ТАРО

С тях може и Бридж-белот да се играе, но не е желателно - отмъщават си..., и то много яко ;-).

Модератор: Cath

Мнениеот FireSun's Viking » 27 Авг 2007, 21:56

Всяка колкода е различна ! И значенията са различни ....
HAMARR, HELGA VE THETTA OK HINDRA ALLA ILLSKA!!!
Аватар
FireSun's Viking
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 660
Регистриран на: 13 Мар 2006, 21:45
Местоположение: Valhala

Мнениеот Arhimikus » 28 Авг 2007, 09:35

Но символизма в картите е един и същ. Не може да има 10 различни колкоди с 10 различни значения. Основните значения са едни и същи. Допълнителните, които авторът на книгата е вкарал са уникалните за колодата.
"Човече, опознай себе си!"
Аватар
Arhimikus
Модератор
 
Мнения: 803
Регистриран на: 29 Ное 2005, 17:14
Местоположение: Сливен

Мнениеот Child Of Nature » 29 Авг 2007, 11:39

Освен тези, които авторът е добавил към колодата си, важни са и самите интерпретации на гадателя.
~H. Parallax~
Аватар
Child Of Nature
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 55
Регистриран на: 09 Юли 2007, 13:03
Местоположение: Bourgas

Мнениеот ilusia » 29 Авг 2007, 12:05

Интерпретациите на гадателя са нещо твърде опасно в подобни ситуации . За начинаещите е хубаво да си се придържат , то няма нищо универсално в картите Таро по скоро е въпрос на усет... но аз лично се доверявам на собствения си глас и до сега не ми се е случвало да греша , което не значи , че не съм се смяла до болка " на собствените интерпретации " на " гадаещия "
Малко ще нагарчам с цвят на кръв
Аватар
ilusia
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 923
Регистриран на: 07 Апр 2006, 14:28

Мнениеот FireSun's Viking » 29 Авг 2007, 16:13

Важно е да се гледа на колодата от окото на създателя. Затова е добре всеки да си направи собствена колода. Какво ще стане ако си възприел идеят на Уейт и гледаш с тарото на Кроули ???
HAMARR, HELGA VE THETTA OK HINDRA ALLA ILLSKA!!!
Аватар
FireSun's Viking
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 660
Регистриран на: 13 Мар 2006, 21:45
Местоположение: Valhala

Мнениеот Arhimikus » 29 Авг 2007, 22:24

Таро е символ, таро е система. Картинките на картите са важни, доколкото да представят символизма. Първоначалните значения, първоначалната мъдрост на картите. След това всеки може да си ги оцвети както си иска.Съобщения, които не са написани на Kирилица, е много вероятно да
бъдат изтрити от модераторския екип на MagicGateBg.com
"Човече, опознай себе си!"
Аватар
Arhimikus
Модератор
 
Мнения: 803
Регистриран на: 29 Ное 2005, 17:14
Местоположение: Сливен

Мнениеот Eleonora » 20 Сеп 2007, 07:03

Пък аз си ги правих на компютъра. От картинките на истински карти си разпечатах на принтера и си ги "подвързах" с дебело тиксо. Имам няколко вида - египетски, вуду, готик и стандартните. А на компютъра имам към 10 вида. :mrgreen:
Аватар
Eleonora
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 37
Регистриран на: 13 Сеп 2007, 13:58

Re:

Мнениеот MaxxImmortal » 12 Ное 2016, 01:35

Firestorm написа:Мога да ти препоръчам "Артуровото таро". То е доста добро, а и книгата към него е написана на разбираем език, обаче ще е най-добре сам да избереш. От всички колоди на пазара ти трабва да намериш тази, която ти харесва най-много.Моят съвет е дай си време, разгледай ги всичките и когато попаднеш на правялната ще го усетиш.Пожелавам ти успех.


Добро е. Дадох 26 лева преди 15 години и до ден днешен е най-добрата ми инвестиция.
Ad majorem Dei gloriam!
Аватар
MaxxImmortal
 
Мнения: 5
Регистриран на: 15 Окт 2016, 23:16
Местоположение: София

Предишна

Назад към Карти - Таро

  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 0 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 0 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 21 Апр 2020, 01:19 е имало общо 540 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта