Сантерия ритуали

Нещо, което не е за всеки, но като претендиращ за обективност магически форум ще посветим тази част на хаитянска VooDoo магия.

Модератор: rain

Назад към VooDoo магия

Мнениеот Lunohod » 24 Юни 2007, 16:46

[B]Да на мериш проклелият те[/B]

Нужни са:

[I]Бяла свещ
Чиста виннена чаша
Вода
Кокосово масло[/I]

Осамотете се в тиха стая. Поставете чашата (примерно на пода), налейте в нея водата и няколко капки кокосово масло . Сложете свеща до чашата и я запалете. Загасете осветлението и седнете близо до чашата. Призовете вашия Ориша, ако имате такъв. Гледайте в чашата, дишайки спокойно. Възможно е да заспите и да получите отговора в съня си. Лицето на този, който ви е пожелал зло ще се появи в чашата .
Процеса изисква търпение и настойчивост, тъй като можете да наблюдавате несвързани сцени в чашата доста долго.
и така нататък...
Аватар
Lunohod
Модератор
 
Мнения: 401
Регистриран на: 20 Окт 2004, 09:12

Мнениеот Lunohod » 25 Юни 2007, 15:31

Да привлечете пари

Нужни са:

Краве мляко
Козе мляко
Кокосово мляко
Светена вода

Смесете съставките в равни части и се къпете с тях рано сутринта преди изгрев.
и така нататък...
Аватар
Lunohod
Модератор
 
Мнения: 401
Регистриран на: 20 Окт 2004, 09:12

Мнениеот runner413 » 23 Авг 2007, 10:59

А какво е Ориша?!:)
I don't play your rules I make my own!
Аватар
runner413
Модератор
 
Мнения: 709
Регистриран на: 26 Май 2007, 18:09
Местоположение: Отвъд хоризонта

Мнениеот DarkAngel666 » 23 Авг 2007, 11:17

Ориша е нещо като помощник.
Тук е място за много мъдра мисъл...
Аватар
DarkAngel666
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 228
Регистриран на: 17 Фев 2007, 15:25
Местоположение: На кръстопът

Мнениеот Lunohod » 23 Авг 2007, 13:17

А по скоро тук :
http://www.magicgatebg.com/MG/component ... Itemid,42/
:)
Може да пусна и допълнителна информация от една интересна книга, но в момента не ми е под ръка. :?
и така нататък...
Аватар
Lunohod
Модератор
 
Мнения: 401
Регистриран на: 20 Окт 2004, 09:12

Мнениеот demonic » 23 Авг 2007, 15:58

ми давай пускай защото е интересно :)
QUOT ME NUTRIT ME DESTRUIТ
Аватар
demonic
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 379
Регистриран на: 01 Юли 2007, 20:17
Местоположение: sofia

Мнениеот FireSun's Viking » 23 Авг 2007, 19:16

Откъде зимаш ритуалите ?
HAMARR, HELGA VE THETTA OK HINDRA ALLA ILLSKA!!!
Аватар
FireSun's Viking
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 660
Регистриран на: 13 Мар 2006, 21:45
Местоположение: Valhala

Мнениеот Lunohod » 25 Авг 2007, 09:59

Конкретно тези ритуали ги "зех" от книгата на Нунес Мануел . Ще цитирам само откъс от нея на руски.
Това е продължението на подробно описание на дълга и сложна церемония за начално приобщаване към религията Сантерия и откриване на собствения Ориша :

...
Инициация закончена. Он или она идет домой. Теперь в течении года жизнь не станет нормальной.
"Спать в отдельных кроватях - это то, что моя жена не очень любила. Но, я сказал: "На мой взгляд, я должен сделать это. Если я буду спать с тобой, Ошун убьет меня". Даже если я был один, я не мог бы быть с женщиной. Это было самая тяжелая часть 'asiento', я не мог быть с женщиной в течение года".
"Я не мог обмениваться рукопожатием ни с кем. Никто не мог рассказывать грязные шутки вокруг меня. Я был прекрасно антиобщественен, как я позволю сказать вам".
"Я был должен спать с головой, закрытой белым носовым платком целый год".
Новичок будет также носить белые носки каждый день. Он или она будет менять простыни каждый день. Он или она будет носить чистую белую одежду каждый день и менять ее немедленно, если они станет слегка загрязненной. Чистота чрезвычайно важна в течение первого года после "asiento".
Женщины не будут носить никакую косметику или брить свое тело. Они должны избегать зеркал. Они будут иметь свою собственную гребенку и будут иметь отдельное место в доме для всех своих персональных нужд.
Никто не должен касаться их персональных принадлежности.
"Я не мог бы посещать любого, кто устал, или идти на похороны или на кладбище. Первые три месяца были самые трудные. Я не мог сидеть за столом с моей женой или с кем-либо еще. Я был должен есть на кухне. И, я мог есть только моими руками или ложкой".
"Я не мог выходить ночью. Я не мог выходить в дождь. Меня почти уволили. Я не мог даже снимать свою шляпу в магазине".
"Три месяца спустя после моего 'asiento', я был должен пройти подтверждение. Я взял все свои глубокие блюда к Ile (дом, где он была инициация), и пошел тада и делал там Ebo".
Весь Otanes будет вымыт с их соответствующими Ewes и предлагаемыми плодами, конфетами и перьями. Бабалао принес в жертву птиц.
"Днем, мы кормили Ориша и дали им еду, кровь и Mayuba. Каждый имел большое время. Мы только ели и танцевали до рассвета. Когда мы счастливы, Ориша счастливы".
Со времени последнего инициирования Эбо проходит год начиная с "asiento". В это временя, новичок должен быть ответственным, изучать и следовать за основными законами Сантерии:
• Как встречаться с его или ее Ориша.
• Предложения, которые принадлежат каждому Ориша.
• Истории каждого Ориша.
• Жертвенные животные Оришы.
• Как животное должно быть убито и приготовленно.
• Как подготовить Igbodu к инициированию.
• Запомнить его или ее "asiento" оракула, и следовать за его советом.
• Изучить реакции на обращения и просьбы.
• Научиться, делать младшие ритуалы.
• Научиться, бросать кокосового оракула (Biague)
• Научиться, призывать духов мертвых, Ориша и духов старших (Mayuba).
• Научиться знать компоненты, необходимые для ритуалов.
• Научиться своим правам и обязанностям по отношению к старшим в Сантерии.
"В конце года. Я должен был сделать другой Эбо. Это было более важно чем трехмесячное, потому что это не была только жертва птицы. Я был должен кормить Ориша овцой и козлами".
"Все Сантеро и Сантера, которые прибыли в мой "asiento"', были приглашены, и я дал каждому из них подарки и деньги. "
В конце двенадцати месяцев, Iyawo обсуждается Сантеро или Сантера. С этого времени, ему или ей позволяют участвовать в инициировании и в главных ритуалах впервые.
...
Не звучи като подходяща област за експерименти :)
и така нататък...
Аватар
Lunohod
Модератор
 
Мнения: 401
Регистриран на: 20 Окт 2004, 09:12

Мнениеот veritas » 31 Окт 2011, 19:03

Колкото и странно да звучи,
руския не ми е силен език,
някой има ли преведена книгата...
или поне преведен откъса?


icon_color
Dum spiro, spero
Аватар
veritas
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 76
Регистриран на: 04 Юли 2011, 11:04

Мнениеот archangel_metatron » 04 Дек 2011, 16:22

Интересно е, че и Сантерията най-сетне достигна до България, но за съжаление с някои недоизяснени моменти... Първо - Ориште не са помощници, а боговете на Сантерия. Второ - Сантерия произтича от Вуду, но не може да се прави препратка към Вуду. Трето - за добрият сантериански ритуал е важно да се изпълнява в специалният за целта храм. И това да призоваваш своя Ориша е момент много деликатен, защото реално Оришите призоват нас и ни избират.
Cogito ergo summe
Аватар
archangel_metatron
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 41
Регистриран на: 04 Апр 2007, 11:00


Назад към VooDoo магия

cron
  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия e 1 потребител :: 0 регистрирани0 скрити и 1 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 21 Апр 2020, 01:19 е имало общо 540 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта