня обичам да го пренареждам към по-добро.Казвам си всичко ще мине добре и си представям как мойте мисли на вълни се разпръскват и на около 2 метра от мен изчезват, отправени към друго място и време откъдето променят всичко което няма да ми хареса.
За боговете имам 2 възгледа- или ние сме ги създали с мисълта и вярата, или наистина има един космически разум създал всичко, което съществува и е дал най-висшата магия- живот.
.
Аватар
sasho 142
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 83
Регистриран на: 04 Фев 2008, 14:12

Мнениеот venus » 27 Фев 2008, 13:14

Не, не става въпрос аз какво искам, въпросът е принципен.

Доколкото всяка мисъл е магия, да - за да променим нещо в себе си и живота си, трябва магия, трябва мисъл и намерение. Ежедневната магия е неизбежна. На мен ми се случва всичко, което си пожелая по определен начин - и хубаво, и лошо, и това си е истинска магия. В момента, в който го осъзнах, поекспериментирах, създадох си няколко комплицирани ситуации, мина ми мерака и започнах да контролирам мислите си.

Въпросът беше друг - за какво използваме магията? Доколкото знам, пари с магия се изкарват трудно :) Магия за любов - онова не е любов. За отмъщение... по-добре е да набиеш някой, отколкото да му правиш магия. Какъв е смисълът да използваме магия за неща, които се случват и без магия?
Аватар
venus
Модератор
 
Мнения: 542
Регистриран на: 12 Окт 2007, 09:36

Мнениеот sasho 142 » 27 Фев 2008, 13:31

Може би за по-бърз резултат.Знам че някъде във форума си написала, че не трябва да мислим за времето, защото се съсредоточаваме върху очакването, което си е вярно, но ако не мислим за очакване и желанието ни е това, което искаме да стане бързо не смятам, че ще има проблеми.За мен това е едната причина пък и има неща възможни само с магия, другата ми причина е много детинска-понякога обичам да променям нещата просто за кеф.Харесва ми да използвам това изкуство просто, за да си докажа, че мога.Когато искам нещо да стане го визуализарам, защото не ми се отдава с желание.Желанията ми са се изпълнявали винаги само с молитва.Като много малък си спомням че казвах "Моля се на всички богове и богини..." и нещо си.Тогава бях много малък затова са ми толкова езечески думите.Сега не искам да притеснявам висши сили с глупости тъй че се моля само при важни случаи.
И последно струва си да използваш магия за да помагаш на тези, които имат нужда от помощ и макар че, може да се каже, че те ще я получат затова не трябва ти да я даваш, но ако ти си точно този от който те е трябвало да получат помощ?
.
Аватар
sasho 142
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 83
Регистриран на: 04 Фев 2008, 14:12

Мнениеот sasho 142 » 27 Фев 2008, 13:48

"Магията не е нищо друго, освен начин да придобиеш правилните настройки, за да се почувстваш уверен, че можеш да повлияеш върху външното намерение...."

НО САМОТО ВЛИЯНИЕ ВЪРХУ ВЪНШНИТЕ НАМЕРЕНИЯ Е МАГИЯ!
.
Аватар
sasho 142
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 83
Регистриран на: 04 Фев 2008, 14:12

Мнениеот avanabil » 27 Фев 2008, 13:49

Твърде често магията ни помага да проявим навън нашата самоувереност, че нещата ще се случат точно така, както ги желаем. Например една стеснителна и срамежлива девойка, която няма необходимата доза увереност в себе си, как ще го покаже на човека, който желае? Но ако направи някакъв ритуал, това определено ще я настрои на такива честоти на излъчване - тя ще е изпълнена с усещането, че умее да изразява любовта си и да привлича тази на околните. Подсъзнателно това ще бъде уловено и от мъжа срещу нея и той неизменно ще откликне. Това е просто един частен случай, но като се замисля, всичко опира до това.....Както беше казал един наш любим автор, Вадим зеланд: "Магията не е нищо друго, освен начин да придобиеш правилните настройки, за да се почувстваш уверен, че можеш да повлияеш върху външното намерение...." Това много ми хареса, защото се убеждавам, че именно така се случва на практика




Аватар
avanabil
Модератор
 
Мнения: 571
Регистриран на: 29 Юни 2007, 16:09
Местоположение: локален диск (D:)

Мнениеот wiesmann » 27 Фев 2008, 13:50

venus написа:Не, не става въпрос аз какво искам, въпросът е принципен.

Доколкото всяка мисъл е магия, да - за да променим нещо в себе си и живота си, трябва магия, трябва мисъл и намерение. Ежедневната магия е неизбежна. На мен ми се случва всичко, което си пожелая по определен начин - и хубаво, и лошо, и това си е истинска магия. В момента, в който го осъзнах, поекспериментирах, създадох си няколко комплицирани ситуации, мина ми мерака и започнах да контролирам мислите си.

Въпросът беше друг - за какво използваме магията? Доколкото знам, пари с магия се изкарват трудно :) Магия за любов - онова не е любов. За отмъщение... по-добре е да набиеш някой, отколкото да му правиш магия. Какъв е смисълът да използваме магия за неща, които се случват и без магия?


Човек,който използва "магия" за матерялни работи или насилствено да променя природните закони в своя изгода ще усети обратния ефект рано или късно.Магията е като помощно средство на човек,с което да се оправя в живота,естествено,че може да се използва за всякакви цели.По света съществуват 2типа хора,едните са добри,които са над 99% другия 1% са лошите.Това ,което имам в предвид е ,че по-голямата част са хора,които са добри и лоши , могат да получават прошка и да се пречистат от греховете си.Другата част(1%) са тези,които имат толкова голяма "душевна бездна"(mark of the beast) ,която не може да бъде запълнена,един вид са бездушевни хора.От библейски времена досега са известни като "beasts".Те използват магията единствено за предизвикване на хаос в света,в същото време никога няма да изпитат истинска обич в този живот,макар кармата накрая да прочиства всеки.
Който е по-запознат с "Illuminati" знае за какво иде реч.
Аватар
wiesmann
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 94
Регистриран на: 14 Фев 2008, 14:41

Мнениеот sasho 142 » 27 Фев 2008, 13:58

Аз ли съм в грешка или много хора забравят как се прави магия?Когато ти изградиш един образ, най-точно мисъл, тя се реализира.Който не иска да прави магии нека не мисли.Всеки променя реалността в известна степен, а тези които са се научили почти винаги имат успех.Като подадеш пари за да си платиш сметката или наблюдаваш дъжда, стига да мислиш върху тях ти привличаш още.Променянето на реалността е неизбежно!
.
Аватар
sasho 142
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 83
Регистриран на: 04 Фев 2008, 14:12

Мнениеот wiesmann » 27 Фев 2008, 14:20

sasho 142 написа:Аз ли съм в грешка или много хора забравят как се прави магия?Когато ти изградиш един образ, най-точно мисъл, тя се реализира.Който не иска да прави магии нека не мисли.Всеки променя реалността в известна степен, а тези които са се научили почти винаги имат успех.Като подадеш пари за да си платиш сметката или наблюдаваш дъжда, стига да мислиш върху тях ти привличаш още.Променянето на реалността е неизбежно!


OK ,ако мислиш позитивно ще промениш донякъде естествения ход на действията ,но не и реалноста.Това не е магия,същото е с някои паранормални способности,като "телекизета'' и т.н.Принципа на магията е да се отделиш от обичайното си мислене и да предизвикаш промяна в реалноста чрез вникване в "неизвестното" ,неограничените потенцяли от възможности.На такъв принцип работят и повечето инвокирания и евокирания,всичките тези имена,символи,есенций и т.н. се смесват в един общ комплексен ефект,който настройва първо "микрокосмоса"човек после "макрокосмоса".Тези сили,които се проявяват са от по-виш разум и променят действително не само външния свят,но и хода на действията"времето и пространството".Който иска да вярва!!Енергийното влияние върху някой не е истинска "магия" нито нещо "мистично".
Аватар
wiesmann
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 94
Регистриран на: 14 Фев 2008, 14:41

Мнениеот jema » 27 Фев 2008, 18:05

използвам я за много неща-като тръгнем от самоусъвършенстване и преминем към манипулирането на дадена ситуация.
jema
 

Мнениеот Enforcer » 27 Фев 2008, 21:06

venus написа:Магията дава възможност за по-голям контрол върху реалността и към нея хората прибягват, за да удовлетворят по-големите си изисквания към света. Практически магията изисква определена подготовка и в желанието си да стане истински маг човек тръгва по пътя на самоусъвършенстването. По този път се сблъскваме с всичките си недостатъци и скрити страни, с всичките проблеми на собствената ни личност. И докато поправяме това и онова, в един момент забелязваме, че светът около нас е вече различен. Осъзнаваме, че недоволството и претенциите ни към света и другите хора са само плод на нашата неправилна ценностна система и мироглед и че много от проблемите, които сме имали и чието разрешение сме търсили в магията, вече са изчезнали. И идва моментът, в който човек си задава въпроса: За какво ми е магията всъщност? Имам ли нужда от магия? И къде е границата между целенасочената магия и онази, ежедневната, която дори не забелязваме понякога?

Когато имаме нужда от нещо, то се появява в живота ни. Ако имаме нужда от пари, те по някакъв начин идват - точно толкова, колкото ни трябват и в точния срок. Ако имаме нужда от приятел, срещаме го. Ако имаме нужда от учител, намираме го. Същото е и с любовта.

Не е ли посягането към магията недооценяване на това, което имаме?

Към днешния ден аз не откривам в себе си желание да направя магия за каквото и да е. Не виждам дори смисъл в магията изобщо. Единственият смисъл в живота е да му се радваме такъв, какъвто е - като на филм - малко екшън, малко драма, малко романтика и любов и накрая The end. Има ли изобщо смисъл да променяме сценария? Имаме ли гаранция, че ще го направим по-добър?

За какво използвате магията вие?

icon_flowerface За какво ви е нещо, което не съществува ?
Аватар
Enforcer
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 202
Регистриран на: 02 Сеп 2007, 08:09

Мнениеот Cagliostro » 27 Фев 2008, 22:58

ПРАВИ КАКВОТО ТИ Е ВОЛЯ ЩЕ БЪДЕ ЦЯЛОСТА НА ЗАКОНА !
Тази фраза се смята от едни за мотото на Новото Време и формулата за деиствие съобразно с Природните Закони а от други за бойния вик на възгорделият се грешник и дегенерат(направен от кал) и опит да се оправдае всеки престъпен порив тъй като човешката Воля е законна само ако е от “Бога”,за трети пък е жалка глупост тъй като Свободна Воля не може да има тъй като човек е винаги зависим от куп условия.
Не смятам да тълкувам Алистър Кроулиевият Liber AL като текст ами да се опитам направя едно разбираемо изложение на проблема със Свободната Воля като мотивация в Магията тъй като според мен този Съкровен Зов и Порив е жизнената искра на Магията. Много се злоупотребява с понятието Свободна Воля и наистина терминът се е превърнал в лозунг зад които се крият всякакви прищявки ,нужди ,емоционални комплекси ,малоумни концепций и какви ли още не абсолютно не-свободни и не-съзидателни напъни.За да е един порив “Воля” той трябва да бъде “Свободен” сиреч да не е плачът на някоя част от нас било то органична система или аспект на характера или нуждата да се изразим поради все едно каква причина.В смисъл че докато зависиме от храна е ясно като огладнеем каква ще е нашата воля ,ако сме уморени или неудовлетворени ще гледаме да се задоволими и докато не го направиме сме едни абсолютно предсказуеми и зависими роби.Чистата Човешка Воля няма начин да не е Божията Воля ако приемем все едно коя от митологийте където Човек е създаден от Боговете по техен образ и подобие или ако приемем че Човек създаде Боговете то няма какво друго този Човек да е имал в предвид под името Бог освен същество свододно от “Неволи”,същество което може да създава без това да му е нужно и Неговото Творение каквото и да е то също ше е Божествено. Така виждаме че понятието за Свободната Воля е в състояние поради абсолютната си възвишеност да направи излишни каквито и да е спорове или претенций за правилност между гледните точки на различните духовни учения в Магията били те атеистични или теологични и да улесни живота на тези които са на ниво на което не могат да видят да ли има невидими Същества и Богове или не се интересуват от такива.Човек е част от Света и съществува благодарение на Единството във взаимодеиствието на Природните Сили които са винаги в Хармония помежду си и макар да няма две еднакви неща във Вселената то всичко следва някаква йерархична подредба която не позволява “произвол”.
Хаосът бидейки вид подредба е и Ред и Редът бидеики възможен само в динамични системи е единствената предпоставка за Хаос които като такъв е въпрос на гледна точка.Тогава коя мотивация за Магия е правилна и коя Магия гарантира развитието ни.Смятам че нашето отношение(Емоция) към околното се определя от личната ни Сила да приемем(поемем),отстоим или опражним въздействаме върху който и да е дразнител или ситуация и че нивото на Сила е това което ни прави гъвкави,бързи или бавни(във всички аспекти на Личноста) и е това което определя нашата мотивация била тя чисто инстинктивна реакция към нещо или дълбоко обмислена и осъзната Духовна концепция.Една сериозна школа по Магия работи винаги с някаква символна система за универсална класификация която да позволи едно детайлно разглеждане на елементите в Природата било то на макро или микрокосмическо ниво и която да е ориентир и критерий за развитието на Магъосника .Символната система на коя световна култура е най-правилната не мога да кажа но всеки трябва да реши коя да използва според собствената си нагласа и вкус.Според мен най-ясните и нагледни символни системи са тези базирани на числа и на операцийте с тях било то И-Чинг,Кабалла ,Руни или Геомантия и др..Все едно каква система за класификация вземем ние ще трябва да изброим и класифицираме аспектите на нашата Личност като например ситемите на тялото ,обхватът на ума и психиката или наличния опит и настройка и да разгледаме всеки един аспект самостоятелно или като част от Цялото за да разберем къде има дефицити които ше предопределят нашите решения и деиствия. Сила се акумолира чрез адаптацията ни към и усвояването на нещо или система от неща които не са ни свойствени или са ни така да се каже неприятни защото ако бяхме достатъчно силни или по-силни от обекта на взаимодействие реакцията ни ще е безразличие или ще ни е приятно и ние щяхме да сме обекта към който някои или нещо щеше да реагира и да се адаптира.Този механизъм касае както “дигането на щанги” така и “влюбването” че дори и Мъдроста.Нивото на Сила е това което определя нивото на Съзнание и нравствената ни стойност(Да разбереш означава да простиш).
Агресорът е винаги нуждаещият се и гладникът и е иронично че точно тези твари се смятат за силни поради това явно че използват насилие.Някой може да възрази като каже че всяка активна експанзия е вид агресия и вмешателство в свободата на действие на някого които може би ни е на пътя .Например се смята че ако убедиме някого че стоката която продаваме или ние самите сме нещо без което този някой “неможе” и той или тя се съгласят и “инвестират” то това е насилие(така в някой ислямски страни гримирани жени се наказват с бой защото умишлено въздействат на “чистите” правоверни).Много са парадигмите които съдържат морален кодекс като например “изяш или бъди изяден” “ всекиму своето” или “разделяй и владей” и наистина едно е ясно както казваше един от великите Маистори на Магията че даокато има говеда ще има и касапи и е гарантирано че ние също сме или ще станеме жертва на подобен “природен” закон ако не компенсираме по един хармоничен начин нашите недостатъци.
Разликата между Учителя(да речем по Карате) и насилника е в дозата на въздействието което в единия случай колкото и да изглежда агресивно е дозирано така че да бъде асимилирано и усвоено от ученика и е под или над дозата на търпимост при втория случай така че жертвата да бъде извадена от строя.Това което прави едно и също по вид отношение да бъде съзидателно или рушашто е дозата на въздействие.Много е малко вероятно да наблюдаваме да речем някоя “супер хубавица” да насили някой влюбен в нея “урунгел” да спи с нея без тя да има каквато и да е “далавера” от него и да не е “странна”като нагласа .Това е груб пример но ако разгледаме нещата като икономика на Силата ще трябва да признаеме че “супер хубавицата” ще е достатъчно да не прави нищо камо ли да насилва “по слабият” за да му подейства екзалтиращо.
В Магията има различни системи и методики на работа но те могат да бъдат групирани най грубо в две категорий според мотивацията на тези които се занимават с нея.Консуматорска и Духовна,като Духовната има за цел да компенсира недостатъците в Характера на всичките му нива за да стане Човек Творец и консуматорската са разните рецепти които се използват безразборно от разни вълшебници смятащи себе си за ОК по принцип и виждащи смисъл в Магията само като “гарантиран”и безнаказан начин за сдобиване с какво ли не или с кого ли не но никога за начин на безкористно даване.Всяка Магия която има за цел освобождението ,култивацията и развитието на Творческата Природа в Човека чийто израз е Волята е Свята Магия и трябва да се развива и разпространява сред тези които са чули Зовът на Вечноста ,всичко друго е лудост и мизерия.
По принцип ако Човек истински Желае нещо и това му е Волята то това ЩЕ СЕ СБЪДНЕ но след като докаже(и животът постоянно ни изпитва и разпределя) че това нещо НЕ МУ Е НУЖНО.Ако нещо ни е нужно то ще трябва да си го изработиме като под “изработване” имам в предвид да покрием дефицитът който ни кара да искаме например Rolls Royce или печка “Раховец”.
ЛЮБОВ Е ЗАКОНА ,ЛЮБОВ ПОД ВОЛЯ.
In Gods We Trust
Аватар
Cagliostro
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 15
Регистриран на: 11 Фев 2008, 14:35
Местоположение: Германия

Мнениеот venus » 28 Фев 2008, 06:56

Съгласна съм с всички, чудесна дискусия се е получила тук :)

Cagliostro, това, което си написал, е прекрасно, това беше, което и аз имах предвид (въпреки че моята мисъл доста се е замотала :-))


В Магията има различни системи и методики на работа но те могат да бъдат групирани най грубо в две категорий според мотивацията на тези които се занимават с нея.Консуматорска и Духовна,като Духовната има за цел да компенсира недостатъците в Характера на всичките му нива за да стане Човек Творец и консуматорската са разните рецепти които се използват безразборно от разни вълшебници смятащи себе си за ОК по принцип и виждащи смисъл в Магията само като “гарантиран” и безнаказан начин за сдобиване с какво ли не или с кого ли не но никога за начин на безкористно даване.Всяка Магия която има за цел освобождението ,култивацията и развитието на Творческата Природа в Човека чийто израз е Волята е Свята Магия и трябва да се развива и разпространява сред тези които са чули Зовът на Вечноста ,всичко друго е лудост и мизерия.
По принцип ако Човек истински Желае нещо и това му е Волята то това ЩЕ СЕ СБЪДНЕ, но след като докаже (и животът постоянно ни изпитва и разпределя), че това нещо НЕ МУ Е НУЖНО. Ако нещо ни е нужно то ще трябва да си го изработиме като под “изработване” имам в предвид да покрием дефицитът който ни кара да искаме
ЛЮБОВ Е ЗАКОНА, ЛЮБОВ ПОД ВОЛЯ.


Всъщност, това е и грубото разделение на т. нар. бяла и черна магия.
Аватар
venus
Модератор
 
Мнения: 542
Регистриран на: 12 Окт 2007, 09:36

Мнениеот mandragorko » 28 Фев 2008, 08:56

....добре,съгласен съм с повечето твърдения в част от постовете,но искам да направите и малко по-абстрактни мисления,за които споменах в първия мой пост по темата...част от магията наистина е абстрактна,невидима....какво е воля,как действа,каква е силата й:човек съзнателно да управлява своите постъпки, да ги насочва към съзнателно поставени цели и да преодолява външни и вътрешни трудности и препятствия;волята е потребността, първоначално мотивирала поведението, което в крайна сметка е било желано.....ок...обаче всяка мисъл на човек е вид енергия...магическа съставка за творение на всичко и всички,невидим импулс,даващ сила и изграждащ невероятни неща на материална и духовна основа...всеки може да създава неща без да е налице наличие на воля,интересно е тогава,когато творенията са плод на собствената воля...вече казах,че във всеки от нас има искра Божествено,в темата за Его-то се изясни,че всичко,което не е Любов е Его....но не съм съгласен,че любовта е плод на Волята,по скоро те са двойката,която дава сила за създаване на материални и духовни ценности,част от които са свързани с тази абстрактна,невидима магия...
......и защо ЛЮБОВ ПОД ВОЛЯ??.....думата "под" е предлог(надявам се,съм прав),който кара едно нещо да е подчинено на друго....не смятам,че едно толкова силно,чисто и креативно нещо,като любовта може да бъде подчинено...тук може да се объркат определени символи,защото самата любов подчинява на законите си,но в компанията на свободната воля нещата се изчистват и негативността се намалява...
...повтарям пак:нека Любовта и Волята да са заедно по пътя на творението,създавайки магията на Живота,както и самия него....
Предай нататък....
Аватар
mandragorko
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 373
Регистриран на: 07 Ное 2007, 22:01
Местоположение: там нейде,след светлината и мрака

Мнениеот venus » 28 Фев 2008, 09:11

Аз не го разбирам като подчинение на любовта на волята. По-скоро любовта е онази съзидателна сила, която може да бъде направлявана чрез волята ни, за да доведе до материална или духовна проява.
Аватар
venus
Модератор
 
Мнения: 542
Регистриран на: 12 Окт 2007, 09:36

Мнениеот Neter-Kua » 29 Фев 2008, 14:20

Въпреки правото на всеки да тълкува магията и нейното предназначение по свой начин определението за магия и нейното предназначение са две доста различни неща.Ясно е че преобладава мнението че магията е начин да промениш себе си и заобикалящата реалност в съответствие с волята си,което не значи че това би трябвало да е нейното предназначение.Хвърляне на светкавици от пръстите,левитация,телекинеза,всеки път когато видя в някой самоцелния стремеж към свръхестествени способности или друг вид скрит духовен материализъм в съзнанието ми изниква „Глупакът”.Свръхестествените способности не правят никого свръхчовек те може да са само следствие от факта че някой е свръхчовек.Без значение до колко съм способен да променя заобикалящата реалност и себе си след 2 часа отново ще трябва да пия вода, а след 6 да уринирам и така оставайки роб на физическата форма и активност докато не умра след 50 години.Т.е такава промяна сама по себе си за мен не e достатъчно значителна за да бъде достойна цел на магическата ми практика От друга страна човек който е готов да признае обратното а именно, че просто харесва миризмата на ароматни пръчици,доставя си удоволствие произнасяйки неразбираеми думи,който поради някаква причина карат желанията му да се сбъдват,чувства че е посветен в тайни за които останалите хора не подозират и не са достойни би направил голяма услуга на себе си тъй-като по този начин ясно би дефинирал своите цели и именно това би му позволило да направи следващата стъпка.За мен е ясно че човек като енергийна единица е безкрайно незначителен за да постигне обединение с източника(ако изобщо има такава цел) сам и без ничия чужда помощ.За да стоиш в присъствието на тези които пазят вратите към „източника” трябва да бъдеш силен, много силен,астралното и менталното тяло трябва да бъдат неунищожим комплекс от енергия която да може да понесе да погледне и почувства далеч по висши енергийни форми.Видът магия според мен нужен за това няма нищо общо с промяната на реалността.Ето защо, за мен, магията би следвало да бъде използвана за въздействие върху заобикалящата ни реалност единствено за да премахне пречките които стоят на пътя ни към истинския път да превърнем себе си в този комплекс от енергия.Т.е ако имам възможността да реша какво да добавя или премахна от заобикалящата ме реалност и себе си бих избрал не ”ритуал” които да ме оттърве от даден мой недостатък а такъв който да ме постави в ситуация в която ще мога да се изправя срещу него отново и отново докато го преодолея(изглежда доста крайно,но човек винаги има и възможността да не прави „ритуали”).Никога не ми е допадала и идеята че добрите хора правят добра магия а лошите-лоша.Добро и зло са индивидуални понятия и могат да бъдат тълкувани единствено с оглед на намерението, има само действие и то е едно.Крайното зло и добро биха създали от себе си немислим за съществуване свят ако приемем че такъв може да има съставен само от едно от тях.Първото-неописуем ад който се самоизяжда, а вторто безсмислен рай в който саможертвата на всеки и всичко води до регрес и съответно унищожение.Ето защо „източникът” би трябвало да е над тези понятия обединявайки ги в едно- „съвършенство” приемайки това за вярно зло и добро приемат други значения-зло би могло да бъде само това което те отдалечава от съвършенството а добро това което те приближава към него,а такова тълкуване противоречи на старомодните схващания за зло и добро,защото добро и зло стават едно а именно действие насочено към постигане на тяхната конвертируемост в нещо което те приближава към съвършенство.В една екстремна ситуация обусловена от неизбежно тежките условия на планетата на която живеем не би ни спасила безграничната любов, медитация с делфини,бяла светлина или всичко останало което е „добро” и е средство на „светлата страна”,би ни спасил притокът на адреналин,инстинкта за самосъхранение,желанието да надмогнем и унищожим това което застрашава живота ни по всякакви начини а именно атрибути, които „тъмната страна” съзнателно или несъзнателно използва.Не е ли иронично че именно такива действия имат потенциала да ни спасят но и да ни вкарат в подобна ситуация резултатът от която би могъл да бъде преждевременна смърт-отдалечаване от съвършенството.Ако трябва да говоря за какво ползвам магията то бих отговорил:”Трансмутация”.Най-големите ми магически успехи се състоят в превръщането на злото в мен и в околния свят в средство за постигане на съвършенство,като магията кочто ползвам затова е по-скоро скромен вид самоутвърждаване. Постигането на контрол над „Звяра” в мен подчинявайки го на безграничната любов към останалите и неговото използване във всеки удобен случай в който поредната сляпа сила застрашава или забавя постигането на съвършенство от мен или останалия свят. Тълкуването на това би могло да бъде манипулирано по желание от хората които просто претендират че имат такава цел,което би имало пагубен ефект и в крайна сметка би ни върнало в същото неизгодно положение а именно там където загубата на контрол над един от полюсите води до самоидентифицирането с другия.
I will create as I speak.
Аватар
Neter-Kua
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 77
Регистриран на: 14 Фев 2008, 20:35
Местоположение: Inarijarvi

Мнениеот wiesmann » 29 Фев 2008, 14:43

Neter-Kua ,много си прав в това,което казваш,дано го разберат повече хора :) Аз разглеждам магията,като средство за постигане на абсолютната свобода на волята,"духът" се отказва от всички изкушения,преодолява всяка физическа болка,както и смърта,по този начин всеки си определя смисъла на живота.Хора,които се стремят да придобият някакви "способностни" са обречени на провал,защото или се раждаш с тях или се получават,като страничен ефект от развитието на волята.За всяко едно действие,било то на физически или спиритуален план,човек използва волята си за да се свърже с реалноста,по-силна воля,по-голямо въздействие върху околния свят!
Аватар
wiesmann
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 94
Регистриран на: 14 Фев 2008, 14:41

Следваща

Назад към Самоусъвършенстване

  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 7 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 7 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 25 Апр 2024, 19:08 е имало общо 565 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта