Силата на Магията

Това е личната страница на Wizard за връзка с Вас. Можете да задавате въпроси, както и да водим диалог на различни окултни теми или ако търсите отговори на магически ритуали.

Назад към FaceWizardBook

Мнениеот Wizard » 27 Дек 2011, 20:15

Силата на Магията. Какво всъщност се случва, когато усетите магията в себе си...

Всеки възприема по различен начин това чувство. За един е енергия, за други кундалини, за трети това е чувството на притеглянето от естествените обекти в природата. Изобщо всеки сам за себе си намира обяснение за това...
За мен лично - това е Силата, енергията на Магия. Освен че го усещам това тялом, то съм предизвиквал и физически промени в природата (не против волята и разбира се :wink: ), просто защото ТАЗИ енергия е наистина изкл. силна и дори физическите промени в природата са напълно възможни.

Ето какво спомената нашият МГ приятел Air:
Air написа:Усещам негативна енергия която пронизва тялото ми хоризонтално от слънчевата чакра до гръбнака... оттам рамената ми изпитват абсолютно безсилие, а останалото тяло- страх...усещам също така някаква самота, някаква тъга...незнам точно как да го опиша. Имам чуството че някак си се е прекъснала връзката между мен и висшият ми Аз, но незнам дали някой може да е направил това умишлено, дали аз сам съм виновен за това, какво точно не е наред и как да се оправя. По принцип не правя никакви магии, само медитирам от време навреме. Това състояние бавно унищожава целия ми свят, ден след ден, а единственото което мога да правя е да гледам как всичко се разпада, защото вътрешно съм абсолютно безпомощен...Иде ми да легна и да спя.100% съм сигурен, че състоянието ми не е породено от обикновена депресия..Просто го чуствам, но незнам какво да направя. Моля ви най-дълбоко, ако има някой който може да ми помогне по някакъв начин, ще съм му наистина наистина наистина благодарен.


ПРИ ВСИЧКИ ВАС, които наистина притежавате дарбата на Мага (или в това, което вярвате, че сте), то изпитанията, които Air изпитва в настоящи момент, би трябвало да са релевантни и за вас... в минал, настоящ или бъдещ момент от вашето житейско равитие.
Знам, че съм го казвал и на други места, но ако Магията Ви е избрала веднъж, то вече НЕ МОЖЕТЕ да си позволите лукса да я "изоставите"... А как ще ви напомня магията за себе си... Ами с примери от живота, които ни се случват на всеки от нас - неприятности в работата, проблеми в семейството, трудности за осъщестяване на определени цели, невъзможност да свършим и най-лесните задачи, които преди сме правили с лекота... А това е само една малка част от "проблемите", "неприятностите", които биха ви се случвали.

Енергията би трябвало да я усещате като нежна, гореща топлина, преминаваща по цялото ви тяло. Лично аз я преизвиквам моментално. Само е достатъчно да започна да мисля за нея и Магията (енергията), започва да се надига... Не знам как тава би прозвучало на хора, които и хабер си нямат от това, за което говоря, но така или иначе, НА СТРАНИЧНИ ХОРА, мястото им не е тук на страниците на фори сайт.

Сещам се за разни комици, които усмиват Магията и маговете като цяло (вместо да се фокусират само върху определен шарлатанин), то ако в такъв момент са пред мен или дори ги гледам на запис по ТВ и не съм в настроение за шеги... Определено с енергията на магията, можете да постигате неща, които за други са просто далеч, далеч от техните разбирания и способности.
The World is mine!
Аватар
Wizard
Администратор
 
Мнения: 1263
Регистриран на: 09 Юни 2005, 21:47
Местоположение: Stonehange

Мнениеот Lord Voldemor » 28 Дек 2011, 17:48

Преминеш ли веднъж през акт на Посвещение,връщане назад не само че няма,а и е трудно в предид факта,че резултатът от Посвещението води до незабавно разширение на съзнанието.Животът вече е придобил друг смисъл до степен,че връщане назад просто не съществува.Ако ли все пак по някаква странна причина човек се опита да се откаже от това Божествено Докасване,то резултатът би бил просто обричане на жалко съществуване.Не можеш да откажеш такъв жест.В тази връзка,твърдо вярвам,че хората развиващи могъщи окултни сили се раждат именно за това-такава е съдбата.
Аз различавам обаче два вида магия-диалектична магия(Матрицата) и Божествена магия,чийто извор е директно черпене от Първоизточника на ВСИЧКО.
Диалектичната магия може да ти осигури абсолютно всичко в диалектичният свят.Тя обаче няма достъп до Висшите Измерения,които не могат да бъдат описани с никое изразно средство,и поместени в никоя система или вярване.Това е Присъствие,което прониква всички вселени,и ти можеш да почувстваш чрез това себе си като всички вселени.
Всичко останало има за първоначална база Природната или диалектична магия.Това не я прави ,,лоша'' или низша,защото усвояването законите на боравене с диалектиката е предходната крачка към това Присъствие.
Всички почитани пантеони и пр. са нищо друго,освен локални по обхвата си(християнството за християните и т.н)високи егрегори,които пренасочват енергията Ви като си вземат своята комисионна.Това трябва да бъде ясно разбрано.Има Един Бог,и ТОЙ НЯМА ИМЕ.Бог е това,което включва абсолютно всичко останало в себе си,така че не е редно да се почитат други богове,като БОГОВЕ.Като висши същности,няма лошо,хубаво е да удаважаваш традициите и т.н,но да е ясна разликата му почитането,и обожествяването.
Като пример веднага давам една от диктовките на Татяна Микушина,в която ,,Господ'' Майтрея ни призовава,ако искаме да преминем през обучението му,да се откажем от свободната си воля.В прав текст.Е,ако хомо сапиенс притежава възможността за висша добродетел,произтичаща от самия него,то това е правото на свободна воля.
Логично е,ако висок егрегор иска да те постави под свой контрол,първо да изиска отказването ти от свободната ти воля,т.е от възможността да я развиеш чрез собствени сили.А собствените сили са неограничени поради дарът на вътреживеещият дух.Да се окажеш от безграничното в полза на една прашинка-не изглежда оправдано.
Все пак,тези високи егрегори имат своята полезна дейност,като провокират човешката нервна система с различни инволтации,които постепено да доведат съзнанието на индивида до степен,когато той наистина става индивид.
Уизард,тия дето се бъзикат с Магията-надали им е ясно какво си причинавят.
ЕДНО
Аватар
Lord Voldemor
Модератор
 
Мнения: 417
Регистриран на: 28 Апр 2009, 22:42
Местоположение: Навсякъде където насоча мисълта си

Мнениеот Air » 03 Яну 2012, 13:33

ПРИ ВСИЧКИ ВАС, които наистина притежавате дарбата на Мага (или в това, което вярвате, че сте), то изпитанията, които Air изпитва в настоящи момент, би трябвало да са релевантни и за вас... в минал, настоящ или бъдещ момент от вашето житейско равитие.
Знам, че съм го казвал и на други места, но ако Магията Ви е избрала веднъж, то вече НЕ МОЖЕТЕ да си позволите лукса да я "изоставите"


Това ме връща няколко години назад. Бях абсолютно неориентиран, предполагам поради точно обратното на това, което ми се случва сега. В момента завършвам. Преди да започна да уча, животът ми беше обърнат към магията толкова много, че не обръщах внимание на обикновените неща. Когато реших, че ще уча, си дадох обещанието да навляза в "света на хората", както аз го наричам, за идващите 4 години, защото знаех, че след това ще трябва да се оправям сам, и това би ми било от огромна полза. След този период, трябва да се върна обратно в моя свят. Или, казано по друг начин - от Земята обратно към Въздуха.


...резултатът от Посвещението води до незабавно разширение на съзнанието.Животът вече е придобил друг смисъл до степен,че връщане назад просто не съществува.Ако ли все пак по някаква странна причина човек се опита да се откаже от това Божествено Докасване,то резултатът би бил просто обричане на жалко съществуване.


Може би това е, което всъщност направих. Защото само докато четях вашите мнения, нещата отново се промениха, и аз вече знам, че винаги съм знаел това, което чувствам сега. Канализирането на това чуство, е най-важното нещо за мен, когато става въпрос за изкуство. Преди две години то изчезна. Най вероятно през този период съм прекалил с "приземяването". Това прекаляване се случва за втори път, първия път беше с въздуха.Но за разлика от тук, там се чуствах добре.Точно тук е била и моята грешка, когато съм смятал, че Земята сама по себе си е единствено прагматичността, ежедневието, и нещата които можеш да пипнеш. Това сега мога да тълкувам като едно отказване от Магията, което още тогава усещах на подсъзнателно ниво, че не е правилно. Но на съзнателно ниво нещата изглеждаха по-скоро като едно откъсване от уюта на вече познатото, ново начало което винаги е трудно. Научих много неща за тези 4 години. Не само да рисувам, ами и да мога да общувам на нормалното "ежедневно" ниво. Странно е колко прозаично изглеждат хората понякога, и всъщност се оказа, че нещата от които ме е било страх, са просто една заблуда. Знам също така точно какво е Земята. Успях да я приобщя към характера си. Сега остава да комбинирам нещата...Вече усещам магията която тече през мен...Благодаря ви за пореден път! :)
Аватар
Air
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 120
Регистриран на: 28 Фев 2006, 20:21


Назад към FaceWizardBook

  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 2 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 2 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 21 Апр 2020, 01:19 е имало общо 540 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта