Призоваване на демон-помощник

Тук могат да се постват различни проучвания на народните вярвания за демоните, практики за призоваване на Демон, както и Гримуари свързани с демонологичната практика.

Модератор: rain

Мнениеот FireSun's Viking » 10 Авг 2007, 17:49

Вие наясно ли сте, че демон може да се викне дори ако се настроите на тяхната чистота и помедитирате. Това е вид енергия, то идва, стига да се настроите на чистотата.
Демоните не били покорни - коя енергия е >? Зависи от човека колко от енергията може да "покори", вижте Соломон ...
Druido
HAMARR, HELGA VE THETTA OK HINDRA ALLA ILLSKA!!!
Аватар
FireSun's Viking
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 660
Регистриран на: 13 Мар 2006, 21:45
Местоположение: Valhala

Мнениеот rain » 10 Авг 2007, 17:52

Belgarat, ще се изненадаш ако разбереш, че така наречените "демони" могат да правят и много добри неща. Понятия като зло и добро са твърде относителни за подобен род същества.
Да не забравяме, че и доста от толкова "ужасните демони" всъщност са езически и паганистични божества имали лошата участ да бъдат очернени под християнските възгледи за демонично и адово...които май са се насадили и в wicca, при все че те отхвърлят съществуването на Сатана, Дявол и т.н.
И да, принципа на "Прави каквото искаш, стига да не вреди на дугите" важи и в това число, който може и знае как да използва помощта на демоните го прави...останалото са просто резултати.
За да не защитавам само една страна, ще кажа че има и много демонични същности, които в действителност са опасни, но се предполага, че опитният окултист знае как да се защитава.
Аватар
rain
Модератор
 
Мнения: 473
Регистриран на: 26 Юни 2007, 20:07

Мнениеот runner413 » 19 Ное 2007, 21:32

Извинете за тъпия въпрос , но кои други благовония напомнят за тъмните изкуства?
I don't play your rules I make my own!
Аватар
runner413
Модератор
 
Мнения: 709
Регистриран на: 26 Май 2007, 18:09
Местоположение: Отвъд хоризонта

Мнениеот galina_dim » 20 Ное 2007, 07:12

Може и да греша, но мисля, че сярата е такъв тип благовоние. Я ми разяснете кои всъщност древни божества са демоните, защото аз май имам друга представа за нещата...
...Да мълчиш...
Филолог е диагноза!
Аватар
galina_dim
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 655
Регистриран на: 24 Мар 2006, 12:08
Местоположение: София

Мнениеот cant_smile » 20 Ное 2007, 09:05

Сярата не е благовоние,тя е УЖАСНОвоние.Но въпреки това си остава символ на Сатаната.

Иначе относно демоните-не съм против викането им,стига да имаш повод,ама наистина да имаш,а не просто да го викнеш
да видиш дали ще дойде.Когато имам нужда и аз ще го извикам... :) Но бих извикла само от 50те имена на Мардук,не че отричам,че са опасни,но поне са ...как да кажа....възпитани.
I was born in hell
Аватар
cant_smile
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 64
Регистриран на: 16 Ное 2007, 16:13
Местоположение: Търси ме в безкрая...

Мнениеот galina_dim » 20 Ное 2007, 09:15

На мен продължава да ми е интересно - освен тях кой още може да бъде викан, ползван и така нататък и каво значи "възпитани"...??? icon_angel
...Да мълчиш...
Филолог е диагноза!
Аватар
galina_dim
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 655
Регистриран на: 24 Мар 2006, 12:08
Местоположение: София

Мнениеот Acidum » 23 Дек 2007, 16:22

Демони...Подчиняване...мисля че на всички е ясно как протича един ритуал. Прави се нагласа,трябва първо да подчиниш себе си,да можеш да се контролираш и чак тогава демон.Всички казвате противоречиви неща затова немисля да заемам нечия страна.Всяка една мисъл не на място може да обърка всичко...Мисълта ми е че дори така нареченият ви "помощник" може да ви наръни...та ако неможете да контролирато собствените си мисли и желания едва ли ще можете такава сила.Нямам нищо против призоваването на демони, но да попитам кой вкара в вас мисълта кое е "добро" и кое"лошо"...християнската църква ли? това е същото като често срещаната реплика "черното е цвят на лошото, а бялото на доброто" Бих ви посъветвал да не си правите експерименти освен ако нямате причина...никога не се знае този "помощник" от какво ше се ядоса и какво ще се случи!
Аватар
Acidum
 
Мнения: 6
Регистриран на: 23 Дек 2007, 12:57
Местоположение: Underworld

Мнениеот EliKarim » 23 Дек 2007, 18:43

EvilOne написа:Два въпроса уловки:
1.Само над демоните ли можеш да изпуснеш контрол?Само към тяхното призоваване ли можеш да се пристрастиш?
2.Само те ли искат нещо в замяна ? Винаги ли искат нещо в замяна ?


1. Не. Не само над тях.
2. Винаги.
Аватар
EliKarim
Модератор
 
Мнения: 781
Регистриран на: 24 Сеп 2004, 19:57

Мнениеот serafin » 06 Яну 2008, 16:36

Ам въпрос относно ритуала с пратеника нали ако го изпълнявам за пръв път като име на пратеника трябва да кажа *Той* щото малко не разбрах , а изкам да опитам питуала
We all need freedom to be powerful
Аватар
serafin
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 118
Регистриран на: 06 Яну 2008, 11:11
Местоположение: Sopot

Мнениеот Don_Corleone » 13 Яну 2008, 20:51

demonic написа:може ли този демон да ти навреди или да ти направи нещо?


и на мен ми е интересно.искам да попитам само за да ми помага демона трябва ли да нося камъчето с мен в някаква кутийка или друго което ще го държи на тъмно или може да се използва само на определени места.
Don_Corleone
 

Мнениеот cant_smile » 18 Яну 2008, 14:51

galina_dim написа:На мен продължава да ми е интересно - освен тях кой още може да бъде викан, ползван и така нататък и каво значи "възпитани"...??? icon_angel

Имам предвид,че по принцип не прекрачват границата на кръга,не са буйни или злонамерени.Просто изпълняват "поръчката" и си чакат заплащането.Кратко и справедливо. icon_flowerface
Аватар
cant_smile
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 64
Регистриран на: 16 Ное 2007, 16:13
Местоположение: Търси ме в безкрая...

Мнениеот Magic_Soul » 18 Яну 2008, 16:24

според мен трябва този който знае какво прави да се занимава с демони но това е лично мое е мнение :)
Аватар
Magic_Soul
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 106
Регистриран на: 29 Дек 2007, 20:07
Местоположение: s0fiq

Мнениеот cant_smile » 18 Яну 2008, 17:19

Какво имаш в предвид?
I was born in hell
Аватар
cant_smile
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 64
Регистриран на: 16 Ное 2007, 16:13
Местоположение: Търси ме в безкрая...

Мнениеот Magic_Soul » 18 Яну 2008, 18:35

ами не може някой начинаещ да призовава каквито и да е демони мисля че е прекалено опасно за начинаещият това имам предвид
Аватар
Magic_Soul
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 106
Регистриран на: 29 Дек 2007, 20:07
Местоположение: s0fiq

Мнениеот cant_smile » 19 Яну 2008, 07:22

Ахам,да тук съм съгласна.Но все пак сме свободни хора и всеки има правото да прави каквото си пожелае.Ако начинаещите толкова много искат да викат демони,вместо да ги разубеждаваме,можем да им дадем техники за безопасност.Все пак винаги има първи път,нали?

Та...по темата.Не бих извикала демон сервитор,просто не бих желала един такъв да ме следва навсякъде и да ме "пази".Бих се чувствала по-застрашена,отколкото без сервитор.Все пак това е демон...
I was born in hell
Аватар
cant_smile
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 64
Регистриран на: 16 Ное 2007, 16:13
Местоположение: Търси ме в безкрая...

Мнениеот Magic_Soul » 19 Яну 2008, 08:28

имаш право ти ще искаш той да направи нещо за тебе но и той ще поиска за него =))
Аватар
Magic_Soul
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 106
Регистриран на: 29 Дек 2007, 20:07
Местоположение: s0fiq

Мнениеот Wizard » 19 Яну 2008, 11:25

Гледам, че доста се изписа вече по темата, но искам да ви кажа, че такова понятие като:
ДЕМОН - ПОМОЩНИК , просто няма...

Ако ще призовавате Демон, то той не се призовава за да Ви Пази и Защитава от незнам си кой и не знам си от какво.... Това са глупости!

Демоните имат своя природа и тя не е да помагат, а да Обменят, запомнете я тази дума, каквото и да значи тя.

Няма лошо да оптва начинаещият окултист да призовава демони, богове, ангели или каквото си поиска!!! Моят съвет е - ВИНАГИ си имайте едно на ум какво правите и защо го правите!




Druido
The World is mine!
Аватар
Wizard
Администратор
 
Мнения: 1263
Регистриран на: 09 Юни 2005, 21:47
Местоположение: Stonehange

Мнениеот Abathor » 19 Яну 2008, 15:07

демона се вика в камъка.
сделката е услуга срещу услуга
стандартно платежно средство е кръвта ви.
аз съм го правил действа.
даже веднъж как ли не се рязах кръв непотече и като легнах да спя на него не му се хареса и ми светна крушката в стаята...изплатих му се
ако ще правите това поне имайте причина
Agnoscetis Dei, scio ipse
Аватар
Abathor
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 185
Регистриран на: 02 Яну 2007, 18:42

Мнениеот daimant » 17 Фев 2008, 11:40

Abathor написа:демона се вика в камъка.
сделката е услуга срещу услуга
стандартно платежно средство е кръвта ви.
аз съм го правил действа.
даже веднъж как ли не се рязах кръв непотече и като легнах да спя на него не му се хареса и ми светна крушката в стаята...изплатих му се
ако ще правите това поне имайте причина
ti mu se izplati a kaji 4esno kakvo toi napravi za teb? blob8
Аватар
daimant
 
Мнения: 2
Регистриран на: 17 Фев 2008, 10:50

Мнениеот Enforcer » 23 Фев 2008, 09:06

AryanSun написа:Не съм опитвал това заклинание,открих го току що и реших
да го споделя с вас.Ще го направя при първа възможност
и може да обсъдим с тези,които ще решат да го опитат,резулта
та от работата му.


ПРИЗОВАВАНЕ НА ДЕМОН-ПОМОЩНИК

Време: Полунощ,Събота.Намаляваща луна.
Място: Гробища,Места,обладани от духове-къщи,мазета,тавани.
Нужни предмети:черни свещи,сяра(или друг вид благовоние,
свързано с демоните и черните изкуства),черен оникс(смята се
че той по принцип има вътре в себе си дух,но използвай какъвто
друг искаш камък,който е черен),стерилизирана игла.

Подреди свещите по модел,който на теб ти допада-пентаграма,триъгълник.Запали сярата.В полунощ кажи:

"Сега е полунощ.Портите на Хадес са отворени и мрак се лее върху земята"

Дръж камъка в лявата си ръка:

"Аз призовавам камъка със силата на твоето име
ABSHALLAH NEJAR SEPTIA
Както плътта е прилепнала към костите,така и ти си към камъка!"

Ако си го направил както трябва,ще видиш с твоето психическо зрение как пурпурна светкавица танцува около камъка.
Не бива да оставяш слънчева светлина да освети камъка,иначе духът ще си отиде там,откъето е дошъл.Може да помолиш демона да ти
помага за всичко,но уви,изглежда това взаимоотношение не е вечно.
Когато демона започне да не изпълнява желанията ти,тогава е време
да го освободиш.

След всяко изпълнено желание е важно да платиш на демона
с три капки от твоята кръв.

Авторът на този ритуал казва,че има и такъв вариант демонът да
започне да се държи гадно и да не изпълнява поръчките както
си ги задал,а може да поставя неприемливи условия(като например
при него е искал да се въплъти като неговото първородно-срещу това да му даде огромно богатство).Тогава изходът е да изнесеш камъка на светло и да го изложиш на слънчева светлина и да го разбиеш.

Въпрос към всички. Не пише нищо но все пак не трябва ли да се влезе в състояние на гнозис по някое време ? Например при инкатацията.
Аватар
Enforcer
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 202
Регистриран на: 02 Сеп 2007, 08:09

ПредишнаСледваща

Назад към Демонология

cron
  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 2 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 2 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 21 Апр 2020, 01:19 е имало общо 540 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта