Пропада ли златната зора

Това е вече за хард-магьосниците, които имат нюх към фините неща от Закона на магията.

Мнениеот Alastor » 03 Фев 2005, 09:17

в последно време наблюдавам сякъш едно падение в тях от финансова гледна точка и от интелектуална. в последно време сякъш нямат толкова можещи учители
Аватар
Alastor
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 20
Регистриран на: 27 Яну 2005, 07:28

Мнениеот fly^spirit » 03 Фев 2005, 13:11

Защо мислиш,че учението на Златната Зора запада?Това учение е една установена вече традиция.Обществото е херметично така че не можем да знаем на какво са способни учители те му.Последователите са много.Много от начинаещите и напреднали магове изпозват като основа ритуалите на Златната Зора.Относно финансовата гледна точка.В какъв смисъл го казваш?Самото време е във финансова криза.А и не мисля,че това може да се определи като падание.Относно интелектуалното ниво на учителите не бих се съгласила.
Аватар
fly^spirit
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 168
Регистриран на: 12 Авг 2004, 10:45
Местоположение: pomorie

Мнениеот Марио » 03 Фев 2005, 13:53

в последно време наблюдавам сякъш едно падение в тях от финансова гледна точка и от интелектуална. в последно време сякъш нямат толкова можещи учители

Хм Аластор интересно ми е защо твърдиш така.От къде можеш да знаеш дали са в финансова криза или пък,че учителите им са пропаднали интелектуално,от къде наблюдаваш това?
Аватар
Марио
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 643
Регистриран на: 05 Яну 2005, 16:14

Мнениеот Mixael » 03 Фев 2005, 20:05

НА мен също ми е любопитно?Има ли учители в България?Ако някой знае моля да каже. ;)
921
Аватар
Mixael
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 148
Регистриран на: 23 Дек 2004, 00:31

Мнениеот Гост » 04 Мар 2005, 17:44

ima
Гост
 

Мнениеот Марио » 04 Мар 2005, 23:23

Anonymous написа:ima


Извинявай,но от такива тъпи отговори ми е писнало,ако имаш нещо да кажеш,ако знаеш нещо го сподели,а не ми отговарай с една дума!
Аватар
Марио
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 643
Регистриран на: 05 Яну 2005, 16:14

Мнениеот Гост » 05 Мар 2005, 10:49

В ЗЛАТНАТА ЗОРА не може да дойдеш,още си малък.Когато натрупаш знания,и станеш достоен адепт,тогава ние ще те потърсим.Или по скоро ще се намерим.Впечетлем съм от знанията които показваш,продължавай все така."Требат ни пастири"
Гост
 

Мнениеот fly^spirit » 10 Апр 2005, 12:35

Какво беше това изказване по горе,май не разбрах:)Какво значи да станеш достоен адепт?А и ако според теб той стане "достоен адепт"вие после за какво сте му?Е това беше шега ама горния пост ми стори малко смешен.Взимайте ни млади та да узрява идеята:)) ;)
Аватар
fly^spirit
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 168
Регистриран на: 12 Авг 2004, 10:45
Местоположение: pomorie

Мнениеот V.V.V.V.V. » 28 Юни 2005, 13:40

След смъртта на Кроули всичко западна !Още повече че ритуалите след като бяха разгласени не струват пукната пара!
'O Kakos Theos 'O Kakos Daimond
Аватар
V.V.V.V.V.
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 11
Регистриран на: 28 Юни 2005, 13:17

Мнениеот nikoj » 28 Юни 2005, 13:45

Може би трябва да се насочиме по пътя на висшата магия, където ритуалите са без значение icon_eusa_dance
Аватар
nikoj
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 147
Регистриран на: 07 Фев 2005, 08:45

Мнениеот V.V.V.V.V. » 28 Юни 2005, 13:53

nikoj написа:Може би трябва да се насочиме по пътя на висшата магия, където ритуалите са без значение icon_eusa_dance

И коя е тая висша магия? :shock:
Вакуленко да ти скубне 200$?
'O Kakos Theos 'O Kakos Daimond
Аватар
V.V.V.V.V.
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 11
Регистриран на: 28 Юни 2005, 13:17

Мнениеот nikoj » 28 Юни 2005, 13:59

Това е от Liber KKK на Питър Карол:

Всички магически операции са основани на използването на волята, възприятията и въображението, което ги прави тясно свързани с Омагьосването и Предсказанието. Въображението се появява и развива в резултат на съвместното действие на волята и възприятията.

ВЪЛШЕБСТВО

Това е елементарна магия, която зависи от скритите връзки, които съществуват между физическите феномени. Вълшебството е механично изкуство, което не се нуждае от теории, а се основава на връзката между ума на оператори и *мишената*. Когато работи на това ниво, магът създава магически предмети и инструменти, които взаимодействат магически с физическия свят и могат да бъдат използвани на всяко от другите нива. Работата на ниво Вълшебство трябва да бъде изпипана до съвършенство, защото колкото и проста да изглежда, тя е основата на всяко следващо ниво.

ШАМАНИЗЪМ

Работи на нивото на транса, въображението и съня. Отваря магическото подсъзнание като неутрализира психическия цензор с различни техники. Магът се изправя пред известна опасност на това ниво и трябва да заложи на прогонващите ритуали от Вълшебството, за да избегне заплахата от обсебване.

РИТУАЛНА МАГИЯ

Комбинира усвоените умения от Вълшебство и Шаманизъм. Магът насочва и контролира магическите инструменти от Вълшебство и силите на подсъзнанието от Шаманизъм и ги използва съвместно в своята работа.

АСТРАЛНА МАГИЯ

Осъществява се чрез визуализация и навлизане в алтернативни състояния на съзнанието или не-ум. Физическата реалност не се използва, въпреки че магическите инструменти могат да бъдат използвани във формата на визуализирани образи. Първоначално волята на мага има нужда от уединение, тишина, тъмнина и значителни умения в областта на концентрацията, но след по-продължителна практика това ниво може да стане достъпно по-всяко време.

ВИСША МАГИЯ

На това ниво се навлиза тогава, когато няма пречки пред магическата воля, няма бариери пред психическите способности, и няма разделение между магът и всяко ниво на съзнание, в което той избере да навлезе. За повечето хора вратите на Висшата магия са отворени в единични разтърсващи моменти през живота им. Чрез задълбочаване на практиката си, магът ще има все по-чест и по-продължителен достъп до реалността на чудесата. Няма упражнения за петте заклинания на нивото на Висшата магия. Висшата магия представлява точката, в която техниките се дават директно от интуицията и всеки трябва да намери своя начин да отключи тази сила.
Аватар
nikoj
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 147
Регистриран на: 07 Фев 2005, 08:45

Мнениеот till_it_sleeps » 28 Юни 2005, 14:07

А коя е? От Златната зора да ти обясняват как няма да те вземат, щото не си велик колкото тях ли? :) ако питаш мене, каквито едните, такива и другите. при едните играят пари, а при другите-грандомания.
В ЗЛАТНАТА ЗОРА не може да дойдеш,още си малък.Когато натрупаш знания,и станеш достоен адепт,тогава ние ще те потърсим.Или по скоро ще се намерим.Впечетлем съм от знанията които показваш,продължавай все така."Требат ни пастири"

еми ша ви требат-като им се бутате между шамарите и си ги търсите...
Аватар
till_it_sleeps
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 301
Регистриран на: 03 Апр 2005, 17:27

Мнениеот nikoj » 28 Юни 2005, 14:16

TILL, истината е в хаос магията, когато границите паднат. Тогава не ти трябва никой и нищо да се развиваш.

Естествено стига да не те повлекат такива като ИОТ и не те превърнат в жалък роб на стремежа си да властват.
Аватар
nikoj
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 147
Регистриран на: 07 Фев 2005, 08:45

Мнениеот till_it_sleeps » 28 Юни 2005, 14:20

по този въпрос сме на едно мнение, nikoj-каквото сам си го направиш и цяло село не може да ти го направи. :wink:
тъй, че който не иска да го требят пастири-да излезе от стадото :wink:
Аватар
till_it_sleeps
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 301
Регистриран на: 03 Апр 2005, 17:27

Мнениеот V.V.V.V.V. » 28 Юни 2005, 15:02

кво ми цитираш тоя наркоман Карол ,нали Кроули му е давал да дъвче пейот ебахти висшата магия !
Та не разбрах кво и е новото на тая хаос магия?
Последна промяна V.V.V.V.V. на 28 Юни 2005, 15:09, променена общо 1 път
'O Kakos Theos 'O Kakos Daimond
Аватар
V.V.V.V.V.
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 11
Регистриран на: 28 Юни 2005, 13:17

Мнениеот Poison » 28 Юни 2005, 15:05

нищо не разбрах icon_argue
Аватар
Poison
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 558
Регистриран на: 29 Яну 2005, 15:01

Мнениеот till_it_sleeps » 28 Юни 2005, 15:44

за мен висша магия е тази, която не те прави зависим нито от разни сулювци, дето си мислят, че са по-специални от останалите, нито от разни дрънкулки или пък наркотици.
е, вярно, че този път доста по-труден и дълъг, но пък за сметка на това, личната свобода, която ти дава си струва усилията :wink:
Аватар
till_it_sleeps
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 301
Регистриран на: 03 Апр 2005, 17:27

Мнениеот nikoj » 28 Юни 2005, 18:22

V.V.V.V.V. написа:кво ми цитираш тоя наркоман Карол ,нали Кроули му е давал да дъвче пейот ебахти висшата магия !
Та не разбрах кво и е новото на тая хаос магия?


Ама ти не само си неграмотен, ама държиш да си останеш такъв icon_eusa_clap
Аватар
nikoj
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 147
Регистриран на: 07 Фев 2005, 08:45

Мнениеот V.V.V.V.V. » 28 Юни 2005, 19:56

nikoj написа:
V.V.V.V.V. написа:кво ми цитираш тоя наркоман Карол ,нали Кроули му е давал да дъвче пейот ебахти висшата магия !
Та не разбрах кво и е новото на тая хаос магия?


Ама ти не само си неграмотен, ама държиш да си останеш такъв icon_eusa_clap


Хората спорят , природата действа.
'O Kakos Theos 'O Kakos Daimond
Аватар
V.V.V.V.V.
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 11
Регистриран на: 28 Юни 2005, 13:17

Следваща

Назад към Златната Зора - Алистър Кроули

  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия e 1 потребител :: 0 регистрирани0 скрити и 1 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 21 Апр 2020, 01:19 е имало общо 540 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта