Една руническа комбинация

Темата сама подсказва за себе си за какво ще иде реч. Силата на Руните, тайната на Один, това е което ще намерите в тази част на Форума.

Модератор: EliKarim

Мнениеот AryanSun » 07 Апр 2006, 23:55

От известно време насам всяка вечер правя енохови церемо
нии по отваряне на етирите,процедура,която някои наричат
"апокалиптична работа".В 25тият етир на име UTI видях Рагна
рьок във всичките му подробности-нордическият Апокалипсис.

Интересното беше,че видях над картината(в кристалното кълбо)
един рунически надпис:

ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Още се колебая дали втората руна Изображение не беше
всъщност Изображение

Какво ви говори това?Дали не е някакъв рунически ключ към
апокалипсиса(Рагнарьок)?
Аватар
AryanSun
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 925
Регистриран на: 10 Юни 2005, 16:50

Мнениеот AZA » 08 Апр 2006, 07:17

Доста възможно ако втората е била Турисаз и при положение , че първтаа е била Иса ... потърси некъде из форума имаше сайт със доста добри тълкования на руните.
В момента не мога да се сета за най кратките тълкувания на последните две руни за да ги вържа с предните .. а и записките ми са в нас :)
Само искам да те предупредя да внимаваш при визуализиране и зареждане на комбиняцията Иса , Турисаз ... с още някой подхранващи ( подпалващи ) руни .. като кеназ.
Успех.
КраяТ Е СамО ЕднО НовО НачалО
Аватар
AZA
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 258
Регистриран на: 10 Фев 2005, 00:40
Местоположение: Plovdiv

Мнениеот WandaBlenda » 08 Апр 2006, 15:36

Структурата на рунетейна е следната:

Руна1
Направление за областа на действие на заклинанието.
Руна2
База или метод за действие на заклинанието
Руна3
Необходимия резултат за дейсвие на заклинанието

Четвърта руна се слага с цел завързване,заключване на крайния резултат.

В случая имаме:

1Иисаа
Пречиства от грехове и от действието в лоша ситуация.Управлява силите на инерцията ентропията."Замразява ситуацията" във вида в който е.Обединява Основното в балансирана система.Сила за контрол.
Прави ситуацията статична.

2.Да приемем че е Ууньо.
Спечелване на превъзходство.Успешно преминаване през изпитания.Използва се за уцелване на подходящия момент за получаване на резултата при заклинания.Ако искате заклинанието да работи в определено време ,това е руната за контрол над това кога да се пусне в действие енергията на заклинанието.
Споява руните за определена цел.

2-втори вариант-Турисеус
Използва се за атака при изпитание.Особенно подходяща за извикване на по-голям страх у хора които вече са изплашени.В листа на Один от осемнайсет руни-шестата обръща заклинанията на противника срещу него. Управлява космическите сили на защита.Въздействието на Турисаз е способно да насочи енергията по ефективен начин.Използва се когато обстоятелствата излизат от контрол.

3.Айуауз
Защита от пагубни сили.Тази руна може да бъде използвана с други руни за да държи магията на вси4ките в разумни граници.Тя оформя нещо като механизъм с обратна връзка в рунната магия.

4.Отейла
Концентрация върху общи интереси.Съхраняване на божествените сила и знание.Защита на притежания.

Дотук ако следваме подредбата на руните и тълкуването им това заклинание е по скоро защитен печат против отключване на Рагнарьок.А много вероятно е 2рата руна в заклинанието да съдържа едновременно и двете които си видял.Като Турисеус се активизира по силно в случай на атака на печата.Това не беше ми хрумвало като вариант да използвам 2 руни-насложени една върху друга.Добра идея.
Аватар
WandaBlenda
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 299
Регистриран на: 28 Ное 2005, 07:49

Мнениеот AZA » 08 Апр 2006, 18:14

Уанда , мерси за тълкуванието ... наистина така както го представяш има смисъл, наслагването и създаването на комбинативни руни и е стара тактика , но въпроса е да знаеш , руна с руна какво ще направят ... т.е. ме сам,о тълкуванията на двете руни , а и тяхните онщи" черти" ако мога така да се изразя.
Относно това дали е защитен печат , който при нападение върху самия него задейства туризас ... а не мислиш ли , че може да е малко по различно ... т.е. Ууньо да е за задаване на точното време, когато ще се отключи силата на Турисаз ... т.е. точното време , когато ще настъпи самият Рагнарок и чрез тази комбинация, едва ли не да се програмира от този който е достигнал до нея , времето когато да настъпи. Все пак доста хора смятат Турисаз за неопрвляема руна (хаос ?! ) ...
КраяТ Е СамО ЕднО НовО НачалО
Аватар
AZA
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 258
Регистриран на: 10 Фев 2005, 00:40
Местоположение: Plovdiv

Мнениеот Bloody Alibis » 08 Апр 2006, 18:19

AryanSun
nqma da otklu4va6 nikakav apokalipsis naliiiiiiiiiiiii???????po4vam da se pla6a kato vi 4eta postovete...:((( uff...pak po4nah da floodq
Аватар
Bloody Alibis
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 234
Регистриран на: 06 Ное 2005, 11:33
Местоположение: Sofia

Мнениеот WandaBlenda » 08 Апр 2006, 19:37

Хммм? АZA незнам.По скоро Ууньо е като фиксатор за време-момент.Фиксира момента на атаката и отключва Турисеус.Въпреки всичко ми се струва че отключването не може да е толкова лесно.Нито че апокалипсиса като събитие ще се случи.Аз предпочитам да мисля малко по квантово(ако може така да се наре4е :mrgreen: )Вариантите на времето и световете в които се случва са безбройни.
Що се отнася до Турисеус като евивалент на Хаоса.С какво би могъл да заключиш Хаоса освен пак с Хаос?
Аватар
WandaBlenda
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 299
Регистриран на: 28 Ное 2005, 07:49

Мнениеот AryanSun » 08 Апр 2006, 19:53

Уанда,апокалипсисът си тече в момента-на друго ниво на същест
вуването е и всички същества във Вселената участват в него.
Той е около нас и във нас.Тук много хора се оплакват от депре
сивни състояния-какво мислите,че е това?Нещо,което става много
дълбоко и е трудно да бъде осъзнато.


Мислих да публикувам и останалите моинаблюдения в етирите,моят The Vision and the Voice,така да се каже.Ще видя кога и как,много
писане ще падне.

Но да,ти си по-скоро права,че тази руническа комбинация е
един вид защита-не да не се случи въобще,а да останеш
незасегнат-поне доколкото е възможно от това,което се случва.
Т.е.заключв/отключва Рагнарьок на индивидуално ниво.

Турисаз-това в превод означава Великан.Валхала е бил разру
шен от Великани-Хримтурзи.При това положение-Иса пред
Турисаз няма ли да значи замразяване на силите на хримтурзите?
Следващата пак е защитна,а Одала/Отал може да се тълкува
като опит да отхвърлиш старото(и да посрещнеш новото).


А колкото до Вунньо или Вунна(някои така я наричат),според
някои символизира самия Один.Това не измества ли равнове
сието по посока на Один(ако се залепи на "гърба" на Турисаз)?

Интересно ми е коя беше руната на Локи?Знае ли я някой?
Аватар
AryanSun
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 925
Регистриран на: 10 Юни 2005, 16:50

Мнениеот AZA » 08 Апр 2006, 22:33

Ариец ... е тука ме затапи и след малко ровене : http://corrystuart.com/runesignals.html ... само тва намерих
КраяТ Е СамО ЕднО НовО НачалО
Аватар
AZA
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 258
Регистриран на: 10 Фев 2005, 00:40
Местоположение: Plovdiv

Мнениеот WandaBlenda » 09 Апр 2006, 07:01

Ариец ясно е 4е това което написах е просто едно тълкуване на заклинанието.Не твърдя нищо категорично във връзка с апокалипсиса.Дали се слу4ва ве4е е въпрос на гледна точка.За мен света такъв какъвто е в момента си е 4исто ОК :mrgreen: Аз си го харесвам.Ама това съм само аз нали?За теб може да е друго,за трети трето.Със сигурно за някое детенце в Бангладеш апокалипсиса си те4е със страшна сила.Като споменах квантовото мислене имах предвид конкретно нашия свят и нашето ниво и това 4е на други нива нещата вероятно са разли4ни.Но тъй като вси4ко е взаимосвързано естествено е ако апокалипсиса се слу4ва на някое ниво това да има отражение в другите.

п.п.Относно конкретното произнасяне на руните има варианти много.При Кенет Медоуз например Ууньо е Уин-я, Иисаа е Ийс, Турисеус е Търс а Отейла е Оуд-ол.Аз се придържам към английската транскрипция която не е задължително вярна.Пак въпрос на ли4ен избор.
Аватар
WandaBlenda
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 299
Регистриран на: 28 Ное 2005, 07:49

Мнениеот WandaBlenda » 10 Апр 2006, 03:47

Още едно нещо ми хрумна.
Незнам дали не е просто съвпадение обаче вижте това:

Изображение


1.”Първия е знака Вур.Това е същинския символ на Древните... ТЕЗИ КОИТО ВЕЧНО ЧАКАТ ЗАД ПОРТАТА..”

1.Иисаа
"Замразява ситуацията" във вида в който е. Сила за контрол.
Прави ситуацията статична.
-----------------------------------------------------------------------------------
2.”Втория е знака Киш.Той разрушава бариерите и отваря Вратата към Крайните Предели.”

2. 2-втори вариант-Турисеус
Използва се за атака.
-----------------------------------------------------------------------------------
3.” Третия е Великия знак Кот, който запечатва Вратата и охранява пътищата.”

3.Айуауз
Защита от пагубни сили.
------------------------------------------------------------------------------------
4.”Четвъртия е знака на Старите Богове.Те защитават пробуждащия силите в ноща и прогонват силите на безумието и враждата.”

4.Отейла
Концентрация върху общи интереси.Съхраняване на божествените сила и знание.
-------------------------------------------------------------------------------------



Цитатите са от Ал Азиф :mrgreen:
Последна промяна WandaBlenda на 11 Апр 2006, 05:49, променена общо 1 път
Аватар
WandaBlenda
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 299
Регистриран на: 28 Ное 2005, 07:49

Мнениеот AryanSun » 10 Апр 2006, 09:19

За какво се използва тази комбинация,Уанда,какъв е кон
текста,в който е дадена?
Аватар
AryanSun
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 925
Регистриран на: 10 Юни 2005, 16:50

Мнениеот Poison » 10 Апр 2006, 10:55

Незнам защо съм смятала до момента че тези знаци са използвани от сатанисти. Явно съм грешила. От къде са тези статуйки и каква е целта им?
Аватар
Poison
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 558
Регистриран на: 29 Яну 2005, 15:01

Мнениеот galina_dim » 10 Апр 2006, 11:01

Не напразно си смятала така, Арсеникова. В темата за Некрономикон съм постнала един адрес. Разгледай го - да кажем, картинките например. Моля ти се, нищо повече от разглеждане - че не е на много добро icon_angel . Но ще ги намериш същите знаци там, само че с повечко инфо за тях. Ако не четеш руски, мога да ти ударя едно рамо.
Но всичко това в името на богатата обща култура. Right?
...Да мълчиш...
Филолог е диагноза!
Аватар
galina_dim
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 655
Регистриран на: 24 Мар 2006, 12:08
Местоположение: София

Мнениеот Poison » 10 Апр 2006, 11:02

Майни го тоя руски. По-добре дай инфото тук.Така и другите ще четат.
Аватар
Poison
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 558
Регистриран на: 29 Яну 2005, 15:01

Мнениеот Shadow Mage » 10 Апр 2006, 16:18

Това не са статуйки, макар че както са дадени приличат мн на такива :)
Това са т.нар. Мудри - специални сплитания на пръстите на ръцете, с цел да се активират едни или други енергийни канали на организма за постигането на определени цели и състояния :).
Някъде имах 9-те мудри+мантрите за всяка от тях на школата Куджи-кири (9-торъкото посичане). Ако ги открия ще ги постна :).

БТВ. Практикуването на подобни сплитания без да е подготвен организма за това, може да причини сериозни увреждания !!!
The many men, so beautiful
And then all dead did lie
And a thousand thousand slimpy things
lived on and so did I.. :)
Аватар
Shadow Mage
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 327
Регистриран на: 19 Фев 2005, 15:17
Местоположение: Sliven

Мнениеот EliKarim » 10 Апр 2006, 17:09

Шадоу ако не се лъжа тези мудри ги има в "Ал Азиф"?! Мисля, че са свързани с Елдър. Ставаше въпрос за сиви камъни с огромна сила.
Аватар
EliKarim
Модератор
 
Мнения: 781
Регистриран на: 24 Сеп 2004, 19:57

Мнениеот Shadow Mage » 10 Апр 2006, 22:44

Не Ели, не се лъжеш, точно оттам са взети. Целия сайт, който е поставила Галина е почти само "Ал-Азиф", от Некрономикона да дадени само екзорцизмите и някой от прочистващите ритуали :). Добре е че поне те са дадени, защото в самата книга Ал-Азиф мисля че бяха спестени ...

Ванда: определено не мисля, че искаш да узнаеш какво се крие зад вратата, охранявана доста строго при това от Watchera :wink:
The many men, so beautiful
And then all dead did lie
And a thousand thousand slimpy things
lived on and so did I.. :)
Аватар
Shadow Mage
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 327
Регистриран на: 19 Фев 2005, 15:17
Местоположение: Sliven

Мнениеот Air » 07 Май 2006, 21:31

"Някъде имах 9-те мудри+мантрите за всяка от тях на школата Куджи-кири (9-торъкото посичане). Ако ги открия ще ги постна ."

Ще бъде хубаво...аз ще ги потърся :)
Аватар
Air
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 120
Регистриран на: 28 Фев 2006, 20:21


Назад към Скандинавска магия - Руни

cron
  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 0 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 0 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 21 Апр 2020, 01:19 е имало общо 540 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта