Призоваване на демон-помощник

Тук могат да се постват различни проучвания на народните вярвания за демоните, практики за призоваване на Демон, както и Гримуари свързани с демонологичната практика.

Модератор: rain

Мнениеот AryanSun » 23 Сеп 2006, 18:24

Не съм опитвал това заклинание,открих го току що и реших
да го споделя с вас.Ще го направя при първа възможност
и може да обсъдим с тези,които ще решат да го опитат,резулта
та от работата му.


ПРИЗОВАВАНЕ НА ДЕМОН-ПОМОЩНИК

Време: Полунощ,Събота.Намаляваща луна.
Място: Гробища,Места,обладани от духове-къщи,мазета,тавани.
Нужни предмети:черни свещи,сяра(или друг вид благовоние,
свързано с демоните и черните изкуства),черен оникс(смята се
че той по принцип има вътре в себе си дух,но използвай какъвто
друг искаш камък,който е черен),стерилизирана игла.

Подреди свещите по модел,който на теб ти допада-пентаграма,триъгълник.Запали сярата.В полунощ кажи:

"Сега е полунощ.Портите на Хадес са отворени и мрак се лее върху земята"

Дръж камъка в лявата си ръка:

"Аз призовавам камъка със силата на твоето име
ABSHALLAH NEJAR SEPTIA
Както плътта е прилепнала към костите,така и ти си към камъка!"

Ако си го направил както трябва,ще видиш с твоето психическо зрение как пурпурна светкавица танцува около камъка.
Не бива да оставяш слънчева светлина да освети камъка,иначе духът ще си отиде там,откъето е дошъл.Може да помолиш демона да ти
помага за всичко,но уви,изглежда това взаимоотношение не е вечно.
Когато демона започне да не изпълнява желанията ти,тогава е време
да го освободиш.

След всяко изпълнено желание е важно да платиш на демона
с три капки от твоята кръв.

Авторът на този ритуал казва,че има и такъв вариант демонът да
започне да се държи гадно и да не изпълнява поръчките както
си ги задал,а може да поставя неприемливи условия(като например
при него е искал да се въплъти като неговото първородно-срещу това да му даде огромно богатство).Тогава изходът е да изнесеш камъка на светло и да го изложиш на слънчева светлина и да го разбиеш.
Последна промяна AryanSun на 24 Сеп 2006, 16:10, променена общо 1 път
Аватар
AryanSun
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 925
Регистриран на: 10 Юни 2005, 16:50

Мнениеот ZefaS » 23 Сеп 2006, 18:37

Звучи ми трудно(нов съм тук)и дори има шанс да завърши зле.Ако ти трубва помощник използвай импретативна магия-направи си голем.Той поне няма да ти поставя условия.Но като го унищожаваш(вса пак не може постоянно някой да ти помага)ще загубиш част от себе си.Аз не събрах смелост да си направя.Все пак съм нов.Трябва нкой да наглежда ,защото 100%ще объркам нещо важно.
RiseMeHigh
WhereNo1DareToFly
Аватар
ZefaS
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 345
Регистриран на: 22 Сеп 2006, 18:05
Местоположение: София

Мнениеот DragonFire » 26 Сеп 2006, 10:41

Изпробвах ритуала. Вместо черен камъх ползвах вившето си "огледало на мрака. Също така и свещите бяха червени и тъмносини. Това не повлия на резултата. Иначе домонът не се оказа враждебно настроен, държа се доста доброжелателно. Да видим дали ще изпълнява "поръчките". Само едно нещо ми се стори съмнително. Защо отказва да си даде името? Отговаря на почти всякакви въпроси, но упорито отказва да си даде името. Ако скоро направиш ритуала, сподели дали при теб е същото. Иначе изречението ABSHALLAH NEJAR SEPTIA, прозвуча доста силно, макар и прошепнато, сякаш отекна мощно. Готино ритуалче си изкопал. А откъде?
Нищо вярно- всичко позволено
Аватар
DragonFire
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 128
Регистриран на: 14 Ное 2005, 07:37
Местоположение: София

Мнениеот AryanSun » 26 Сеп 2006, 11:42

Ето от тук го намерих.

В този сайт е пълно с какви ли не ритуали.

Един въпрос само:къде точно го призова-у дома,на гробищата
или в мазата.Питам,понеже както и в софийските и варненските гробища не могат да се правят такива неща,затова мисля да го
направя у нас.
Аватар
AryanSun
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 925
Регистриран на: 10 Юни 2005, 16:50

Мнениеот DragonFire » 26 Сеп 2006, 12:02

В стаята си го призовах. Успях да използвам една стара порта, която отказвах да позволя да се разпадне като структура. Макар и затворена, самото и присъствие помогна достатъчно, за да добави онова чуство, което се цели като се избере гора или обладана от духове къща. Колкото до софийските гробища, не знам, опитите на мои познати продължават. Лично за мен, единствените гробища, в които бих работил са насело, там има и достатъчно уединение, защото е достатъчно далече от къщите, а и има доста добра звукова изолация. Там се налага т минимални усилия за прикриване на присъствието ми. Иначе не виждам причина да не си го направиш в къщи. Успех и да споделиш после. И благодаря за сайтчето, надявам се да има полезна информация там. :)
Нищо вярно- всичко позволено
Аватар
DragonFire
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 128
Регистриран на: 14 Ное 2005, 07:37
Местоположение: София

Мнениеот AryanSun » 07 Окт 2006, 22:02

И аз призовах моя.Определено ми се падна готин,приветлив
тип и спокоен.Даже ми беше кеф да му подаря три капки
кръв още в началото-така за добре дошъл.Ритуалът е определено мощен.
Аватар
AryanSun
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 925
Регистриран на: 10 Юни 2005, 16:50

Мнениеот alistar » 08 Окт 2006, 08:30

Огнен Драконе- камъчета има в езотеричните магазини-аз си взех оникс за 60 стотинки:) Ама още чакам луната. За името не знам- името се искаше при друго призоваване на личния демон,но то остава тайна само за теб,защото ако друг го научи може да го унищожи...Ритуала го има в книгата на Куелю-"дневникът на един маг" Имам я на Файл,ако я нямаш-пиши ЛС да ти я пратя- ще ти приложа и програмка за четене,щото PC-то иначе много дразни очите...
Аватар
alistar
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 257
Регистриран на: 28 Юни 2006, 21:58
Местоположение: Varna

Мнениеот DragonFire » 09 Окт 2006, 07:47

Ритуала от "Дневника на един маг" го направих, той си даде името от раз. Просто става дума за различно нещо тук, за друг демон. А, че PC- то дразни очите си е така, за съжаление. Ако имаш програмка, с която да се чете по- нормално от компа, pls прати, защото 2/3 от книгите ми са на компютъра. Иначе предполагам следващия път ще си купя оникс(в Природонаучния музей сигурно ще има).
Нищо вярно- всичко позволено
Аватар
DragonFire
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 128
Регистриран на: 14 Ное 2005, 07:37
Местоположение: София

Мнениеот DragonFire » 09 Окт 2006, 07:59

[align=center]РИТУАЛ НА ПРАТЕНИКА[/align]

1. Седни и се отпусни напълно. Остави съзнанието ти да блуждае където си пожелае. Нека мисълта ти тече без всякакъв контрол. След известно време започни да си повтаряш: „Сега аз съм отпуснат и очите ми спят съня на света."
2. Когато усетиш, че съзнанието ти вече за нищо не се тревожи, си представи огнен стълб отдясно. Направи така, че пламъците да са живи и искрящи. Тогава кажи тихичко: „Заповядвам на моето подсъзнание да изплува. Да се отвори за мен и
да ми разкрие своите вълшебни тайни." Изчакай малко. Концентрирай се само върху огнения стълб. Ако изникне някой образ, то той ще е проявление на твоето подсъзнание. Опитай се да го задържиш.
3. Все така запазвайки огнения стълб отдясно, започни да си представяш друг огнен стълб отляво. Когато пламъците хубаво се разгорят, кажи тихичко: „Нека силата на Агнеца, която е във всичко и във всички, да се прояви и в мен, докато призовавам Пратеника. Нека (името на Пратеника) да се появи пред мен сега."
4. Поговори с твоя Пратеник. Той ще се появи между двата стълба. Обсъди специфичния си проблем, помоли го за съвет и му дай необходимите заповеди.
5. Когато разговорът ви приключи, отпрати Пратеника със следните думи: „Благодаря на Агнеца за чудото, което сторих. Нека (името на Пратеника) се връща винаги когато го повикам, а когато е далеч, нека ми помага да осъществявам делата си."
Забележка: При първото призоваване или при първите призовавания, в зависимост от способността за концентрация на онзи, който извършва ритуала, не се назовава името на Пратеника. Казва се само „Той". Ако ритуалът е добре изпълнен, Пратеникът веднага би трябвало да разкрие името си посредством телепатия. В противен случай настоявай, докато научиш името му. Едва тогава започни да разговаряш. Колкото повече се повтаря ритуалът, толкова по-силно ще е присъствието на Пратеника и по-бързи неговите действия.


Ето го и въпросния ритуал от "Дневника на един маг". Между другото и другите упражнения от книгата са доста интересни, а и има полза от тях :)
Нищо вярно- всичко позволено
Аватар
DragonFire
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 128
Регистриран на: 14 Ное 2005, 07:37
Местоположение: София

Мнениеот B-L-O-T » 19 Ное 2006, 07:30

Аз подържам теорията за това -
Изпадни в медитация , създай порта към астрала , съсредоточи се върху нея и и отдай нужните качества , влез в нея и започни да търсиш , намериш ли изтегли го през портата . . . После си го заключвай и т.н.
100 Каба Гайди
Аватар
B-L-O-T
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 1257
Регистриран на: 13 Май 2006, 06:45

Мнениеот Ulfr » 12 Юли 2007, 11:56

Нужно ли е да имаш някаква силна психическа подготовка или да си напреднал за да изпълниш ритуала ?
Face it without fear
Аватар
Ulfr
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 10
Регистриран на: 11 Юли 2007, 21:12

Мнениеот Марио » 12 Юли 2007, 13:42

Не разбирасе, но ако очакваш резултат - да разбирасе :)
Аватар
Марио
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 643
Регистриран на: 05 Яну 2005, 16:14

Мнениеот DarkAngel666 » 12 Юли 2007, 14:35

Е, Марио, резулата може да се получи и по закона на случайността (няма такова нещо, сега си го измислих). Пък може и да направи нещо случайно (случайности няма), ако успее да фокусира волята си.
Тук е място за много мъдра мисъл...
Аватар
DarkAngel666
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 228
Регистриран на: 17 Фев 2007, 15:25
Местоположение: На кръстопът

Мнениеот Ulfr » 12 Юли 2007, 15:34

Какво представлява самия демон , ума ми не побира , че малко рогато същество ще се заразхожда пред мен и ще прави това , което му говоря
Face it without fear
Аватар
Ulfr
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 10
Регистриран на: 11 Юли 2007, 21:12

Мнениеот demonic » 12 Юли 2007, 15:37

може ли този демон да ти навреди или да ти направи нещо?
QUOT ME NUTRIT ME DESTRUIТ
Аватар
demonic
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 379
Регистриран на: 01 Юли 2007, 20:17
Местоположение: sofia

Мнениеот DarkAngel666 » 12 Юли 2007, 16:04

Какво представлява самия демон , ума ми не побира , че малко рогато същество ще се заразхожда пред мен и ще прави това , което му говоря.


Всичко, от каруца до кон. Ще изглежда така както ти си го представяш (подсъзнанието действа на всичко).
-------------------------------

може ли този демон да ти навреди или да ти направи нещо?


Зависи дали искаш. Но може да го искаш и подсъзнателно. Затова е подготовката. Фокусираш само едно желание (мисъл), не няколко. Примерно, може да искаш демона да ти доведе сексуален партньор и същевременно да те убие. Подсъзнание отново. 8)
Аватар
DarkAngel666
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 228
Регистриран на: 17 Фев 2007, 15:25
Местоположение: На кръстопът

Мнениеот Марио » 12 Юли 2007, 16:27

DarkAngel666 написа:Е, Марио, резулата може да се получи и по закона на случайността (няма такова нещо, сега си го измислих). Пък може и да направи нещо случайно (случайности няма), ако успее да фокусира волята си.


Силно се съмнявам човек, който няма никакъв опит в магията да направи нещо успешно. Все едно че да тръгнеш да решаваш задачи по математика, след като си нямаш и представа от математика.
Аватар
Марио
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 643
Регистриран на: 05 Яну 2005, 16:14

Мнениеот DarkAngel666 » 12 Юли 2007, 16:48

Макар, че не съм срещал такива, не ми е известен такъв случай и не мисля, че би станало, математически има възможност.
Аватар
DarkAngel666
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 228
Регистриран на: 17 Фев 2007, 15:25
Местоположение: На кръстопът

Мнениеот KAT » 12 Юли 2007, 17:51

"Всичко, от каруца до кон"

DarkAngel666 - явно нямаш никаква представа какво е това енергиен разум, тоест демон или дух както го искаш наречи. На практика положението е все едно такова, че ние сме мравките а демоните са хората по умствено развитие. Изобщо не ви е ясно с какво си имате работа.
Аватар
KAT
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 319
Регистриран на: 28 Окт 2006, 15:35

Мнениеот DarkAngel666 » 12 Юли 2007, 23:48

От твоите... и представа си нямам. Дали ме интересува.... в момента не. Представата "Ние сме мравките" е на слагащо си ограничение същество. Инвокирал ли си? А евокирал ли си? Доколкото помня, НЕ.
Аватар
DarkAngel666
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 228
Регистриран на: 17 Фев 2007, 15:25
Местоположение: На кръстопът

Следваща

Назад към Демонология

  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 4 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 4 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 21 Апр 2020, 01:19 е имало общо 540 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта