Проблем ли е ?

Форум за Напреднали и начинаещи, които биха желали да усъвършенстват своите знания в областта на Магията. Теория и практика на системите за развитие на Ума, Духа и Тялото. Техники за самоусъвършенстване.

Модератор: ultramarin

Мнениеот tiny_heart » 01 Яну 2009, 20:42

Първо. ЧЕСТИТА НОВА ГОДИНА. МНОГО ЩАСТИЕ И ЛЮБОВ.

А сега към проблема ... става въпрос за една книга която чета ( Да яхнеш Сребърна Метла - Силвър Рейвън Улф) Пише ,че хора с ъс сърдечни проблеми немогат да се занимават с медитация и " Астрално пътуване" , тъй като променяли дишането и сърдечния ритъм. Аз имах подобен проблем но ме оперираха и вече надявам се съм добре . Въпроса ми е ще имам ли някакъв проблем да се занимавам още с това?

п.с. Ако може и да ми кажете и книга свързана само с животните на силата
verba volat,scripta manet
Аватар
tiny_heart
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 12
Регистриран на: 02 Дек 2008, 11:17

Мнениеот serafin » 01 Яну 2009, 21:23

Много хора тък биха ти казали направо да изхвърлиш тази книга , а колкото до проблема не мисля ,че всичко ще си е О.К.
We all need freedom to be powerful
Аватар
serafin
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 118
Регистриран на: 06 Яну 2008, 11:11
Местоположение: Sopot

Мнениеот puntina » 01 Яну 2009, 23:41

tiny_heart написа:Първо. ЧЕСТИТА НОВА ГОДИНА. МНОГО ЩАСТИЕ И ЛЮБОВ.

А сега към проблема ... става въпрос за една книга която чета ( Да яхнеш Сребърна Метла - Силвър Рейвън Улф) Пише ,че хора с ъс сърдечни проблеми немогат да се занимават с медитация и " Астрално пътуване" , тъй като променяли дишането и сърдечния ритъм. Аз имах подобен проблем но ме оперираха и вече надявам се съм добре . Въпроса ми е ще имам ли някакъв проблем да се занимавам още с това?

п.с. Ако може и да ми кажете и книга свързана само с животните на силата
Значи направи като мен,сложи си книжката в раздел "Фентъзи" и си я чети като свободна и смешна литература. По-добре намери някоя друга авторка,защото малко по-късно ме убедиха,че тази не струва ( а и аз самата разбрах,че нищо не става от нея) ...
Аватар
puntina
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 185
Регистриран на: 02 Дек 2007, 00:38

Мнениеот B-L-O-T » 02 Яну 2009, 08:00

Виждам че тука вече са отговорили разбирачи .
tiny_heart - Всеки проблем в тялото на човека разрушава естественото и перфектно протичане на енергия в тялото . ЗА хората обичащи думата "Хармония" ще звучи така - нарушава се хармонията . В случая говориш за сърдечносъдов проблем . Той е голяма пречка . Дали 100% някой проблем ще попречи на астрално пътуване или медитация не може да се каже . Хата йога помага за оправянето на физичните проблеми както и медитацията но медитацията в началото е трудно да се започне ако имаш големи физични проблеми . Например при високо кръвно налягане да седнеш да медитираш е невъзможно . Ако вече си добре сама можеш да прецениш получават ли ти се нещата спрамо преди .
100 Каба Гайди
Аватар
B-L-O-T
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 1257
Регистриран на: 13 Май 2006, 06:45

Мнениеот n0angel0s » 02 Яну 2009, 20:52

Аз съм със сърдечни проблеми и ми препоръчаха именно медитацията като средство за "успокоение" на проблемите. Аз лично съм се обедила, че проблемите със сърцето са изцяло на прихична и нервна основа. При теб не знам какъв е проблема, но мисля, че това не е критерий, който да те спре, това се отнася и до пътуванията. Просто трябва да внимаваш малко повече. Важното е как го чувстваш, нали!?

П.п.: Тук от форума ми бяха препоръчали една доста стара рецепта "Вино за сърце", пробвала съм я и адски ми помогна..
ВсичкиС@Н0рмалниС@моА3нЕ!
Аватар
n0angel0s
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 233
Регистриран на: 08 Май 2007, 15:47

Мнениеот tiny_heart » 11 Яну 2009, 12:16

добре продължих с медитацията - отварям чакрите си и после нищо - неуспявам да се откъсна от физическото си тяло... някой да ми придложи нещо като за 1ви път?

ии искам да кажа че някакъв човек ми писа от др. форум на лично съобщение че медитацията е много опасно нещо че могат да те обладаят демони и чи не е като физическо преживяване а всичко е в главата ти ? Всъщност не ми се вярва да е така - но мнение ??
verba volat,scripta manet
Аватар
tiny_heart
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 12
Регистриран на: 02 Дек 2008, 11:17

Мнениеот Wizard » 11 Яну 2009, 12:59

Човека от другия форум да си стои в другия форум, а НЕ да се прави на остроумен, защото САМО информация, която е достоверна, може да се срещне само и единствено тум в MG форума. Ако за нещо има противоречия имаме достатъчно квалифицирани модове, които да ви дадат необходимото инфо.


По отношение на твоите въпроси - КАК разбираш, че си Отворила чакрите си, КАКВО усещаш, какво ти подсказва, че имено това се е случило? Защото откъсването от физическото ти тяло е следствие на това какво си усетила преди това!
The World is mine!
Аватар
Wizard
Администратор
 
Мнения: 1263
Регистриран на: 09 Юни 2005, 21:47
Местоположение: Stonehange

Мнениеот tiny_heart » 11 Яну 2009, 14:40

лягам и отпускам цялото си тяло , представям си себе си на една поляна пълна с цветя слънцето грее има водопад и т.н. усещам как тялото ми изтръпва а после се затопля от петите към главата - и след това започвам с отварянето на чакрите една по една обаче май там ми е проблема? Незнам... след всичкото описано горе се чувствам лека като перце - но май не правя нещо както трябва?
Специално за отварянето на чакрите видях от " Да яхнеш сребърна метла" - знам че всички ми казаха да я зарежа обаче има някои полезни неща.


А за този човек - той ми писа е-майли и каза че дори е писал книга - нещо за Бога и т.н. даде ми и заглавието , но в момента не се сещам
verba volat,scripta manet
Аватар
tiny_heart
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 12
Регистриран на: 02 Дек 2008, 11:17

Мнениеот B-L-O-T » 11 Яну 2009, 18:54

МГ е пътят истината и живота :)

tiny_heart - За дълбока медитация се изисква време . Не може да седнеш един път в деня да медитираш за 1 месец и да очакваш за този пероид велики резултати . Преди много много време може и да е можело ама сега времената не предразполагат за такива неща освен ако не отшелничиш в некоя пещера . И другото което е ако тръгнеш да "Правиш" каквото и да било това не е медитация . Медитацията е висша форма на "неправене" . Ето къде можеш да поработиш . Заеби ги чакрите , те сами ще си се отворят .
100 Каба Гайди
Аватар
B-L-O-T
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 1257
Регистриран на: 13 Май 2006, 06:45

Мнениеот puntina » 12 Яну 2009, 16:27

tiny_heart написа:добре продължих с медитацията - отварям чакрите си и после нищо - неуспявам да се откъсна от физическото си тяло... някой да ми придложи нещо като за 1ви път?

ии искам да кажа че някакъв човек ми писа от др. форум на лично съобщение че медитацията е много опасно нещо че могат да те обладаят демони и чи не е като физическо преживяване а всичко е в главата ти ? Всъщност не ми се вярва да е така - но мнение ??
Че на мен не ми беше нужно да отварям някакви чакри,за да постигна покой и астрална проекция. В астрала срещаш такова нещо,каквото подлежи на характера ти. (Ох някъде го четох по форума,но ще излъжа къде точно беше). В крайна сметка забрави Силвър Рейвън Улф,има къде по-стоийностни книги . Информацията в "Да яхнеш сребърна метла" освен че е непълна,а и е грешна. Няма какво да ти пречи сърдечен проблем или т.н. ,преживях кома ,имам проблеми не само със сърцето ,но и с много други неща,но не ми е трудно да се отделя от себе си и да пообиколя астрала. Не искам да се изказвам като разбирачка,но според мен по-скоро те спират разни притеснения,че това,което правиш няма да се поучи. Много важно е при медитация да изчистиш ума и грижите. Успех!
Аватар
puntina
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 185
Регистриран на: 02 Дек 2007, 00:38


Назад към Самоусъвършенстване

  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 2 потребители :: 1 регистрирани0 скрити и 1 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 25 Апр 2024, 19:08 е имало общо 565 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot] и 1 госта