Магия - страст или природни умения

Това е личната страница на Wizard за връзка с Вас. Можете да задавате въпроси, както и да водим диалог на различни окултни теми или ако търсите отговори на магически ритуали.

Мнениеот Wizard » 16 Авг 2011, 19:29

Птам се какво води хората тук в MagicGateBg. Определено би трябвало да е интересът към магията, но за толкова години виждам, че все още НИЩО значимо не се е постигнало. Или поне не се получават нещата такива, каквито на мен би ми се искало...
Много хора минават и заминават. Идват пишат, остават своя частица от себе си тук и продължават... Интересно ми е КАКВО правят тези хора, едновремешните потребители, приятели на МГ. Аз също се замислям ДАЛИ или НЕ да прекратя участието си тук, защото една от причините е, че почти станах на 1000 години :) и се чудя дали ще имам след време желанието и интереса да се занимавам още с този сайт и магията като цяло...

МАГИЯТА Е В НАС СМИТЕ - в това се убедих и това мога да ви кажа от личен опит. Магията изпълнява желания, променя събития, осъществява набелязани цели. Одавна не съм сядал да паля свещи, да слагам камъни и ред други неща от инвентара, за да осъществя намеренията си... ВСИЧКО е в самия мен - помислям за нещо и то се случва, поискам това или онова и то се реализира... НА КАКВА цена някой ще каже - на цената на това, че винаги се постига повече, отколкото си мислим, че ни се взима... Разбира се при всеки един маг е различно, няма две капки вода, които да си приличат, така няма и двама магове, обучавани от един и същи учител, които да са равни по сила и умения...

Къде според вас отиват хората с интерес към магията? Какво правите всички ВИЕ, които бяхте през годините тук в МГ?
The World is mine!
Аватар
Wizard
Администратор
 
Мнения: 1263
Регистриран на: 09 Юни 2005, 21:47
Местоположение: Stonehange

Мнениеот eXPerience » 17 Авг 2011, 10:43

Всичко това ми прилича на прощално писмо с последни напътствия. На мен (а предполагам и на другите потребители) ще ми е мъчно, ако затриеш сайта. Може да не се е постигнало нищо значимо (какво ли имаш предвид под "значимо"), но това е едно чудесно място за всеки един начинаещ или имащ проблеми от окултно естество. Но все пак ти решаваш...
На последните два въпроса: Аз лично повече четях, отколкото да практикувам. След няколко години, когато завърша образованието си, ще видя къде ще ида. Засега нямам много конкретни планове. :mrgreen:
Аватар
eXPerience
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 189
Регистриран на: 03 Юни 2010, 16:27

Мнениеот Nemezius » 17 Авг 2011, 19:00

Какво става с хората, които са били тук?... Е, различно е при всеки, Уизард- знаеш го- някои продължават на други места(разбираемо, такива с по-практическа насоченост), други дълбаят на място, трети се отказват, четвърти продължават да се развиват самостоятелно... Иначе казано, всеки върви по собствения си път. Да, мисля, че спокойно мога да се причисля към тези "ВИЕ", към които се обръщаш в последния си въпрос, "ние" които сме били тук през годините и продължаваме по пътя си.
Колкото и да ни се иска, МГ не може и не трябва да бъде "втори дом" за цял живот за никого, ако искаме да се развиваме.
Изображение
Аватар
Nemezius
Модератор
 
Мнения: 941
Регистриран на: 18 Юни 2006, 20:32
Местоположение: Templi Ad Noctum

Мнениеот Wizard » 22 Авг 2011, 09:45

eXPerience написа:Всичко това ми прилича на прощално писмо с последни напътствия. На мен (а предполагам и на другите потребители) ще ми е мъчно, ако затриеш сайта. Може да не се е постигнало нищо значимо (какво ли имаш предвид под "значимо"), но това е едно чудесно място за всеки един начинаещ или имащ проблеми от окултно естество. Но все пак ти решаваш...


Не, нямам още намерение да затривам сайта, но си мислех в една по-глобална перспектива, че нищо от това, което си мислех в началото, когато създавахме сайта, не се постигна. Но това са били явно прекалено големи очаквания за нещо такова, като Магия...

А колкото до последия ми въпрос - по-скоро касаеше хората посещавали форума в началото на създаването му, през 2004-2007.... Дали някой все пак продължи да се интересува и практикува магия... За някой знам какво са постигнали, но имаше и интересн за мен потребители, които имаха интерес и явни заложби нооо някакси изчезнаха от участие във форума...

Друга причина да ви питам е, че така по някакъв начин намирам отговори и за самия себе си...
The World is mine!
Аватар
Wizard
Администратор
 
Мнения: 1263
Регистриран на: 09 Юни 2005, 21:47
Местоположение: Stonehange

Мнениеот Wizard » 22 Авг 2011, 13:45

Друго нещо, за което си мисля, е че информацията която се споделя тук под формата на ритуали например, се ползва И от магове "шарлатани", които обявяват тези ритуали за свои собствени... А първоначално идеята за сайта бе породена от това да имат хората в България място от където да черпят информация на окултна тематика и най-вече магия... А не да ползват ритуалите тук с цел - парична облага за своя сметка...
The World is mine!
Аватар
Wizard
Администратор
 
Мнения: 1263
Регистриран на: 09 Юни 2005, 21:47
Местоположение: Stonehange

Мнениеот hamster » 22 Авг 2011, 17:07

Да обаче помисли колко хора са опазени от менте врачките като имат инф. от сайта
И колко са се "развили" потребителите
Виж мнения на хора от преди 2-3 год. и сегашните
Определено сайта има смисъл
:mrgreen:
Аватар
hamster
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 130
Регистриран на: 22 Сеп 2009, 15:53

Мнениеот Wizard » 22 Авг 2011, 17:22

hamster написа:Да обаче помисли колко хора са опазени от менте врачките като имат инф. от сайта
И колко са се "развили" потребителите
Виж мнения на хора от преди 2-3 год. и сегашните
Определено сайта има смисъл
:mrgreen:


Така е, прав си за това, че информацията тук би помогнала да се опазят хората от псевдо магове и врачки... Дано обаче това наистина да е така.

Друг е въпросът обаче когато някой поръча магия и тя не се реализира по някаква причина, Най-често се оказва това, че не сме били достатъчно добре информирани, преди да направим магията ни.
The World is mine!
Аватар
Wizard
Администратор
 
Мнения: 1263
Регистриран на: 09 Юни 2005, 21:47
Местоположение: Stonehange

Мнениеот hamster » 22 Авг 2011, 18:28

[*Така е, прав си за това, че информацията тук би помогнала да се опазят хората от псевдо магове и врачки... Дано обаче това наистина да е така]
така е но "който има уши да слуша,който има очи да гледа..............." и т.н.т.

[*Друг е въпросът обаче когато някой поръча магия и тя не се реализира по някаква причина, Най-често се оказва това, че не сме били достатъчно добре информирани, преди да направим магията ни]
е аз съм "алпинист" ако напиша как да се "катери" или "пуска" някой с въжета без подготовка само с "голи" обяснения надали има шанс да оцелее камо ли да "работи". Трябва и практика
По този повод ми хрумна защо не организирате заедно с модераторите нещо като "събирания" с практическа цел всеки може да научи нещо от другия никой не е толкова велик но не на теория а на практика.Опита ми говори че нещата на "хартия" и на практика доста се разминават.
ПС:А за менте врачките не се притеснявай знаеш има много начини да си "платят" особено ако сбъркат а това рано или късно се случва и тогава.......(казвам го от опит)
Аватар
hamster
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 130
Регистриран на: 22 Сеп 2009, 15:53

Мнениеот Wizard » 23 Авг 2011, 11:48

Виж hamster, тази идея за "събирания и всеобща работа" сме я пробвали много пъти и то под НАЙ-РАЗЛИЧНА форма... Повярвай ми - тази идея не работи изобщо, що се отнася до непознати помежду си хора с РАЗЛИЧНИ помежду си окултни и магични заложби.
The World is mine!
Аватар
Wizard
Администратор
 
Мнения: 1263
Регистриран на: 09 Юни 2005, 21:47
Местоположение: Stonehange

Мнениеот archangel_metatron » 24 Авг 2011, 04:41

Добър Вечер Уважаеми !
Въпреки не голямата ми активност през годините, даже да не кажа нулева активност ... magicgate e място което посещавам от самото му създаване..
В последните 2 или 3, признавам бях позабравил за съществуването му, но напоследък нещо ме накара наново да се заровя...
А що се отнася до това какво се случва с практиката..
Аз съм на мнение, че започваме да се занимаваме чисто от детски интерес, после поизоставяме или просто осмисляме какво сме научили, след кото вече живота ни е подхванал и сме порастнали, и магията пораства с нас.... Придобива една нова форма и визия, която тепърва започваме да изучаваме...
Магията и до ден днещен е с мен, и тя е част от мен, процес като дишането, храненето или съня..., и ще продължава до сетният ми дъх!
Инак магията ме заведе първо в света на недвижимите имоти, след това в модният свят, а в последната година и малко в САЩ... сега очаквам да видя на къде ще ме отведе наново :))))
Cogito ergo summe
Аватар
archangel_metatron
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 41
Регистриран на: 04 Апр 2007, 11:00

Мнениеот uvella » 24 Авг 2011, 06:54

Wizard написа:
...МАГИЯТА Е В НАС САМИТЕ ...

Не. НИЕ СМЕ магия. В началото - да, знаех, че магията е В мен и исках да я открия. Сега открих истина, своята истина - аз СЪМ магията.
Това, че не пиша тук ... ама чета. Когато има какво да кажа - казвам го.
Но всеки трябва сам да достигне себе си, да открие своята същност. Копи-пействане на ритуали не върши работа. Всичко започва от работа върху себе си и трае цял живот. В някой момент, както казваш, нещата започват "да стават" сами, с едно помисляне - просто ги оставям да се случат.

Wizard написа:
...Идват пишат, остават своя частица от себе си тук и продължават... Интересно ми е КАКВО правят тези хора, едновремешните потребители, приятели на МГ. ...
Къде според вас отиват хората с интерес към магията? Какво правите всички ВИЕ, които бяхте през годините тук в МГ?

Не вярвам някой да е "прекратил" развитието си. Такъв филм няма. За себе си - продължавам... Всяко различно нещо, всяка нова теория внася свежест, дообогатява усвоеното и ми сочи следващото, което да направя част от себе си... просто - празнувам живота.
Такива ми ти работи icon_angel
Хармония!
Аватар
uvella
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 71
Регистриран на: 03 Юни 2009, 06:46

Мнениеот Lord Voldemor » 25 Авг 2011, 01:08

Според мен този форум е изключително полезен сам по себе си-човек може да открие толкова обширна информация по ВСЯКАКВИ въпроси.Неизбежно,и плявата е доста,но в крайна сметка-Уизард,БРАВО-досега и за напред.
Преравял съм какви ли не сайтове за такава тематика-МГ просто си остава уникален за родината ни.Много пъти съм си помислял да пиша и из др. форуми но винаги съм се спирал,сякаш имам чувството,че един вид не си струва.
Най-ценното на сайта е съдържанието,което изразява качествено най-доброто от опита и познанията(че и хрумванията)на достатъчен брой практици.
В този ред на мисли ще заявя,че лично аз ВИНАГИ съм подхождал напълно отговорно относно всеки ред,който съм написъл тук.Самото ми участие във форума ме доведе до и н т е р е с н и кармични запознанства,както и спомогна за развитието ми като Адепт.Не заради инфото,а поради самото участие.Когато влизам във форума,това е сам по себе си ритуал,контакт,обмен.
Важно следствие от съществуването на форума е и предоставената ВЪЗМОЖНОСТ за тези,които наистина имат магически заложби да открият обширна информация,както и директни напътствия от опитни окултисти.Колцина се вслушват в мъдрите съвети-Силата винаги е пресявала способните.
Трябва да се отдаде и залужено внимание за търпеливата работа на модераторите,които НЕ СА длъжни да отговарят на всякакви въпроси...и въпреки това често го правят.Когато получаваш информация,трябва да имаш ясното съзнание какво се случва,а не просто да се възприема като даденост.
Изпитвам единствено искрено уважение към колектива на МГ,като под колектив включвам всички,които са имали и имат принос за разширяване съзнанието на достатъчна част от потребителите.
Вярвам,че сайтът има още много да предложи-а подобно на жив организъм е нужно да се претърпяват и очистващи периоди-за да може да се отвори ново творческо пространство.
ЕДНО
Аватар
Lord Voldemor
Модератор
 
Мнения: 417
Регистриран на: 28 Апр 2009, 22:42
Местоположение: Навсякъде където насоча мисълта си

Мнениеот veritas » 27 Авг 2011, 17:09

Wizard написа:
eXPerience написа:А колкото до последия ми въпрос - по-скоро касаеше хората посещавали форума в началото на създаването му, през 2004-2007.... Дали някой все пак продължи да се интересува и практикува магия...


Аз не съм спирал, но сега съм с нова регистрация icon_color
Dum spiro, spero
Аватар
veritas
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 76
Регистриран на: 04 Юли 2011, 11:04

Мнениеот Cath » 28 Авг 2011, 07:53

Мисля, че се присъединих към сайта именно някъде в периода 2004 година и честно казано, въпреки моментните спадове на интересни публикации и най-вече дискусии, считам, че това е един от най-добрите форуми за магия в България. Най-малкото защото тук, а не някъде другаде, има толкова много и разнообразна информация на тема окултизъм. Практикуващите и начинаещите знаят това, но повечето от тях само четат - дали защото това им е достатъчно, дали защото се страхуват да не би някой "по-опитен" да реагира остро на пост-а им или просто защото се притесняват да пишат.

Да, неизбежно е това, че едни ще идват, други ще си заминават, тук съм съгласна с Нем, живота води всички по различни пътища и всеки си има своя пътека, както беше казал Пеньо Пенев. Неизбежно е и това, че наистина в голяма част от случаите влечението към окултизма е само преходна характеристика на пубертета. Според мен обаче има и друго нещо - издаваната литература в България, както и насочеността на повечето публикации в интернет на тази тематика, водят средностатистическия окултист единствено и само към блудкави псевдо-духовни учения или към такива, които средностатистическия окултист смътно разбира, т.е. още не е достигнал тяхното ниво. Тук липсва всякаква информация (а дори и съвсем липсват) за практически групи, общности занимаващи се с окултизъм и пр. Причината за това е същата, причинила и ниската активност във форумите напоследък - българският окултист иска и се старае да се крие! Негова цел е не да учи, споделя и обсъжда, а най-вече да се крие от другите и да мистифицира занятията си. Докато този начин на мислене не се промени, не мисля че може да се говори за каквото и да е "обединяване" в тези среди.

Ето защо ако трябва да отговоря на въпроса къде отиват хората с интерес към магията, то отговорът би бил прозаичен - никъде, стоят си вкъщи, буквално и преносно. Разбира се, има и такива, които не подхождат така към нещата, но до колкото имам поглед, те са единици.

Какво правя аз? Опитвам се да излизам навън повече! :wink:
Evil is a point of view.
Аватар
Cath
Модератор
 
Мнения: 677
Регистриран на: 21 Яну 2006, 00:24
Местоположение: София

Мнениеот veritas » 28 Авг 2011, 11:38

...но повечето от тях само четат - дали защото това им е достатъчно, дали защото се страхуват да не би някой "по-опитен" да реагира остро на пост-а им или просто защото се притесняват да пишат...


Не че се страхуват, просто надменните и остри изказвания пречат на участието във форума активно, за това седят във вкъщи буквално и преносно, заради скритата агресия породено от няколко хора тук. Толкова ли е трудно да предразположиш даден човек към нещо, а вместо това да го "нападаш", дори и той да е некомпетентен по въпроса на дадената тема? Всеки би искал разбиране, тук трудно се получава. Това е за мен главен проблем на форума, няма работа в екип. Разбира се под работа в екип имам преносния смисъл на думата. Съдружие.

Включих се в този форум някъде през 2006-2007, не съм сигурен и от тогава нищо не се е променило. Това е най-успешния и запазен форум за окултизъм в България, но предпочитам да чета и да гледам от страни, вместо да пиша в теми, и да споря кой е по-прав, и кой е по-крив.


icon_color
Dum spiro, spero
Аватар
veritas
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 76
Регистриран на: 04 Юли 2011, 11:04

Мнениеот hamster » 28 Авг 2011, 15:46

Аз лично не съм виждал въпрос който е зададен адекватно и грамотно и да няма отговор
А доста от постовете ми трябва време да "разчета"
Ако някой не е достатъчно "грамотен" как да му отговориш кава "магия" да направи или коя книга да прочете като той не може да напише 5 реда на Български
Аватар
hamster
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 130
Регистриран на: 22 Сеп 2009, 15:53

Мнениеот Cath » 29 Авг 2011, 10:25

Съгласна съм с Хамстер, задавайте адекватно и грамотно въпросите си и никой няма да реагира остро на тях! :)

А и все пак, не ви ли се вижда малко абсурдно като хора занимаващи се с окултизъм да се притеснявате от това, че някой ще реагира остро на публикацията ви във форум? Въпроса е риторичен.

Ние потребителите сме тези, които променят форума, ето защо ако ние не пишем, няма как форумът да се промени!
Evil is a point of view.
Аватар
Cath
Модератор
 
Мнения: 677
Регистриран на: 21 Яну 2006, 00:24
Местоположение: София

Мнениеот Lord Voldemor » 29 Авг 2011, 22:54

Може би в основата на проблема относно задаваните във форума въпроси-както и менния-са заданени чисто неуважително.И то не към някого конкретно,а по-скоро въпроса на самото отношение,маниер.Ако ще пишеш нещо в такъв форум-въпрос или различна гледна точка-необходимо е да се спазват няколко елементарни ,,дреболии''.
Например съзнанието,че на такова място не се подхожда без поне представата,че се върши нещо сериозно.Следователно и поддържането на нормален,не просташки израз,един вид ей-тъй,все едно съм голям гъзар.Нещата тук са реални,и малка част от форумците си дават обективна преценка за това.С каквото отношение подхождаш към ЗНАНИЕТО,такива отговори и резултати ще получиш.
ЕДНО
Аватар
Lord Voldemor
Модератор
 
Мнения: 417
Регистриран на: 28 Апр 2009, 22:42
Местоположение: Навсякъде където насоча мисълта си

Мнениеот Arian Star » 14 Сеп 2011, 11:08

Уизард, ние не сме напуснали сайта, ние сме си тук! Аз лично може да не пиша, може да не се появявам често, но винаги го преглеждам за нови идеи и практики. Аз посещавам този сайт от 2007 г и той никога не ме е разоочаровал напълно. Мисля си, че съществуването му е нещо което не трябва да прекъсва и, че помага на всички нас които се интересуват и се занимават с окултизъм. Някои от нас, които бяхме тук и сме напуснали сме го направили, за да търсим своя път на духовно развитие и на практическо развитие в тази насока, която душите им ги водят. Но те със сигурност не са забравили от къде са намерили подкрепа и приятели. За това меджик гейт, ще си остане за мен единственият истински сайт за практическа насока на хора, които по един или друг начин са открили в себе си тези природни магически умения. Не сме изчезнали Уизи, тук сме си! Макар и да не се показваме явно ние следим развитието на сайта. Говоря и от мое име, и от името на хората които аз лично познавам от онова време! Така, че продължавай напред и не мисли за напускане хехе:)
Аватар
Arian Star
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 145
Регистриран на: 27 Юли 2005, 16:04
Местоположение: Burgas

Мнениеот Lord Voldemor » 16 Сеп 2011, 20:11

Уважаеми форумци,Уизард НЕ МОЖЕ да напусне...защото именно той е човека,довел до осъществяването на едно,смея да заявя,наистина значително Дело.Измеренията на въздействие тук са от много по-голям обсег,отколкото повечето хора си дават сметка.Именно затова и трябва да се открие-със съдействиято на всички форумци,които могат да дадат конкртени конструктивни идеи,как форумът да се направи още по-атрактивен и пълноценен по отношение на постваната информация.
ЕДНО
Аватар
Lord Voldemor
Модератор
 
Мнения: 417
Регистриран на: 28 Апр 2009, 22:42
Местоположение: Навсякъде където насоча мисълта си

Следваща

Назад към FaceWizardBook

cron
  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 5 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 5 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 21 Апр 2020, 01:19 е имало общо 540 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта