Скрита Секция в MagicGateBg

Това е личната страница на Wizard за връзка с Вас. Можете да задавате въпроси, както и да водим диалог на различни окултни теми или ако търсите отговори на магически ритуали.

Мнениеот Mixael » 20 Мар 2012, 00:58

Много добра идея е да спираме с приказките. Ако има готовност може да пускаме в действие скритата секция. Преброих 7 души който сме писали тук, може и да греша, бройката не ме засяга...а това да направим откриване и да започнем с практиката. Ако няма готовност да изчакаме до края на месеца.
921
Аватар
Mixael
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 148
Регистриран на: 23 Дек 2004, 00:31

Мнениеот Lord Voldemor » 20 Мар 2012, 09:13

Аз съм готов-да видим с какво да започнем,обаче?
Дадената от Немезиус идея лично на мен ми допада-ако има други предложения,да се изкажат.Колкото по-скоро започнем обаче,толкоз по-добре.
Както и по въпроса за училището-който иска да води ,,занятия''-да видим кои сме,и да се направи някакво разпределение по сфери,или как точно да протичат нещата...
ЕДНО
Аватар
Lord Voldemor
Модератор
 
Мнения: 417
Регистриран на: 28 Апр 2009, 22:42
Местоположение: Навсякъде където насоча мисълта си

Мнениеот degagement » 20 Мар 2012, 10:46

StellaMorgana написа:Не това, че ще се толерира липсата на работа на ниво начинаещ. Аз и себе си определям като начинаещ, но имам мъничко опит със сънища, излизане извън тялото и магия със свещи. А има хора, които нямат никаква идея, но имат желание да практикуват.


Със сигурност това е нещо, с което лесно можем да се съобразим.

От къде да започнеш го има писано навсякъде, но липсва личният опит в тези неща. Едно е да прочетеш какво би трябвало да правиш, но за съвсем друга приказка иде реч, когато го опиташ на практика. Изникват десетки въпроси.

Помня ясно как когато за първи път опитах да отворя вихър подлудих трима души с въпроси часове наред. Нищичко не ми беше ясно. Изобщо не знаех от къде да започна, кое след кое да правя, как да произнасям думите, колко силно, има ли значение дали на глас или може и наум, дали само на едно издишване се казва думата или има друг начин, какво да правя с ръцете си, когато не пише къде да соча.... пълна трагедия, стотици бяха, тъй като до момента не бях опитвала друго освен концентрации. Помня и че ме беше страх. Трябваше ми време, опитвах ги едно по едно нещата, изчаках известно време преди да опитам да направя ритуал или каквото и да било, което цели промяна на реалността ми. А сега Лилит ми е любимка icon_angel
Ако не искаш да правиш ритуали, никой няма да те кара на сила. Има вещерски методи с наричане на предмети и заклинания, които не те карат да призоваваш същности в теб или извън теб. Знам за един тибетски метод, който те развиват не по-малко от ритуалите и където се набляга над работа с чакрите и осъзнаване на ежедневието.

За себе си мога да гарантирам едно: Все още добре помня от къде съм започнала.
Подлудявах 5-6 души с глупави въпроси, беше ме страх, нищо не ми беше ясно. Всички започваме по този начин.

Е, това поне е налице - в темата в момента пишем няколко души, дето сме ги опитвали тези неща на гърба си.

Но винаги го има момента, че ако ти дам подробни обяснения за 10 минути концентрация - проблеми с очите, с гърба, с преглъщането, с разсейването - около двайсетина такива, а после те мързи два дена да си седнеш на задника да опиташ, значи проблема не е в това, че изискват много от теб, а в това, че на теб ти е любопитна магията, но това не е твоя път.
С това никой не може да ти помогне. Опитвала съм десетки пъти да обяснявам или да убеждавам. Или сам го искаш, или никой не може да те накара да се развиваш.

Ако човек иска да практикува, то практическите детайли има кой да ги обясни. Ако друг не го направи, то мога да обещая, че ако в момента съм заета, то максимум до ден-два ще обясня каквото знам подробно.
Имам десетки страници с обяснения, които съм запазила от други проекти (инфото е мое), където сме започвали от нулата или сме работили над тези неща. Може като за начало да добавя в секцията за начинаещи тази информация. Така доста от нещата няма да са неясни.
Аватар
degagement
Модератор
 
Мнения: 541
Регистриран на: 08 Май 2007, 20:00

Мнениеот degagement » 20 Мар 2012, 11:00

И аз съм готова да започна, но Уизард само може да даде начална дата.
Вече предложих да е пети април, но Уизард не каза какво мисли...

Имайте предвид, че ще ми трябват няколко дена да структурирам секциите и да кача и редактирам инфото, което имам за "училище"-то.
Нещата е добре да са подредени и структурирани, за да избегнем манджата с грозде.
Аватар
degagement
Модератор
 
Мнения: 541
Регистриран на: 08 Май 2007, 20:00

Мнениеот Lord Njarlathotep » 20 Мар 2012, 18:48

Аз имам също едно две предложениея.. вътрешна енергия...
Начини на засилването й... и прочие.. (не филмарските западни.. говорим за части от тай-чи... кунг-фу... и прочие...
В последствие... и разяснение за прилагането й... (не че, ще е лесно, и бързо... )
Изображение
Аватар
Lord Njarlathotep
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 410
Регистриран на: 19 Юни 2008, 14:36
Местоположение: Р’ЛЙЕХ

Мнениеот degagement » 21 Мар 2012, 23:00

Пуснал си муха с 2-3 думи, но реално не си казал нищо... правиш се на тайнствения мастер, който знае много, ноооооо е тайна! да не би ако каже няколко думи повече да проличи, че май си няма и най-бегла представа за какво пише.
Това е, което виждам в поста ти.

Ако искаш интерес към идеята ти, няма да е зле да я обясниш, за да може човек да прецени дали би работил по нея, а не да реши, че просто си чешеш езика по навик.

А и предложенията за първа практика са за проекти, които да траят 2-3 седмици. Дългосрочните проекти остават за постоянната затворена секция, където първо човек трябва да си заслужи достъпа. Ако имаш да предложиш добра идея, която да не трае 6 години - ще е интересно да я видим.

Явно темата стана супер дълга и тежка за изчитане. Няма да е зле да систематизирам малко инфото, за да се четат последните постове и да не се налага да се четат три страници.
Аватар
degagement
Модератор
 
Мнения: 541
Регистриран на: 08 Май 2007, 20:00

Мнениеот Lord Njarlathotep » 22 Мар 2012, 02:18

Слънце, съжелявам ако това те разочарова... но познанието трябва да се заслужи.. защото то е сила...
Скъсал съм си з@дника от експерименти и опити.. успешни и неуспешни.. някои дори с неприятни последствия...
За да стигна до определена точка...
И в последствие, според теб... трябва да разхвърлям всичко което съм научил... в главата на всеки произволен читател.. тук или в други сайтове..
Ами ако това попадне в ръцете на някой който не ми допада?
Изображение
Аватар
Lord Njarlathotep
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 410
Регистриран на: 19 Юни 2008, 14:36
Местоположение: Р’ЛЙЕХ

Мнениеот degagement » 22 Мар 2012, 12:17

В такъв случай приемам, че нямаш предложение за практика, а просто ти се писателства/флуди.

Остават:
1. Пролетно почистване на Немезиус, което още двама души подкрепяме
2. Сънища, което Стела Моргана подкрепя, но предполагам ако не е с цел да направим среща на сън, ще отнеме много време.

Друг даде предложение?
За сега предложението на Немезиус има превес.
Аватар
degagement
Модератор
 
Мнения: 541
Регистриран на: 08 Май 2007, 20:00

Мнениеот degagement » 22 Мар 2012, 16:14

Нярлатхотеп, извинявам се за предните си два поста. Проявих лично отношение. А когато се стартира скритата секция, това ще е абсолютно недопустимо.
Ако практикуваш, ще си добре дошъл в секцията, ако съвета реши да те приеме.
Двата поста звучат различно, тъй като се поддадох на навика си да се заяждам.
Ще се постарая да не повтарям тази грешка повече нито с теб, нито с друг.
Аватар
degagement
Модератор
 
Мнения: 541
Регистриран на: 08 Май 2007, 20:00

Мнениеот MaurDragon » 22 Мар 2012, 21:24

Определено ми хванахте интереса. Създаването на затворена секция действително ми се струва нужно. Браво!
Освен това... предлагам помощ в гадателските методи, ако някой прояви интерес ;) И ще се радвам да чета практическия опит на колегите от другите сфери.
Witch is magic
Аватар
MaurDragon
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 45
Регистриран на: 08 Дек 2010, 10:47

Мнениеот StellaMorgana » 23 Мар 2012, 05:46

И аз харесвам предложението на Nemezius. Сънищата може да ги оставим за по - нататък.
Life is a journey!
Аватар
StellaMorgana
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 142
Регистриран на: 17 Дек 2009, 18:13

Мнениеот Mixael » 23 Мар 2012, 19:40

Много добре, сформираме добър екип. Принципно ако практиките не си пречат като парадигма може да се работят успоредно. Сънищата могат да се комбинира със всичко. В сън може да се прави всичко. Смятам че най-добре е когато се отвори скритата секция тогава да започваме с предложенията. Защото темата е за скрита секция , а не за предложения какво да се прави в скритата секция. Там може всеки да се разгърне свободно. Имам интерес към гадаенето, сигурен съм че не само аз го имам.
921
Аватар
Mixael
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 148
Регистриран на: 23 Дек 2004, 00:31

Мнениеот Lord Njarlathotep » 23 Мар 2012, 20:34

Oк... още нещо което може да ви е интересно...
Използване на таро.. за да се влияе на събитие от бъдещето...
1ва стъпка.. използването на една карта.. за да се промени ходът на някакво събити от близкото бъдеще...
Изображение
Аватар
Lord Njarlathotep
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 410
Регистриран на: 19 Юни 2008, 14:36
Местоположение: Р’ЛЙЕХ

Мнениеот Wizard » 23 Мар 2012, 23:50

Намесвам се само, за да направя едно-две уточнения. Скритата секция ще стартира на 5-ти Април официално! Може да сме готови и преди това, но съм сигурен, че ще има неща за доуточняване и неща, които да трябва се напишат прегледно.

По отношение на конфиденциалността - по-добре е, както и Mixael забеляза, да се коментират темите за работа и магическите похвати в Скритата част, за да може тези, които ще участват там, свободно и БЕЗ притеснение да обясняват идеите си и магическите си похвати.

За сега ще започна с направата на Скритата секция. А докато това стане факт ще трябва някой от вас да отсее най-ценното от това, което се е казало от нас до момента, за да го включим след това в скритата част. Говоря за информация като - правила за членство, правила за ползване от членовете на тази част от форума, начини на работа и оценка на постигнатите резултати, ако изобщо ще се оценяват резултатите от даден магически ритуал...

След като направя скритата част, ще ви дам достъп до нея, но времено няма да може да се пише там. Ще трябва да обсъдим тук нещата, преди да сме стартирали проекта.
The World is mine!
Аватар
Wizard
Администратор
 
Мнения: 1263
Регистриран на: 09 Юни 2005, 21:47
Местоположение: Stonehange

Мнениеот Mixael » 24 Мар 2012, 11:24

Идеята ми за структуриране е следната:
Секция "Училище"
Всеки потребител може да кандидатства, като изкаже мотивацията си, предишен опит не е задължителен.
В секция училище ще има практикуми който не го обвързват със секция 'Ядро".
В секция "Училище" всеки може да кандидатства за секция "Ядро" след като е преминал началното обучение.
В секция "Училище" всеки може да пише от лична гледна точка за дадена практика, като ще им бъде помагано от потребители с по-дълъг стаж на практически опит, като не им налагат строга последователност и шаблон на развитие.
В секция "Училище" началното обучение може да продължи шест месеца, или според индивидуалния напредък на потребителя.
Схемата на обучение:
-Пози за медитация- практика
-Видове медитация- практика
-Дишане-практика
-Концентрация -практика
-Гадаене-практика
-Направа на лични инструменти, необходими за ритуална практика.
-Работа с елементите-практика
-Изработка на талисмани, амулети, сигили и практическото им приложение
-Видове трансови състояния- практика
-Промяна на навиците-практика
-Инвокация и евокация- практика
-Кинези практика
Според мен това е основното обучение за кандидатите, като е препоръчително схемата да се обогати.

Секция "Ядро".
Затворена секция за потребители с по-голям опит в практиката. '"Един за всички и всички за един".
Ще се разработват ритуали на базата на изминал опит. Ще се цели проявление на общото намерение. Ще се практикуват ритуали от всички парадигми, няма ограничение. Общото намерение ще се съгласува с потребителите в "Ядрото'.
Обща схема на първоначално изграждане:
Изграждане структурата на Ядрото и нейното зареждане-практика
Получаване на информация от Ядрото-практика
Натрупване на по-голяма лична сила-практика
Работа със сънища и сталкинг- практика
Практически занимания с ритуали и тяхното проявление в реала.
Взаимодействия -практика
Холограмен и торсионен принцип

Когато има достатъчно индивиди който да поддържат съзнанието на някаква реалност (Ядрото), тя функционира плавно и надеждно. Когато това поле достигне критична маса се получава резонанс. Достигне ли този праг, системата на мислене или вяра започва сама да генерира енергия.
Това мие идеята за Ядрото, на този принцип ще получаваме информация и проявления като се отнася за всяка парадигма.

Съвет.
Всички потребители който са в секция "Ядро". Съвета не може да бъде съставен по-малко от трима.
Не активните за повече от два месеца ще бъдат отстранявани от съвета, като на тяхно място няма да се назначават нови. Отстранените не могат да кандидатстват за съвета, освен ако съвета не им предложи.
Първоначалния съвет ще е от всички потребители в ядрото, като всеки следващ кандидат в ядрото не е задължително да е в съвета, освен ако съвета не го приеме, с оглед на проявената му активност.
Съвета запазва правото си да изключва потребители в секция "Училище" и 'Ядро" който са не активни.

Наблюдаващия:
Всеки активен член на ядрото, като може да не е в съвета.

Задължения:
Да наблюдава работата в секция "Училище" и "Ядро" като изказва градивна критика. Не практикуването или мнения по личен адрес който саботират работата и развитието на членове, ще се докладва на съвета.
Службата на наблюдаващия ще е на ротационен принцип по една седмица или по един месец.


Това ми е представата която не е категорична строго определена.
921
Аватар
Mixael
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 148
Регистриран на: 23 Дек 2004, 00:31

Мнениеот Irnik » 24 Мар 2012, 20:34

Адмирации към degagement за чудесната инициатива и към всички които се включват в осъществяването й. icon_eusa_clap
Истинскиятврагевътревтеб.
Аватар
Irnik
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 19
Регистриран на: 27 Авг 2008, 14:19
Местоположение: Lovech,Veliko Turnovo, Sofia

Мнениеот Wizard » 27 Мар 2012, 16:04

Вече са създадени секциите. Те ще се помещават най-отдолу във форума, за да се запази първоначалната структура на форма.

ЗА СЕГА имат достъп само degagement и Mixael. Останалите, които ще се приемат, ще получат достъп, когато скрития форум е готов.
Нека degagement и Mixael се заемат с написването на правилата за ползване на форума, както и с това да се публикуват начални теми или магически текстове, които смятате, че ще бъдат полезни.
Ако имате въпроси към мен, то е по-добре да преминем на лични бележки.

А за останалите потребители - продължаваме коментарите по създаването на Скрития форум тук в тази тема. Много вероятно е ТУК имено да се определят кои бъдещи потребители на скрития форум ще могат да участват в него.
The World is mine!
Аватар
Wizard
Администратор
 
Мнения: 1263
Регистриран на: 09 Юни 2005, 21:47
Местоположение: Stonehange

Мнениеот StellaMorgana » 28 Мар 2012, 05:48

Така направеното предложение за училището ми се струва добре структурирано. Бих искала аз да съм първата, която ще премине обучението. degagement, Mixael, ще чакам с нетърпение написването на правилата и началните практики. Мисля, че бих могла да бъда от помощ при практиката за дишане.
Моля да бъда включена в секция "Училище". Между другото, ще отсъствам между 5ти и 9ти април, възможно е да нямам достъп до интернет през това време, моля не мисляте, че съм несериозна или нещо такова. Много бих искала да помагам с каквото мога и да премина през курс на обучение. В последствие може да се намери нещо, с което бих била полезна на останалите.
Life is a journey!
Аватар
StellaMorgana
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 142
Регистриран на: 17 Дек 2009, 18:13

Мнениеот degagement » 06 Апр 2012, 20:57

За да можете да пратите запитване да получите достъп до Маджик мастърс секцията е необходимо да сте участвали поне в три отворени практики, след което можете да пишете лична бележка на модераторите на секцията, които да преценят дали да ви предоставят поискания достъп.

Отворените практики ще бъдат достъпни за всеки заявил желание за участие.
Добре е да се уточни, че това ще са изцяло практически проекти, където ще имаме обща тема на работа и ще описваме направеното по нея.

Първата отворена практика ще бъде на тема "Пролетно почистване", по идея на Немезиус:
Идея за начална практика: "Пролетно прочистване". Пролет е, всички прочистваме домовете си, но защо да не прочистим също така себе си и околното пространство и на енергийно ниво?! Също така може да е и добро начало за разучаване на техники за енергийно прочистване в комбинация с медитация и визуализация.


Процедираме горе-долу така:
- 2 дни да си извадим инфо и да си оформим пъвоначална идея, като обсъждаме кой какво има намерение да прави и в каква система. Целта е да споделим идеите си, за да видим дали няма да намерим нещо интересно от другите участващи, което да опитаме и ние.
- 2 дни да опишем какви точно практики ще прилагаме
- 2-3 дни за изпълнение и описание на резултатите - какво сме направили, как сме го направили, какво сме усетили, забелязали ли сме промени около себе си тези дни и т.н.
- 2 дни да може всеки да си копира събраното инфо, след което инфото се архивира.

До момента пиша себе си желаещ, както и Немезиус, който попада в правилото дал идеята за практиката, т.е. - участва в нея.
Който желае да се включи в тази практика, да ми пише на лична в следващите 3 дни. На 10ти започваме.

Естествено, онова, което правим по някоя отворена практика, ще се чете само от участвалите в нея.
Аватар
degagement
Модератор
 
Мнения: 541
Регистриран на: 08 Май 2007, 20:00

Мнениеот Wizard » 10 Апр 2012, 10:11

Скритата ни секция вече заработи и ако проявявате интерес, то следва да се обърнете с молба за прием до модераторите:
* съответно за Училище за магове това са - Lord Voldemor и degagement
* за прием в Маджик мастърс - degagement и Mixael

Желая на всички ви успешни занимания и се забавлявлявайте когато практикувате Магия, защото това е ключът за успеха ви.
The World is mine!
Аватар
Wizard
Администратор
 
Мнения: 1263
Регистриран на: 09 Юни 2005, 21:47
Местоположение: Stonehange

ПредишнаСледваща

Назад към FaceWizardBook

cron
  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 3 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 3 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 21 Апр 2020, 01:19 е имало общо 540 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта