Вилици и хартийки! Чували ли сте за нещо такова?

Тук можете да пишете за всякакъв вид гадания, които не са опоменати в другите раздели на форума.

Модератор: Cath

Назад към Гадателство

Мнениеот ultra » 25 Юни 2006, 00:13

Здравейте!!
Сигурно ще ви се струва супер глупаво това което ще напиша по-долу,но ще ми е интересно да видя какви коментари ще оставите.
Та значи..преди много години,когато бях още в средното бяхме 4-ри приятелки и мислихме какви ли не щуротии.Едно от момичето знаеше някаква "гледанка" (ако мога така да я нарека)...Та..състоеше се в това...Взимаха се 4 вилици,нарязваха се 4 дълги около 20 см. лентички хартия и се увиваха около всяка една вилица по една лентичка по специален начин.Нареждаха се вилиците във формата на кръст ,преплетени две в две и се покриваха с някакъв вестник или хартия.Тъй като ние бяхме четири човека,заставахме в кръг,хващахме си ръцете,затваряхме очи и момичето,което правеше ритуала (ако мога да го нареча така) извикваше духа на някой неин починал роднина.В нейния случай беше починалата и баба.Казваше го няколко пъти след това казваше нещо от рода "Бабо,дали днес ще се запозная с еди си кой си...." (въпроса се задаваше конкретно,а и давам пример,защото тогава с лапешките ни акъли ни вълнуваха най вече такива неща) ....и по нататък.......... "...дай ми знак с вилиците!"
А знакът с вилиците трябваше да бъде такъв,че хартийките да се развият,в зависимост от това дали ще се случи желанието или не...

4 развити хартийки от вилиците означаваше 100% успеваемост :)
3 -голяма вероятност
2 средна работа
1 малък шанс
0-хич няма смисъл да се занимаваш...

След това момичето изпращаше с думи баба си,които вече не си спомням,един вид и благодареше и я отпращаше там от където беше дошла и след 1,2 минути махахме хартията и гледахме резултата.Интересното е,че загъвахме хартийките около вилиците по един начин,такъв какъвто не могат да се развият от вилиците,а след ритуала направо като дръпнеш хартийката и тя си падаше свободно от нея.
Много странно беше всичко и след това се чудехме как стават тези неща с разгъването,пробвахме какви ли не варианти ама не успяхме да намерим смислен начин.
Та..на отправените ни въпрости тогава всичко се получи така както показаха вилиците и хартийките.До 100% точност.
След това измивахме вилиците с вода,уж да се пречистят или нещо подобно и не трябваше да правим ритуала много често.
Всичко това и го била казала някаква циганка,която се занимавала с такива неща.
Приемам всякакви критики и мнения.Все пак да кажа че това го правихме преди около 10-тина години и всичко беше доста наивно и детско.
Сега просто се сетих за него и затова,което се случи след като го правихме.
Само да поясня,нямаше лоши последици.
Та чували ли сте за нещо подобно?
Аватар
ultra
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 43
Регистриран на: 24 Юни 2006, 23:21

Мнениеот galina_dim » 25 Юни 2006, 00:18

Не, не бях чувала. Първата ми мисъл като видях заглавието, беше, че е циганска магия - вилиците се ползват там. После ми заприлича малко на игра тип "Кики появи се", но като каза, че е дадено от циганка, стигнах до извода, че вероятно има нещо общо с реалността. Като цяло - склонна съм да го приема за истинно, но за първи път го чувам.
...Да мълчиш...
Филолог е диагноза!
Аватар
galina_dim
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 655
Регистриран на: 24 Мар 2006, 12:08
Местоположение: София

Мнениеот ultra » 25 Юни 2006, 00:37

Ясно.Значи все пак има някаква истина в цялата щуротия.Не знаех,че вилиците са нещо като "запазена марка" на циганските магии.То всъщност доста неща незнам.По принцип ме вълнуват такива неща,но само от чисто любопитство,нищо не съм опитвала,само чета и се цъкля във форума. :)
Аватар
ultra
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 43
Регистриран на: 24 Юни 2006, 23:21

Мнениеот galina_dim » 25 Юни 2006, 00:39

Един съвет - цъкли се избирателно, иначе може да получиш мускулна треска от смях :mrgreen:
...Да мълчиш...
Филолог е диагноза!
Аватар
galina_dim
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 655
Регистриран на: 24 Мар 2006, 12:08
Местоположение: София

Мнениеот ultra » 25 Юни 2006, 00:58

хихи :) опитвам се.Но има неща за които не бях чувала никога и доста се изненадвам ..именно за това се оцъклям пред монитора :))
Аватар
ultra
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 43
Регистриран на: 24 Юни 2006, 23:21

:)

Мнениеот Druida » 25 Юни 2006, 08:54

Момичета, вие нощем не спите ли?:)))

btw, това с вилиците съм го пробвал като малък и винаги съм се изненадвал как така са развити сами хартиените ленти...
Аватар
Druida
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 70
Регистриран на: 26 Мар 2005, 20:19

Мнениеот AryanSun » 25 Юни 2006, 09:36

Ооох,дечица,наистина няма ли по-сериозни занимания за
вас?Е-сестра ми и нейната приятелка като малки ги правиха
тия неща,първия път и аз се хванах,но от втория не беше трудно
да се види как действа тази "гледанка".Никакви духове,никакви гледанки,никакви пет лева.Без да искате обръщате хартията и
вилиците уж сами излизат,уж преминават през хартията,ама не.
Много е важно как ще хванеш лентата-стига сте се самозаблужда
вали.Да ви чуе Джеймз Ранди...
Аватар
AryanSun
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 925
Регистриран на: 10 Юни 2005, 16:50

Мнениеот ultra » 25 Юни 2006, 12:12

Значи не съм го правила само аз.И AryanSun все още не ми е ясно как става отвиването на хартийките,вече пробвах какви ли не варианти ама не става хехехе
Аватар
ultra
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 43
Регистриран на: 24 Юни 2006, 23:21

Мнениеот AryanSun » 25 Юни 2006, 15:45

ultra написа:Значи не съм го правила само аз.И AryanSun все още не ми е ясно как става отвиването на хартийките,вече пробвах какви ли не варианти ама не става хехехе


Свиваш хартията на две,слагаш вилицата по средата,навиваш
на руло около нея.След това,при опит да развиеш,много е важно
как ще хванеш хартията.За да се отвори,просто хващаш "погрешно"
единия край,най-често долния.Споко,обяснението е елементарно,
срамота е да твърдим,че има мистика тук:)).Просто помисли още
малко,ще стигнеш до истината.Ако желаеш,залепи с тиксо или
лепило двата края,после да видим как ще излязат вилиците,хехе:)).


Нека не се самозаблуждаваме!
Аватар
AryanSun
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 925
Регистриран на: 10 Юни 2005, 16:50


Назад към Гадателство

  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 3 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 3 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 21 Апр 2020, 01:19 е имало общо 540 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта