Лечение на Гнойна ангина??

Всеки, който се интересува и има познания, относно билките или знае методи за лекуване с билки - това е мястото.

Модератор: runner413

Мнениеот mandragorko » 17 Дек 2007, 16:26

моля ,някой да ми препоръча билки или масла за лечение на гнойна ангина,необходимо ми е веднага да получа информация! ако има рецепти ,бих се радвал да мога да използвам някоя
Аватар
mandragorko
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 373
Регистриран на: 07 Ное 2007, 22:01
Местоположение: там нейде,след светлината и мрака

Мнениеот runner413 » 17 Дек 2007, 16:37

Първото и най-лесно лечение като за начало мага да ти препоръчам да си правиш гаргара с лайка или мащерка.Това е на първо време за да ограничиш малко ангината.След малко ще постна инфо по въпроса....
Така препоръчах ти тези две билки тъй като имат силно антисептично , противовъзпалително и отхрачващо действие.Тъй като гнойната ангина не е никак леко и просто за лечение заболяване само с билки няма да се разминеш.Ще ти трябват и антибиотици.Също така ти препоръчвм и да ядеш много плодове като наи-вече да наблегнеш на грейпфуртите , портокалите и лимоните защото имат висока концентрация на витамини.Препоръчвам ти и да си правиш компреси на гърлото и да не поемаш никакви студени или газирани напитки.Вс лучай че не си си извадил сливиците , за в бъдеще можеш да помислиш и по този въпрос за да избегнеш бъдещи проблеми с тях.
Ами за сега това е ако се сетя за още нещо ще пиша.
I don't play your rules I make my own!
Аватар
runner413
Модератор
 
Мнения: 709
Регистриран на: 26 Май 2007, 18:09
Местоположение: Отвъд хоризонта

Мнениеот runner413 » 17 Дек 2007, 17:29

И пак пропуснах най-важното.Черният бъз може да ти помогне.Една от най-честие му употреби е сещу ангина.Ето рецепта за приготвянето на отвара от него:
Чай от цветовете - за инхалация при пресипнал глас и възпаление на горните дихателни пътища.

Начин на употреба. Вътрешно: От цветовете се приготвя запарка (чай), като 2 чаени лъжички цветове се заливат с 250 см3 вряща вода. Оставя се за 10-15 мин, след което се прецежда и се пие на глътки. (По други указания: 2 супени лъжици цвят (1 супена лъжица от останалата част на билката) се слагат в 500 мл вода. Ври 5 минути (цветът се залива с вряла вода). Пие се по 1 винена чаша преди ядене 4 пъти дневно.

През последните десетилетия широка популярност придоби приготвянето на воден извлек и сироп от цветовете на бъз: 15 пресни съцветия се накисват в 3 л вода за една вечер, течността се прецежда и се пие затоплена или се приготвя сироп със захар, който се употребява разреден с вода като напитка.

От плодовете на бъза се приготвя също сгъстен пулп или мармелад, който се употребява като диуретично и слабително средство, за усилване и при неврози. Може да се приготви и извлек от 1/2 лъжица изсушени плодове и 250 см3 вода.
I don't play your rules I make my own!
Аватар
runner413
Модератор
 
Мнения: 709
Регистриран на: 26 Май 2007, 18:09
Местоположение: Отвъд хоризонта

Мнениеот stanislava » 17 Дек 2007, 19:26

АНГИНА
Сварява се 100гр жълт кантарион в 1л вода-след което болният прави инхалации като завива главата с кърпа,време-10мин
Предварително сме подготвили 1чл ситно смляна чубрица смесена с 0.200 гр мед,намазва се гърлото,отгоре се слага надупчен вестник,върху него вълнен шал.Стои се няколко часа.

Друг изпробван начин-намокря се пръста с вода,след това се потапя в кристална захар,с него обтриваме сливиците така че гнойта да бъде махната-много е гадно но помага особено ако се направи в самото начало,след това гаргара с лайка и впръскване на нишадър по сливиците.
И личния лекар има думата за антибиотик.
Аватар
stanislava
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 189
Регистриран на: 31 Авг 2006, 12:28

Мнениеот runner413 » 17 Дек 2007, 19:47

Също така при ангина може да помогне и Белия бор.
Действие и приложение-Противовъзпалително, отхрачващо, омекчаващо лигавиците действие; разширява кръвоносните съдове и разтваря камъните в пикочния мехур, при бронхити, ангина, туберколоза, при простуда (за инхалации и разтривки), ишиас, камъни в бъбреците и пикочния мехур.Боровите връхчета се използват при задух, подагра, хемороиди.

Външно приложение: Препоръчва се за инхалации при задух, за бани при екземи, ревматизъм, обриви, лишеи. Смолата се прилага при белодробен абсцес и хемороиди. Разтопена смола, смесена с мас по равни части се използва при рани от протриване и циреи.
Вътрешно приложение: 1 супена лъжица борови връхчета се слага в 600 мл вода. Ври 10 минути. Пие се по 100 мл преди ядене 4 пъти дневно, подсладено с мед.
Боровите връхчета се използват при кашлица по следния начин: 100 г връхчета се слагат в 2.5 литра вода; ври, докато водата стане 500 мл. Прецежда се и се поставят 250 г небетшекер и 250 г мед. Пие се по 1 кафяна чашка преди ядене.
Постнал съм по-подробно инфо във форума.
I don't play your rules I make my own!
Аватар
runner413
Модератор
 
Мнения: 709
Регистриран на: 26 Май 2007, 18:09
Местоположение: Отвъд хоризонта

Мнениеот runner413 » 18 Дек 2007, 17:13

Ето още нещо което би-могло да ти е от полза:

БИЛКОВИ СМЕСИ ЗА ИЗПЛАКВАНЕ НА ГЪРЛОТО

•Смесете равни части листа от лекарствен градински чай, жълт кантарион, цветове от черен бъз и дъбова кора. След това една супена лъжица от сместа се заварява с чаша вода и след като се свали от огъня, се оставя да престои 3 часа.

•За да се справите с гнойните налепи на сливиците, ще ви помогне мощна дезинфекцираща смес от билки - 2 чаени лъжички евкалипт, по една и половина чаена лъжичка цветове от лайка и корени от девесил и по една чаена лъжичка корени от лекарствен алтей и сладник. Начинът на приготвяне е както при първата рецепта.

При изплакване е полезно да “смазваш” сливиците си с растително масло, разредено наполовина с вода (Можеш да използваш и сок от алое)


• При тежки форми на ангина се препоръчва да изплаквате гърлото си с отвара от киселец - една супена лъжица на една чаша вода. Това се препоръчва за изплакване при занемарена ангина. Това средство е не само обезболяващо, но и дезинфекциращо.

•В пачата трева се съдържа голяма концентрация на дъбилни вещества и аскорбинова киселина. Това влияе благотворно на възпаленото гърло. Разтворът се приготвя лесно - една супена лъжица билка на една чаша гореща вода. Това помага и при ангини, и при язви в устната кухина, както и при кървене на венците.

•Незаменим помощник в лечението на ангината е червеното цвекло. Неговият сок оказва чудесно прочистващо въздействие. Настържете цвеклото на ситно ренде и изцедете сока. В чаша сок сипете една чаена лъжичка 9-процентен оцет. С този разтвор изплаквайте гърлото си 5-6 пъти на ден.
I don't play your rules I make my own!
Аватар
runner413
Модератор
 
Мнения: 709
Регистриран на: 26 Май 2007, 18:09
Местоположение: Отвъд хоризонта

Мнениеот galina_dim » 20 Дек 2007, 21:30

Веднага ти препоръчвам - шест килограма сладолед се изконсумират бавно и методично пред телевизора с някакъв филм. След това се пие според колкото носиш до нафиркване КАЧЕСТВЕН алкохол - водка савой не върши работа. Лягаш да спиш. Ставаш нов човек. Изпробвано.
...Да мълчиш...
Филолог е диагноза!
Аватар
galina_dim
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 655
Регистриран на: 24 Мар 2006, 12:08
Местоположение: София

Мнениеот mandragorko » 20 Дек 2007, 23:54

Галина много съм ти задължен за препоръките :) очевидно имаш чувство за хумор ,но току виж си ми дала най-доброто лечение")
Аватар
mandragorko
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 373
Регистриран на: 07 Ное 2007, 22:01
Местоположение: там нейде,след светлината и мрака

Мнениеот Nemezius » 21 Дек 2007, 14:06

mandragorko, не е чувство за хумор- аз така се лекувам, само дето не с водка- добрия скоч винаги помага :)
Изображение
Аватар
Nemezius
Модератор
 
Мнения: 941
Регистриран на: 18 Юни 2006, 20:32
Местоположение: Templi Ad Noctum

Мнениеот runner413 » 21 Дек 2007, 14:14

Е как така ще лекувате ангина със сладолед?!Добре за алкохола разбирам(той помага за всичко :mrgreen: ).......
I don't play your rules I make my own!
Аватар
runner413
Модератор
 
Мнения: 709
Регистриран на: 26 Май 2007, 18:09
Местоположение: Отвъд хоризонта

Мнениеот Nemezius » 21 Дек 2007, 16:01

Сладоледа дразни допълнително, но е и за удоволствие към питието. Има и някои други функции, но няма смисъл да се спираме на тях.
Изображение
Аватар
Nemezius
Модератор
 
Мнения: 941
Регистриран на: 18 Юни 2006, 20:32
Местоположение: Templi Ad Noctum

Мнениеот Shedinko » 21 Дек 2007, 16:26

Nemezius ,galina_dim с две ръце подкрепям лечението на ангината.Изпробвал съм всичко ,но друго освен сладолед и алкохол не са ми помогнали ;)
Отворете душите си ...и помирете сърцата си ;)
Аватар
Shedinko
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 226
Регистриран на: 30 Авг 2007, 20:45
Местоположение: Бургас

Мнениеот runner413 » 21 Дек 2007, 18:51

Ами незнам , не съм сигурен дали е много ефективно лечението на ангина със сладолед и алкохол , но аз съм на принципа:"Пробвай за да разбереш" така че при първа възможност(дано не ми се налага)ще го пробвам...
I don't play your rules I make my own!
Аватар
runner413
Модератор
 
Мнения: 709
Регистриран на: 26 Май 2007, 18:09
Местоположение: Отвъд хоризонта


Назад към Билки - Лекуване

cron
  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 0 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 0 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 21 Апр 2020, 01:19 е имало общо 540 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта